Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 166

Θέμα: [E9X] Προβλήματα.

  1. #11
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το δικό μου είναι Ε90 316i του 2005 και το πρώτο που κυκλοφόρησε στην Θεσ/νικη,μέχρι τώρα με λίγα σχετικά χιλιόμετρα (59000χλμ.)έχω αλλάξει πολλαπλασιαστή,και μια μπαταρία φυσιολογικά πρωτού 1.5 μήνα,μέχρι τώρα δόξα το θεό καλά πάμε...

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bomer Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας φιλαρακια μου καλα! Ωσαν γερμανος κατοικος, και ολιγα γνωριζων, σας πληροφορω τα εξης!
    Το καθε εργοστασιο κατασκευαζει το καθε μοντελο αυτοκινητου, με προγραμματισμο να χαλαει σιγα σιγα. Αυτο ειναι το μαρκετιγκ. Οσο πιο μικρο και φτηνο μοντελο, τοσο πιο γρηγορα θαναι για την ανακυκλωση. Βεβαια προσεχουν να μην εχουν ανακλησεις. Η καθε ανακληση αγαπητε μου φιλε απο κατερινη, κοστιζει στο εργοστασιο πανω απο 1εκατ ευρω, οποτε μονον σαν εφιαλτη θα μπορουν να το σκεπτονται στο Μοναχο!
    Το προβλημα με την ελλαδα ειναι τι κατηγοριας (ποιοτητας) αυτοκινητα παραγγελνει η bmw-hellas, στο Μοναχο.Το ξερετε αυτο?
    καλημερα!
    καλες γιορτες!!!!!!!!!!!!
    Καλημέρα και σε εσένα..
    Δηλαδή οι της Ελλάδας αγοράζουμε αυτ/τα Β και Γ διαλογής...? Αν έχεις στοιχεία για αυτά που λές παρακαλώ να μας τα παραθέσεις γιατι εγω προσωπικά για την μοναδική διαφορά που γνώριζα αφορούσε το κομμάτι των κινητήρων. Και αυτή υφιστατο μεχρι πριν λίγα χρόνια και αφορούσε χώρες όπως Ελλάδα-Πορτογαλία-Ιταλία που λόγω φορολογίας χρησημοποιούσαν κινητήρες μικρού κυβισμού( υπήρχε τμήμα εξέλιξης μόνο για αυτούς τους κινητήρες).
    Φυσικά όλα τα παραπάνω δεν τα διάβασα πουθενά αλλα τα γνωρίζω απο παιδικό φίλο ο οποίος εργαζόταν στο τμήμα Σχεδιασμού κ Αεροδυναμικής στο Μόναχο (BMW)
    Υ.Γ Δηλαδή τα "Γερμανικά" δεν χαλάνε????

  3. #13
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    E90 320i 11ος/2008 (καινούρια):
    - Μετά απο μερικούς μήνες αρχισε να ξεκολλάει η εξωτερική τσιμούχα στο κάτω μέρος του πίσω παρμπρίζ (απο την αριστερή πλευρά) μεταξύ δηλαδή αυτού και του πορτ-μπαγκάζ. Το ξεκόλλημα έφτασε στο 80% της διαδρομής της.
    - Η δερμάτινη φούσκα του επιλογέα ταχυτήτων -επίσης μετά απο μερικούς μήνες- κάπως ξεκούμπωσε και σε κάθε αλλαγή ταχύτητας ακουγόταν, λιγότερο ή περισσότερο.
    - Ακούω κάποιους τριγμούς ενίοτε που προέρχεται είτε αριστερά του τιμονιού ή στο μαύρο κομμάτι που είναι πάνω απο τα όργανα και το ντουλάπι.

    Τις προάλλες που πήγα σε αντιπροσωπεία για αλλαγή λαδιών έβαλαν μια μαύρη κόλλα bmw στην τσιμούχα, πολύ καλή δουλειά φάνηκε και με προσωρινή ταινία για να συγκρατήσει σωστά την κολλημένη τσιμούχα. Για τη φούσκα του επιλογέα είπαν ότι φαίνεται "τσιτωμένη" χωρίς αρκετό βάθος, με αποτέλεσμα να τραβιέται κατά την αλλαγή ταχ. Παρήγγειλαν καινούρια και θα με τηλ. για να περάσω να τη βάλουν. Για τους τριγμούς ξέχασα να ρωτήσω.

    Πταίσματα φαίνονται και το μέλλον θα δείξει. Πάντως οι εμπειρίες του Driver Μ με ανησύχησαν, η κολώνα του τιμονιού κυρίως..

  4. #14
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως επειδη μπαινω και σε αλλα φορουμ με αυτοκινητα αλλων κατασκευαστων,δυο τινα συμβαινουν:η μονο τα bmw βγαζουν βλαβες, η οι κατοχοι των αλλων αυτοκινητων ειναι 'περηφανοι' και δεν γραφουν τις βλαβες τους!
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως επειδη μπαινω και σε αλλα φορουμ με αυτοκινητα αλλων κατασκευαστων,δυο τινα συμβαινουν:η μονο τα bmw βγαζουν βλαβες, η οι κατοχοι των αλλων αυτοκινητων ειναι 'περηφανοι' και δεν γραφουν τις βλαβες τους!
    δεν το λεω επειδη εχω bmw.....αλλα μαλλον το δευτερο...

  6. #16
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και εγώ ένα πολλαπλασιαστή άλλαξα στο Ε92 (μοντέλο 6ος 2007).
    Όπως είπαν και κάποιοι φίλοι παραπάνω προτιμώ την BMW μου με τα ψιλοθεματάκια που μπορεί να ανακύψουν από ένα οποιοδήποτε ιαπωνικό κορεάτικο με μηδέν προβλήματα. Κουταμάρα μου ίσως αλλά η BMW είναι τρόπος ζωής, αρρώστια, πάθος!!! Και τα πάθη πληρώνονται

  7. #17
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως επειδη μπαινω και σε αλλα φορουμ με αυτοκινητα αλλων κατασκευαστων,δυο τινα συμβαινουν:η μονο τα bmw βγαζουν βλαβες, η οι κατοχοι των αλλων αυτοκινητων ειναι 'περηφανοι' και δεν γραφουν τις βλαβες τους!
    πρόσφατα μπήκα σε ένα forum τις hundai και το μονο που συζητούσαν στις βλάβες ήταν για το δίσκο πλατο του αυτοκινητου που παρουσιάζεται μετά από πολαααααα... χιλιόμετρα . δηλαδή έλεος!! καλή η bmw μου δεν λέω αλλα τέτοια διαβάζω και τα περνώ.

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xalkidikiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρόσφατα μπήκα σε ένα forum τις hundai και το μονο που συζητούσαν στις βλάβες ήταν για το δίσκο πλατο του αυτοκινητου που παρουσιάζεται μετά από πολαααααα... χιλιόμετρα . δηλαδή έλεος!! καλή η bmw μου δεν λέω αλλα τέτοια διαβάζω και τα περνώ.
    και τι να γραψουν????οτι τριζει το ταμπλο?????αφου τριζει απο καινουργιο!!!!!
    μετα τα ηλεκτρονικα τους ειναι τοσο απλα.......ακομα και το γκαζι σε ορισμενα μοντεκα ειναι ακομα με ντιζα..!!!!

  9. #19
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι να γραψουν????οτι τριζει το ταμπλο?????αφου τριζει απο καινουργιο!!!!!
    μετα τα ηλεκτρονικα τους ειναι τοσο απλα.......ακομα και το γκαζι σε ορισμενα μοντεκα ειναι ακομα με ντιζα..!!!!


    καλά τα λές φιλε scania αλλα να σου πω τι με τρελαίνει ότι αυτός έδωσε το πολύ 13.000 και εσύ 35.0000 αυτές η βλάβες που παρουσιάζει η bmw είναι πολύ σπαστικές ειδικά η αισθητήρες η κολόνες "πολλαπλιαστες" κτλ, άσε που αυτός είναι full extra και εμείς πληρώνουμε και το σταχτοδοχείο...

  10. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xalkidikiotis Εμφάνιση μηνυμάτων


    καλά τα λές φιλε scania αλλα να σου πω τι με τρελαίνει ότι αυτός έδωσε το πολύ 13.000 και εσύ 35.0000 αυτές η βλάβες που παρουσιάζει η bmw είναι πολύ σπαστικές ειδικά η αισθητήρες η κολόνες "πολλαπλιαστες" κτλ, άσε που αυτός είναι full extra και εμείς πληρώνουμε και το σταχτοδοχείο...
    οντως εχεις απολυτο δικαιο.......ειναι πολυ σπαστικο!!!!!!!!!

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP