Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Θέμα: Μ3 Ε30 ΕvoII & E46Ci photo shooting

  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Smile Μ3 Ε30 ΕvoII & E46Ci photo shooting

    Πριν τα Χριστουγεννα,μου προτεινε ενας πολυ καλος μου φιλος να πηγαιναμε 3ημερακι στο χωριο της κοπελας του,λιγο εξω απτην Καλαματα,προκειμενου να ξεσκουριασουμε,να ξεκουραστουμε,και γενικως να ξεφυγουμε απτο αγχος και το τρεξιμο της δουλειας,και της καθημερινοτητας..
    Η ιδεα ηταν να παμε 4 ατομα (εμεις + κοπελιες) με 2 αυτοκινητα, το 46αρι μου, και το γνησιο κατακοκκινο Μ3 Ε30 Εvo 2 (2300cc)που εχει. (οχι,δεν το εχει βαλει ποτε στο car,ουτε το πουλαει).Mερικοι ισως το θυμουνται απο τη συναντηση στη πεντελη πριν καιρο.
    Ξεκινησαμε απο Αθηνα Παρασκευη απογευμα, με πολυ ορεξη,γιατι το ειχαμε σιγουρο οτι θα κανουμε και ''παιχνιδι'' καθοδον.
    Ο νεος δρομος σε παει στο πι και φι κατω. Εχει κατι ευθειες μουρλια.
    Φτανοντας Καλαματα για κακη μας τυχη εβρεχε και δεν υπηρχε περιθωριο για παιχνιδια στη στριφτερη διαδρομη βγαινοντας απτον αυτοκινητοδρομο..
    Την επομενη μερα, μετα απο αρκετες ωρες ξεκουρασης,διψαγαμε για στροφιλικι. Ειπαμε να το συνδιασουμε με μεσημεριανο καφεδακι στη Πυλο,μιας και ο δρομος Καλαματας-Πυλου εχει αρκετα καλες στροφες και οχι πυκνη ροη οχηματων.
    Τα 2 bmw μας περιμεναν στην αυλη. Δεν προλαβα να φτασω το δικο μου, εκατσα σαν χανος να χαζευω το Μ3..Λερωμενο απτη βροχη της προηγουμενης,πανω στις 16αρες bbs του,το 'αναβασιαρικο' σποιλερ στην αεροτομη,και τις 2 μπουκες που ακουγοντας τες ειναι λες και ριχνει κανονια ο Μαρξ στους Αγγλους (κλεμμενο απτο beat for speed )!!!Το δερματινο evo 2 σαλονακι σε περιμενει να κουμπωθεις,να βαλεις μπροστα,να πατησεις 'CHECK' και εισαι ετοιμος..τιποτα αλλο δεν θες..!To μονο που του εχει κανει ο φιλος μου, ειναι ενας υπερκυβισμος και κατι ψιλα και εχει ιπποδυναμη γυρω στα 240.
    Κοιτωντας το Ε46,το βλεμμα μου πεφτει στο χαμηλωμα και στα φρενα..! ΕΕΕρε τι εχει να γινει λεω, θα αναστεναξουν οι D2..! Ξερω οτι ο 1.9 δεν εχει δυναμη,γιαυτο και εχω επικεντρωθει στο στριψιμο,και οχι στην ευθεια.
    Με τα πολλα μπαινουμε μεσα,εφοδιαζομαστε με PMR (τα λεγομενα walkie talkie) και με GPS προκειμενου να διαβαζουμε τον δρομο,μιας και δεν ειχαμε ξαναπαει εκει κατω,και ξεκιναμε για Πυλο. Ο φιλος μου μπροστα,εγω πισω.Ο δρομος ευτυχως στεγνος η ποιοτητα οδοστρωματος μετρια και η θερμοκρασια νορμαλ γυρω στους 8-12 βαθμους. Με μια γρηγορη ματια στο GPS περναμε μια γευση για τις επομενες στροφες απτις οποιες υπηρχαν πολλα κατηφορικα πεταλα,μαχαιρια στροφες και αρκετα εσακια(S). Το Μ3 επιτελους ξεθαρευει και ξεκιναει μια 'φιλικη' ανευ προηγουμενου. Ακολουθωντας τις γραμμες του και διορθωνοντας τις λαθος εκτιμησεις του στις στροφες,βρισκομουν μια ανασα πισω του μπαινοντας και οι 2 υπερστροφικα σχεδον παντου..! Ξενερωσα μονο επειδη δεν ειχα δυναμη ωστε να διατηρησω την υπερστροφη και στις ευθειες τον εχανα..
    Με τα πολλα φτασαμε στην Πυλο,και βγαλαμε στο λιμανι τις παρακατω φωτο..! Το ιδιο σκηνικο επαναληφθηκε και στον γυρισμο προς Καλαματα..!
    Οδηγωντας και εγω το Μ3, διαπιστωσα πως ειναι αξιολογο αυτοκινητο, και δεν ειναι καθολου υπερβολη τα φουσκωμενα φτερα και το εντυπωσιακο (για την εποχη του) look. Πιστευω παντος πως δεν συγκρινεται με την καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα και την σταθεροτητα του Ε46(εξαλλου λογικο αυτο λογω τεχνολογιας) . Ειλικρινα θα ηθελα να δω το μακελειο που θα γινοταν αν ειχα τον (λατρεμενο,σουπερουαου,δοξ σιες,υμνολογιες κτλ κτλ) S54 . Tωρα ειδικα που το 30αρι ετοιμαζεται να υποδεχτει τον S52, ο πηχης θα ανεβει πολυ,οποτε πρεπει να απαντησω δυνατα..!
    Περιττο παντος να πω ποσες φορες μας σταματησαν αλλοι bmwδακιδες στο δρομο.Σε γενικες γραμμες ευχαριστηθηκαμε οδηγηση και περασαμε υπεροχα..
    Οριστε και μερικες φωτο..!
    Καθοδον..





    Και στο λιμανι..



  2. The Following 20 Users Say Thank You to Akis 330Ci For This Useful Post:

    aristent (06-01-11), BILL007 (06-01-11), bill_m3 (06-01-11), black_beauty (29-01-11), dark knight (06-01-11), Gregory_///M (06-01-11), Jimmakos (29-01-11), JOHNNY 69 (30-01-11), joseph (07-01-11), Lefteris116 (28-01-11), manos (29-01-11), Monsta (06-01-11), NickE60 (06-01-11), nikos1400 (06-01-11), Nino (06-01-11), Panos 316T (07-01-11), Ptboul (07-01-11), soc12r (07-01-11), Stamatis (07-01-11), zaharias (07-01-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Smile




  4. The Following 5 Users Say Thank You to Akis 330Ci For This Useful Post:

    alexk (06-01-11), BILL007 (06-01-11), chief (06-01-11), Panos 316T (07-01-11), Stamatis (07-01-11)

  5. #3
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ομορφιές !!! Πολύ ωραίο το Ε30, το είχα δει για λίγο από κοντά σε κάποια συνάντηση. Λείπει το καπάκι από τη πίσω bbs του, σωστά?

  6. #4
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομορφιές !!! Πολύ ωραίο το Ε30, το είχα δει για λίγο από κοντά σε κάποια συνάντηση. Λείπει το καπάκι από τη πίσω bbs του, σωστά?
    Oχι Κωστη δεν λειπει. απλα ειναι λιγο πιο σκουρο εκει και σε ξεγελαει.

  7. #5
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Cool ????

    Mια ματια στον αριθμο πλαισιου θα σε πεισει οτι το συγκεκριμενο Μ3 Ε30 ΔΕΝ ειναι γνησιο,το εχω δει απο κοντα το συγκεκριμενο.....τα υπολοιπα απο κοντα η με PM........
    insane in the ///Midbrain

  8. #6
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mια ματια στον αριθμο πλαισιου θα σε πεισει οτι το συγκεκριμενο Μ3 Ε30 ΔΕΝ ειναι γνησιο,το εχω δει απο κοντα το συγκεκριμενο.....τα υπολοιπα απο κοντα η με PM........
    Μαλλον το μπερδευεις με αλλο που εχεις δει.

  9. #7
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Cool

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Akis Kl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον το μπερδευεις με αλλο που εχεις δει.
    Δεν το μπερδευω βρε αφου το εχω δει απο κοντα το αμαξι....σου απαντησα και με P.M....νομιζω τωρα καταλαβες!!!
    insane in the ///Midbrain

  10. #8
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το μπερδευω βρε αφου το εχω δει απο κοντα το αμαξι....σου απαντησα και με P.M....νομιζω τωρα καταλαβες!!!
    καταλαβα τι εννοεις,σημασια ομως εχει οτι το αμαξι βγηκε Μ3 απτο εργοστασιο..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akis 330Ci : 06-01-11 στις 22:01

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή



    Άσχετο-σχετικό.Είναι η ιστορία με αυτό που δεν φαίνεται ο αριθμός πλαισίου,αλλά η καρότσα ήταν γνήσια,αν κατάλαβα καλά?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 06-01-11 στις 22:26



  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Pakistan
    Μηνύματα
    326
    Thanked
    175
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιατι το μ3 εχει αλλες ζαντες μπροστα /πισω

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP