Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: ανταλλακτικα ελευθερου εμποριου

  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή ανταλλακτικα ελευθερου εμποριου

    Καλησπερα παιδια..
    θα ηθελα να συζητουσαμε ενα θεμα το οποιο μα ενδιαφερει ολους αρκετα! κατα καιρους εως κ πολυ συχνα μας εχει τυχει να μας πλασαρουν ανταλλακτικα (κυριως αναλωσιμα) τα οποια ειναι ελευθερου εμποριου κ μερικοι τα λενε κ ημιτασιον! επιδη εχω ενα πολυ καλο φιλο ο οποιος τυχαινει κ ανταλλακτικατζης στην περιοχη μου κ εγγυαται οτι αυτα τα ανταλλακτικα ειναι εγκυημενα, μιλαμε παντα για ανταλλακτικα τα οποια ειναι γερμανικης κατασκευης κ οχι τουρκικης γιατι κ αυτα παιζουν. παραδειγματος χαρη ενα φιλτρο αερα της MANN για Ε46 δεν ειναι εγγυημενο?? ενα φιλτρο βενζινης αλλης γερμανικης εταιριας δεν ειναι εγγυημενο? δεν βρησκω πολλες φορες το λογο που ορισμενοι τα κραζουν κ τα βαζουν στη ιδια κατηγορια με τα ιμητασιον τουρκιας, κινας κτλ, ακομα δεν τα εχω δοκιμασει προσωπικα,γι αυτο κ θεωρισα σοφο να ανοιξω ενα αντιστοιχο θεμα για τις προσωπικες εμπειριες προτου κανω κινηση..

    εαν καποιος απο εσας εχει χρησιμοποιησει τετοια ανταλλακτικα παρακαλω να γραψει τις εντυπωσεις του ειτε καλες ειτε κακες. Ειτε σε αναλωσιμα ανταλλακτικα ειτε σε μη.
    Εαν θυμαται κ την μαρκα, αλλα κ την τιμη του καθε ανταλλακτικου ακομα καλυτερα..
    Ευχαριστω..

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σου Τάκη, όσο αφορά το θέμα των ημιτασιόν ανταλλακτικών, έφερα από το Αμερικάνικο ebay μια τετράδα πολλαπλασιαστές δεν θυμάμαι να είχαν κάποια μάρκα με 94¤ μαζί με τα μεταφορικά για το Ε60 καθώς και 2 φίλτρα ενεργού άνθρακα πάλι για το Ε60 με 40¤ πάλι μαζί με τα μεταφορικά. Δεν έχω κάποιο θέμα με τους πολλαπλασιαστές (για να δούμε πόσο θα αντέξουνε χαχαχα)

  3. #3
    Εγγραφή
    16-12-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το ξερετε οτι υπαρχουν κ ημιτασιον λαδια? πολυ γνωστων εταιριων? αντιγραμενα με τρομερη ακριβεια στο αυτοκολητο κ στη συσκευασια που συνηθως ξεκινανε απο την τουρκια???

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    "νταβατζιλίκι" λέγεται στην καθομιλουμένη...

    το επάνω είναι γνήσιο Μαν
    ...και το κάτω "παραποίηση" του γνήσιου Μαν (με το σήμα BMW πάνω του)... ξέρω έχω αντιστρέψει τους όρους, αλλά προηγουμένως τους έχουν αντιστρέψει αυτοί.. γιατί απλά η BMW δεν κατασκευάζει φίλτρα, ούτε λάδια, ούτε κρεμαγιέρες, ούτε ψαλίδια, ούτε μίζες, ουτε δυναμό, ούτε ψυγεία, ούτε συμπιεστές A/C, ούτε μπουζί, ούτε μπεκ, ούτε μπαταρίες, ούτε λάμπες, ούτε πολλαπλασιαστές, ούτε αμορτισέρ, ούτε ελατήρια, ούτε ζάντες, ούτε λάστιχα, ούτε στερεοφωνικά, ούτε τζάμια, ούτε ούτε ούτε.........

    όχι δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά παρά μόνο στη συσκευασία και φυσικά! στην τιμή... όπως και αμέτρητα άλλα εξαρτήματα (κυρίως αναλώσιμα αλλά όχι μόνον) στα αυτοκίνητα μας..





    Βέβαια πάντα υπάρχει και το "βίτσιο" του οτι θέλουμε να γράφει οπωσδήποτε ΒΜW επάνω κάτι που δεν είναι παρεξηγήσιμο, εμένα πάντως δεν με απασχολεί καθόλου γιατί ξέρω ότι ποιοτικά είναι ακριβώς τα ίδια.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    ghost-rider (20-12-10), Stathis (17-12-10)

  6. #5
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χρειαστηκα αλλαγη δυναμο στο 46αρι μου. valeo ηταν το "μαμα". στην αντιπροσωπεια μου ζητουσαν 670... το πηρα απο ηλεκτρολογο ακριβως το ιδιο, 350 με τα περαστικα μαζι!
    τωρα θελω αλλαγη τακακια. τι προτεινετε?
    Μη τα συζητας αδερφε...

  7. The Following User Says Thank You to Tsakirakos For This Useful Post:

    NickE60 (18-12-10)

  8. #6
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    textar δηλαδη μαμα απο ενα συνεργειο με κοστος μαζι με περαστικα 50-60 ευρω... και για φιλτρα κτλ ειχα παρει σε καλη τιμη για το δικο μου απο την bosch απεναντι απο τις μπουρμπουθληθρες! (μετα απο ψαξιμο σε ολους τους υπολοιπους σε ξανθη και καποιους απο καβαλα...)

  9. #7
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    textar δηλαδη μαμα απο ενα συνεργειο με κοστος μαζι με περαστικα 50-60 ευρω... και για φιλτρα κτλ ειχα παρει σε καλη τιμη για το δικο μου απο την bosch απεναντι απο τις μπουρμπουθληθρες! (μετα απο ψαξιμο σε ολους τους υπολοιπους σε ξανθη και καποιους απο καβαλα...)
    απεναντι απο τις μπουρμπουληθρες? ανταλλακτικα εχει? δε θυμασαι ονομα? θα κανω αν ειναι μια τσαρκα προς τα εκει. θα τα περασω μονος με τον ξαδερφο μου. πιανουν τα χερια του...
    Μη τα συζητας αδερφε...

  10. #8
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα φιλτρα μου ειχα παρει απο εκει και ειναι αντιπροσωπος της bosch... γενικα εχει αρκετα καλες τιμες η μποσ και σου φερνει αν δεν εχει δικα της mahle... πιθανοτατα να εχει και ανταλλακτικα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E46 POWER : 18-12-10 στις 02:17

  11. #9
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξερετε οτι υπαρχουν κ ημιτασιον λαδια? πολυ γνωστων εταιριων? αντιγραμενα με τρομερη ακριβεια στο αυτοκολητο κ στη συσκευασια που συνηθως ξεκινανε απο την τουρκια???
    αποκλειεις να φας τουρκικη φολα μεσα στην αντιπροσωποια;

  12. #10
    Εγγραφή
    16-12-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια ειναι σοβαρα τα πραματα, η μια αντιγραμενη εταιρια ειναι η castrol που μας συστηνουν αλλωστε. εαν εχετε καποιον πολυ φιλο σας που σας εμπιστευετε, που κανει εμποριο με λαδια ρωτηστε τον. οσο για την αντιπρωσοπια δε θελω να το πιστεψω.. οχι οτι αμα την εχει κανενα λαμογιο δε γινετε.
    για τακακια εχωακουσει καλα λογια κ για τα φεροντο που δεν σφιριζουν καθολου κ ειναι σε καλη τιμη!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP