Χαιρετω ολη την παρεα! Καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απ'ολα και ασφαλη χιλιομετρα!
Ειμαι στην αναζητηση ενος 320si το τελευταιο διαστημα και ψαχνοντας σε γνωστη μηχανη αναζητησης "επεσα" στο φορουμ σας!
Εχω διαβασει ολο το θεμα σχετικα με το si και σε αυτο το φορουμ αλλα και στου εξωτερικου και η αληθεια ειναι πως εχω φοβηθει με τα οσα γραφονται για το συγκεκριμενο μοντελο απο ορισμενους παθοντες... παρ'ολα αυτα δε πτοουμαι με τιποτα στο να συνεχιζω να θελω το συγκεκριμενο αυτοκινητο.
Λιγα λογια για το που ειμαι και γιατι θελω το συγκεκριμενο αυτοκινητο:
Αρχικα να αναφερω πως βρισκομαι σε νησι και πιο συγκεκριμενα στη Σαμο. Ενα νησι γεματο στροφιλικια σε ιδιαιτερα μαγευτικες διαδρομες, οποτε ενα "οδηγοκεντρικο" αυτοκινητο ταιριαζει γαντι εδω. Γιατι το si; Η οικονομικη μου κατασταση δε μου επιτρεπει να παρω m3 e92, και σιγουρα ενα απλο e90 320 δε θα μου εκανε τα κεφια απο αποψη αναρτησης (προερχομαι απο ιδιαιτερα σκληροπυρηνικο αυτοκινητο), επισης θελω 4 πορτο απαραιτητα γιατι ειμαι σε ηλικια που σταδιακα σχεδιαζω οικογενεια, οποτε οι 4 πορτες, σε συνδιασμο με το καλυτερα στημενο και ολοκληρωμενο εμφανισιακα si αποτελουν το καλυτερο αλοθι για την αποκτηση του...
Θελω λοιπον εσεις που ηδη εχετε την εμπειρια με το συγκεκριμενο αυτοκινητο, να μου πειτε τι να προσεξω πριν την αγορα του, τι ερωτησεις πρεπει να κανω στον προηγουμενο ιδιοκτητη και γενικα ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να ελεγξω τα χιτωνια του ωστε να ειμαι σιγουρος οτι μολις το παρω δε θα με ξηλωσει με το "καλημερα" ασχετα που καποια στιγμη μαλλον θα συμβει.......

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μη κουρασα!

Γιωργος.