Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 38

Θέμα: Πρόστιμο - Φιμέ

  1. #11
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μ αυτό εδώ, ΔΕΝ τρώς πρόστιμο.

    Και έχει και μπεζ εσωτερικό που αντανακλά πάνω στη μεμβράνη κάνοντάς τη να φαίνεται πιο ανοιχτή. Και οροφή με ανοιχτό σκιάδιο (στη φωτό) που μπαίνει φως. Με μαύρο εσωτερικό σκουραίνει ακόμα περισσότερο.



    Με ακόμα πιο σκούρα ετοιμάσου για 180άρες.
    ποιός ορίζει το αν θα φας πρόστιμο η όχι?

    τα χαρτιά που σου δίνουν όταν βάλεις μεμβράνες δεν αναφέρουν πουθενά το αν είναι ν΄.ομιμες ή όχι. αναφέρουν μόνο τον τύπο μεμβράνης.

    ξέρει ο ******* απο αυτά? αν το δει σκούρο κατα τη γνώμη του δεν θα σε γράψει?

    πάντως της Lummar που είχα βάλει το νόμιμο ήταν λες και δεν είχε τίποτα το αυτοκίνητο και ο ήλιο σε στράβωνε κανονικά και σε έκαιγε στο χέρι.

  2. #12
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Post ναι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον να βάλεις παράνομα φυμέ. Υπάρχουν μεβράνες γιά μπροστινές πόρτες και εμπρός παρμπρίζ, απόλυτα νόμιμες και με την ίδια ή και καλύτερη απόδοση από τις σκούρες που μπαίνουν από τη μεσαία κολώνα και πίσω. Ψάξτο λίγο. 3Μ, Madico, Llumar έχουν αυτό που σου λέω.
    ετσι συμφωνω εβαλε η κοπελια μου στο rally που εχει κανενα προβλημα. την εχουν σταματησει πολλες φορες και ημουν μεσα κ γω εχει κατι χαρτια βεβαια απ το μαγαζι που τα βαλε.



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  3. #13
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A8hnaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι συμφωνω εβαλε η κοπελια μου στο rally που εχει κανενα προβλημα. την εχουν σταματησει πολλες φορες και ημουν μεσα κ γω εχει κατι χαρτια βεβαια απ το μαγαζι που τα βαλε.

    Δεν με καλύπτει το νόμιμο σαν απόχρωση προσωπικά.

    αν θα μπούν μεμβράνες θα μπουν σκούρες. αν και με 160 ευρώ προστίματα κάθε φορά δεν το βλέπω...

  4. #14
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A8hnaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι συμφωνω εβαλε η κοπελια μου στο rally που εχει κανενα προβλημα. την εχουν σταματησει πολλες φορες και ημουν μεσα κ γω εχει κατι χαρτια βεβαια απ το μαγαζι που τα βαλε.
    Εννοείται ! Αν σε σταματήσουν τους δείχνεις τα χαρτιά με τις προδιαγραφές που φανερωνουν τη νομιμότητα της μεμβράνης. Το κάθε παράθυρο έχει πάνω του το ίδιο αυτοκόλλητο (ταυτότητα) που υπάρχει και στο χαρτί που σου έχει δώσει ο εγκαταστάτης.

    Οσο γιά την απόδοση, οι τελευταίου τύπου νόμιμες μεμβράνες, έχουν αποδεδειγμένα την ίδια θερμοαπορροφητκότητα με τις σκούρες - παράνομες.

  5. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    A8hnaios (04-02-11)

  6. #15
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ετσι, ετσι, οπως τα λεει ο Πανος ειναι...

    160 Ε δεν ειναι αμελητεο ποσο...



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  7. #16
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιός ορίζει το αν θα φας πρόστιμο η όχι?

    τα χαρτιά που σου δίνουν όταν βάλεις μεμβράνες δεν αναφέρουν πουθενά το αν είναι ν΄.ομιμες ή όχι. αναφέρουν μόνο τον τύπο μεμβράνης.

    ξέρει ο ******* απο αυτά? αν το δει σκούρο κατα τη γνώμη του δεν θα σε γράψει?

    Το ειδικό αυτοκολλητάκι που μπαίνει στο τζάμι από τη μέσα πλευρά έχει τη έγκριση τύπου που έχει πάρει σύμφωνα με το νόμο.

    Με βάση αυτό ΔΕΝ παίρνεις κλήση / ΔΕΝ μπορεί να σου κόψει κλήση.

    Οι φωτό στη πρώτη σελίδα δείχνουν το μάξιμουμ της νόμιμης σκουρότητας. Δεν έχουν καμία σχέση με το 'titanium' της Llumar που μάλλον αναφέρεσαι, καθώς είναι πολύ πιο σκούρες.

  8. #17
    Εγγραφή
    29-08-10
    Περιοχή
    Αγια Παρασκευη
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    51
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το καλοκαιρι με σταματησαν σε μπλοκο με φιλικο αυτοκινητο και το προστιμο ηταν 80 ευρω...Και φοραγε καποια μετρια αποχρωση....
    Με τον Ασσο,στον οποιο εχω την πιο σκουρα αποχρωση της 3Μ, με εχουν σταματησει αρκετες φορες αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα....
    Black Prince....

  9. #18
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ^^^^^^^^
    Τόσο είναι, κι εγώ 80 ευρώ είχα φάει με το Golf.

    Η κατάσταση ήταν λίγο περίεργη όμως: Είχαμε μαζευτεί μερικά GTI στο Mega AB για... αθλοπαιδίες, όταν μας έκλεισαν την είσοδο και την έξοδο από τον παράδρομο 2 περιπολικά της Τροχαίας Κάτω Κηφισιάς. Όποιος έφευγε ή ερχόταν έτρωγε και την κλήση του: Φυμέ, εξάτμιση, ΚΕΚ, κλπ.

    Εγώ λοιπόν την άρπαξα για φυμέ, μέχρι τότε όμως δε με είχαν σταματήσει (για μεμβράνες εννοείται, γιατί εχω τον μισό ΚΟΚ σε πόντους).

  10. #19
    Εγγραφή
    03-01-11
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    47
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απλά δεν μπορει να εχει κανείς και την πίτα σωστη και τον σκύλο χορτάτο.
    Αν πέσης σε κάποιον που θελει να εφαρμόσει τον νομο θα σε γράψει.
    Εγω πήγα σε γνωστό μαγαζί της Θεσσαλονίκης για μεμβράνες αλλα μου ειπε ο υπεύθυνος " να στις περάσω αν θέλης αλλα τα πιστοποιητικα και τα χαρτιά ειναι Τ.Κ (του κ@λου)"
    Απο εκει και πέρα συνήθως αν δεν τους τσιγκλίσης ( τους τροχονόμους) δεν σε γράφουν

  11. #20
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    περα απο το προστιμο των 80 ευρω...εχει κανονικα και αφαιρεση πινακιδων! το χαρτι που σου δινει ο εγκαταστατης, δεν θα αποτρεψει εναν καμμενο αστυνομικο να σε γραψει...υπαρχουν σωστοι που θα σε αφησουν( μιας και οι περισσοτεροι εχουν και στα δικα τους)...και αλλοι αμαμητοι...που το παιζουν καουμποι! προσωπικα..και σε πολυ σκουρο φιμε δεν μου εχουν πει τιποτα...και σε εναν φιλο με ανοιχτοχρωμες αλλα αμαξι κραχτη για γραψιμο(κοντραμαξο), του ξυλωναν πινακιδες στην πετρου ραλλη 8 το πρωι...ειναι να σε θελει... αλλα και να μην το προκαλεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paganis : 04-02-11 στις 18:10

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP