Σελίδα 64 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 1454626364
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 631 έως 638 από 638

Θέμα: Τα πάντα για το 320si

  1. #631
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δηλαδή τι φάση? Να κόψουν στα ΚΤΕΟ το si σου?

    Παίζει. Όπως στην ταινία Airplane II, όπου στην ασφάλεια αεροδρομίου περνούσαν ανεμπόδιστα τρομοκράτες με οπλοπολυβόλα, αντιαρματικά και μπαζούκας και οι φύλακες την έπεσαν στη γριούλα για σωματικό έλεγχο.

    Όλα (τον) παίζουν στην Ελλάδα, μπροκολόκο μου.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-22), Ptboul (14-12-22)

  3. #632
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οτι θεμα εχετε με ΚΤΕΟ δωστε το αμαξι στη γυναικα μου. Ειδικα στον Κομβο, την τρεμουνε και της δινουν το χαρτι drive through οπως στα McDonalds. Μια φορα πηγαν να την κοψουν για φαρμακειο και πυροσβεσρηρα (το φαρμακειο κατω απο το καθισμα και ο πυροσβεστηρας μεσα στη φωλια της ρεζερβας) και δυστυχως για αυτους, ΗΞΕΡΕ που βρισκονται….

  4. The Following 7 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-22), dark knight (13-12-22), gnx (26-12-22), isou (13-12-22), nikos valvetronic (13-12-22), PetrosD (13-12-22), Ptboul (14-12-22)

  5. #633
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή



    Respect στη σύντροφο!

  6. #634
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ptboul
    εδω και 10 χρονια απο τοτε που πηρα το μπεμπε παω σε αλλο κτεο απο συμπτωση,ανοιξε ενα autoteco πιο κοντα απο εκει που πηγαινα και ακριβως διπλα σε εμπορικο.εκει μου γραφουν μια αναφορα για την διαφορα που εχουν στην αποκλιση αλλα προφορικα μου λενε οτι δεν τρεχει τιποτα.
    παω μετα στον αμορτισερα να δω ελαστικα και αρχιζει το παραμυθι, οτι εκει δεν εχουν τα καταλληλα συστηματα απο τον πλανητη αρη που εχει αυτος,οτι το δικο του ειναι μεγαλυτερο γιατι εχει σπουδασει μηχανικος κ.λ.π.

    υ.γ . στο κτεο που παω δεν ελεγχουν καν για φαρμακεια και πυροσβεστηρα αλλα και να ελεγξουν μια παρατηρηση για την αλλη φορα ,δεν σε κοβουν,δεν λενε κατι,,χαλαρα λεμε..

  7. #635
    Εγγραφή
    09-01-22
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αγαπητοι, συζητω κατα καιρους με διαφορους σχετικους και ασχετους σχετικα με την αξιοπιστια του n45b20 και μου περναει πολλες φορες απο το μυαλο, αν θα μπορουσα να μαθω με καποιο τροπο, αν το si μου εχει αλλαξει κινητηρα ή εχει κανει ρεκτιφιε ή τελοσπαντων αν ο κινητηρας ειναι 100% ο εργοστασιακος του. Να σημειωσω πως στο διαστημα που βρισκεται στην κατοχη μου, δεν εχει καψει σταγονα λαδι δεν εχει κανει ποτε κομπιασματα και ειδικα απο τοτε που καθαρισα πεταλουδα και βαλβιδες vanos η βελονα του στροφομετρου ακομη και με 9°C ειναι καρφωμενη χωρις ιχνος σκαμπανεβασματος... παρεπιπτοντως, το τρωει το "ξυλο" της κατα καιρους και ψιλοφοβαμαι μη τα παρω στο χερι...

    Υ.Γ Οταν λεω τρωει ξυλο, δεν ενννοω κυκλακια, εκκινησεις και καγκουριες...μιλαμε για γρηγορη οδηγηση με το στροφομετρο να παιζει απο τις 5k rpm και πανω σε στροφιλικια.
    Α! Εχει 137k χλμ!

  8. #636
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.912
    Thanked
    3218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σχετικά με τον κινητήρα, θα πρέπει να δεις την άδεια κυκλοφορίας σου, αν ο αριθμός κινητήρα είναι ο ίδιος. Σε περίπτωση αντικατάστασης κινητήρα με ίδιο δεν αλλάζει στην άδεια. Αυτό στο λέω με σχετική σιγουριά, καθώς πριν 3 χρόνια άλλαξα κινητήρα στην Κλιώ.

    Τώρα για το άνοιγμα κινητήρα, εικάζω πως κάποιες βίδες της κεφαλής θα έχουν σημάδια παραμόρφωσης από αν τις έχει ακουμπήσει κάποιος μετά τη συναρμολόγηση. Αυτό όμως, δεν το λέω με σιγουριά.

  9. The Following User Says Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    jaws (06-01-23)

  10. #637
    Εγγραφή
    09-01-22
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με τον κινητήρα, θα πρέπει να δεις την άδεια κυκλοφορίας σου, αν ο αριθμός κινητήρα είναι ο ίδιος. Σε περίπτωση αντικατάστασης κινητήρα με ίδιο δεν αλλάζει στην άδεια. Αυτό στο λέω με σχετική σιγουριά, καθώς πριν 3 χρόνια άλλαξα κινητήρα στην Κλιώ.

    Τώρα για το άνοιγμα κινητήρα, εικάζω πως κάποιες βίδες της κεφαλής θα έχουν σημάδια παραμόρφωσης από αν τις έχει ακουμπήσει κάποιος μετά τη συναρμολόγηση. Αυτό όμως, δεν το λέω με σιγουριά.
    Γιαννη, δυστυχως στην αδεια δε φαινεται κατι... στον κινητηρα υπαρχουν σημαδια σε διαφορες βιδες, αλλα δε μπορω να πω με σιγουρια αν εχει λυθει ο κινητηρας στα εξ ων συνετεθη....
    Στα φορα του εξωτερικου βγαζουν ενα μπουζι και βαζουν μεσα μαγνητη για να δουν αν εχουν αλλαχθει τα χιτωνια, αλλοι παλι βαζουν ενδοσκοπικη καμερα, εγω επειδη ξερω κατι παραπανω απ'αυτους αγορασα 16αρι πολυσφηνο για τα μπουζι καθως και μαγνητη και δε κανω τιποτα... το πολυσφηνο για τα μπουζι του si, ειναι 14αρι

  11. #638
    Εγγραφή
    09-01-22
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χθες βραδυ, αφου πλεον πηρα 14αρι μπουζοκλειδο εβαλα ενδοσκοπικη καμερα στους δυο μπροστινους κυλινδρους για να δω την κατασταση των χιτωνιων και απο οσα ειδα φαινονται σε αψογη κατασταση...μου εφυγε ενα βαρος ειναι η αληθεια γιατι ενα φοβο με τα χιτωνια τον εχω.

Σελίδα 64 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 1454626364

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP