Σελίδα 15 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 212

Θέμα: BMW X3 2.0 - Αξιοπιστία & προβλήματα

  1. #141
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξανά το ίδιο πρόβλημα με τις προχθεσινές δυνατές βροχές. Μπήκε νερό απο τις 3 πόρτες (εκτός απο την πίσω του οδηγού). Δεν ήταν πολυ αλλα η υγρασία σημερα έφυγε που ζέστανε. Όπως και να το δεις απαράδεκτο για BMW. Ενώ ειναι εξαιρετικά αυτοκίνητα δυστυχώς κάποια υλικά και η ποιότητα κατασκευής ειναι κάτω του μετρίου, ψεύτικα πλαστικά και κακή συναρμογή


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #142
    Εγγραφή
    13-04-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σας.
    Θα σας πω και εγώ τη γνώμη μου για το x3 μου.Ειναι pro-face 8/2006.Το αυτοκινητο το πήρα όταν ήταν ενάμιση χρονών με 22.000χμ απο την αντιπροσωπεια bmw οπου μου κράτησαν κ το e46 316 facelift για ανταλλαγή.Το αυτοκίνητο ήταν πραγματικά καινουργιο απο ιατρό με τον οποιο μίλησα προσωπικά πριν το κλείσω .Να μην πολυλογό το αυτοκινητο στις 83,000χμ εβγαλε αντλία κενου και χρειαστηκε και φλαντζα στο ψευτοκάπακο.Τη φλάντζα την βαλανε στραβα κ εχανε παλι και την ξαναπληρωσα.Μετα μου έκοψε τη γειωση που έχει κάτω στο μπροστινό ψαλίδι.Μετά επάθα δίσκο γιατι το ζόρισα σε μία παραλια ελαχιστα μην νομιζεται τιποτα τραγικο.Μμμμ τι άλλο πλήρωσα...έναν μαφ αλλαξα(100,000χμ) έναν αισθητηρα στροφάλου(120,000χμ) το μοτέρ του βαλβετρόνικ(αυτο τσούζι...)(115,000χμ),αλλαξα 2-3 ματακια απο το παρκτρονικ και τώρα την προηγουμενη εβδομαδα που το πηγα μου βρήκαν οτι ενα σκοτσαρισμα που κανει σε ολες τις ταχυτητες ειναι απο το βοηθητικο...το οποιο κοστιζει 2,000 ευρω.Τώρα τα συμπερασματα αν ειναι καλο κ αξιοπιστο ειναι δικα σας.Αν πιστευεται οτι ειναι λιγα τα ευρω που μου εφυγαν σε ζημιες και σε συντήριση μεχρι τωρα εισται πολυ γελασμένοι.Εγω προσωπικα είμαι δυσαρεστημένος.Ξέχασα να πώ το προηγουμενο 316 ε46 2004 που ειχα το ειχα παρει απο θειο μου με 65,000χμ το εφτασα 250,000 σε 2,5 χρονια η χρηση του ηταν καθημερινη συν μετακομισεις κ το αυτοκινητο δεν ειχε βγαλει τιποτα.και το χ3 το εχω ολη μερα στο γκαραζ κ βγαζει συνεχεια ζημιες μεγαλη αποτυχια...

  3. The Following User Says Thank You to bmw x3 For This Useful Post:

    BILL007 (31-07-15)

  4. #143
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να πώ το προηγουμενο 316 ε46 2004 που ειχα το ειχα παρει απο θειο μου με 65,000χμ το εφτασα 250,000 σε 2,5 χρονια η χρηση του ηταν καθημερινη συν μετακομισεις κ το αυτοκινητο δεν ειχε βγαλει τιποτα.και το χ3 το εχω ολη μερα στο γκαραζ κ βγαζει συνεχεια ζημιες μεγαλη αποτυχια...
    Φίλε το πόσο τυχερός στάθηκες στο 46άρι το εξαργύρωσες στο Χ3...Μην είσαι "πλεονέκτης"
    Το 46άρι θα μπορούσε στα 250κ μέσα σε 2.5 χρόνια να σου βγάλει τα 3πλάσια απο αυτά που έβγαλε το Χ3. Παραδείγματα ανθρώπων με τα μισά χιλιόμετρα απο αυτά που γράφεις στο 46άρι έχουν πληρώσει τη μάνα τους και τον πατέρα τους (και εγώ μέσα σε αυτούς).

    Τελικά εχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι να σου κάτσει κιόλας για το πόσα απο τα κλασσικά προβλήματα θα σου βγάλει ένα αυτοκίνητο...



  5. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (31-07-15), Moufas E46 (31-07-15)

  6. #144
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Εάν το βοηθητικό είναι το transfer box, εμένα μου το επισκεύασε ο Γεράσιμος Κολαίτης πρίν απο 10 ημέρες και έγινε άλλο αυτοκίνητο στην κυριολεξία at a fraction of the cost.

    Ψάξε τον, θα τον βρεις με ενα search. Όλα τα άλλα που αναφέρεις τα εχω αλλάξει και εγω από καιρου εις καιρον, εκτος απο τη φλατζα και τους αισθητήρες.

  7. The Following 5 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    BILL007 (01-08-15), GVIT (31-07-15), Kostas_1 (01-08-15), trueno (31-07-15), wheelman (31-07-15)

  8. #145
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Tι να πω ρε παιδιά...με αυτά που διαβάζω εδώ φτύνω τον κόρφο μου!!! Ειμαι στα 60.000 χλμ και εκτός από το πλαστικό εσωτερικά της πίσω δεξιά πόρτας που είχε ξεκολλήσει , τίποτα ακόμα...κανένα πρόβλημα...φτου φτου!!

  9. #146
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι να πω ρε παιδιά...με αυτά που διαβάζω εδώ φτύνω τον κόρφο μου!!! Ειμαι στα 60.000 χλμ και εκτός από το πλαστικό εσωτερικά της πίσω δεξιά πόρτας που είχε ξεκολλήσει , τίποτα ακόμα...κανένα πρόβλημα...φτου φτου!!
    Αν σε έπιαναν και εσένα τα προβληματα με 60000 κμ οι υπόλοιποι
    θα έπρεπε να κλαίμε εδω μέσα

  10. The Following User Says Thank You to Dimimav For This Useful Post:

    trueno (31-07-15)

  11. #147
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Kαλημέρα! Μετά από 6.5 χρόνια αρχισαν και σε εμενα τα προβλήματα.... Σημερα το πρωι αναψε στο Χ3 το λαμπάκι EML, και το αμαξι δεν ανεβαζε στροφές ενω παράλληλα σκόρτσαρε. Το εσβησα , επανεκκίνησα και το λαμπάκι παρεμεινε αναμμενο, αναψε και το λαμπάκι του κινητηρα, ενω δεν ανεβαζε με νεκρα επάνω από 5000σαλ και ταυτοχρονα επαιζαν οι στροφες στο ρελαντί. Ξεκίνησα και το πήγα σε εξουσιοδοτημένο όπου η διαγνωση ηταν αισθητηρας εκκεντροφόρων.Να σημειωθεί οτι οσο το οδηγούσα για να το πάω στο συνεργειο ανεβαζε κανονικα στροφες μεχρι 7000 σχεδον.
    Η τιμη που μου εδωσε το συνεργειο είναι 600 Ευρω μετα την έκπτωση!!!! Υπερβολικα μου φαίνονται...Καμμιά γνώμη?

  12. #148
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημέρα! Μετά από 6.5 χρόνια αρχισαν και σε εμενα τα προβλήματα.... Σημερα το πρωι αναψε στο Χ3 το λαμπάκι EML, και το αμαξι δεν ανεβαζε στροφές ενω παράλληλα σκόρτσαρε. Το εσβησα , επανεκκίνησα και το λαμπάκι παρεμεινε αναμμενο, αναψε και το λαμπάκι του κινητηρα, ενω δεν ανεβαζε με νεκρα επάνω από 5000σαλ και ταυτοχρονα επαιζαν οι στροφες στο ρελαντί. Ξεκίνησα και το πήγα σε εξουσιοδοτημένο όπου η διαγνωση ηταν αισθητηρας εκκεντροφόρων.Να σημειωθεί οτι οσο το οδηγούσα για να το πάω στο συνεργειο ανεβαζε κανονικα στροφες μεχρι 7000 σχεδον.
    Η τιμη που μου εδωσε το συνεργειο είναι 600 Ευρω μετα την έκπτωση!!!! Υπερβολικα μου φαίνονται...Καμμιά γνώμη?
    Γεια σου φίλε μου......λυπάμαι πολύ που σε έκαναν μεροκάματο για ένα αισθητήρα στροφών εκκεντροφόρου........600¤ εάν είναι δυνατόν αφού με ένα κόστος περίπου 50-70¤ aftermarket θα έκανες την δουλειά σου!

  13. #149
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Η τιμη που μου εδωσε το συνεργειο είναι 600 Ευρω μετα την έκπτωση!!!! Υπερβολικα μου φαίνονται...Καμμιά γνώμη?


    Τα εδωσες;; η σου ειπαν τοσα θελουμε;;

    Υπερβολικα μεγαλο το ποσο ..Οπως ειπε και ο φιλος με κανα 60αρι αγορα (τον δικο μου τον αγορασα 50 ευρω σε 6κυλινδρο)

    μαζι με τα περαστικα κανα 70αρι νομιζω,...



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  14. #150
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Tελικά αυτό που θα αλλαχτεί είναι το Eccentric shaft sensor
    P/N 11 37 7 527 016 (ειναι το Νο 7 εδω https://bmwfans.info/parts-catalog/E...centric_shaft/) και η φλάτζα του καπακιου (το Νο2 εδω https://bmwfans.info/parts-catalog/E...er_head_cover/) τα οποία είναι αρκετα ακριβα από οτι ειδα , 300 Euro ο σενσορας και 60 Euro η φλάντζα. Αλλα και παλι 240 Ευρω εργασία?????? Θα ενημερωσω για το κοστολόγιο αυριο...

Σελίδα 15 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP