Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 45

Θέμα: ///Μ3 Ε46...SMG

  1. #21
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πατιναρει εννοω αυτην την ξερογκαζια στο κατεβασμα που μαρσαρει κ κραταει στροφεσ πανω.δεν εννοω πατιναρει στο ανεβασμα.εκει δεν πατιναρει καθολου ειναι κραου..περασα στο smg mou το προγραμμα του csl smg.
    αν θελεις μας λες και σε ποιον εκανες την διαδικασια επαναπρογραμματισμου...

  2. #22
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ...για οποιον ενδιαφερεται περισσοτερο, το θεμα εχει συζητηθει και παλιοτερα...

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2829

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1956

  3. #23
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ούτε το δικό μου κάνει ξερογκαζιά αν δεν πατάω το γκάζι Θωμά. Νομίζω είναι φυσιολογικό.
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  4. #24
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nα πω την αλήθεια δεν το έχω προσέξει αν πατάω γκάζι ή όχι, το κάνει όταν θέλει να συγχρονίσει στροφές κιβωτίου και μοτέρ ώστε να μπει ομαλά η ταχύτητα στο κατέβασμα, αυτό ξέρει πότε να το κάνει!!!
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  5. #25
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Να συμπληρώσω κ εγώ πως δεν θυμάμαι να το κάνει πάντα, αλλά τις περισσότερες φορές το κάνει σίγουρα!
    Μάλιστα και με λίγες στροφές μέσα στην πόλη στο κατέβασμα για παράδειγμα από 3η σε 2αρα μαρσάρει-ανεβάζει στροφές μόνο του!!! Αλλά και σε μεγαλύτερες ταχύτητες όταν κατεβάζω για προσπέραση πάλι το κάνει!
    Δεν έχω πειράξει τίποτα και μάλιστα όταν το πήρα δεν το ήξερα ότι κάνει έτσι και μου έκανε εντύπωση!

  6. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θελεις μας λες και σε ποιον εκανες την διαδικασια επαναπρογραμματισμου...
    εσένα δημήτρη τελικά το κάνει είτε με γκάζι είτε χωρίς γκάζι, ή μόνο με πατημένο γκάζι???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ούτε το δικό μου κάνει ξερογκαζιά αν δεν πατάω το γκάζι Θωμά. Νομίζω είναι φυσιολογικό.
    καλά πάμε δλδ...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα πω την αλήθεια δεν το έχω προσέξει αν πατάω γκάζι ή όχι, το κάνει όταν θέλει να συγχρονίσει στροφές κιβωτίου και μοτέρ ώστε να μπει ομαλά η ταχύτητα στο κατέβασμα, αυτό ξέρει πότε να το κάνει!!!
    μπορείς να το προσέξεις και να ενημερώσεις ρε φιλαράκο???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω κ εγώ πως δεν θυμάμαι να το κάνει πάντα, αλλά τις περισσότερες φορές το κάνει σίγουρα!
    Μάλιστα και με λίγες στροφές μέσα στην πόλη στο κατέβασμα για παράδειγμα από 3η σε 2αρα μαρσάρει-ανεβάζει στροφές μόνο του!!! Αλλά και σε μεγαλύτερες ταχύτητες όταν κατεβάζω για προσπέραση πάλι το κάνει!
    Δεν έχω πειράξει τίποτα και μάλιστα όταν το πήρα δεν το ήξερα ότι κάνει έτσι και μου έκανε εντύπωση!
    για δές το και εσύ ρε γρηγοράκο για σίγουρα σε παρακαλώ...


    ευχαριστώ πολύ παιδιά...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  7. #27
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Θωμά θα το κοιτάξω με ή χωρίς πατημένο γκάζι στα κατεβάσματα από 3 σε 2 και από 5 σε 4 και θα σου πω...Λες να παίζει ρόλο και σε ποιά σκάλα το δουλεύεις το smg?

  8. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμά θα το κοιτάξω με ή χωρίς πατημένο γκάζι στα κατεβάσματα από 3 σε 2 και από 5 σε 4 και θα σου πω...Λες να παίζει ρόλο και σε ποιά σκάλα το δουλεύεις το smg?
    εμένα σε όλες τις σκάλες το ίδιο συμβαίνει... στου μάνου πάντως το είδα στο s4 - s5 - s6...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. #29
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εμενα κατα κυριο λογο δεν κανει το ξερογκαζο αν κατεβασω χωρις γκαζι (το κανει μερικες φορες στα αποτομα φρεναρισματα και παντα στις χαμηλες στροφες) οταν παταω το γκαζακι το κανει παντα εννοειται,φιλου μου m3 που το πηγα βολτα λειτουργει σαν το δικο μου,πραγματικα αυτο με το ξερογκαζο που κανει παντα σε καποια m3 δεν το ηξερα...

  10. #30
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Θωμάκο ακούς? Όταν έχω πατημένο το γκάζι το κάνει πάντα (και στο αυτόματο και στο σειριακό) και όταν δεν το πατάω κάνει πολύ λίγο...βέβαια παίζει ρόλο και πόσες στροφές έχει το μοτέρ! Το δικό σου δεν κάνει καθόλου?

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP