Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 69

Θέμα: Ε30 Μ5 Project

  1. #11
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    επειδη τα drifto συνεργεια που φτιαχνουν αυτη την μετατροπη, βλεπε βουδουρης,λαφογιαννης, καποτης, πλουμιστος κ.α... θεωρω οτι κανενα δεν ειναι αξιοπρεπες...εγω στην θεση σου χρηστο θα εβρισκα απο κανενα κανονικο συνεργειο bmw μοτερ ε39 μ5-πλεξουδα-σασμαν-διαφορικο-εγκεφαλο και μονο για στησιμο ισως να εμπιστευομουν τους παραπανω...και παλι με καθε επιφυλαξη...

    υγ..χρειαζεσαι και ενα καλο φαναρτζη..για να δεσει σωστα το αμαξωμα-πονταρισμα-roll cage!

  2. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Panos 316T (14-04-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Post ??????????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη τα drifto συνεργεια που φτιαχνουν αυτη την μετατροπη, βλεπε βουδουρης,λαφογιαννης, καποτης, πλουμιστος κ.α... θεωρω οτι κανενα δεν ειναι αξιοπρεπες...εγω στην θεση σου χρηστο θα εβρισκα απο κανενα κανονικο συνεργειο bmw μοτερ ε39 μ5-πλεξουδα-σασμαν-διαφορικο-εγκεφαλο και μονο για στησιμο ισως να εμπιστευομουν τους παραπανω...και παλι με καθε επιφυλαξη...

    υγ..χρειαζεσαι και ενα καλο φαναρτζη..για να δεσει σωστα το αμαξωμα-πονταρισμα-roll cage!
    Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 13-04-11 στις 21:03
    insane in the ///Midbrain

  4. #13
    Εγγραφή
    13-04-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνησω με τον ανωθεν ομιλωντα που με καλυψε...Οσοι γνωριζουν το χωρο τω συγκεκριμενων αυτοκινητων και δη,των ανθρωπων που αναλαμβανουν να τα συντηρουν και να διορθωνουν,αναβαθμιζουν η οτιδηποτε αλλο χρειαζονται τα αυτοκινητα μας προκειμενου να κυκλοφορουν παντοτε ''ετοιμοπολεμα'' στο δρομο,θα συμφωνησουν οτι η Βουδουρης Service,πατηρ και υιος,υπηρξαν πρωτοποροι σε καθε κινηση που εγινε στη χωρα μας οσον αφορα αναβαθμισεις κινητηρων,αντικατασταση κινητηρων με μεγαλυτερους,τα λεγομενα ''engine swaps'' καθως η τεχνογνωσια που εχουν αναπτυξει ολα αυτα τα χρονια,αρχης γενομενης απο τον πατερα Σταυρο Βουδουρη και εν συνεχεια στο γιο Μακη εχουν δημιουργησει εναν τεραστιο αριθμο απο ολες τις αποψεις,ευχαριστημενων πελατων...Οποτε αν καποιος γνωριζει βαθια αυτα τα αυτοκινητα και ειδικοτερα τα Μ μοτερ της φιρμας,ειναι αυτοι...

  5. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.
    Well said!!!!.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  6. #15
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μην μπερδευουμε τα πραγματα ομως......το ονομα που εχω υπογραμισει παραπανω ειναι το ΠΡΩΤΟ συνεργειο BMW που εβαλε πολυ μεγαλο μοτερ Μ5 Ε34 σε Ε30 πριν δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια,μιλαμε οτι παιζει οι περισσοτεροι απο εδω μεσα να τελειωναμε το Λυκειο.Αν ρωτησετε καποιον πολυ παλιο ονομα μπεμβεδακια εκεινης της εποχης θα σας στο επιβεβαιωσει.Μην ξεχναμε οτι 3-4 ονοματα που τωρα εχουνε συνεργειο θητευσανε διπλα στον μπαμπα Βουδουρη,να αναγνωριζουμε καποια πραγματα και την ιστορια καποιων ανθρωπων στο χωρο οχι μονο για τις μετατροπες αλλα και σαν ηθος και συμπεριφορα στον πελατη.
    συμφωνοι..μαζι σε ολα..αλλα γιατι το αμαξι του γιου στα drift ποτε δεν απεδιδε σωστα????μονο στην αρχη λιγο απεδωσε σωστα..οχι φυσικα για τα αλογα που ελεγαν....και μετα μια ζωη προβληματα!!!αρα σαν πελατης εγω..θα παω σε αυτον???δεν εχω τιποτα με το βουδουρη και τον καθε βουδουρη..απλως βλεπω την δουλεια που εκανε..και τιποτε αλλο..

    αν αυτα τα αμαξια που κατεβαζουν σε αγωνες δεν ειναι σωστα που ειναι και δικα τους και διαφημιση τους και βιτρινα τους...το δικο μου θα κοιταξουν να βγει σωστο???

  7. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    paganis (14-04-11)

  8. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Exclamation

    ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  9. #17
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω καμμια σχεση με αθηνα.ομως εχω ενα τευχος περιοδικου της βελτιωτικης σκηνης,που εδειχνε μια μετατροπη του βουδουρη,απο "απλο" Μ3 Ε30 με μοτερ απο Μ5.
    βεβαια απο οσο καταλαβαινω τετοια αμαξια ειναι ντριφταδικα πισταδικα αγωνιαρικα.
    το ελαχιστο που γνωριζα λοιπον το κατεθεσα!!!
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  10. #18
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.

    Μήπως πρέπει να αναφέρουμε το project του Αμερικάνου...?

  11. #19
    Εγγραφή
    13-04-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.
    Θα συμφωνησω με τα λεγομενα του Tsaf,καθως επαληθευονται πληρως και απο εμενα,προκυπτωντας απο τη στενη σχεση που εχω με ολους τους ιδιοκτητες,πρωην και νυν,με τα αυτοκινητα που προανεφερε...Οσον αφορα την εμπειρια και τη γνωση του Μακη Βουδουρη,αρκει απλα να αναφερω οτι ως πρωτοπορος στην αναβαθμιση Μ3 Ε46 στην Ελλαδα σε κομπρεσσορατα(ειναι πασης φυσης γνωστο οτι τα μονα 46αρια κομπρεσσορατα που δουλεψαν στη χωρα μας τα εχει φτιαξει εκεινος),θα σας πω οτι πολυ γνωστος οικος του εξωτερικου απευθυνεται στο Μακη για την ιδια μετατροπη αφου ακομη κι εκεινοι(αν λαβουμε υποψιν την υποτιθεμενη ανωτεροτητα τους σε τεχνογνωσια)δυσκολευονται στο να τα κανουν να δουλεψουν...Απο αυτο το γεγονος και αλλα πολλα,βγαλτε συμπερασματα μονοι σας,για το ποιος ειναι μαστορας με, ας μου επιτραπει η εκφραση, ''cohonas'' στην Ελλαδα και ποιος οχι.Και τελος επειδη καποιοι κακεντρεχεις θα τρεψουν να πουν οτι γλυφουμε τον ταδε και λοιπες ανοησιες, θα πω απλα οτι τα αυτοκινητα μας αξιζουν το καλυτερο γιατι τα εχουμε πληρωσει με αιμα καποιοι για να αφηνουμε την τυχη τους στον καθε τυχαρπαστο,συνεπως η ερευνα για σωστο service και φροντιδα των αυτοκινητων μας,μας εχει οδηγησει σε αυτους που επιβραβευουμε πιο πανω....

  12. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚατΆ αρχην το κριτηριο για αλλαγη μοτερ σε ΒΜW δεν ειναι το drift. Oλα τα Μ3 με εξακυλινδρο μοτερ του γιου ξυριζανε στα drift εκτος του κοκκινου του τελευταιου που βαλανε το V8 απο Ε39 και κανενα μα κανενα γιδι απο τους προγραμματιστες στην μπανανια μας δεν καταφερε να σεταρει τον εγκεφαλο ουτε τον ΟΕΜ αλλα ουτε και τον αγραφο. Οσον αφορα την πρωτη σωστη μετατροπη που εγινε η οποια καλα ειπε ο Γιαννης εγινε οταν εμεις πηγαιναμε λυκειο εγινε στου τοτε Καντινιερη το Ε30 οπου μετα απο πολλα χρονια κατεληξε στα χερια του καλου μου φιλου (Χρηστος Πλεσιωτης) και το αμαξι εραβε ακομα. Μετα αφου ο Χριστος παντρευτηκε πουλησε το αυτοκινητο στον Μακη και ο Μακης εβγαλε τα μηχανικα μερη και το πουλησε ως απλο Ε30 Μ3 χρωματος κοκκινο το οποιο και παλι φτιαχτηκε με εξακυλινδρο αργοτερα παλι σε σωστο μαστορα των Βορειων Προαστειων. Το μαυρο που λες οτι δεν πηγε καλα ειναι ακομα στον δρομο και θεριζει και οσον αφορα το δευτερο μαυρο το καποτε Πατσουρεα και μετεπειτα Δονατου φορεσε τα πραγματα απο της πρωτης δουλειας (καντινιερη) και πουληθηκε στον αδελφικο μου φιλο Κωστα, ο οποιος και πριν απο λιγες ημερες αγορασε και το δικο μου το Ε30. Το δικο μου, εγω παλι το ειχα φτιαξει ολο απο την αρχη και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα και το αυτοκινητο το δουλευα για καθημερινο μου με ταξιδια και αλλα τετοια. Τωρα ο,τι αλλο βλεπεις απο driftamaxa ολα τα μοτερ ειναι πεταμενα πανω στα ραμφη και οχι τοποθετημενα οπως πρεπει. Καλο θα ηταν λοιπον να μην χαρακτηριζουμε ετσι τα πραγματα.
    μια και πιασαμε την κουβεντα και εγω ηταν να παρω καποτε το 36αρι του καντινιερη..απο κει και περα ομως και τωρα θα γινω πολυ σκληρος επειδη και εγω ειμαι στο εμποριο καθε μερα..τι παει να πει δεν δουλεψε???κατεβαζεις αμαξι σε αγωνες που να μην δουλευει???ειναι σαν να μου λες εμενα να φτιαξω πολυκατοικια που να μην δουλευει η θερμανση της και να στειλω και σε διαγωνισμο....αυτα ειναι επαγγελματισμος στην χωρα μας????????οι αγωνες ειναι η βιτρινα των συνεργειων...και εκει φαινεται ο επαγγελματιας απο τον μη...

    το γεγονος οτι δουλεψαν αλλα 5 αμαξια που μου αναφερεις μπραβο και μαγκια του συνεργειου..εγω ομως που δεν εχω αμεση επαφη με το συνεργειο και οπου ο κραχτης ειναι οι αγωνες τι γνωμη θα βγαλω????????????

  13. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Thomelef (14-04-11)

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP