Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: οχι αλλο αιμα στους δρομους.....

  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patra west coast
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    401
    Thanked
    230
    Rides
    1

    Exclamation οχι αλλο αιμα στους δρομους.....

    Ξερω πως λιγο πολυ αλλοι μας σ αυτην εδω την παρεα εχουμε κανει κοντρες, επικινδινες προσπερασεις ακομα εχουμε υπερβει το οριο ταχυτητας στην εθνικη γιατι θελουμε να δουμε τι τελικη εχει το ¨ριμαδι¨ μας.... τιν επομενη φορα που θα κανουμε κατι αντιστοιχο ας σκευτουμαι αυτο το βιντεο......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 27-11-10 στις 12:23 Αιτία: διορθωση τιτλου
    “Λόγω οικονομικού εγκεφαλικού πέρα δώθε δεν θυμάμαι αν έρχονται Αποκριές,Χριστούγεννα,Πάσχ α ή πρωτοχρονιά γι'αυτό δεν ξέρω αν σουβλίσατε δέντρο η αν στολίσατε αρνί!! Πάντως σας εύχομαι το φλουρί να πέσει στο δικό σας αυγό. Καλό Δεκαπενταύγουστο..”

  2. The Following User Says Thank You to ///M Arios For This Useful Post:

    Logistakos (27-11-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πριν απο 5 λεπτα γυρισα απο βολτα μεσα στη Θεσσαλονικη...Σε μια 20λεπτη βολτα ειδα 4 ατυχηματα...Ενα στη Λεωφορο Μεγαλου Αλεξανδρου,ενα στη Βουλγαρη,ενα στη Βασιλισσης Ολγας και ενα στο δρομο προς ΙΚΕΑ.Δεν τα ειδα μπροστα μου απλα ειχαν γινει λιγο πριν περασω.Εχει παραγινει αυτο με τα ατυχηματα!

  4. #3
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το θεμα ειναι οτι δεν ξερει ο καθενας οτι ειναι εναμιση τονος φονικο οπλο που κραταει στα χερια του.
    Και δινουνε και πολυ ευκολα τελικα το διπλωμα...Το θεμα τους ειναι να εισπραξουνε το χιλιαρικο (δεν ξερω και εγω ουτε πόσο εχει παει πια...).
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #4
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολλες φορες τα ατυχηματα ειναι ακριβως αυτο που λενε ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ!!!
    Δεν ειναι απαραιτητο να αφορουν κοντρες ή υπερβολικες ταχυτητες κλπ.ειναι οτι η στιγμη ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ της κακιας ωρας, απλα ΗΡΘΕ!!!!! και δεν μπορουσε φανταζομαι ,ανθρωπινως δυνατον, να μην γινει το κακο!!!

    Συνηθως ομως λεμε ως εκ θαυματος δεν εγινε το κακο!!!μας εχει τυχει ολους να τη γλιτωσουμε στο τσακ και οχι απαραιτητα απο δικο μας λαθος!!!

    Δεν μηδενιζω τα κακως κειμενα που παντα γινονται στους δρομους ,απλα προσθετω και αυτη την αποψη περι "ατυχηματος"οτι τη συγκεκριμενη στιγμη :

    "συμφωνησε το συμπαν να γινουν ετσι τα πραγματα..."

    Παρ'ολα αυτα ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ!!!δεν ειναι δικαιολογια η "κακια ωρα"!!!απλη επεξηγηση ειναι,......χωρις να μπορει να διωρθωσει το κακο!!!

    Ειδικα στους νεοτερους του φορουμ επισημανω οτι :

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ GAME OVER!!!!στον πραγματικο δρομο!!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (27-11-10)

  7. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Pakistan
    Μηνύματα
    326
    Thanked
    175
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γ@@Ω ΤΗΝ Π@Τ@ΝΑ ΜΟΥ απενατνι απο το γραφειο μου ενα παλικαρι 2 μετρα τον χτυπησε αυτοκινητο ,αυτος με το παπακι του
    Παλευουν οι γιατροι για να σωσουν χερι του και κατω ακρα
    Τι να πω ..

  8. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα γραψω κατι που το εχω ξαναγραψει αλλα δεν εχει σημασια γιατι ειναι για μενα αρχη και τελος καθε φορα που πιανω τιμονι η κλιπ ονς.

    Την ατακα αυτη μου την ειχε πει ενας μαστορας που δουλευε στο διπλα συνεργειο απο αυτο που δουλευα οταν ημουν μικρος.
    Ειχα μολις παρει το διπλωμα μου για αυτοκινητο και ημουν περιχαρης !
    Ενα πρωι μου λεει με αρκετα σοβαρο υφος και κοφτη φωνη....
    "Προσεχε τωρα που θα οδηγεις μην προκαλεσεις καποιο ατυχημα και εχεις τον συνανθρωπο σου να ξεψυχαει μπρος στα ματια σου....εξ αιτιας σου...."

    Με συνταραξε πολυ και ειναι κατι που με συνοδευει για παντα απο τοτε.
    Ελαφρυ να ναι το χωμα σου ρε Μαστροχρηστο!
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  9. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι οτι δεν ξερει ο καθενας οτι ειναι εναμιση τονος φονικο οπλο που κραταει στα χερια του.
    Και δινουνε και πολυ ευκολα τελικα το διπλωμα...Το θεμα τους ειναι να εισπραξουνε το χιλιαρικο (δεν ξερω και εγω ουτε πόσο εχει παει πια...).
    Σωστος ο Νικος!!
    Θυμαμαι πως περιμενα πως και πως να βγαλω διπλωμα.. επαιρνα ο,τι περιοδικο υπηρχε, διαβαζα στο ιντερνετ για το βελτιωμενο αμαξι του ταδε, πηγαινα στις εκθεσεις, εκανα μαλακιες με ποδηλατα/μηχανακια/καρτ/μεχρι και το καροτσι του σουπερμαρκετ που λεει ο λογος.. και γενικα με τον τροπο μου εδειχνα οτι ανυπομονω να βγαλω διπλωμα για να κανω ολα αυτα που δεν πρεπει..αμεσως..χωρις εμπειρια και χωρις χλμ στα χερια μου. Ο πατερας μου ελεγε συνεχως οτι το αμαξι εκτος απο εργαλειο, παιχνιδι..ειναι και φονικο οπλο!

    Πολλα ατυχηματα ειναι αυτο που ειπε ο Αρης..η λαθος στιγμη. Τα περισσοτερα ομως ειναι κακη εκτιμηση. Καποιος ζορισε παραπανω τον εαυτο του απο οτι επρεπε, καποιος ζορισε παραπανω το αμαξι του απο οτι επρεπε, καποιος αγνοησε το σημα του ΚΟΚ (οχι το οριο χλμ που συνηθως ειναι γελοιο, αλλα ενα στοπ, ενα φαναρι, μια προτεραιοτητα κλπ), καποιος πατησε λαδια που δεν ειδε, καποιος δεν αφησε την σωστη αποσταση απο το προπορευομενο οχημα του για να προλαβει να φρεναρει, καποιος ηθελε σωνει και ντε να κανει σφηνα για να μπει μπροστα απο αυτον που κοντραρει, κ.ο.κ.

    Σε πιστα δεν εχω μπει ποτε με το αμαξι μου για να ξερω πως θα νιωθω, ξερω ομως οτι στο δρομο οταν κανω τον ταλιμπαν.. υπαρχει ενα σημειο που αν το περασω καταλαβαινω οτι οι παλμοι μου πιανουν ταβανι. Απο εκεινο το σημειο και μετα, φοβαμαι και θα χαλαρωσω το ρυθμο μου, θα αφησω το γκαζι, θα αφησω τον αλλο να με περασει, θα πω καλα ηταν..αλλα ως εδω.

    Η ζωη ειναι το πιο σημαντικο δωρο που εχει καποιος, και ειναι κριμα να τη στερηθει ή να την στερησει απο καποιον αλλο για μια απερισκεψια της στιγμης.

  10. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    ///M Arios (02-12-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP