Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 63

Θέμα: 1ο service x3!

  1. #11
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα ειναι Σπυρο τη μια αυτο ,η αλλη πολυ συχνη φθορα στο τιμονι (να δεις πως εχει γινει του jordan και ειναι και ///M το τιμονι) δεν δικαιολογουνται για την ποιοτητα που λενε οτι εχουν και πληρωνεις...
    Ενταξει φυσιολογικη φθορα θα υπαρχει αλλα οχι με να μπαινουμε στο αμαξι σαν να μπαινουμε σε μουσειο..
    Τέτοια λέγε μου να πάψω να κοιτάζω Χ3 και να συνεχίζω να βλέπω Ε90...

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοια λέγε μου να πάψω να κοιτάζω Χ3 και να συνεχίζω να βλέπω Ε90...
    κοιτα το προβλημα στο τιμονι ειναι γενικο... εμενα παντως που ειναι δερματινο και ειναι ολο δερματινο εκτος απο ενα μικρο σημειο που εχει τα χειριστηρια δεν εχω προβλημα.

  3. #13
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως είναι πιο αξιόπιστο από Ε90 πιστεύω το Ε83!!

  4. #14
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το ιδιο και στο δικο μου. δεν εχει φθορα κι ουτε φαινεται να αποκτησει.. κοιτα ποιοτικο ειναι γενικα περιπου στα επιπεδα αναμεσα στη σειρα 1 και 3, δεν θα κολουσα στο τιμονι...

  5. #15
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Kαι σε μενα το εχει κάνει , αλλά σε πολύ μικρό βαθμό , μάλλον λογω του οτι δεν κινειται και συχνά...Πιστευω οτι μια καλη λυση ειναι να το καλυψουμε με διαφανες αυτοκολλητο της 3Μ σαν και αυτό που μπαίνει στους προφυλακτηρες
    Θα το ψάξω...

  6. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    m-power_01 (18-02-11)

  7. #16
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον φίλε Νιno στο δικό μου το παρουσίασε σχεδον απο την αρχη, κατι τα παπουτσια των παιδιων (3 μικρά) μπες-βγες γδαρθηκε και ειναι και μπεζ και σιγα σιγα εγινε μια αηδία. απευθύνθηκα στο Σφακιανακη και καπως στο ποδι, μου απαντησαν οτι δεν δικαιολογειται αλλαγή λογω φθοράς στην εγγύηση.δεν επεμεινα κι εγω και αν και πηραν foto για να τις στειλουν υποτιθεται στη Γερμανία, δεν μου απάντησαν, ποτε παρα μόνο μετα απο αρκετα δικά μου τηλ.(εξ ου και η μετρια εμπειρία που ανεφερα και πιο πανω απο το service-εξυπηρέτηση απο το συγκεκριμενο dealer). μια προχειρη αλλά καπως ικανοποιητική λύση μου εδωσαν στην επισημη αντιπροσωπεία Λαμίας που βρεθηκα τη Πρωτοχρονιά, όπου ναι μεν κι αυτοι αποκλεισαν να αλλαχθει στην εγγύηση,αλλα το έτριψαν με υγρο-καθαριστικό και εφυγε η βρομιά και το πολυ ξεφτισμα, σα να εφυγε ολο η εξωτερικη "μεμβρανη". τελος παντων τωρα δεν του δινω και πολυ σημασία ετσι κι αλλιως "παλιώνει" σιγα-σιγα και οι φθορες θα υπαρχουν...
    Καλημέρα σας φίλοι BMWδάκιες...

    Σπύρο,

    Και γω το πήρα από Σφακιανάκη-Κηφισίας (γιατί μόνο αυτός είχε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που ήθελα & πήρα), αλλά δεν θα με ξαναδούν ποτέ!
    Ποιότητα μαγαζιού, μηδέν! (εκτός του πωλητή μου -Σαράντης-, αλλά με μικρή όμως διαφορά...)

    Ήξερα από πριν την Athens Car (316-'02), μένω & Νότια οπότε κανείς λόγος να τρέχω αλλού.

    Και ο Spanos έίναι (πιο) κοντά μου, αλλά κι οι δικοί του ακόμα πελάτες, στην Athens Car πάνε για service...

    Τέλειος κανείς φυσικά (αλλά & τι είναι στην Ελλάδα μας...), αλλά συγκριτικά καλύτεροι από τους άλλους...

    Αυτά......

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Jorgos For This Useful Post:

    Kostas_1 (18-02-11), spyrosK (18-02-11)

  9. #17
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το αμάξι σου είναι σαν το εικονιζόμενο αλλά με άλλες 18άρες ζάντες, sunroof & xenon και ήσουν μήπως την πορηγούμενη βδομάδα στο Σπανό Γλυφάδας ?

  10. #18
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αμάξι σου είναι σαν το εικονιζόμενο αλλά με άλλες 18άρες ζάντες, sunroof & xenon και ήσουν μήπως την προηγούμενη βδομάδα στο Σπανό Γλυφάδας ?

    Χρώμα όπως φώτο, αλλά από τ' άλλα που είπες μόνο την ηλιοροφή έχω... (& δεν ήμουν/πάω στον Σπανό-Γλυφάδας)

    Πήρα ναι μεν από τα λίγα πλούσια! & 2ου! facelift με ε42000! (εξωτερικές διαφορές με το κανονικό facelift: το χρώμα μπρονζέ-πλατινέ, το σηματάκι είναι στο αριστερό κάτω μέρος της πόρτας του οδηγού & οι καθρέπτες είναι ίδιοι με του νέου X3) που ξεπουλούσαν πέρυσι (πάνω από ε10000 έκτωση, 19% φπα κλπ...), με δέρμα, sport-πολυτίμονο, s/r etc..., αλλά με 17άρες & χωρίς xenon.

    Οπότε, άλλος ήταν...

  11. #19
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αααα σίγουρα, άλλος ήταν...!!
    Αλλά ήταν πολύ περιποιημένο και εκείνο που είδα και μου άρεσε πολύ!
    Sorry για το off topic
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 18-02-11 στις 09:54

  12. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    Jorgos (18-02-11)

  13. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπυρο οπως σου ειπα και σε αλλο νημα αυτο ειναι το λεγομενο oil service
    Γινεται αλλαγη λαδια φιλτρο λαδιου,αερα και φιλτρο καμπινας (αυτο ειναι και το ακριβο γυρω στο πενηνταρικο το μαμα,30 ευρω ημιτασιον).
    Μαζι με αυτα γινεται(υποτιθεται) και ενας γενικος ελεγχος του αυτοκινητου.Συμπληρωμα αντιψυκτικου κλπ
    Αυτα ειναι απο προγραμματισμενες εργασιες,τωρα επειδη θα συνδεθει στο διαγνωστικο (αλλοι αυτο το χρεωνουν,αλλοι παλι οχι) για να μηδενιστει η ενδειξη του oil service εκει θα φανει αν χρειαστει και τιποτα αλλο.
    Η γνωμη μου ειναι μιας που εχει περασει ο χρονος να κανεις και την αλλαγη των υγρων φρενων μαζι,για να μην τραβιεσαι δυο φορες στα συνεργεια.
    Μπουζι δεν αλλαζουν ουτε στο inspection 1 αλλα στο 2,καμια φορα βεβαια αναλογα και τον οδηγο μπορει να χρειαστει τακακια... εκει το κοστος παει ψηλα (300 + ).
    Αν εχεις τη παραμικρη υποψια οτι κατι δεν παει καλα,τοτε πηγαινε σε εξουσιοδοτημενο και πιο νωρις για να μπορει να καλυφθει απο την εγγυηση,αν οχι σε οποιοδηποτε εξειδικευμενο θα γινει η ιδια δουλεια με λιγοτερα χρηματα.
    Μπορεις να κανεις μια ερευνα αγορας να το διαπιστωσεις απο μονος σου, παρε τηλ και ρωτα τις χρεωσεις για oil service.
    Μεσα στο φορουμ υπαρχουν διαφορες προσφορες απο διαφορους επαγγελματιες, μη ξεχασεις ομως να το αναφερεις οτι εισαι απο το fans.
    Γενικως το αμαξι σου δεν ειναι απο αυτα που παρουσιαζουν προβληματα (καποιες εξαιρεσεις παντα υπαρχουν) και ναι οσο για το λαδακι τσιμπαει λιγο αλλα μεσα στα πλαισια του αποδεκτου,τουλαχιστο ετσι σε μενα που μαλιστα σχεδον εχει σταματησει να τσιμπαει..
    Οτι χρειαστεις στειλε pm να τα πουμε και τηλεφωνικα για πιο αναλυτικα.
    Διορθωση!!! στο oil service δεν γινεται αλλαγη φιλτρου αερα ( γινεται στο inspection 1) μονο λαδιου και καμπινας.

  14. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    spyrosK (18-02-11)

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP