Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 60

Θέμα: cyprus time attack-σκεψεις...

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή cyprus time attack-σκεψεις...

    Οπως γραφει και ο τιτλος του θρεντ, με την νέα χρονια θα γινει στην πατριδα μου πρωταθλημα time attack.

    Αφού εκανα ενα δικιμαστικό στην μικρη πιστα που εχουμε (προς το παρόν εδω) και αφου και εγω επαθα ο Ιδιος πλακα και δεν το Πιστευα (καπως ετσι το λέει νομιζω η Γιωργαρα) με τον χρονο που εκανε το αμαξι, σκεφτομαι με την νέα χρονια και με την παρακινηση γνωστων, φίλων και της οικογενειας μου να αγωνιστω στους 5 αγωνες που θα γινουν το 2011.

    Πριν ενα μηνα σε ελευθερα χρονομετρημενα δοκιμαστικα αντιμετωπισα στην κατηγορία street legal διαφορα αρκετα δυνατα αμαξια οπως RX-7, EVO, STI που ηταν ολα φτιαγμενα με αναρτησεις, φρενα κλπ και ηταν ολα πάνω απο 450 αλογα και δεν ξερω αν βοηθησε η πιστα ή το αμαξι ή και εγω αλλα ημουν αρκετα πιο γρηγορος απο αυτους με αποτελεσμα να κάνω και ρεκορ γυρου της πιστας στην κατηγορία street legal που εξερουνται τα αγωνιστικά (που και απο αυτα εκανα καλυτερο χρονο).
    Επειδη τα ρεκορ ειναι για να σπανε πριν μια εβδομαδα ενα RX7 μου εσπασε το ρεκορ και απο τοτε εχω σκασει.

    Στα θετικα ειναι:
    - Οτι θα κάνω κατι το οποιο πιστευω οτι εχω το ταλέντο και κατι που ηθελα να κανω απο μικρος
    -Η παρακινηση που εχω απ ολους μου τους φίλους και ειδικα απο την οικογενεια μου και την γυναικα μου.


    Στα "προβληματα" μου ομως ειναι:
    - Δεν εχω εμπειρία απο αγωνες και απο σετ απ και ρυθμισεις. Η αληθεια να λεγεται ξερω οτι ολο το φόρουμ και ειδικα η κλικα των Μ3ακιδων θα με βοηθησει σε αυτα {θωμας, ΝικΜ3, Μανος, Αλεξ, Ευαγγελος(με αυτον πρεπει αναγκαστικα να πληρωνω τηλ αφου πμ γιοκ)}.
    -Δεν μου αρεσει να χανω. Με πιανει μελαχγολία και στεναχωριεμαι. Αυπνος μενω για μερες εδω που τα λεμε αμα τυχει και χασω...
    -Ειναι και το καθημερηνο μου αμαξι και δεν θελω να του κανω καμια σοβαρη ζημια γιατι εχω και την ειδικοτητα που και που να μην με χωράει ο δρομος...

    Το Προβλημα που εχω ομως ειναι το εξης και ευχαριστως θα ακουγα και τις γνωμες σας.
    Οπως πολλοι γνωριζεται ο μεγαλος μου ο γιος που ειναι 9 χρονων αντιμετωπιζει εκ γενετης προβλημα ορασης. Βλέπει περιπου 10% και με τα σημερινα δεδομένα δεν υπαρχει περιπτωσει να μπορει να οδηγα.
    Προσπάθω καθημερινα οσο γινεται να του κρυβω το παθος που εχω με τα αμαξια και την ταχυτητα για να μην του μεταδωσω το μικροβιο αφου δεν θελω καποτε οταν και εαν δεν μπορει να οδηγα να ειναι δυστηχησμενος γιατι οπως και να το κανουμε σε πολλα πραγματα ολα τα αγορια εχουν προτυπο τον πατερα τους. Δεν νομιζω ομως να καταφερα και πολλα απ οτι βλεπω καθημερινα. Εχει και αυτος τρελα...
    Ομως δεν θελω δηλαδη με το να με βλεπει να αγωνιζομαι με αμαξι να τον κανω μελλοντικα δυστηχισμενο αφου δεν θα μπορει να κανει κατι που πιθανον να αγαπησει.Δεν θελω να "επιβαρίνω" την κατασταση με λιγα λογια...
    Ο γιατρος του μου ειπε να κανω αυτο που γουσταρω και απο μονος του θα καταλαβει μεγαλονοντας τι κανει και τι δεν κανει γι αυτον. Μου ειπε οτι δεν προκειτε να αγαπησει και να ασχοληθει με κατι που δεν θα εχει τις δυνατοτητες. Θα κανει πισω απο μονος του και δεν θα τον ενδιαφερει. Ετσι ειπε...
    Τι να πω ρε παιδια... Οταν προκειτε για τα παιδια δεν υπαρχουν δηληματα. Αυτο ειναι σιγουρο. Δεν ξερω ομως αν του κανω κακο ή καλό. Εχω ειλικρινα μπερδευτει...

    Τεσπα, αν το αποφασισω θα κραταω ενημερο το θρεντ με τα αποτελεσματα.

  2. The Following 25 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    5555 (16-12-10), alexk (16-12-10), aristent (16-12-10), beliris (17-12-10), bill_m3 (16-12-10), fanisk (16-12-10), gant (18-12-10), gnx (16-12-10), joseph (17-12-10), katsaraios (18-12-10), Konstantinos E60 (17-12-10), kostas 325 (17-12-10), Kostas_1 (18-12-10), Lambros46 (17-12-10), Leonidas_E39 (29-01-11), manos///3 (17-12-10), Monsta (17-12-10), NickE60 (17-12-10), NICK_M3 (17-12-10), Nikos (17-12-10), Nino (16-12-10), paganis (29-01-11), Panos 316T (17-12-10), S8N (16-12-10), z3 2.2 (16-12-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP