Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 46

Θέμα: DIY ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ

  1. #21
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι πόσο θα τραβήξεις το βαθούλωμα?

    πότε θα καταλάβεις οτι έχει έρθει στα ίσια με το υπόλοιπο αμάξωμα για να μην το παρακάνεις και σπάσεις και κανα βερνίκι?


  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε συ τωρα ειδα τις φωτο.. Τελεια δουλεια λεμε!!!!

    Α, και:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....
    Λοιπον, εχω βουλιαξει την πορτα απο το Α class ποτε θα αυναντηθουμε να την φτιαξεις;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να σε κεράσω καφεδάκι, σουβλάκι, παστίτσιο, μουσακά, κρασιά, μπύρες, θα μου φτιάξεις ένα βαθουλωματάκι πίσω στον θόλο?
    To ειπα, δεν το ειπα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το μαθει ο Μονστα και αλλοιμονο σου....

    Οριστε Κωστα εχεις και ανταγωνιστες τωρα. με τετοιο γκαραζ και τετοια εργαλεια που εχει ο Γιαννης, το χανεις το παιχνιδι.
    ...

  3. #23
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Κάνει δουλεία τελικά αυτό το συστηματακι;
    Τώρα απο τις συγκεκριμένες φώτο δε μπορώ να κρίνω,πάντως έχω διαβάσει πολλές κριτικές για αυτά τα κιτάκια οτι είναι μάπα,όπως επίσης και εκείνα που πουλάνε για μικροεπισκευες σε παρμπρίζ είναι σαν ρετσίνι και γεμίζει τα ραγισματάκια...

  4. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω ποτε δεν καταλαβα πως "ερχεται" η λαμαρινα και δεν μεταφερει αλλου τη λακουβα.
    απο την στιγμη που εχει γινει βουλιαγμα η λαμαρινα εχει "απλωσει" και αυτο ειναι το μονο σιγουρο!
    Τωρα πως κατι Μονστιδες και κατι Γιαννηδες την τραβανε πισω ποτε δεν καταλαβα!!!

    Αλλα θα μου πεις (κυρ Μονστα μας) "εκαστος στο ειδος του" !!!!!

    Υ.Γ. θα σου φαει την πελατεια αυτος ρε Κωστα σου λεω....
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  5. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Vasilis (21-01-11)

  6. #25
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πόσο θα τραβήξεις το βαθούλωμα?

    πότε θα καταλάβεις οτι έχει έρθει στα ίσια με το υπόλοιπο αμάξωμα για να μην το παρακάνεις και σπάσεις και κανα βερνίκι?

    Αυτο ειναι το καλο!!! Μόλις έρθουν Όλα στην ίδια ευθεία(βάσεις και εμβολο) πετάγεται και ξεκολλα αμέσως..... Μόνο εάν το αφίξεις γρήγορα ίσως κανείς ζημια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (21-01-11), Ptboul (21-01-11), Vasilis (21-01-11)

  8. #26
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν και αν ήμουν στη θέση του Γιάννη θα άλλαζα το αυτοκίνητο για να μη χάσω τον ύπνο μου (χεχεχε σε πειράζω βρε) μπράβο του που ασχολήθηκε και το έκανε ξανά κούκλα. Βέβαια είμαι σίγουρος πως το αμάξι έχει χάσει μεγάλο μέρος της αξίας του μετά από τέτοια ζημιά.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  9. #27
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο Γιάννη για τη προσπάθεια. Χαίρομαι πραγματικά να βλέπω κόσμο να προσπαθεί μόνος του και να ασχολείται με το αυτοκίνητό του.


    Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, στη 5η φωτό (πάνω σειρά και τέρμα δεξιά) όπου είναι το 'τελικό' αποτέλεσμα του Γιάννη, φαίνεται ξεκάθαρα ότι η λαμαρίνα έχει πλέον όχι μία γούβα αλλά 'κυματάκια' ........κάτι σαν τους κοιλιακούς μου ένα πράμα.

    Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, επειδή το σημείο που ήταν η ζημιά είναι αφενός πολύ σκληρό και δεν μπορεί να 'σηκωθεί' ομοιόμορφα, από την άλλη όπως πολύ σωστά είπε ο Δημήτρης παρακάτω η λαμαρίνα έχει ξεχειλώσει από το μπαμ και αυτό δεν μπορεί ποτέ να έρθει στο 100%, ούτε στο 95% αν δε μπει χέρι φανοποιού.

    Η μέθοδος pdr (paintless dent repair) είναι μία τέχνη που διδάσκεται στο εξωτερικό και είναι ιδανική για επαναφορά λακούβας μικρού μεγέθους πχ χαλάζι, ενώ με τα απαραίτητα εργαλεία (λεβιέδες) που μπάινουν ΜΕΣΑ από τη λαμαρίνα μπορεί να επισκευαστεί και μεγαλύτερου διαμέτρου λακούβα. Πάντα βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία του τεχνίτη, το σημείο της λακούβας αλλά και η λαμαρίνα του αυτοκινήτου για το τελικό αποτέλεσμα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ποτε δεν καταλαβα πως "ερχεται" η λαμαρινα και δεν μεταφερει αλλου τη λακουβα.
    απο την στιγμη που εχει γινει βουλιαγμα η λαμαρινα εχει "απλωσει" και αυτο ειναι το μονο σιγουρο!
    Τωρα πως κατι Μονστιδες και κατι Γιαννηδες την τραβανε πισω ποτε δεν καταλαβα!!!

    Αλλα θα μου πεις (κυρ Μονστα μας) "εκαστος στο ειδος του" !!!!!

    Υ.Γ. θα σου φαει την πελατεια αυτος ρε Κωστα σου λεω....

    Ακριβώς Δημήτρη μου, η λακούβα του Γιάννη ήταν πολύ μεγάλη και η λαμαρίνα έχει παραμορφωθεί. Αν ο Γιάννης θέλει το τέλειο αποτέλεσμα, το αμάξι θα πάει σε φανοποιό.




    ΓΙΑΝΝΗΗΗHHHΗΗΗΗ, φέρε τα εργαλεία σου. Το Σάββατο έχει Cars, Coffee & CDR*







    *Complimentary Dent Repair.......by Yiannisssssssss.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Kostas_1 (21-01-11), yannisv (21-01-11), z3 2.2 (21-01-11)

  11. #28
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Γιάννη για τη προσπάθεια. Χαίρομαι πραγματικά να βλέπω κόσμο να προσπαθεί μόνος του και να ασχολείται με το αυτοκίνητό του.


    Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, στη 5η φωτό (πάνω σειρά και τέρμα δεξιά) όπου είναι το 'τελικό' αποτέλεσμα του Γιάννη, φαίνεται ξεκάθαρα ότι η λαμαρίνα έχει πλέον όχι μία γούβα αλλά 'κυματάκια' ........κάτι σαν τους κοιλιακούς μου ένα πράμα.

    Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, επειδή το σημείο που ήταν η ζημιά είναι αφενός πολύ σκληρό και δεν μπορεί να 'σηκωθεί' ομοιόμορφα, από την άλλη όπως πολύ σωστά είπε ο Δημήτρης παρακάτω η λαμαρίνα έχει ξεχειλώσει από το μπαμ και αυτό δεν μπορεί ποτέ να έρθει στο 100%, ούτε στο 95% αν δε μπει χέρι φανοποιού.

    Η μέθοδος pdr (paintless dent repair) είναι μία τέχνη που διδάσκεται στο εξωτερικό και είναι ιδανική για επαναφορά λακούβας μικρού μεγέθους πχ χαλάζι, ενώ με τα απαραίτητα εργαλεία (λεβιέδες) που μπάινουν ΜΕΣΑ από τη λαμαρίνα μπορεί να επισκευαστεί και μεγαλύτερου διαμέτρου λακούβα. Πάντα βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία του τεχνίτη, το σημείο της λακούβας αλλά και η λαμαρίνα του αυτοκινήτου για το τελικό αποτέλεσμα.





    Ακριβώς Δημήτρη μου, η λακούβα του Γιάννη ήταν πολύ μεγάλη και η λαμαρίνα έχει παραμορφωθεί. Αν ο Γιάννης θέλει το τέλειο αποτέλεσμα, το αμάξι θα πάει σε φανοποιό.




    ΓΙΑΝΝΗΗΗHHHΗΗΗΗ, φέρε τα εργαλεία σου. Το Σάββατο έχει Cars, Coffee & CDR*







    *Complimentary Dent Repair.......by Yiannisssssssss.


    Προφητικά μίλησα λοιπόν...το αμάξι θέλει αλλαγή και αν το δει σχολαστικός αγοραστής θα παζαρεύει χαμηλότερα λόγω της ζημιάς που έχει πάθει..... ....δεν μπορώ να κάνω και θενξ στον εαυτό μου!!!
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  12. The Following 2 Users Say Thank You to yannisv For This Useful Post:

    Ptboul (21-01-11), Stamatis (21-01-11)

  13. #29
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Γιάννη για τη προσπάθεια. Χαίρομαι πραγματικά να βλέπω κόσμο να προσπαθεί μόνος του και να ασχολείται με το αυτοκίνητό του.


    Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, στη 5η φωτό (πάνω σειρά και τέρμα δεξιά) όπου είναι το 'τελικό' αποτέλεσμα του Γιάννη, φαίνεται ξεκάθαρα ότι η λαμαρίνα έχει πλέον όχι μία γούβα αλλά 'κυματάκια' ........κάτι σαν τους κοιλιακούς μου ένα πράμα.

    Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, επειδή το σημείο που ήταν η ζημιά είναι αφενός πολύ σκληρό και δεν μπορεί να 'σηκωθεί' ομοιόμορφα, από την άλλη όπως πολύ σωστά είπε ο Δημήτρης παρακάτω η λαμαρίνα έχει ξεχειλώσει από το μπαμ και αυτό δεν μπορεί ποτέ να έρθει στο 100%, ούτε στο 95% αν δε μπει χέρι φανοποιού.


    Η μέθοδος pdr (paintless dent repair) είναι μία τέχνη που διδάσκεται στο εξωτερικό και είναι ιδανική για επαναφορά λακούβας μικρού μεγέθους πχ χαλάζι, ενώ με τα απαραίτητα εργαλεία (λεβιέδες) που μπάινουν ΜΕΣΑ από τη λαμαρίνα μπορεί να επισκευαστεί και μεγαλύτερου διαμέτρου λακούβα. Πάντα βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία του τεχνίτη, το σημείο της λακούβας αλλά και η λαμαρίνα του αυτοκινήτου για το τελικό αποτέλεσμα.





    Ακριβώς Δημήτρη μου, η λακούβα του Γιάννη ήταν πολύ μεγάλη και η λαμαρίνα έχει παραμορφωθεί. Αν ο Γιάννης θέλει το τέλειο αποτέλεσμα, το αμάξι θα πάει σε φανοποιό.




    ΓΙΑΝΝΗΗΗHHHΗΗΗΗ, φέρε τα εργαλεία σου. Το Σάββατο έχει Cars, Coffee & CDR*







    *Complimentary Dent Repair.......by Yiannisssssssss.

    Εχεις απολυτο δικιο Κωστα...κανει κυματακια αμα το δεις με ηλιο η πολυ προσεκτικα....
    Τωρα το θεμα ειναι οτι το εργαλειακι σε νορμαλ βαθουλωμα σε βατη περιοχη χωρις νευρα θα κανει τελεια δουλεια.....
    Την δικη μου την ειδες.....δυσκολη με νευρο και οχι στρογγυλη....
    δεν περιμενα να γινει οπως ηταν πριν...για να γινει σωστη δουλεια θελει οπως ειπες φανοποιο...
    Το καλυτερο ομως ειναι οτι περασα καποιες πολυ χαλαρες στιγμες και με εκανε πολυ χαπυ το να προσπαθησω να φτιαξω κατι μονος , το οποιο και πηγε οπως ακριβως το περιμενα....εγινε ΥΠΟΦΕΡΤΟ!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  14. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφητικά μίλησα λοιπόν...το αμάξι θέλει αλλαγή και αν το δει σχολαστικός αγοραστής θα παζαρεύει χαμηλότερα λόγω της ζημιάς που έχει πάθει..... ....δεν μπορώ να κάνω και θενξ στον εαυτό μου!!!
    Οταν θα πουληθει....ο αγοραστης θα παθει οτι επαθε και του 92αριου.....δε θα πιστευει και ο ιδιος ποσο τυχερος ειναι....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  15. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    yannisv (21-01-11)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP