Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 79

Θέμα: Eλαστικά Χ3

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλα χιλιομετρα αγαπητε με τα νεα λαστιχα και οταν εχεις "συμπερασματα" απο τη συμπεριφορα τους ενημερωσε μας και εμας τους Χ3ers...

  2. #12
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν σας πρόλαβα αλλά όσοι δεν πατάτε χώμα να ξέρετε ότι παίζουν και τα dunlop sp sport 01 που είναι σπορ
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  3. The Following User Says Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    nmarkou (29-10-10)

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το υψηλότερo rating στις επιδόσεις, στην άλλη πλευρά του ατλαντικού έχει το Υοκο AVID ENVigor.. που έχει και την χαμηλότερη τιμή απο τα διακριθέντα ..και φυσικά είναι Best Seller..

    Best Seller με αντίστοιχα καλό rating, αλλά κατα πολύ ακριβότερο είναι και το Conti ExtremeContact DWS

    Επίσης, αντίστοιχα καλό και σε πολύ χαμηλή τιμή είναι και το General Exclaim UHP το οποίο διατίθεται και από το Camskill. Τα έχει βάλει φίλος σε Cherokee και είναι κατενθουσιασμένος, τα πάει μια χαρά ακόμα και στο χιόνι! H General είναι θυγατρική της Goodyear αν δεν κάνω λάθος..

    Σόρυ που δεν πρόλαβα κι εγώ να βοηθήσω, τα βάζω όμως για τους επόμενους...

    edit: μόλις κοίταξα στο Camskill, δεν φέρνει General πια...

  5. The Following 3 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    BILL007 (29-10-10), nmarkou (29-10-10), Stathis (31-10-10)

  6. #14
    Εγγραφή
    03-07-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω επελεξα τα BRIDGESTONE DUELLER H/P SPORT δεν εχω πολλα να πω μολις 400 χιλ..αρκετα καλο στο στεγνο και στροφες χωρις πολυ θορυβο..μεχρι τα 160χιλ ανα ωρα στην βροχη δεν καταλαβα να χανει προσφυση..σχετικα μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.
    θελω να πω ομως πως υπαρχει προβλημα με την διαθεσιμοτητα των ελαστικων γενικος με την διασταση 235-55-17 δεν μπορουσα να βρω ουτε continental conti cross ουτε michelin latitude tour hp ειδικα για τα πρωτα επρεπε να περιμενω να ερθουν με κουριερ απο γερμανια σε 1 με 1μισι μηνα..!!

  7. #15
    Εγγραφή
    12-02-10
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    50
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα επιπλέον πρόβλημα προς λύση :
    To δικό μου Χ3 είναι Μ-Sportpacket - και φορά 235/50/18 εμπρός και 255/45/18 πίσω Dunlop SP Sport.
    Πολύ καλά για τις 3 εποχές - εντελώς ακατάλληλα για το χειμώνα. Μετά από έρευνα αγορά είναι πολύ δύσκολο λόγω των διαστάσεων να βρώ κατάλληλλα Μ+S. Καμία ιδέα?
    Πολυ΄καλές κριτικές έχει το COntinental ExtremeCOntact DWS αλλά η εταιρία δεν τα εισάγει στην Ευρώπη (αν είναι δυνατον!!)
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτή!!

  8. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Jordan εβαλα προσφατα 235/50/18 μπρος πισω ενα τελευταιο μοντελο της conti. Θα κοιταξω μην ειναι αυτα

  9. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JordanX3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα επιπλέον πρόβλημα προς λύση :
    To δικό μου Χ3 είναι Μ-Sportpacket - και φορά 235/50/18 εμπρός και 255/45/18 πίσω Dunlop SP Sport.
    Πολύ καλά για τις 3 εποχές - εντελώς ακατάλληλα για το χειμώνα. Μετά από έρευνα αγορά είναι πολύ δύσκολο λόγω των διαστάσεων να βρώ κατάλληλλα Μ+S. Καμία ιδέα?Πολυ΄καλές κριτικές έχει το COntinental ExtremeCOntact DWS αλλά η εταιρία δεν τα εισάγει στην Ευρώπη (αν είναι δυνατον!!)
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτή!!
    Οταν λες καταλληλα δεν εξηγησες οτι δεν μπορεις να βρεις σε αυτες τις διαστασεις..
    το θεμα τωρα ειναι ποιες εναλλακτικες λυσεις απο πλευρας διαστασης ελαστικων μπορεις να εχεις?

  10. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    η πιο λογικη λυση για τον τζορνταν ειναι η αγορα μεταχειρισμενης τετραδας χειμερινων ζαντολαστιχων.

  11. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ!
    Πάρε μια γεύση (ebay.de)
    Χειμερινα ΖΑΝΤΟ-ΛΑΣΤΙΧΑ για BMW X3

    Μενει να δεις το κόστος αποστολής στην Ελλάδα (κανα 200αρι σε παλέτα είναι, μπορεί και λιγότερα)
    ...

  12. The Following User Says Thank You to asot For This Useful Post:

    Stathis (20-12-10)

  13. #20
    Εγγραφή
    12-02-10
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    50
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ!
    Πάρε μια γεύση (ebay.de)
    Χειμερινα ΖΑΝΤΟ-ΛΑΣΤΙΧΑ για BMW X3

    Μενει να δεις το κόστος αποστολής στην Ελλάδα (κανα 200αρι σε παλέτα είναι, μπορεί και λιγότερα)
    υχ,
    εχω κοιτάξει και στο ebay, αλλά για Αθηνα και καμιά 2-3 βόλτες για χιόνια δεν ξέρω αν αξίζει το 2ο σετ ελαστικών.
    Από τις κριτικές πάλι (τα χειμερινά υπερτερουν σχεδόν σε όλους τους τομείς/ακόμα και στον θόρυβο δεν τα παν και άσχημα) - αρχίζω να σκέφτομαι να βάλω χειμερινά καιΕ να τα έχω και το καλοκαίρι - ετσι και αλλιώς δεν πιστεύω να φθαρούν υπερβολικά σε 3 χρονια που είναι και η συνιστώμενη διάρκεια τους.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP