Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39

Θέμα: E46 Harman kardon αποριες

  1. #31
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο Σάκης μου είπε ότι κολλάει μια στις τόσες το ραδιόφωνο και τρώει αυτό το σκάλωμα. Γίνεται στα περισσότερα και δεν υπάρχει τρόπος επίλυσης. Το ίδιο μου είπε και ένας Γερμανός. Μόνο άν βγάλεις πόλο, ασφάλεια ή μπρίζα ραδιοφώνου. Στο TIS σαν τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος δίνει αυτές τις 3 μεθόδους οπότε μη σε ανήσυχει. Εκτός άν στο κάνει πολύ τακτικά, όταν θα σταματήσει μια και έξω ο ήχος και θα χρειαστείς μονάδα ραδιοφώνου.

  2. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (24-03-15)

  3. #32
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλιστα.

    Όταν λες μονάδα ραδιοφώνου εννοείς το Radio
    module? Το BM 54 ? ή την οθόνη μπροστά αλλαγή?

    Φαντάζομαι το πρώτο.

  4. #33
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα.

    Όταν λες μονάδα ραδιοφώνου εννοείς το Radio
    module? Το BM 54 ? ή την οθόνη μπροστά αλλαγή?

    Φαντάζομαι το πρώτο.
    Το BM 54.

  5. #34
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα ειναι πανακριβα ρε γμτ, τι τιμες ειναι αυτες!

    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...Text=&_sacat=0

    εχει και αυτο εδω https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E38-E...item1e71ff7fe7

    το οποιο ειναι repair του το στελνεις μαλλον το δικο σου ,αλλα λεει πρεπει να εχει απωλεια ηχου.

    τωρα τι εννοει με αυτο, μηπως εννοει να ανοιγει η οθονη να παιζει αλλα να μην ακουγεται ηχος απ τα ηχεια.



    Μαλλον θα το κανουμε χειρουργειο απο οτι το κοβω. θα το βγαλω και θα το παω σε φιλο ηλεκτρονικο να δουμε τι γινεται.

    Αυτο τωρα μπορει να γινεται και απο ψυχρες κολλησεις! να κολλαει και να μην ανοιγει.

    Το θεμα ειναι οτι εχω ηχοσυστημα Focal μεσα με μετατροπεα σηματος Audison κλπ αλλα το original σημα το παιρνει κανονικα απ τα εργοστασιακα πραγματα. οποτε εχω την μαλκια τωρα και μου κανει νουμερα.

    Γιαννη θενκς.





    Υ.Γ Τι γινεται αλλο χαθηκαμε εδω μας εχει σαπισει στη βροχη μας κοβει ολες τις δουλειες στη μεση. για βαμβακι δεν το συζητω αντε να δουμε ποτε θα σπιρουμε παλι φετος.

  6. #35
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα ηχειακια στις πορτες με ενσωματωμενο το χερουλι σε ε46,μπορεις να βαλεις σε απλο ε46 αυτα με harman cardon?

  7. #36
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα ειναι πανακριβα ρε γμτ, τι τιμες ειναι αυτες!

    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...Text=&_sacat=0

    εχει και αυτο εδω https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E38-E...item1e71ff7fe7

    το οποιο ειναι repair του το στελνεις μαλλον το δικο σου ,αλλα λεει πρεπει να εχει απωλεια ηχου.

    τωρα τι εννοει με αυτο, μηπως εννοει να ανοιγει η οθονη να παιζει αλλα να μην ακουγεται ηχος απ τα ηχεια.



    Μαλλον θα το κανουμε χειρουργειο απο οτι το κοβω. θα το βγαλω και θα το παω σε φιλο ηλεκτρονικο να δουμε τι γινεται.

    Αυτο τωρα μπορει να γινεται και απο ψυχρες κολλησεις! να κολλαει και να μην ανοιγει.

    Το θεμα ειναι οτι εχω ηχοσυστημα Focal μεσα με μετατροπεα σηματος Audison κλπ αλλα το original σημα το παιρνει κανονικα απ τα εργοστασιακα πραγματα. οποτε εχω την μαλκια τωρα και μου κανει νουμερα.

    Γιαννη θενκς.





    Υ.Γ Τι γινεται αλλο χαθηκαμε εδω μας εχει σαπισει στη βροχη μας κοβει ολες τις δουλειες στη μεση. για βαμβακι δεν το συζητω αντε να δουμε ποτε θα σπιρουμε παλι φετος.
    Στέλιο προχθές μου ήρθε το καινούριο που παρήγγειλα. 300 Ευρώ Τρία θέματα έχουν αυτά, ένα είναι ότι δεν παίζει ο ήχος σε όλα τα ηχεία ή παίζει μόνο η μία πλευρά, ένα ότι τρώει αυτό το σκάλωμα και δεν ανοίγει και ένα ότι χάνεται η λήψη του. Εγώ δεν είχα τόσο θέμα με το σκάλωμα (2, 3 φορές μου το είχε κάνει το παλιό) όσο το ότι δεν είχε καθόλου λήψη και αναγκάστηκα να πάρω άλλο. Άν φτιάχνεται θα το φτιάξω και θα το πουλήσω. Δε συντόνιζε σε κανένα σταθμό

    Θα σε πάρω αύριο τηλ. να κανονίσουμε να τα πούμε. Για τα βαμβάκια άστο.. Κλάμα

  8. #37
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ηχειακια στις πορτες με ενσωματωμενο το χερουλι σε ε46,μπορεις να βαλεις σε απλο ε46 αυτα με harman cardon?
    Γιαννη dark night τα ηχεια ειναι ξεχωριστα δεν ειναι φιξ πανω στη σιτα που γραφει harman cardon. Εχω τα ηχεια εκτος γουφερ το οποιο εχω βρει. Περιμενω τον ενυσχιτη απο ενα φιλο να μου φερει και να δω αν τελικα αξιζει να τα βαλω. Ενδιαφερεσαι να αλλαξεις το ηχοσυστημα?
    quattro ist fur sissies

  9. The Following User Says Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    dark knight (25-03-15)

  10. #38
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οχι σαββα.απλα μου αρεσουν +οτι το ενα εχει ενα μικρο βαθουλωμα

  11. #39
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως άν κάποιος βάλει ηχεία Harman Kardon χωρίς ενισχυτή, καλωδίωση κλπ περισσότερο θα χαλάσει τον ήχο του αυτοκινήτου παρά θα τον κάνει καλυτερο.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    A8hnaios (25-03-15), BILL007 (25-03-15)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP