Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: χορτιατης θεσσαλονικης

  1. #1
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή χορτιατης θεσσαλονικης

    ταξιδι...δεν το λες...εκδρομη....ουτε...
    το λες ομως μια βολτα που σε χρεωνει 15-20 ευρω βενζινη,αλλα σε πιστωνει μια ηρεμια...
    προχθες λοιπον ανοιξα τα ματια μου στις 10 και κατι το βραδυ...
    γυρισα απο τη δουλεια λιγο πριν τις 5 και αμεσως επεσα για υπνο.οχι οτι ημυον κουρασμενος η ξενυχτισμενος...
    το μυαλο ομως δε σταματησε να δουλευει εδω και πολυ καιρο...
    και δεν ειναι μονο τα επαγγελματικα-οικονομικα καομα και οικογενειακα που σχετιζονται με τα οικονομικα που σφιγγουν το μυαλο...ηρθαν και τα προσωπικα.....
    τηλεφωνα σε φιλους(δηλαδη αυτον που εμεινε ανυπαντρος χωρις παιδι)δεν ευδοκιμησαν...καθησα λιγο μεσα στο σκοταδι χωρις να αναψω φως.πεινουσα και λιγο..
    το αποφασισα...σηκωθηκα,εφτιαξ α εναν ωραιο καφε στο σεικερ και κατεβηκα.θα πηγαινα μια βολτα..
    η σκεψη με εβγαλε στο περιφερειακο...για συγκεκριμενο λογο...ηθελα να παω σε συγκεκριμενο σπιτι..στα μισα του δρομου το μετανοιωσα,οπως το μετανοιωνα και οσες φορες το επιχειρησα...εκει καπου πριν την εξοδο για πανοραμα αποτομα εστριψα για να μπω..θα ανεβαινα πανω στο χορτιατη.εκει που κατα καιρους ειχα νοιωσει δυνατες συγκινησεις.
    κατεβασα λιγο το παραθυρο μου να μπαινει φρεσκος αερας.βγαινοντας απο το πανοραμα,σε εκεινον τον ερημικο δρομο που σε βγαζει στο χορτιατη ο κρυος αερας,ο καφες και η μελωδια του 6κυλινδρου με ειχαν κανει μα ξεχαστω.τον δρομο τον ξερω καλα..εχω κανει αρκετα εκει!
    απο τεταρτη και χαλαρα...κατεβαζω δευτερη και πιεσα λιγο παραπανω..
    γλυστριμα,διορθωση,οι ροδες να γυριζουν μεχρι να βρουν να πατησουν καπου...
    φρενα,ερχεται στροφη!!τελικα δεν χρειαζοταν να πατησω,η ανηφορα εκοψε οσο χρειαζοταν και τα αμορτισερ κρατουν καλα...
    γκαζι στο πατωμα,ουρλιαχτο απο το μοτερ,πασχιζει να βρει προσφυση η ροδα....φρενοοο..ερχεται αμαξι απο απεναντι...τα φωτα του με προειδοποιουν οτι θα φανει μπροστα μου!μολις περναει ξανα το γκαζι στο πατωμα....εκει εξω απο το στρατοπαιδο ο σκοπος φωτιστηκε για μια στιγμη απ τα φωτα και τις 6000 στροφες(πανω κατω) που ουρλιαζαν μεσα στο σκοταδι!!!
    κατεβασμα στροφη γκαζι...ρε το ρημαδι πως πεταει κωλο....ευτυχως τιποτα...ξανα στην επομενη στροφη,καλυτερα αυτη τη φορα..δεν μου εφυγε τοσο...
    επιταχυνση ξανα....φφρενο...γκαζιιιιιιι. ....
    ο αερας κρυος και υγρος,το παραθυρο κατεβασμενο και ολη η μυρωδια της φυσης με το θορυβο της μηχανης μεσα μου!!!!!
    σταματημα....κατεβηκα...δυο βαθιες ανασες...
    και ενα κοιταγμα στο bmw...ενταξει. θεια ειναι,αλλα σιγουρα τη λες εκεινη τη θεια που θες οπωσδηποτε να "παρεις"...
    κρατιεται ακομα....
    ο δρομος της επιστροφης αργος...αφηνοντας τη βαρυτητα να σε κατεβασει....
    οχι οτι εξαφανιστηκαν τα προβληματα...οχι οτι λυθηκαν...
    αλλα μια αισθηση αγαλιασης...μια αισιοδοξη νοτα...
    στο κατω κατω προς το παρον τουλαχιστον υπαρχει η υγεια μου...εχω ενα αυτοκινητο που μετραει ακομα λογω του28ριου που φοραει..τις δουλειες μου τις εχω τουλαχιστο ακομα....ενταξει ισως στρωσουν τα πραγματα...
    ενα τραγουδι στο ραδιο που μολις ειχα ανοιξει μου θυμισε πραγματα που δεν επρεπε να θυμιθω εκεινη τη στιγμη,αλλα ενα μαρσαρισμα μου θυμισε γιατι εκανα εκεινη τη βολτα...για να μη θυμαμαι!!!
    και στο κατω κατω βρε αδερφε.....εχω και μια ερωμενη που με αφηνει οποτε θελω εγω να τη ξεζουμισω.....να μου κανει τα κουνηματα της και αυτη και να περασουμε λιγη ωρα "ηδονης"...οδηγικης βεβαια
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  2. The Following 10 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Civileng (13-06-11), gant (20-10-10), Gregory_///M (20-10-10), imolarot (20-10-10), joseph (20-10-10), Konstantinos E60 (20-10-10), Nino (20-10-10), PANOS-E60 (20-10-10), pilot (20-10-10), z3 2.2 (20-10-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πααααμε ρε Γιωργο!!!
    Ετσι ρε παιδι!
    Να ξερες ποσα βραδυα εχω βγει και γω στο δικο μου "Χορτιατη" για να παρω μια ανασα.

    Δε θελει πολυ ζορι παιδια...θα σκασουμε.

    Πολυ ωραιο κειμενο Γιωργο
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  4. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    GEORGE316 (20-10-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιώργο φαίνεται ακριβώς το "δέσιμο" που έχεις με το όχημα!!
    Μιά βόλτα (γρήγορη ή αργή) πολλές φορές είναι αρκετή να μας ηρεμήσει και να μας ταξιδέψει αλλού!
    Πιστέυω πως αρκετοί από εδώ το έχουμε κάνει και όταν επιστρέψαμε νιώσαμε όμορφα, παρότι τα προβλήματα περέμειναν εκεί στην άκρη του μυαλού μας!

  6. The Following User Says Thank You to Gregory_///M For This Useful Post:

    GEORGE316 (20-10-10)

  7. #4
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Την άλλη φορά Γιώργη, αν νοιώσεις πάλι έτσι, σε συμβουλεύω για λίγο μακρύτερα, αν είναι μέρα, αλλά θα δικαιωθείς.
    Τράβα στον Χολομώντα να "χορέψεις" με την μπέμπα σου. Κάνεις και μιά στάση σε μια απ τις ταβέρνες, τρως τα κρεατικά σου, πίνεις και τις μπύρες η τα κρασιά σου. Ολοκληρωμένη απόλαυση!
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    GEORGE316 (20-10-10)

  9. #5
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ωραίος ρε μάγκα...αυτόν τον δρόμο όπως επίσης και αυτόν που συνδέει τον Α.Βασίλειο τον έχω κάνει χιλιάδες φορές..ειδικά όταν έμενα στο χωριό και πηγαινοερχόμουν αεροδρόμιο. Κάθε βράδυ πριν πάω για ύπνο ''έτρωγα'' ένα ντεπόζιτο με το 106GTi τότε..είναι το δικό μου Ring..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  10. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γνωστή διαδρομή για κάθε πυρόκαβλο...έχω κάνει και εγώ τέρατα εκεί πέρα πάνω. και κάτω.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP