Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 131

Θέμα: Ferrari F430 F1

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αλέξη, όποιο μηχανικό και να ρωτήσεις για τα συγκεκριμένα τα καλύτερα θα σου πει. Λογικό δεν είναι? Ενημερώθηκες από κανένα ξένο φόρουμ να δεις τι λένε άλλοι ιδιοκτήτες? Όλοι έχουμε ακούσει ακόμα και για ρύθμιση βαλβίδων κάθε 10-15 χλδς χλμ στα συγκεκριμένα μοτέρ.

  2. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    alexm (26-12-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατι μισολογα εχω ακουσει απο ενα βλακακο που ειχε ενα τετοιο για θεματα συμπλεκτη.
    Ο τυπος βεβαια ηταν τοσο χλεχλες που θα εβρισκα απολυτα λογικο να κλ@σει ο συμπλεκτης με την χρηση που της κανει...μπουζουκια-καφετερια-καφετερια-μπουζουκια-σπιτι...αστα μαματα...

    Οπως και να χει Αλεξανδρε αυτο που εχω ακουσει απο παντου στο χωρο ειναι οι αδικαιολογιτες τιμες στην συντηρηση τους.

    Δωσε μου κανα δυο μερες να μαθω κατι που θελω αν τα καταφερω απο μια αρκετα εγκυρη πηγη
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  4. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    alexm (26-12-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ώπα ώπα ώπα...τι διαβάζω!!!εύχομαι με το καλό αλέξη...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    ώπα ώπα ώπα...τι διαβάζω!!!εύχομαι με το καλό αλέξη...
    Θωμα εχω μια προσφορα για ανταλλαγη με σχετικα λογικο κοστος.
    Προβλημα τεκμηριου -ασφαλεια-τελη δεν τιθεται αφου το Μ5 εχει τα ιδια και περισσοτερα, ασε που το bmw εχει πρωτη αδεια τον 8 του 2007 ενω το 430 το 2011 γινεται 5ατιας με τα γνωστα οφελη (τεκμηριο).
    Με το Μ5 κανω περιπου 3-4000 χλμ τον χρονο και αν.
    Πριν λιγες μερες ανταλαξα την παλια corolla που ειχα για την δουλεια με corolla 2001 vvti και ετσι εχω καλυψει τις 4-5 θεσιες μεταφορες και δεν με ζαλιζουν οι κορες μου,παλι με το παλιο θα μας πας
    Οδηγησα σε νορμαλ ρυθμους το 430 και μου αρεσε πολυ το καθισμα που ακουμπαει στον δρομο και η γενικη αισθηση οδηγησης που σου δινει αν και το Μ5 ειναι πιο πληρες και πιο ποιοτικο σε οτι αφορα το εσωτερικο.
    Εαν εξαιρεσεις το πρωτο μου τουτου Opel Kadett e του 85 (που μεσα στην εγγυηση ειχα αλαξει το μισο) μετα με corolla-celica-e36-e46-525 e60-530 e60 -m5 εκτος τυπικα σερβις και κατι πολυ ψιλα δεν ειχα θεματα βλαβων.
    Θα εχω τα ιδια με το 430 ή θα τρεχω καθε λιγο και λιγακι στην πρωτευουσα με αγνωστες οικονομικες συνεπειες;

    Πραγματικα το παλευω μεσα μου και προσπαθω να εχω τουλαχιστον τις πιθανοτητες με το μερος μου.

  7. #15
    Εγγραφή
    09-02-10
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    92
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αλεξ χρόνια πολλά και από εμένα. Σου εύχομαι με το καλό να το αποκτήσεις και να το χαρείς.Είμαι από τους τυχερούς που έχω οδηγήσει τέτοιο αυτοκίνητο-φίλος μου έχει ένα τέτοιο. Σου μεταφέρω λοιπόν την άποψή του για το θέμα σερβις.To αυτοκίνητο έχει αγορασθεί από την Γεννεσις ΑΕ και επιλεκτικά έχει κάνει κάποια σερβις εκεί. Σημαντικός παράγοντας για την καλύτερη εξυπηρέτηση του είναι η πολύχρονη φιλία του (παλιός ιδιοκτήτης 360f1) με τον εκεί υπευθυνο νίκο πάνου.
    Παράλληλα εχει αναπτύξει γνωριμία με τον αντιπρόσωπο φερράρι βορείου ελλάδος (θεσ/κη -παντελής κάλτσιος) και εκεί το κλιμα οπως εχω διαπιστώσει και εγώ είναι πολύ καλό-αριστη τεχνογνωσία,εξειδίκευση,φι λικό περιβάλλον, αρτιότητα μηχανολογικού εξοπλισμού.
    Τελος σου αναφέρω ότι αλλος φίλος μου ιδιοκτήτης επιλέγει να ταξιδεύει στο μαρανέλο για να κάνει σέρβις όπού είναι πολύ ευέλικτοι στα θέματα μικτής ασφάλειας αλλά και εκεί ''παίζει'' ο παράγοντας γνωρίμια.
    Γενικότερα επειδή υφίσταται καθεστώς στάνταρ αντικατάστασης ανταλλακτικών ανάλογα με τα χιλιόμετρα και όχι με την χρήση-φθορά άν θες την γνώμη μου σε παροτρύνω να κάνεις επιλογή κάθε φορά για να μην εκτροχιασθεί το κόστος.
    Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι σύμφωνα με τα στανταρ της εταιρείας κάθε 20000 χλμ αντικαθιστούν δίσκο πλατώ.
    Ελπίζω να σου έδωσα χρησιμες πληροφορίες. Και πάλι με το καλό.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papadtuning : 26-12-10 στις 23:25

  8. The Following 2 Users Say Thank You to papadtuning For This Useful Post:

    alexm (26-12-10), NickE60 (27-12-10)

  9. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κάθε 5.000 χλμ λάδια (υποθέτω) κάθε 10.000 χλμ ρύθμιση βαλβίδων και κάθε 20.000 ρύθμιση βαλβίδων και δισκο-πλατώ (και βολάν φαντάζομαι)

    ...Αλέξη αν κάνεις 4-5.000 χλμ το χρόνο θα σου στοιχίζει κανα 30.000 η πάγια συντήρησή του στα 4 χρόνια, χωρίς τη φυσιολογική φθορά (φρένα λάστιχα κλπ) ....να γιατί δεν κυκλοφορούν πολλά στην Ελλάδα

  10. #17
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμα εχω μια προσφορα για ανταλλαγη με σχετικα λογικο κοστος.
    Προβλημα τεκμηριου -ασφαλεια-τελη δεν τιθεται αφου το Μ5 εχει τα ιδια και περισσοτερα, ασε που το bmw εχει πρωτη αδεια τον 8 του 2007 ενω το 430 το 2011 γινεται 5ατιας με τα γνωστα οφελη (τεκμηριο).
    Με το Μ5 κανω περιπου 3-4000 χλμ τον χρονο και αν.
    Πριν λιγες μερες ανταλαξα την παλια corolla που ειχα για την δουλεια με corolla 2001 vvti και ετσι εχω καλυψει τις 4-5 θεσιες μεταφορες και δεν με ζαλιζουν οι κορες μου,παλι με το παλιο θα μας πας
    Οδηγησα σε νορμαλ ρυθμους το 430 και μου αρεσε πολυ το καθισμα που ακουμπαει στον δρομο και η γενικη αισθηση οδηγησης που σου δινει αν και το Μ5 ειναι ποιο πληρης και ποιο ποιοτικο σε οτι αφορα το εσωτερικο.
    Εαν εξαιρεσεις το πρωτο μου τουτου Opel Kadett e του 85 (που μεσα στην εγγυηση ειχα αλαξει το μισο) μετα με corolla-celica-e36-e46-525 e60-530 e60 -m5 εκτος τυπικα σερβις και κατι πολυ ψιλα δεν ειχα θεματα βλαβων.
    Θα εχω τα ιδια με το 430? ή θα τρεχω καθε λιγο και λιγακι στην πρωτευουσα με αγνωστες οικονομικες συνεπειες;

    Πραγματικα το παλευω μεσα μου και προσπαθω να εχω τουλαχιστον τις πιθανοτητες με το μερος μου.
    Α.παει η βολτα που μου εχεις ταγμενη!!!τωρα θα πρεπει να απευθυνθω κατα βορεια Ελλαδα με τον Χρηστο τον Μπατμαν!!!

    Β.δε με χαλαει ομως η βολτα με Φερραρι!!!!!


    Γ.Τωρα για το τελευταιο εαν θα εχεις τα ιδια.......μπορει να εχεις και λιγοτερα γιατι εσυ εισαι του μπαξιματος και στη Φερραρι δεν νομιζω να μπαξεις.....η μπορεις?????

    Δ.Πες λεπτομερειες ΤΩΡΑ!!!!παραθετω πιθανες φωτο....η επιλογη του κοκκινου ειναι πιο στανταρ αλλα και σε λευκο λεει....




    ΥΣ.εμαθε οτι ο Γιωργαρας "φευγει" για το Φερραρι κλαμπ με την αποκτηση της 599 και πας να μας την κανεις και εσυ????

  11. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα για το τελευταιο εαν θα εχεις τα ιδια.......μπορει να εχεις και λιγοτερα γιατι εσυ εισαι του μπαξιματος και στη Φερραρι δεν νομιζω να μπαξεις.....η μπορεις?????
    Όλο και "κάτι παίρνει" και αυτό Άρη, να για παράδειγμα η Novitec Rosso έχει έτοιμο το κιτάκι που εκτοξεύει την ιπποδύναμή της στα 636HP, βάλε και τα 63κιλά ροπής, πάρε και 3.7sec για 0-100 και τελική "μόλις" 350KM/H

    https://www.rsportscars.com/ferrari/...-novitec-f430/

  12. #19
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    https://www.novitec-rosso.net/start.php?lang=en

    Παντου μπορει να γινει μπαξιμο...

  13. #20
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο και "κάτι παίρνει" και αυτό Άρη, να για παράδειγμα η Novitec Rosso έχει έτοιμο το κιτάκι που εκτοξεύει την ιπποδύναμή της στα 636HP, βάλε και τα 63κιλά ροπής, πάρε και 3.7sec για 0-100 και τελική "μόλις" 350KM/H

    https://www.rsportscars.com/ferrari/...-novitec-f430/
    Τι να τα κανει τα αλογα Δημητρη ο Αλεξης???αφου και την //Μ5 τη "χαϊδευε" που και που την εβαζε σε Μ-mode!!!!.....ασε για τελικη.....ουτε να το συζητας...χαλαραααααααα...... τσι κι αλλιως για εμφανησιακα μπαξιματα εννοουσα,ζαντες,σποϊλερ κλπ....τα ακους Αλεξηηηηη!!!!

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP