Σελίδα 6 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 293

Θέμα: Android-Γενική Συζήτηση Νο1

  1. #51
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παρών κι εγώ με desire s και android. Τρώει αρκετά γερή χρήση με internet και παιχνίδια (από τα ανίψια) μέχρι και αναπαραγωγή βίντεο από τοπικό δίκτυο ή και διάβασμα e-books και συγχρονισμό αρχείων. Είναι επίσης αναπόσπαστο εργαλείο για την δουλειά μου κι έχει αυτονομία μιάμιση μέρα με βαριά χρήση!! Δεν κολάει ποτέ και πάει ΣΦΑΙΡΑ κι ας έχει δεκάδες εφαρμογές εγκατεστημένες εκτός από τις δικές του. Έχω τρομερή ευελιξία με το android και σχεδόν καθόλου περιορισμούς σε ότι θέλω να κάνω. Επίσης ο ρυθμός ανάπτυξης της πλατφόρμας και των εφαρμογών της είναι καταιγιστικός. Η δε προχωρημένη παραμετροποίηση των πάντων μου αρέσει πολύ.

    Προσωπική άποψη μου είναι πως ο συνδυασμός HTC - XDA - Android (custom rom) και κατ' επέκταση Google είναι ακαταμάχητος. Τι άλλο να ζητήσει ένας power user από την συσκευή του;,

    Επίσης κάτοχος ενός touch pro που πλέον τρέχει κι αυτό android (froyo). Όχι τόσο γρήγορο αλλά σίγουρα πολύ πιο γρήγορο από τα windows 6.5 που έχει επίσης. Το χρησιμοποιώ και για να δοκιμάζω διαφορες εφαρμογές.

    Eφαρμογές που δεν μπορώ χωρίς αυτές και χρησιμοποιώ αηδιαστικά πολύ:

    ES explorer
    automate it (δουλεύει μόνη της πλέον)
    Evernote
    Google reader
    Business calendar
    viber
    dropbox

  2. The Following 2 Users Say Thank You to valantis544 For This Useful Post:

    BILL007 (14-05-12), nikos1400 (17-05-12)

  3. #52
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    η Ice Cream Sandwich ειναι πολυ καλυτερη απο τις παλιες ρομ τελικα.
    Σκεφτομαι την αγορα ενος arc S αυτες τις μερες για 2η συσκευη παντα.
    Αν και σχετικα begginer σε αυτο το part του τομεα θα ηθελα να ξαναμπω (απο 2.1 εχω να πιασω!!) για να παιξω παλι με τα custom της τεσσαρας.



  4. #53
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξεκινησα και γω να μπω στον κοσμο του Android, αλλα μαλλον καπως παραδοξα.
    Αγορασα ενα Motorola Atrix απο ΗΠΑ, με 2.3.6 εκδοση, ξεκλειδωτο, ωστε να λειτουργει με ολα τα δυκτια.
    Περασα τις επαφες μου απο το παλιο μου WinMo 6.5 τηλεφωνο, εβαλα και μερικα απλικεϊσο που ηθελα, αλλα δεν μπορω να βρω τροπο να κανω το dial pad να δειχνει Ελληνικους χαρακτηρες και οχι Αγγλικους, με τους περιορισμους που αυτο εχει.
    Εχει κανεις καμια ιδεα; Λογω καταγωγης ΗΠΑ, δε δινει locale Ελληνικο. Χρησιμοποιησα το https://forum.xda-developers.com/sho...d.php?t=749836 αλλα δεν μου αλλαζει τα ενσωματομενα στη ROM προγραμματα.
    "You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". - Marco Simoncelli R.I.P.

  5. #54
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για μπες και ρωτα στο myphone.gr Αν δεν βρεις εκει τπτ τοτε ειναι δυσκολο

  6. #55
    Εγγραφή
    12-05-12
    Περιοχή
    N.Faliro
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    371
    Thanked
    375
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια σορυ που σας χαλαω το θρεντ αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση γρηγορη που ειμαι σιγουρη πως θα την γνωριζετε μα δεν αφορα το μηλο αλλα το htc μου...Προχθες αλλαξα εταιρια και εβαλα βονταφον καρτοκινητη και γλυτωσα απο τον ολεθριο συνδυασμο wind/q. Απο προχθες λοιπον το τηλεφωνο παιρνει αυτοματη ενημερωση καιρου ακολουθωντας την περιοχη που βρισκομαι χωρις συνδεση ιντερνετ...Πως γινεται αυτο;;;Πχ Γαλατσι 29c ελαφρη νεφωση...

  7. #56
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sasabmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σορυ που σας χαλαω το θρεντ αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση γρηγορη που ειμαι σιγουρη πως θα την γνωριζετε μα δεν αφορα το μηλο αλλα το htc μου...Προχθες αλλαξα εταιρια και εβαλα βονταφον καρτοκινητη και γλυτωσα απο τον ολεθριο συνδυασμο wind/q. Απο προχθες λοιπον το τηλεφωνο παιρνει αυτοματη ενημερωση καιρου ακολουθωντας την περιοχη που βρισκομαι χωρις συνδεση ιντερνετ...Πως γινεται αυτο;;;Πχ Γαλατσι 29c ελαφρη νεφωση...
    Tο wifi μπορεί να είναι κλειστό το 3g είναι???
    Εκτός εάν έχεις και το gps ανοικτό.

    Μηλοφωνάκηδες Sorry για το offtopic,
    εάν μπορεί κάποιος ας το μεταφέρει στο σωστό νήμα

  8. #57
    Εγγραφή
    12-05-12
    Περιοχή
    N.Faliro
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    371
    Thanked
    375
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο wifi μπορεί να είναι κλειστό το 3g είναι???
    Εκτός εάν έχεις και το gps ανοικτό.

    Μηλοφωνάκηδες Sorry για το offtopic,
    εάν μπορεί κάποιος ας το μεταφέρει στο σωστό νήμα
    Εχεις δικιο, μαλλον μεσω 3g θα συνδεεται γιατι το wifi και το gps ειναι μονιμως κλειστα. Σ'ευχαριστω και σορυ...

  9. #58
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάπου στην σχετική εφαρμογή πρέπει να υπάρχει επιλογή να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση.


    Sent from my Ericsson 197 using smoke signals

  10. #59
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Lightbulb My BMW Remote Released for Android Smartphones

    The My BMW Remote app is now available for smartphones running the Android operating system, too. The application can be downloaded for free from the Google Play store (Android Market), and offers all the same functionalities as the iPhone version first brought out in autumn 2010.

    My BMW Remote allows users to operate all manner of functions in their BMW from outside the vehicle, without even having to be nearby:

    Remote Door Lock & Unlock allows the car to be locked and unlocked from a smartphone.

    Climate Control makes it possible to control the interior temperature by adjusting the auxiliary ventilation and heating settings, and programming the systems by timer.

    With "Horn Blow" for sounding the horn and "Flash Light" for briefly switching on the exterior lights, users can trigger acoustic and visual signals to help them find their vehicle in crowded car parks, for instance.

    If the car is out of sight and hearing distance but within a radius of up to 1,5 km, the Vehicle Finder function is able to display a map on the smartphone screen showing the way to the vehicle's location.

    This function is only available when the ignition is switched off, thereby making it impossible to track the vehicle's movements.

    Using Google Local Search, users are able to import points of interest (POIs) from their smartphone into the vehicle's navigation system via the message list.
    ενα βιντεο δειχνει πως δουλευει η εφαρμογη σε i phone



    απο δω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 17-08-12 στις 14:51



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-12), nikos1400 (17-08-12)

  12. #60
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στo google play, το search δεν βρίσκει την εφαρμογή.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

Σελίδα 6 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP