Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 106

Θέμα: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ Ε60

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε απόδοση σε σχέση με τα bilstein Αποστόλη πως είναι?
    Επίσης σε μία εγκάρσια λακκούβα της ποσειδώνος έχει χτύπημα η είναι σχετικά μαλακή στην απόσβεση?
    Μιχάλη δυστυχώς από θέμα σύγκρισης δεν γνωρίζω να σου πω γιατί δεν γνωρίζω. Μίλησα με την αντιπροσωπεία στην Καλλιρρόης της ΚΟΝΙ και μου "άρεσαν" τα λόγια τους όσο αναφορά αυτά που προσφέρει. Ουσιαστικά απ'ότι μπόρεσα να κατανοήσω πρόκειται για ένα σύστημα - πατέντα εσωτερικών βαλβίδων (δεν ρυθμίζονται εξωτερικά) οι οποίες ανοιγοκλείνουν ανάλογα το στυλ της οδήγησής σου. Όταν το αυτοκίνητο δεν "πιέζεται" προσφέρει άνεση μιας και οι βαλβίδες παραμένουν ανοιχτές, ενώ όταν αρχίζεις να το "στραμπουλάς" το λάδι πλέον εσωτερικά περνάει από πιο μικρές οπές με αποτέλεσμα να προσφέρει καλύτερο κράτημα. Όλα αυτά με επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν τα πολύ κατέχω τα τεχνικά θέματα χαχαχαχα

  2. #12
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιχάλη γιά να έχουμε μιά συνολικότερη εικόνα, τι διαστάσεις τροχών φοράς ? Runflat ή συμβατικά λάστιχα ?
    Πάνο φοράω τώρα 235-35-19 (αν και κανονικά θα έπρεπε 245-35-19 νομίζω) και είναι απλά λάστιχα όχι runflat, βέβαια τώρα φοράω τα χειμωνιάτικα που είναι 225-55-16 dunlop wintersport(?) μέχρι και τον Φλεβάρη.


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  3. #13
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιχάλη δυστυχώς από θέμα σύγκρισης δεν γνωρίζω να σου πω γιατί δεν γνωρίζω. Μίλησα με την αντιπροσωπεία στην Καλλιρρόης της ΚΟΝΙ και μου "άρεσαν" τα λόγια τους όσο αναφορά αυτά που προσφέρει. Ουσιαστικά απ'ότι μπόρεσα να κατανοήσω πρόκειται για ένα σύστημα - πατέντα εσωτερικών βαλβίδων (δεν ρυθμίζονται εξωτερικά) οι οποίες ανοιγοκλείνουν ανάλογα το στυλ της οδήγησής σου. Όταν το αυτοκίνητο δεν "πιέζεται" προσφέρει άνεση μιας και οι βαλβίδες παραμένουν ανοιχτές, ενώ όταν αρχίζεις να το "στραμπουλάς" το λάδι πλέον εσωτερικά περνάει από πιο μικρές οπές με αποτέλεσμα να προσφέρει καλύτερο κράτημα. Όλα αυτά με επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν τα πολύ κατέχω τα τεχνικά θέματα χαχαχαχα
    Αποστόλη το σύστημα-πατέντα θα με ανησυχούσε λίγο όπως και το ότι -απ'όσο ξέρω-τα koni ρυθμίζονται εξωτερικά αλλά θα τους πάρω τηλέφωνο μήπως υπάρχει δυνατότητα δοκιμής με ένα αμάξι δικό τους


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  4. #14
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θέλω κι εγώ ανάρτηση ρε γμτ. Δεν έχει χαλάσει ακόμα η εργοστασιακή αλλά με τις 18άρες και τα RF είναι...

    ...soggier than a sponge soaked in soggy fluid (τάδε έφη Clarkson).

    Δε θα με χάλαγε να το χαμήλωνα και κανα-δυο πόντους.

  5. #15
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    235-35-19 (αν και κανονικά θα έπρεπε 245-35-19 νομίζω) και είναι απλά λάστιχα όχι runflat,
    Μπρος - πίσω ίδια ...?

    Anyway, με 19αρες δεν περιμένουμε να έχεις ανέσεις bentley ... Δεν έχω εμπειρία από την fsd της koni, από τα bilstein είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν ψάξεις στα ξενα fora σίγουρα θα βρεις γνώμες, έστω γιά δρόμους καλύτερους από τους δικούς μας ... Οτι και να βάλεις, η διαφορά θα είναι μεγάλη πάντως, αυτή τη στιγμή με ούζα αμορτισέρ, οι τροχοί σου (19') πρέπει να διαβάζουν υπερβολικά τις ανωμαλίες οι οποίες δεν ελέγχονται από την ανάρτηση.

  6. #16
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω κι εγώ ανάρτηση ρε γμτ. Δεν έχει χαλάσει ακόμα η εργοστασιακή αλλά με τις 18άρες και τα RF είναι...

    ...soggier than a sponge soaked in soggy fluid (τάδε έφη Clarkson).

    Δε θα με χάλαγε να το χαμήλωνα και κανα-δυο πόντους.
    Εσένα σε τρώει ο αποτέτοιος σου !

  7. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    S8N (21-12-10)

  8. #17
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το 39αρι μου,απο τη μαμα του φοραει την μ-πακ αναρτηση και οταν το εφερα απο γερμανια,αφου αλλαξα τα παντα,για να ξερω τι μου γινεται....
    οταν εφτασα στην αναρτηση,ειχα το εξης δηλημα.....bilstein η μ-πακ???
    διαλεξα τελικα το μ-πακ και δεν το μετανοιωσα ουτε στιγμη...μαλακο οσο πρεπει και σφιχτο οσο πρεπει.....και το κυριοτερο,δεν κοπαναει,οτι και να του κανεις....
    και ειδικα για τη χρηση που το θελεις,πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο....
    τωρα βεβαια δεν γνωριζω αν πρεπει να αλλαξεις ελατηρια,αν και δεν νομιζω,γιατι ειναι 2-2,5 ποντους χαμηλωτερη αναρτηση απο την νορμαλ....
    απο την αλλα βεβαια εγω μιλαω για 39αρι και εσυ για 60αρι.....αλλα δεν νομιζω να εχουν τεραστια διαφορα,οσον αφορα τον ογκο κλπ....γιατι μιλαμε στην ουσια για 5αρες..

    παντως κοιταξε και αυτο το ενδεχομενο!!!....αποψη μου φυσικα...

  9. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    S8N (21-12-10)

  10. #18
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 39αρι μου,απο τη μαμα του φοραει την μ-πακ αναρτηση και οταν το εφερα απο γερμανια,αφου αλλαξα τα παντα,για να ξερω τι μου γινεται....
    οταν εφτασα στην αναρτηση,ειχα το εξης δηλημα.....bilstein η μ-πακ???
    διαλεξα τελικα το μ-πακ και δεν το μετανοιωσα ουτε στιγμη...μαλακο οσο πρεπει και σφιχτο οσο πρεπει.....και το κυριοτερο,δεν κοπαναει,οτι και να του κανεις....
    και ειδικα για τη χρηση που το θελεις,πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο....
    τωρα βεβαια δεν γνωριζω αν πρεπει να αλλαξεις ελατηρια,αν και δεν νομιζω,γιατι ειναι 2-2,5 ποντους χαμηλωτερη αναρτηση απο την νορμαλ....
    απο την αλλα βεβαια εγω μιλαω για 39αρι και εσυ για 60αρι.....αλλα δεν νομιζω να εχουν τεραστια διαφορα,οσον αφορα τον ογκο κλπ....γιατι μιλαμε στην ουσια για 5αρες..

    παντως κοιταξε και αυτο το ενδεχομενο!!!....αποψη μου φυσικα...
    Ευχαριστώ πολύ και να είσαι σίγουρος ότι θα το δω....


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  11. #19
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπρος - πίσω ίδια ...?

    Anyway, με 19αρες δεν περιμένουμε να έχεις ανέσεις bentley ... Δεν έχω εμπειρία από την fsd της koni, από τα bilstein είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν ψάξεις στα ξενα fora σίγουρα θα βρεις γνώμες, έστω γιά δρόμους καλύτερους από τους δικούς μας ... Οτι και να βάλεις, η διαφορά θα είναι μεγάλη πάντως, αυτή τη στιγμή με ούζα αμορτισέρ, οι τροχοί σου (19') πρέπει να διαβάζουν υπερβολικά τις ανωμαλίες οι οποίες δεν ελέγχονται από την ανάρτηση.
    Πάνο άστα είναι δράμα με τις 19άρες ενώ με τα μαμά τα χιονολάστιχα είναι διαφορετικό αυτοκίνητο.


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  12. #20
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο άστα είναι δράμα με τις 19άρες ενώ με τα μαμά τα χιονολάστιχα είναι διαφορετικό αυτοκίνητο.

    λιγο οφ-τοπικ,αλλα επειδη ''ξυνομαι'' για 19αρες καποια στιγμη.....
    θα κανω μαλ@@κια??.....ρωταω επειδη το ακουω και το διαβαζω συχνα και σε 39αρια και σε 60ρια!!!!

    αααα και κατι που ξεχασα λιγο πιο πριν......τα μαμα μ-πακ στο 39αρι ειναι SACHS..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη individual : 21-12-10 στις 20:24

  13. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    m_power_lunatic (30-01-12)

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP