Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 109

Θέμα: Έλληνες στο έλεος της φτώχειας

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος αυτό Δημήτρη, θα βγουν μετά τις εκλογές και θα πουν:
    Αποχή π.χ. 65% ψηφίσαν τόσοι και βγήκε ο τάδε ..
    Την επομένη μέρα η αποχή έχει ξεχαστεί και θα βγει ο Γιωργάκης (κάθε Γιωργάκης) θα πει πρασίνισε - έγινε μπλέ όλη η χώρα.........

    Ποια μαμημένη τηλεόραση που θα έχω μπροστά εκείνη την ώρα θα την πληρώσει, δεν ξέρω....... (ελπίζω να μην είμαι σπίτι!)
    Νομιζω οτι αμα δεν συμπληρωθει καποιο ποσοστο ψηφοφορων δεν μπορουν να γινουν εκλογες.
    Νομιζω ομως δεν ειμαι σιγουρος.Ισως καποιος που τα γνωριζει καλυτερα να μας πει.

    Το σκεπτικο μου ειναι Βασιλη να γινουν εκλογες και να μην παει κανεις για παραδειγμα στις καλπες παρα μονο οι πολιτικοι και τα τσιρακια-οικογενειες-κουμπαροι.
    Θα μου αρεσε πολυ αυτη η διδικασια! Να βγαινουν και να μας παρακαλανε να παμε στις καλπες.

    Εγω απεχω γιατι ετσι νιωθω ρε παιδια,
    Δεν με εκφραζει τιποτα,δεν θελω τιποτα και το χειροτερο ξερετε ποιο ειναι δυστυχως??? Δεν περιμενω τιποτα.....και δεν φταιω εγω για αυτο...

    οπως ειχε πει και ο Χαρυ Κλην πριν απο μια εικοσαετια..."Δεν θα ψηφισω αυτον που θα βγει και θα πει οτι θα κανει τα περισσοτερα καλα για αυτον τον τοπο,θα ψηφισω αυτον που θα βγει και θα πει οτι θα κανει το λιγοτερο κακο..."
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ετσι ακριβως ειναι οπως τα λεει ο Νικος

    το μονο που φοβουνται ειναι η ψηφος σε μικρα κομματα κ ΟΧΙ η ΑΠΟΧΗ!

    ΜΗΝ ΑΠΕΧΕΤΕ παιδια....πρεπει κατι να κανουμε!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    manos///3 (18-10-10)

  4. #23
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εβελπα εχθες στις ειδησεις τον τζεφρυ να φωναζει και να λεει οτι εμεις σωσαμε την ελλαδα απο την καταστροφη και υψωσαμε την ελληνικη σημαια ξανα........το αντιλαμβανεστε αυτο?????
    δυστυψως καμμια απο τις προαναφερθεντες προτασεις δεν ειναι λυση.
    στο σημειο που ειμαστε,αρχιζουν να ξυπναν γεννετησια ενστικτα...επιβιωσης δηλαδη.οταν βλεπεις οτι δεν μπορεις να εξασφαλισεις τροφη και στεγη συσσωρευεται ενεργεια με τη μορφη του θυμου και της απελπισιας απογνωσης....καποια στιγμη αυτο θα ξεσπασει...πολυ φοβαμαι οτι η μονη λυση ειναι η ουσιαστικη ανατρροπη του υπαρχοντος πολιτευματος....γιατι για αλλαγη νοοτροπιας.....ακατορθωτο...
    ειμαι απο τους πιο φιλησυχους ανθρωπους που θα συναντησετε..αν σημερα,τωρα γινει ια διαδηλωση στη βουλη θα ειμαι ο πρωτος που θα παω να μπω μεσα στη βουλη πιανοντας ολους του κηφηνες της δημοσιας ζωης....
    το να μην παω να ψηφησω ειναι ενα πολυ μικρο βημα.με μικρα βηματα δεν καλυπτεις αποστασεις μεγαλες.
    και να την πληρωσει η οποια τηλεοραση τι εγινε???θα κλαψει η τσεπη του τζεφρυ???
    και επιμενω στο τζεφρυ γιατι αυτο ειναι το ονομα του "ελληνα " παπανδρεου που μας κυβερναει αυτη τη στιγμη......
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  5. The Following 4 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    dark knight (19-10-10), Monsta (18-10-10), Vasilis (18-10-10), z3 2.2 (18-10-10)

  6. #24
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων

    κανενας πολιτης δεν παιρνει μερος αμεσα σε αποφασεις,φταιει αυτος που παιρνει αποφασεις!!!!
    Μα όταν είχαν πει να κλείνουν νωρίς τα μπουζούκια, τότε όλοι είχαν βγει στους δρόμους να διαμαρτυρηθούν

  7. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς τίποτα, απλά ένα στατιστικό στοιχείο ..εκεί πόνταρα κι εγώ.. στο μεγάλο ποσοστό αποχής.... το οποίο στις προηγούμενες εκλογές (πριν 1 χρόνο περίπου) ήταν περίπου 35%!! Είδες να τρομάζει κανέναν?? Απλά μοιράστηκαν το ποσοστό των ψήφων, εκτός του ότι τα 2 πρώτα κόμματα ενισχύονται απ' τον εκλογικό νόμο, αλλά και από τα άκυρα ψηφοδέλτια...
    Το θυμαμαι Νικολα το 35% αλλα οπως ειπες,δεν ηταν τιποτα παραπανω απο ενα απλο στατιστικο.

    Μηπως ομως αμα το 35% γινει 65% ?
    Εκει μηπως δεν ειναι πια ενα απλο στατιστικο?

    Γιατι αμα οι πολιτες της χωρας σου,σου δηλωνουν εστω οι τρεις στους δεκα οτι "Στα φρυδια μου σας γραφω ρε τσογλανοι" δεν θα χει κατι να λεει?
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  8. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι ακριβως ειναι οπως τα λεει ο Νικος

    το μονο που φοβουνται ειναι η ψηφος σε μικρα κομματα κ ΟΧΙ η ΑΠΟΧΗ!

    ΜΗΝ ΑΠΕΧΕΤΕ παιδια....πρεπει κατι να κανουμε!
    Τι ρε Βασιλη??? Τι???
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  9. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ρε Βασιλη??? Τι???
    για αρχη...ψηφο στα μικρα κομματα...

    επειτα...ακολουθουμε την προταση του george316 πιο πανω...

    κ γω θα μαι απο τους πρωτους ...εχω βυσμα !
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  10. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Ptboul (18-10-10)

  11. #28
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εβελπα εχθες στις ειδησεις τον τζεφρυ να φωναζει και να λεει οτι εμεις σωσαμε την ελλαδα απο την καταστροφη και υψωσαμε την ελληνικη σημαια ξανα........το αντιλαμβανεστε αυτο?????

    δυστυψως καμμια απο τις προαναφερθεντες προτασεις δεν ειναι λυση.
    .
    Τέτοιες προκλητικές δηλώσεις, αν μη τι άλλο, πρέπει να ξεσηκώσουν πολύ κόσμο. Και εμείς ακόμα καθόμαστε.

    Τα ίδια λένε (και αυτός και ο Παπακωνσταντίνου) και στους ξένους, ότι όλα είναι ήδη καλύτερα, ότι έχουν μειώσει το έλλειμμα, ότι ο λαός συμφωνεί με τα νέα μέτρα και όλες αυτές τις αναλήθειες.

  12. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θυμαμαι Νικολα το 35% αλλα οπως ειπες,δεν ηταν τιποτα παραπανω απο ενα απλο στατιστικο.

    Μηπως ομως αμα το 35% γινει 65% ?
    Εκει μηπως δεν ειναι πια ενα απλο στατιστικο?

    Γιατι αμα οι πολιτες της χωρας σου,σου δηλωνουν εστω οι τρεις στους δεκα οτι "Στα φρυδια μου σας γραφω ρε τσογλανοι" δεν θα χει κατι να λεει?
    Μακάρι να φτάσει το 65% αλλά δεν θα το φτάσει... γιατί την τελευταία στιγμή το όποιο συμφέρον θα τους οδηγήσει στην κάλπη να στηριξουν αυτούς που σε κάποια φάση τους βόλεψαν και έχουν πιστέψει (ή θέλουν να πιστεύουν) πως είναι απλά μια πρόσκαιρη δυσκολία ..και είναι πάρα πολλοί αυτοί Δημήτρη που ζουν από το κράτος και θα ξαναψήφιζαν τα ίδια και τα ίδια κι ας κοπεί ο μισθός τους στο μισό ..θα συνεχίσουν να έχουν μια δουλειά να κάνουν ...οι άλλοι μισοί ας γίνουν βοσκοί...

    Πάντως αν (που δεν) φτάσει το 65%, ακόμα και το 50% ..θα παραδεχτώ αυτούς που θα συνεχίσουν να κυβερνούν χωρίς να έχουν συνειδητοποιήσει ότι κινδυνεύει η σωματική τους ακεραιότητα.....

  13. #30
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    θα ηθελα ενα μικρο κομμα να μας εκπροσωπησει στη Βουλη και να εχει '''φωνη'''...ΔΥΝΑΤΗ φωνη....Πολυ φοβαμαι ομως οτι θα μας πουλησουν κι αυτοι, γιατι η μαρμιτα ειναι γλυκια....
    Δεν παβει ομως να ειναι μια καλη λυση το να ψηφισουμε μικρα κομματα............
    Αντε οσο ειναι νωρις να το δουμε το θεμα γιατι την ημερα των εκλογων θα ειμαστε σαν τα ζομπι μπροστα στις καλπες....

  14. The Following 2 Users Say Thank You to optostyle For This Useful Post:

    Ptboul (18-10-10), Vasilis (18-10-10)

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP