Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 71

Θέμα: oil cooler 2...

  1. #11
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όπως ανέφεραν οι προηγούμενοι καλό είναι να δεις τι θα παιχτεί το καλοκαίρι και να μην βιάζεσαι από τώρα!
    Με πρόγραμμα αποφάσισες? Vishnu? Δημητριάδης?

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Offtopic

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....

    Κώστα, δεν ήξερα ότι το σιρόκο μετράει και θερμοκρασία λαδιού. Στο gti τουλάχιστον δεν είχα κάτι τέτοιο.
    Τα παντα ολα μετραει. και εχει και ολες τις επιλογες διθεσιμες στον οδηγο. Ουτε κρυφα τα μενου ουτε τπτ...Ολα διαθεσιμα

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οn Topic.

    Γιαννη οι εκαστοτε θερμοκρασιες που βλεπεις (αναλογα με τη φαση που οδηγεις) δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες με αυτες του καλοκαιριου...

  4. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οn Topic.

    Γιαννη οι εκαστοτε θερμοκρασιες που βλεπεις (αναλογα με τη φαση που οδηγεις) δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες με αυτες του καλοκαιριου...
    Ελπίζω να ισχύει αυτο, γιατί αυτή Είναι η αποροια μου, αν Οταν ανέβουν οι θερμοκρασίες πανω απο 20, θα έχει τις ίδιες η Όχι.....
    Θα δούμε πανω σε αυτο το λένε και οι κάτοχοι n54

  5. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως ανέφεραν οι προηγούμενοι καλό είναι να δεις τι θα παιχτεί το καλοκαίρι και να μην βιάζεσαι από τώρα!
    Με πρόγραμμα αποφάσισες? Vishnu? Δημητριάδης?
    Είμαι με εγγύηση, Οποτε Μάλλον ο Παραλληλος Είναι η επιλογή μου, Βάλε και το ότι έχεις την επιλογή του on-of.....
    Ύστερα Θεωρώ ότι στην reflash έπιλογη ζητάς παραπάνω άλογα απο τον παράλληλο, Εγώ στα 370 στροφαλο το πολυ, Είμαι Οκ......

  6. #16
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    i gnomi mou einai na baleis kai intercooler kai oil cooler . ego to eixa gyro sta 1000 km me visnu kai xoris oil cooler kai meto paramikro xepetagma eimoun stous 120 kai ama to anoiga ligo kala sta 130. gia na kratisei o kinitiras ton thes me oso pio xamiles thermokrasies ginetai. apo tin arxi ayta ta dyo gia na min exei themata me turbo,wastegate akoma kai kylindrous se periptosi megalis gademias.
    oso gia to kalokairi ena athina thiba na kaneis me mesi 200 km tha ton tiganiseis ton kinitira .
    pantos na xereis oti den einai gia terma gazi oli tin ora ston aytokinitodromo ta kalokairia stin ellada.taxidi me 230 240 ginetai alla pio gia pio psila prepei na afineis na kryonei to pragma . apa intercooler kai oil cooler aparaitita
    live free and drive hard

  7. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    Z4 DCT (28-02-11)

  8. #17
    Εγγραφή
    01-02-10
    Μηνύματα
    161
    Thanked
    43
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    βαλε ιντερκουλερ και αστο το λαδι δεν παθαινει τπτ

  9. The Following User Says Thank You to Dim135 For This Useful Post:

    Z4 DCT (28-02-11)

  10. #18
    Εγγραφή
    29-05-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Μηνύματα
    546
    Thanked
    568
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιαννη την γνωμη μου στην ειπα και απο κοντα,οταν ειχαμε βρεθει.
    Η τοποθετηση oil cooler στο αυτοκινητο δεν ειναι περιττη κινηση μιας και σαν τουρμπατος εχεις μεγαλο θεμα με τις θερμοκρασιες,
    ειδικα στο δικο μας αυτοκινητο που εχει εναν εγκεφαλο ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ σε ολα του.
    Η μικρη μου εμπειρια δειχνει οτι το αυτοκινητο μολις διαγνωσει ανοδο της θερμοκρασιας εισαγωγης ή της θερμοκρασιας λαδιου κοβει αρκετα αλογα.
    Αλλα(προσεχε αυτο το αλλα!!!)
    Με λιγο ρολαρισμα και με νορμαλ οδηγηση η θερμοκρασια τουλαχιστον του λαδιου μεσα σε 2km εχει πεσει παλι σε αποδεκτα επιπεδα ακομα και το καλοκαιρι.
    Αν δεν εισαι καυτης,πιστακιας και "κοντρακιας" γνωμη μου ειναι να μην το βαλεις...
    Αστο σαν τελευταια επιλογη μετα το ιντερκουλερ,τις σκαστρες και το διαφορικο,εφοσον επιδιωκεις τα 370hp στον στροφαλο μονο


    E89 Z4 sDrive35i DCT

    Custom exhaust by Power Up Exhausts/CP-e DCI/Stett Performance FMIC/Forge Motorsport Dual BOV/ECU reflash by Ace Motorsport/stock twins/Work Emotion CR-CAI wheels

    Tuned by Ace Motorsport

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Karizma Z4 For This Useful Post:

    Kostas_1 (28-02-11), Z4 DCT (28-02-11)

  12. #19
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karizma Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη την γνωμη μου στην ειπα και απο κοντα,οταν ειχαμε βρεθει.
    Η τοποθετηση oil cooler στο αυτοκινητο δεν ειναι περιττη κινηση μιας και σαν τουρμπατος εχεις μεγαλο θεμα με τις θερμοκρασιες,
    ειδικα στο δικο μας αυτοκινητο που εχει εναν εγκεφαλο ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ σε ολα του.
    Η μικρη μου εμπειρια δειχνει οτι το αυτοκινητο μολις διαγνωσει ανοδο της θερμοκρασιας εισαγωγης ή της θερμοκρασιας λαδιου κοβει αρκετα αλογα.
    Αλλα(προσεχε αυτο το αλλα!!!)
    Με λιγο ρολαρισμα και με νορμαλ οδηγηση η θερμοκρασια τουλαχιστον του λαδιου μεσα σε 2km εχει πεσει παλι σε αποδεκτα επιπεδα ακομα και το καλοκαιρι.
    Αν δεν εισαι καυτης,πιστακιας και "κοντρακιας" γνωμη μου ειναι να μην το βαλεις...
    Αστο σαν τελευταια επιλογη μετα το ιντερκουλερ,τις σκαστρες και το διαφορικο,εφοσον επιδιωκεις τα 370hp στον στροφαλο μονο

    Λογικα, οπως ξερω τον εαυτο μου.....μαλλον oil cooler θα βαλω, με την ιδεα και μονο οτι το αμαξι ''αισθανεται'' καλυτερα....απλα ειμαι και μαζοχας, θελω να ξερω αν ειναι σωστο η υπερβολη.....


    Ποτε θα ερθεις να πιουμε κανα καφε???

  13. #20
    Εγγραφή
    29-05-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Μηνύματα
    546
    Thanked
    568
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδη το καταλαβα οτι εισαι μαζοχας(συ ειπας τεκνον μου Ιωαννη) σου εγραψα να το αφησεις σαν τελευταια επιλογη ομως.
    Για καφε ειναι λιγο δυσκολο μιας και ειμαι Κρητη.Γυρω στις 20 του Μαρτιου θα ειμαι παλι Αθηνα.
    Θα σε επισκεφτω μαζι με το ιντερκουλερ να το χαζεψουμε παρεα


    E89 Z4 sDrive35i DCT

    Custom exhaust by Power Up Exhausts/CP-e DCI/Stett Performance FMIC/Forge Motorsport Dual BOV/ECU reflash by Ace Motorsport/stock twins/Work Emotion CR-CAI wheels

    Tuned by Ace Motorsport

  14. The Following User Says Thank You to Karizma Z4 For This Useful Post:

    Z4 DCT (28-02-11)

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP