Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 67

Θέμα: ΦΑΚΕΛΟΣ "ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ"

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, για να καταλάβω τι παίζει με τα λαστιχάκια, κάθε εταιρεία έχει τα δικά της (πχ στους bosch aerotwin βάζεις επίσης bosch aerotwin λαστιχάκια) ή σε κάθε μάκτρο μπορείς να βάλεις και άλλης εταιρείας λαστιχάκι?

    Εγώ πάντως έχω βάλει valeo silencio xtrm στο 207 και είναι μια χαρά.
    Αλλά και στη Bmw χρειάζονται αλλαγή και ακόμα δεν το έχω κάνει και σκέφτομαι αν είναι να αλλάξω μόνο λαστιχάκια όπως κάνετε πολλοί.

    Λαστιχάκια για τους εργοστασιακούς υαλοκαθαριστήρες που μπορώ να βρω? Γιατί στη bmw μου είχαν πει για πλήρη αλλαγή, δε μου ανέφερεαν κάτι αλλο.
    Έχουν οι αντιπροσωπείες και πόσο περίπου κοστίζουν?
    οι συγκεκριμενοι δεν αλλαζουν λαστιχο μιας και ολοκληρο το σωμα του υαλοκαθαριστηρα ειναι λαστιχο!!!δλδ δεν εχει το μεταλικο μπρατσο!!οποτε αλλαζει ολοκληρος!!! απο αεροτουιν εχω ακουσει πολλα παραπονα δυστυχως οπως και γενικα για τους bosch τους οποιους οπως ανεφερα πιο πριν δεν ειναι τελικα και οτι καλυτερο!!!!

  2. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    Driver M (12-11-10)

  3. #32
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsakirakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI....ht_3010wt_1139

    με 12 ευρω στην πορτα μου...
    οι bosch παλαιου τυπου κανουν πολυ θορυβο!
    Αυτους εχω κι εγω, κανενα παραπονο στο compact, μεχρι τα 210 που εχω δει σε κατηφορα. Στο Ζ4 μετα τα 230 σε κατηφορα εχω προβλημα ομως, ανεβαινουν τα "μπρατσα" προς τα επανω και μενουν "ορθια", ενω με τους εργοστασιακους δεν ειχα τετοιο προβλημα.

    Επειδη ομως καθαριζουν καλα, δεν ακουγονται, δεν τριζουν και δεν βλεπω συχνα πανω απο 180-200, θα τους αφησω και οταν χαλασουν παλι τους ιδιους θα παρω Επισης μου φαινονται πιο ομορφοι απο τους εργοστασιακους

  4. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτό με το πετάρισμα του υαλοκαθαριστήρα οδηγού εμένα δεν το κάνει γιατί έχει αεροτομή[έχουν όλα ; δεν γνωρίζω]. όταν τους πήρα από βενζινάδικο με ρώτησαν και είπα γιατί όχι
    !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panos 316T : 12-11-10 στις 19:00
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  5. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οι γνησιοι εχουν ολοι αεροτομη αλλα και παλι αν τους εχεις σε λειτουργεια και τρεχεις λιγο παρπανω ''πεταριζουν''!!!!

  6. #35
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαγή καθε χρόνο στα λαστιχάκια (απο Practiker) μάρκας "Gurd" με κόστος 3,5 ευρώ.
    Οικονομική και καλή λύση !!
    Κάνω ακριβώς την ίδια κίνηση κάθε χρόνο με λάστιχα Guard,οικονομικά και αθόρυβα. Τα αυτοκίνητα είναι σε γκαράζ και δεν τα καίει ο ήλιος!!!

  7. #36
    Εγγραφή
    17-09-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    83
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Της Πεζο οριτζιναλ μια χαρα..

  8. #37
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Χ5 άλλαξα τους "μαμα" με τους νέου τύπου Bosch Aerotwin (περίπου στα 30 ευρώ το ζευγάρι - μπροστά - 60 + 55 cm), πίσω συμβατικός από το LIDL...
    Εμεινα πολύ ευχαριστημένος, στους 20 μήνες που ξανα-άλλαξα, τους ίδιους έβαλα...

    Στο VW Polo της γυναικας, (που φορούσε από την μάνα του, νεου τύπου) άλλαξα μονο τα λάστιχα (με 5 ευρώ τα τρία) και είναι άψογα...
    Aυτους εχω στο 36αρι εδω και 2 και κατι χρονια και αρχιζουν να με απογοητευουν τωρα στο σκουπισμα με την λιγη βροχη με την πολυ τα περνει ολα.Παντως σαν καινουργιοι δεν πεζονται με το που κανουν μια απανω γινεται το παρμπριζ αορατο ειχα παθει πλακα οταν τους εβαλα αλλα ηταν ακριβοι τοτε περιπου 35 και οι δυο τωρα μαλλον θα βαλω τους ιδιους παλι !!

  9. #38
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λάστιχο με το μέτρο και κανένα πρόβλημα!

  10. #39

    Προεπιλογή

    swf 10 ευρω τα λαστιχακια

  11. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (13-01-11), ghost-rider (19-01-11)

  12. #40
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν παρέλαβα σήμερα από ebay τους καινούριους υαλοκαθαριστήρες (Aeroflat). Παιδιά τι να πω; Με 10 ευρώ, το πρόβλημα λύθηκε...τέλος.

    Εδώ για Ζ3, αλλά υπάρχουν όλων των ειδών τα μοντέλα.

    https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Z3-E3...item414cf6b361

    Θα αντέξουν; Δεν ξέρω...αλλά πρώτα ο Θεός και υγεία να έχουμε και τους ξαναβάζουμε....απο κριτικές πάντως που διάβασα αντέχουν minimum ένα χειμώνα και η ποιότητα τους (καθάρισμα + 'θόρυβος') είναι απλά καταπληκτική.

  13. The Following User Says Thank You to gupakos For This Useful Post:

    bill_m3 (23-11-11)

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP