Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 63

Θέμα: 1ο service x3!

  1. #21
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρώμα όπως φώτο, αλλά από τ' άλλα που είπες μόνο την ηλιοροφή έχω... (& δεν ήμουν/πάω στον Σπανό-Γλυφάδας)

    Πήρα ναι μεν από τα λίγα πλούσια! & 2ου! facelift με ε42000! (εξωτερικές διαφορές με το κανονικό facelift: το χρώμα μπρονζέ-πλατινέ, το σηματάκι είναι στο αριστερό κάτω μέρος της πόρτας του οδηγού & οι καθρέπτες είναι ίδιοι με του νέου X3) που ξεπουλούσαν πέρυσι (πάνω από ε10000 έκτωση, 19% φπα κλπ...), με δέρμα, sport-πολυτίμονο, s/r etc..., αλλά με 17άρες & χωρίς xenon.

    Οπότε, άλλος ήταν...
    εξυπνη αγορά! γενικώς ξεπουλούσαν από τα τέλη του 2008 με αποτέλεσμα να πουλήσει αρκετά παρά την έλευση του-να το παραδεχτούμε- καλύτερου Q5(ιδίως στα 2000 κυβικά)

  2. #22
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακόμη και σήμερα υπάρχουν 87 Χ3 "κούτα" σε κατά τόπους dealers σε όλη την Ελλάδα!

  3. #23
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη και σήμερα υπάρχουν 87 Χ3 "κούτα" σε κατά τόπους dealers σε όλη την Ελλάδα!
    Ξέρεις πόσο τα δίνουν?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρά την έλευση του-να το παραδεχτούμε- καλύτερου Q5
    Μάλλον δεν εχεις οδηγησει το Q5....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trueno : 18-02-11 στις 22:34

  4. #24
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις πόσο τα δίνουν?
    Αναλόγως εξοπλισμού αν και τα περισσότερα πάνω κάτω είναι τα ίδια!!!

    Π.χ

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/949583/

  5. #25
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις πόσο τα δίνουν?




    Μάλλον δεν εχεις οδηγησει το Q5....
    όντως δεν το έχω οδηγήσει... από αυτά που ακούω και διαβάζω έκρινα.. για πες μας όμως τη γνώμη σου για τη σύγκριση αυτή...μ ενδιαφέρει...

    ( αν και είμαι λίγο )

  6. #26
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντως δεν το έχω οδηγήσει... από αυτά που ακούω και διαβάζω έκρινα.. για πες μας όμως τη γνώμη σου για τη σύγκριση αυτή...μ ενδιαφέρει...

    ( αν και είμαι λίγο )
    sorry για το off-topic καταρχην..
    Σπύρο να διευκρινισω καταρχάς ότι αυτά που ψαχνω κυριως σε ενα αυτοκινητο ειναι α)αισθηση τιμονιου β) σφιχτή αναρτηση με μικρες κλισεις γ) αισθηση κιβωτιου
    Με αυτα τα κριτηρια λοιπόν εκρινα ολα τα υποψηφια αυτοκινητα , μαζι και το Q5.
    Οτανλοιπον ημουν σε διαδικασια εξευρεσης αυτοκινητου , και ειχα ήδη οδηγησει την Χ3, πήγα για test drive του Q5. Πολύ γρηγορο μεν αλλα ως εκεί..
    Το μεγαλύτερο μειονεκτημά του για μενα ηταν το τιμονι του. Ελαφρυ , ασαφές χωρίς αίσθηση. Στα πρωτα 500 μετρα ειχε τελειωσει για εμένα το θεμα Q5. Αφού ο πωλητης επέμενε να το πάμε μερικα χιλιομετρα παρακατω στην Βαρης - Κορωπιου και εγώ προφασιστηκα πως βιαζομαι για να γυρισουμε πίσω...Και να φανταστειτε ότι με τις εκπτωσεις που ειχα λόγω τριων παιδιων το Q5 ειχε μόλις 500 Ευρώ ακριβότερη τιμη από την Χ3 και ήταν και καινούριο μοντελο.
    Αλλα δευτερευοντα μειονεκτηματα: θόρυβος (Το Α4 της οικογενειας ειναι πιο ησυχο) , κλίσεις , τραχυτητα κινητηρα. Το δε s-tronic τι να πω....Ενα DSG που ειχα δοκιμασει σε ενα Golf GTI μου ειχε φανεί πολύ καλύτερο ειδικα σε θεματα κραδασμων.
    Τέλος πάντων πιστευω ότι η Χ3 μετα το facelift ειναι από τα πιο καλοστημένα αυτοκινητα οσον αφορά το στριψιμο, ανωτερη σε αυτον τον τομέα και από την Ε60 520 την οποία ειχα για ενα Σαββατοκυριακο.

    Μερικες κρισεις για το Q5 σε σχεση με την παλια και την καινουρια Χ3 μπορεις να διαβασεις και εδω

    https://www.bimmerfest.com/forums/sh...?t=510746thumb

  7. The Following 2 Users Say Thank You to trueno For This Useful Post:

    Jorgos (24-02-11), spyrosK (19-02-11)

  8. #27
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος πάντων πιστευω ότι η Χ3 μετα το facelift ειναι από τα πιο καλοστημένα αυτοκινητα οσον αφορά το στριψιμο, ανωτερη σε αυτον τον τομέα και από την Ε60 520 την οποία ειχα για ενα Σαββατοκυριακο.
    Έχει αλλάξει κάτι στην ανάρτηση μεταξύ προ-facelift & facelift?

  9. #28
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αλλάξει κάτι στην ανάρτηση μεταξύ προ-facelift & facelift?
    Nαι , επειδη δεχτηκαν πολυ κριτική για την σκληρότητα της αναρτησης , αλλαξαν ρυθμισεις και η μετα-facelift Χ3 ειναι πολυ πιο ενδοτικη στις ανωμαλίες. Aν μπορουσε να διαχειριστει λίγο καλυτερα τις εγκάρσιες ανωμαλίες στις χαμηλές ταχύτητες θα ηταν τέλεια! Αλλά δεν μπορεις να τα εχεις όλα...

  10. #29
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Α γιατί είχα την εντύπωση πως η ανάρτηση είναι η ίδια, θα το ψάξω λίγο και θα σου πω
    Εκτός εαν το έχεις διαβάσει-βρει κάπου αυτό

  11. #30
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α γιατί είχα την εντύπωση πως η ανάρτηση είναι η ίδια, θα το ψάξω λίγο και θα σου πω
    Εκτός εαν το έχεις διαβάσει-βρει κάπου αυτό
    Δες π.χ.
    https://www0.epinions.com/review/200...t_401684860548

    Ride quality has been an X3 weak spot. It's much improved in the 2007. Even with the Sport Package I found the ride at least as comfortable as in a Sport Packaged 3, with less busyness over patchy pavement than in other BMWs I've driven recently. The 2007 X3 did seem to roll a bit more in turns, but the improved ride is worth this trade-off.

  12. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    Jorgos (24-02-11)

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP