Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: οχι παλιιιιιιιιι.....

  1. #11
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανευκολα σπας το τζαμι και ξεμπερδευει.Θα πρεπει ομως να ξαναπληρωσεις την μεμβρανη.



    Μπορουν να ειναι και αντιστασεις και κεραια συγχρονως!
    Μπορει να εχει γινει ζημια απο τον τεχνιτη την ωρα που εκανε το τελειωμα στην ακρη της μεμβρανης.Μπορει να ξεκολησε τον ακροδεκτη που ειναι κολλημενος με καλαι πανω στο τζαμι.



    Οι αντιστασεις ειναι για την κεραια του ραδιοφωνου και αυτη που ειναι στον ουρανο αν ειναι "καρχαριακι" ειναι για τηλεφωνο.
    Αν στον ουρανο εχει κανονικο ιστο απλα οι αντιστασεις ειναι μονο αντιστασεις.Δεν θυμαμαι πως ειναι ο ασσος
    εχει κανονικο ιστο στον ουρανο....καρχαρια δεν εβαζαν γιατι το εχει ζητησει και στην παραγκελεια ...

  2. #12
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς, συνήθως οι κάθετες γραμμές είναι κεραίες, για κάνε ένα έλεγχο!
    εχει 2 αριστερα και 2 δεξια ...ειναι δυνατον να λειτουργουν το ενα ζευγαρι σαν αντισταση και το αλλο κεραια;.....καποιος με ασσο ας δοκιμασει(να μαμισει στο αμαξι)να θολωσει και να μου πει...

  3. #13
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    https://www.realoem.com/bmw/showpart...86&hg=65&fg=30

    στο σημειο που ειναι το 6 ενισχυτης ξεκιναν αυτες οι δυο...ισως να ειναι κεραια
    εχει ομως αλλα 2 που λειτουργουν απο την μερια του οδηγου....καποιος με ασσο θα μου λυσει την απορια;;;;;;

  4. #14
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    θα μπει καποιος στον κοπο να δοκιμασει να ξερω αν η μερια του συνοδηγου ειναι κεραια η αντισταση παρακαλω.......νικο ερωτομπεμβεδακια(nick bmwlover)?????βρωμικο κολπο(dirtytrick)??????η οποιος αλλος εχει ασσο???

  5. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μπει καποιος στον κοπο να δοκιμασει να ξερω αν η μερια του συνοδηγου ειναι κεραια η αντισταση παρακαλω.......νικο ερωτομπεμβεδακια(nick bmwlover)?????βρωμικο κολπο(dirtytrick)??????η οποιος αλλος εχει ασσο???
    οταν παω σπιτι....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    halkida116mpack (25-10-10)

  7. #16
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι παρατηρημενο απο την προσωπικη μου εμπειρια οτι οταν κατι το προσεχεις πολυ και το αγαπας...σε βασανιζει(ειτε γυναικα ειτε αυτοκινητο,μηχανη κτλ)
    να μπω στο θεμα λοιπον μηπως με βοηθησετε
    πριν λιγες μερες εβαλα μεμβρανες...και το λεω γιατι εχει ισως σημαδια...
    παω χτες να ξεθολωσω το πισω τζαμι ...παταω τις αντιστασεις και κοιταω οι οριζοντιες δουλευαν ...και δεν δουλευαν 2 απο τις καθετες...εχει 2 καθετες δεξια και 2 αριστερα ...ε οι γ£$%¬νες οι δεξια δεν δουλευαν...εψαξα κοιταξα μηπως ο π"£$%¬ρας εκοψε την αντισταση αλλα δεν ειδα εμφανες.....ξερει κανεις κατι ...η εχει αντιστοιχη εμπειρια....για να φτιαχτει αλλαζω ολο το τζαμι;;;;;;;;;;;;
    φτες εσυ που εβαλες φιμε πισω να το κανεις τι,πισω ... δεν εχεις πισω Automatic HeckRollo ,,,,να πατας κουμπακι μπροστα και να σηκωνεται μονο του πισω αν εχει ηλιο και εμποδιζει τους πισω?? μετα ο καθρεπτης του παρμπριζ τζαμιου δεν ειναι Ablendender αντιθαμβωτικος??? εμενα π.χ. 30 αυτοκινητα να εχω πισω μου νυχτα με την μεγαλη σκαλα τους στραμενη προς εμενα μπροστα ,,,τους βλεπω καθαρα ακομη και διαβαζω την πινακιδα τους,,,,,γιατι τοτε φιμε τζαμι?????

  8. #17
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτες εσυ που εβαλες φιμε πισω να το κανεις τι,πισω ... δεν εχεις πισω Automatic HeckRollo ,,,,να πατας κουμπακι μπροστα και να σηκωνεται μονο του πισω αν εχει ηλιο και εμποδιζει τους πισω?? μετα ο καθρεπτης του παρμπριζ τζαμιου δεν ειναι Ablendender αντιθαμβωτικος??? εμενα π.χ. 30 αυτοκινητα να εχω πισω μου νυχτα με την μεγαλη σκαλα τους στραμενη προς εμενα μπροστα ,,,τους βλεπω καθαρα ακομη και διαβαζω την πινακιδα τους,,,,,γιατι τοτε φιμε τζαμι?????
    Κατι σε τρωει αλλα τι ειναι δεν εχω καταλαβει ακομα........
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 24-01-11 στις 10:04
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  9. #18
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτες εσυ που εβαλες φιμε πισω να το κανεις τι,πισω ... δεν εχεις πισω Automatic HeckRollo ,,,,να πατας κουμπακι μπροστα και να σηκωνεται μονο του πισω αν εχει ηλιο και εμποδιζει τους πισω?? μετα ο καθρεπτης του παρμπριζ τζαμιου δεν ειναι Ablendender αντιθαμβωτικος??? εμενα π.χ. 30 αυτοκινητα να εχω πισω μου νυχτα με την μεγαλη σκαλα τους στραμενη προς εμενα μπροστα ,,,τους βλεπω καθαρα ακομη και διαβαζω την πινακιδα τους,,,,,γιατι τοτε φιμε τζαμι?????
    Γιώργο δεν μας τα λες καλά σήμερα ... κατάλαβες ποιό αυτοκίνητο έχει ο άνθρωπος ...?

  10. #19
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο δεν μας τα λες καλά σήμερα ... κατάλαβες ποιό αυτοκίνητο έχει ο άνθρωπος ...?
    Σορυ λαθος

  11. The Following User Says Thank You to 850 CSI For This Useful Post:

    PANOS-E60 (25-10-10)

  12. #20
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και μετά απ' όλο αυτό το τόσο εποικοδομητικό παραλήρημα, ας ενημερώσουμε τον αγαπητό Γιώργο ότι η φυμέ μεμβράνη έχει κάποιες ιδιότητες που δεν έχουν ούτε το Automatic HeckRollo, είτε πατας κουμπακι και σηκωνεται μονο του είτε όχι, αλλά ούτε και ο Ablendender αντιθαμβωτικος καθρέπτης ο οποίος ως για μαγείας σου επιτρέπει να διαβάζεις νυχτιάτικα ακόμη και τις πινακίδες των απο πίσω(*), έστω και ανάποδα, και μάλιστα τόσο καθαρά όσο διάβαζε και το μάτι του Σάουρον τη σκέψη του Φρόντο:

    1. Κόβει έως και 99% της υπεριώδους ακτινοβολίας.
    2. Εμποδίζει όχι μόνο το φως αλλά και τη θερμότητα.
    3. Προσφέρει προστασία από αδιάκριτα βλέμματα (π.χ. όταν ικανοποιείς το γενετήσιο ένστικτό σου στο πίσω κάθισμα ή όταν μεταφέρεις κάποιον ο οποίος θα μπορούσε να είναι στόχος τρομοκρατικής ή άλλης κακόβουλης ενέργειας).

    Κατά τα άλλα, καλά να πάθουμε εμείς που θέλαμε φυμέ πίσω. Την επόμενη φορά θα προτιμήσουμε κάτι κεντρομήχανο ώστε να μην έχουμε ούτως ή άλλως ορατότητα προς εκείνη τη διεύθυνση.

    (*) Εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο: Ο Γιώργος μόνο σε καθρέπτη μπορεί να διαβάζει τις πινακίδες των άλλων, αφού είναι πάντα μπροστά τους με το 850 CSI να 'ουμ.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    halkida116mpack (25-10-10), nikos1400 (25-10-10), Ptboul (27-10-10), z3 2.2 (27-10-10)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP