Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 60

Θέμα: πλυστικο!

  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή πλυστικο!

    καλησπερα παιδια....

    θελω να παρω ενα πλυστικο. μου αρεσει πολυ να πλενω και να περιποιουμαι την ζετα μου και πραγματικα μπορω να καθομαι ωωωωωρες πανω της,απλα το λατρευω το "χομπυ"!!!

    λοιπον! ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2....

    https://www.toolspro.gr/catalog/prod...roducts_id=197
    https://www.avoutlet.gr/default.aspx...d=275&pd=19449

    εχουμε ενα bosch και ενα karcher....

    επειδη δεν ξερω καθολου απο αυτα τα μαραφετια θα ηθελα οσοι ξερουν να με βοηθησουν στις ερωτησεις μου...

    1) ποιο ειναι καλυτερο? γενικα ειναι καποιο καλυτερο και γιατι? (απο ολες τις αποψεις)

    2) εχουν αυτα επιλογη να βγαζουν αφρο-σαπουνι? και αν ναι πως γινεται αυτο?


  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstakhs_Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια....

    θελω να παρω ενα πλυστικο. μου αρεσει πολυ να πλενω και να περιποιουμαι την ζετα μου και πραγματικα μπορω να καθομαι ωωωωωρες πανω της,απλα το λατρευω το "χομπυ"!!!

    λοιπον! ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2....

    https://www.toolspro.gr/catalog/prod...roducts_id=197
    https://www.avoutlet.gr/default.aspx...d=275&pd=19449

    εχουμε ενα bosch και ενα karcher....

    επειδη δεν ξερω καθολου απο αυτα τα μαραφετια θα ηθελα οσοι ξερουν να με βοηθησουν στις ερωτησεις μου...

    1) ποιο ειναι καλυτερο? γενικα ειναι καποιο καλυτερο και γιατι? (απο ολες τις αποψεις)
    Και τα δύο είναι μια χαρά για ερασιτεχνική χρήση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstakhs_Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) εχουν αυτα επιλογη να βγαζουν αφρο-σαπουνι? και αν ναι πως γινεται αυτο?

    Ναι, με το δοχείο που συνδέεται επάνω.
    edit: Μόνο το bosch
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stefanos_Cool : 04-02-11 στις 23:03 Αιτία: ...

  3. #3
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το BOSCH εχει δεξαμενη για καθαριστικο αρα μπορει να κανει μυξη ενω το KARCHER οχι αν παρατηρησα καλα.

    Και τα δυο ειναι καλα για τα λεφτα τους απλα να ξερεις οτι θα χρειαστεις και ενα καλο προφιλτρο του ποσιμου νερου που θα μπαινει στο μηχανημα . Η KARCHER ειναι κατέξοχην εταιρια που κατασκευαζει πλυστικά σε σχεση με την BOSCH. Ο πεθερος μου εχει ενα KARCHER 3 ΚW το οποιο δεν καταλαβαινει τιποτα μιας και ολο το καλοκαιρι πλενει αγροτικα μηχανηματα με τεραστια ανεση απλα αν εχει λιγη πιεση στην υδρευση δεν δουλευει.

    Πιστευω να βοηθησα .

    Λεωνιδας

  4. #4
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ολα εχουν στην συσκευασια η πρεπει να αγορασω εγω ξεχωριστα? επεισης δεν πιστευω να εχει προβλημα αν πεσει νερο επανω??? η θα ανατιναχτουμε? :P

  5. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ έχω το Karcher 244 και το ένα της σειράς 4.

    Και τα δυο έχουν δοχείο ανάμειξης σαπουνιού αλλά αυτό που βολεύει περισσότερο από όλα (γιατί μπορείς να βάλεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θες από σαπούνι μέχρι χλωρίνη) είναι ένα πρόσθετο τσουτσούνι που μπαίνει στο ακροφύσιο.

    Το μικρό το έχω 3 χρόνια και το έχω λυώσει.

    Το άλλο το μεγάλο το πήρε ο πατέρας μου, είναι φοβερά δυνατό αλλά ΠΟΛΥ δυσκίνητο λόγω μεγέθους.

    Αυτό που πρέπει να προσέξεις όποιο και να πάρεις είναι στο τέλος κάθε χρήσης να κλείνεις το νερό και να πρεσάρεις να φύγει το νερό από το κύκλωμα και να είσαι έτοιμος να το κλείσεις.

    Να πάρεις αυτό που έχει αλουμινένια αντλία.

    Αυτά τα ολίγα.

    Όταν μπει και ο μονστα θα απαντήσει επιστημονικά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  6. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    nikos1400 (05-08-11)

  7. #6
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_Thess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το BOSCH εχει δεξαμενη για καθαριστικο αρα μπορει να κανει μυξη ενω το KARCHER οχι αν παρατηρησα καλα.

    Και τα δυο ειναι καλα για τα λεφτα τους απλα να ξερεις οτι θα χρειαστεις και ενα καλο προφιλτρο του ποσιμου νερου που θα μπαινει στο μηχανημα

    Πιστευω να βοηθησα .

    Λεωνιδας
    ευχαριστω λεωνιδα το κερχερ λεει δεξαμενη απορρυπαντικου... αυτο τωρα ειναι στο πλυστικο η ειναι αυτο που μπαινει μπροστα σαν τσουτσουνι οπως λεει και ο φιλος πανω????

    και το φιλτρο σε τι χρησιμευει? για να ειναι καθαροτερο το νερο?

  8. #7
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω το Karcher 244 και το ένα της σειράς 4.

    Και τα δυο έχουν δοχείο ανάμειξης σαπουνιού αλλά αυτό που βολεύει περισσότερο από όλα (γιατί μπορείς να βάλεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θες από σαπούνι μέχρι χλωρίνη) είναι ένα πρόσθετο τσουτσούνι που μπαίνει στο ακροφύσιο.

    Να πάρεις αυτό που έχει αλουμινένια αντλία.

    Αυτά τα ολίγα.

    Όταν μπει και ο μονστα θα απαντήσει επιστημονικά.
    δοχειο αναμειξης? δλδ μεσα σε αυτο το "κουτι" (πλυστικο) μπαινει το σαπουνι?

    αλουμινενια αντλια? τι αλλες παιζουν και γιατι αλουμινενια?

    σορρυ παιδες δεν ξερω την τυφλα μου απο αυτα..ευχαριστω παντως για τις απαντησεις!

  9. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για τα περί αντλίας ούτε και εγώ ξέρω να σου πω συγκεκριμένα απλά ξέρω ότι είναι καλύτερα να έχει αντλία αλουμινίου παρά άλλη (τώρα τι άλλη μη ρωτάς).

    Το δοχείο που είναι πάνω στην συσκευή λογικά περνάει το υγρό μέσα από την αντλία οπότε θεωρητικά δε μπορείς να βάλεις ότι υγρό θελεις.

    Το άλλο που λέω είναι ένα εξάρτημα σαν αερογράφο να φανταστείς που βάζεις μέσα ό,τι απορρυπαντικό θες το κουμπώνεις πάνω στο πιστόλι και ψεκάζεις το απορρυπαντικό μαζί με το νερό, βγαίνει σαπουνάδα και διαχέεται ομοιόμορφα.

    Εμένα και τα 2 μηχανήματα έχουν το δοχειάκι για το σαπούνι πάνω στην συσκευή αλλά πέρα από απορρυπαντικά για τα ΙΧ δεν έχω βάλει ποτέ κάτι άλλο με τον φόβο μην κάνει ζημιά στην αντλία. Το δοχειάκι που μπαίνει στο πιστόλι βάζω τα πάντα όταν θέλω να καθαρίσω το σπίτι, το σπίτι του σκύλου τον κήπο κτλ, χωρίς να έχω τον φόβο αν θα κάνει ζημιά στο μηχάνημα.

    Κι εγώ ερασιτέχνης είμαι και πιθανώς να κάνω και λάθος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  10. #9
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το μπος αν ανοιξεις την εικονα θα δεις αυτο που λες με το μπουκαλακι απο κατω.....αυτο το ειχα δει και εγω...απλα το κερχερ λεει απλα δεξαμενη απορρυπαντικου και δεν δειχνει κατι για αυτο το λεω...

  11. #10
    Εγγραφή
    17-09-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    83
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μακρια απο το bosch. Εγω εχω ενα black & decker 1300b. Tο συνδεω με το λαστιχο και δουλευει μια χαρα. Οσο για το δοχειο απορρυπαντικου κανει μονο για προπλυση και μην περιμενετε αυτο το snow foam που βλεπετε στα βιντεακια στο youtube. Ο αφρος φευγει αμεσως ομως τουλαχιστον διωχνει τη βρωμια επιφανειακα. Μεγαλη προσοχη στη δεσμη. Μη ψεκαζετε απο πολυ κοντα ειδικα με τη στενη δεσμη

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP