Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 131

Θέμα: Ferrari F430 F1

  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Exclamation Ferrari F430 F1

    Αγοραζοντας καποιος ενα 430 mod 2005-06 με 20000 εως 40000 χλμ, εκτος τα βασικα εξοδα ασφαλεια-τελη-τεκμηριο και διανυοντας 5000 χλμ περιπου το χρονο, για συντηρηση -αναλωσιμα ποσα ευρω θα χρειαστει περιπου;
    Στα συγκεκριμενα ferrari ποσο συχνο ειναι το φαινομενο μηχανικης-ηλεκτρικης βλαβης και οχι μονο;
    Το σερβις στην genesis S.A ειναι μονοδρομος ή υπαρχουν και παραλληλα;
    Attached Images Attached Images

  2. #2

    Προεπιλογή

    Αλέξη???? Πρωτοχρονιατικο δωρακι???

  3. #3
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων

    ποσο συχνο ειναι το φαινομενο μηχανικης-ηλεκτρικης βλαβης και οχι μονο;
    Αλέξη μάλλον δε θα ναι καλά αυτοκίνητα....δε βλέπω άλλωστε να κυκλοφορούν πολλά στο δρόμο. Άστο λοιπόν καλύτερα μη μπλέξεις.



    Όσο για Genesis ξέχνα το καλύτερα. Έχω 3 πελάτες που τους συμφέρει καλύτερα να πετάγονται Ιταλία για σέρβις, κάνουν και τη βόλτα & τα ψώνια τους και συνολικά τους έρχεται πιο φθηνά από εδώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλέξη μάλλον δε θα ναι καλά αυτοκίνητα....δε βλέπω άλλωστε να κυκλοφορούν πολλά στο δρόμο. Άστο λοιπόν καλύτερα μη μπλέξεις.



    Όσο για Genesis ξέχνα το καλύτερα. Έχω 3 πελάτες που τους συμφέρει καλύτερα να πετάγονται Ιταλία για σέρβις, κάνουν και τη βόλτα & τα ψώνια τους και συνολικά τους έρχεται πιο φθηνά από εδώ.
    Κωστα και Μ6 δεν κυκλοφορουν πολλα αλλα εκτος απο σερβις δεν εχουν μηχανογηκοηλεκτρικα θεματα στα 430 ισχυει το ιδιο;

    Ακουμε γενικα και αοριστα οτι τα ferrari καθε 5000 χλμ θελουν λαδια-φιλτρα καθε 15000 τακακια -δισκοπλακες καθε 20000 δικο-πλατω και ........
    Τελικα ποσο πραγματικες ειναι αυτες οι φωνες;
    Εαν γνωριζεις κατι συγκεκριμενο θα ηθελα την αποψη σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σου Αλέξη, χρόνια πολλά φίλε. Έχω εδώ στην γειτονιά ένα συνεργείο αυτοκινήτων αποκλειστικά για Lamborghini, Masserati, Lotus, Jaguar. Δεν θυμάμαι πως λέγεται η επωνυμία αλλά θα κάνω ένα κόπο να πάω να σου δώσω το τηλέφωνο του να μιλήσεις απευθείας μαζί του. Ορίστε και ένα δείγμα, στο συγκεκριμένο Gallardo άλλαξε τους καταλύτες γιατί είχε κάτι θέματα και μπεύρδευε, κόστος δεν πολυθυμάμαι κάπου στα 5000χιλιάρικα χαχαχα και μιας και δεν είχε δοκιμαστή εύκαιρο να το βγάλει Βουλιαγμένης για να δει αν διορθώθηκε το πρόβλημα προσφέρθηκα εγώ χαχαχα Lucky me, πάει καλά το άτιμο. Όσο για το πρόβλημα δεν ξέρω αν έπαψε να υφίσταται, πάντως πήγαινε φυσέκι...χαχαχαχα

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 26-12-10 στις 16:40

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όπως πολύ καλά κατάλαβες Αλέξη, κάθε φορά που θα έρχεσαι για service, θα με παίρνεις από πριν τηλέφωνο να πηγαίνω να κάνω την τελική δοκιμή πριν στο παραδώσει, ώστε να ξέρεις το αυτοκίνητο που παραλαμβάνεις είναι σε όλα άριστο χαχαχαχαχαχα Εύχομαι με το καλό φίλε, ότι κι αν σκέφτεσαι να το πραγματοποιήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 26-12-10 στις 16:46

  7. #7
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλα ρε μπαγασάκο, καβάλησες gallardo και πας να τη βγάλεις έτσι με "ένα καλά πάει" ? Για μολόγα τα όλα !

    Χρόνια πολλά φιλαράκι !

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ρε μπαγασάκο, καβάλησες gallardo και πας να τη βγάλεις έτσι με "ένα καλά πάει" ? Για μολόγα τα όλα !

    Χρόνια πολλά φιλαράκι !
    Γεια σου Πανούλη χρόνια πολλά και σε σένα φίλε. Που να το οδηγήσω αυτό το πράμα ούτε πως παίρνει μπρος δεν ήξερα χαχαχαχα, το έπαιξα υπεράνω και έκατσα να απολαύσω την βόλτα από το δεξί μπάκετ, δεν ταίριαζε στο στυλ μου άλλωστε Πάντως μόνο αν κάνεις έστω και 100μέτρα που λέει ο λόγος, μπορείς να καταλάβεις γιατί πληρώνεις τόσο πολλά χρήματα για ένα αυτοκίνητο. Αχχχ ωραία πράματα...

  9. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    PANOS-E60 (26-12-10)

  10. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Αλέξη, χρόνια πολλά φίλε. Έχω εδώ στην γειτονιά ένα συνεργείο αυτοκινήτων αποκλειστικά για Lamborghini, Masserati, Lotus, Jaguar. Δεν θυμάμαι πως λέγεται η επωνυμία αλλά θα κάνω ένα κόπο να πάω να σου δώσω το τηλέφωνο του να μιλήσεις απευθείας μαζί του. Ορίστε και ένα δείγμα, στο συγκεκριμένο Gallardo άλλαξε τους καταλύτες γιατί είχε κάτι θέματα και μπεύρδευε, κόστος δεν πολυθυμάμαι κάπου στα 5000χιλιάρικα χαχαχα και μιας και δεν είχε δοκιμαστή εύκαιρο να το βγάλει Βουλιαγμένης για να δει αν διορθώθηκε το πρόβλημα προσφέρθηκα εγώ χαχαχα Lucky me, πάει καλά το άτιμο. Όσο για το πρόβλημα δεν ξέρω αν έπαψε να υφίσταται, πάντως πήγαινε φυσέκι...χαχαχαχα

    Αι.....χασου ρε δοκιμαστη,ακου πηγαινε φυσεκι !!!!!
    Αγιε αποστολε για 430 ξερουμε τιποτα;

  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αι.....χασου ρε δοκιμαστη,ακου πηγαινε φυσεκι !!!!!
    Αγιε αποστολε για 430 ξερουμε τιποτα;
    Αλέξη με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω φίλε μου να του πάρω τον αριθμό τηλεφώνου να στον δώσω να μιλήσεις απευθείας. Τον είχα ρωτήσει παλιότερα για πιο λόγο δεν αναγράφει και τη λέξη ferrari στην επιγραφή του μαγαζιού και απ'όσο θυμάμαι έχει να κάνει με την πολιτική και τα δικαιώματα "που κουβαλάει το brand name Ferrari". Πάντως αφού ασχολείται με όλα τα άλλα "απλά αυτοκινητάκια" να είσαι σίγουρος πως είναι σε θέση να σε συμβουλέψει σωστά και για την F430... Και όπως είπαμε για τα service σου, πριν έρθεις θα με παίρνεις πάντα τηλέφωνο, που θα πάει κάποια στιγμή θα μάθω και πως παίρνουν μπροστά αυτά τα αυτοκινητάκια χαχαχαχαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 26-12-10 στις 17:05

Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP