Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: bmc filtre κλειστου η ανοιχτου τυπου?

  1. #11
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οντως τα καινουρια τετρακυλινδρα εχουν χοανη μεσα στο φιλτροκουτι. Αυτα, με μια πιο ελευθερη χοανη στην εργοστασιακη θεση, μετατρεπονται κυριολεκτικα. Το εχω δει σε αυτοκινητο φιλου και δουλευει πολυ καλα.

    Για τα υπολοιπα που εχουν πανελ(οπως και το δικο μου Μ54) πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι ενα ελευθερο πανελ. Ειτε της BMC, ειτε της Κ&Ν, ειτε της Green, ειτε οποιας αλλης εταιρειας(προσωπικα επελεξα την K&N).

    Αυτο με το βαρελακι και το carbon πιστευω οτι ειναι μυθος. Δε νομιζω οτι θα δωσει κατι. Εξαλλου και το pvc ειναι εξαιρετικος μονωτης. Τι παραπανω θα δωσει το carbon? Τιποτα ειναι η απαντηση. Σε τετοια σημεία προσφερει μοστρα και ξαλαφρωμα τσεπης...
    Και μια τεραστια χοανη, εξαλλου, δε θα βοηθεισει ενα αυτοκινητο που εχει εργοστασιακες απαιτησεις αερα.

    Ασε που οταν επεμβαινεις συνηθως καταληγεις να καταστρεφεις τη στοιχειωδει εργοστασιακη σκουπα.

    Με αποτελεσμα και τον εξτρα αερα στα πολλα να στερεις, και να τραβας πιο ζεστο αερα απο το μηχανοστασιο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ghost-rider : 30-10-10 στις 15:50

  2. The Following 2 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    georggge46 (30-10-10), nikos1400 (31-10-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patra west coast
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    401
    Thanked
    230
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georggge46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενα !!!! Υποτιθεται οτι το κλειστο [βαρελακι] ειναι καλυτερο γιατι προστατευει απο την θερμοκρασια της μηχανης. Στην πραξη ομως ,αυτο που θα δεις ειναι μια τεραστια απωλεια δυναμης στα χαμηλα και αυξηση της καταναλωσης .... ! Το καλυτερο ειναι ενα πιο ελευθερο φιλτρακι [π.χ. ΚΝ] στο εργοστασιακο φιλτροκουτι !!
    τα εχω δοκιμασει και τα 2 και συμφωνω απολυτα!!!!
    “Λόγω οικονομικού εγκεφαλικού πέρα δώθε δεν θυμάμαι αν έρχονται Αποκριές,Χριστούγεννα,Πάσχ α ή πρωτοχρονιά γι'αυτό δεν ξέρω αν σουβλίσατε δέντρο η αν στολίσατε αρνί!! Πάντως σας εύχομαι το φλουρί να πέσει στο δικό σας αυγό. Καλό Δεκαπενταύγουστο..”

  4. The Following User Says Thank You to ///M Arios For This Useful Post:

    georggge46 (30-10-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το κουτι μην το βγαλεις Λευτερη,κ εγω το ιδιο σκεφτομαι να κανω,για KN
    Ι donut understeer...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP