Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 54

Θέμα: BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2011

  1. #41
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Strof Παναγιώτη, εσυ έχεις Professional - Ναι μπορείς να βάλεις πρόσθετα POIs, υπαρχουν κανα δυο τρόποι, εγω αγόρασα το πρόγραμμα Pimp my Nav προ διετίας, κάνει τη δουλειά αρκετά εύκολα, μπορούμε να συννενοηθούμε...

    Drum Κώστα, τι ψάχνεις? Στειλε PM...
    ...

  2. The Following User Says Thank You to asot For This Useful Post:

    strof (20-03-11)

  3. #42
    Εγγραφή
    17-04-11
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    69
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχει στο net γεννήτρια κωδικών για ενεργοποίηση του προϊόντος σε F01?
    Εχω τα DVD αλλά όταν τα βάζω μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης που προφανώς σχετιζεται με το VIN...
    Yπάρχει κανένα link? (έστω και σε p.m. φυσικά...)

  4. #43
    Εγγραφή
    21-04-11
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    γειά σε όλους, εχω ενα 320 Ε90 πετρελαιο με i drive και navi professional του 2006(αγορασμένο Γερμανία )
    έχω κατεβασει την εκδοση 2011,βάζω το 3ο DVD που έχει την Ελλάδα και δουλεύει κανονικά, χωρις κωδικούς χωρίς τίποτα να ζητά (γλώσσα Αγγλική). Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά περιορισμένο όπως βλέπω για την Ελλάδα (γεγονός που δεν με ενοχλεί και τόσο).Σκοπεύω όμως να ταξιδέψω στο εξωτερικό το καλοκαίρι (Ιταλία,Ελβετία,Γερμανία,Ολ ανδία) και θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει χρησιμοποιείσει εκεί αν έχει λεπτομέρειες (πολλές οδούς, κλπ).Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου εγχειρίδιο λειτουργίας (μου έχει φάει πολλές ώρες ψάχνοντας).
    ευχαριστώ προκαταβολικά,συνεχίστε την καλή δουλειά

  5. #44
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amster Εμφάνιση μηνυμάτων
    γειά σε όλους, εχω ενα 320 Ε90 πετρελαιο με i drive και navi professional του 2006(αγορασμένο Γερμανία )
    έχω κατεβασει την εκδοση 2011,βάζω το 3ο DVD που έχει την Ελλάδα και δουλεύει κανονικά, χωρις κωδικούς χωρίς τίποτα να ζητά (γλώσσα Αγγλική). Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά περιορισμένο όπως βλέπω για την Ελλάδα (γεγονός που δεν με ενοχλεί και τόσο).Σκοπεύω όμως να ταξιδέψω στο εξωτερικό το καλοκαίρι (Ιταλία,Ελβετία,Γερμανία,Ολ ανδία) και θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει χρησιμοποιείσει εκεί αν έχει λεπτομέρειες (πολλές οδούς, κλπ).Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου εγχειρίδιο λειτουργίας (μου έχει φάει πολλές ώρες ψάχνοντας).
    ευχαριστώ προκαταβολικά,συνεχίστε την καλή δουλειά
    Καλωσήρθες στην μεγάλη παρέα μας!! Περνα και μια βολτα απο την αναλογη ενοτητα να γνωριστουμε και να δουμε το αυτοκινητο σου!
    Στο θεμα μας τωρα, δεν νομιζω να ειναι "αρκετα περιορισμενη" η καλυψη για Ελλαδα, όπως αναφερεις. Ειδικα στην εκδοση 2011 εχει βελτιωθει αισθητα η καλυψη, οι οδοι δε, ειναι υπερπληρης τουλαχιστον στις πολεις που εγω το εχω χρησιμοποιησει (το μονο που εχω προσεξει ειναι πως δεν υπαρχουν οι μονοδρομησεις σε καποιους πολυ μικρους δρομους). Αν ομως εννπεις τα pois ειναι οντως λιγα, ομως κι αυτο διορθωνεται .
    Στο εξωτερικο δεν εχω παει, αλλα αν βαλεις μεσα τα αλλα dvd θα προσεξεις πως ειναι πληρεστατη η χαρτογραφηση και με φωτο απο καποια σημεια ενδιαφεροντος.
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  6. #45
    Εγγραφή
    21-04-11
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση
    δεν το έχω πολυχρησιμοποίησει γι΄αυτό λέω ότι έχει "αρκετα περιορισμενη"(απλά έβαλα κάποιες οδούς και δεν τις είχε).Οσαναφορά τα pois, αυτά δεν ξέρω τι είναι, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.Οι φώτο που αναφέρεις πώς τις βλέπεις;με ποιά εντολή;
    Μήπως υπάρχει κάποιο εγχειρίδιο λειτουργίας;
    ευχαριστώ

  7. #46
    Εγγραφή
    14-06-11
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά του Forum και καλό μας καλοκαίρι !! Έχω καναδυό απορίες που αν ξέρει κάποιος ασ βοηθήσει. Έχω το BMW E60 523ι μοντέλο 3/2005. Κατέβασα το Road map 2011 business και δεν δουλεύει στο αμάξι.
    1)Ποιά η διαφορά μετσξύ business & professional. (Τώρα κατεβάζω το professional να δώ άν δουλεύει.
    2) Αυτή η έκδοση ΗIGH προυποθέτει να έχω κάτι extra στο αυτοκίνητο? (άλλη τηλεόραση?)
    3) Επίσης κυκλοφορεί ένα DVD με POI's για το 2011 και αν ναι πώς το εγκαθιστώ? κάνει κάποιου είδους install στο μηχάνημα ή πρέπει να δουλεύει στο DVD?
    Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω κάποιος προχωρημένος σε αυτά να δώσει τα φώτα του

  8. #47

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anddimit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά του Forum και καλό μας καλοκαίρι !! Έχω καναδυό απορίες που αν ξέρει κάποιος ασ βοηθήσει. Έχω το BMW E60 523ι μοντέλο 3/2005. Κατέβασα το Road map 2011 business και δεν δουλεύει στο αμάξι.
    1)Ποιά η διαφορά μετσξύ business & professional. (Τώρα κατεβάζω το professional να δώ άν δουλεύει.
    2) Αυτή η έκδοση ΗIGH προυποθέτει να έχω κάτι extra στο αυτοκίνητο? (άλλη τηλεόραση?)
    3) Επίσης κυκλοφορεί ένα DVD με POI's για το 2011 και αν ναι πώς το εγκαθιστώ? κάνει κάποιου είδους install στο μηχάνημα ή πρέπει να δουλεύει στο DVD?
    Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω κάποιος προχωρημένος σε αυτά να δώσει τα φώτα του
    Καλησπέρα και καλως όρισες! Πρέπει να μας πεις τι εξοπλισμό έχει το 5αρι σου, όσον αφορά το ναβι. Εχεις το professional ή το business? Εχει οθόνη και βλεπεις τους δρόμους ή απλως οδηγίες παιρνεις?

  9. #48
    Εγγραφή
    14-06-11
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Λοιπόν έχω οθόνη και βλέπω τους δρόμους (χάρτη) και να προσθέσω στα παραπάνω ότι κατεβασα το professional (3DVD) και δέν δούλεψε. Μήπως χρειάζεται κανένα DVD me update ?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  10. #49
    Εγγραφή
    17-04-10
    Περιοχή
    NAOUSSA GREECE
    Μηνύματα
    168
    Thanked
    232
    Rides
    1

    Cool re

    Για να βλέπεις χάρτη σε μοντέλο 2005, πιθανότατα έχεις professional navigation system (στα bussines υπάρχει χάρτης σε μοντέλα 2007 και μετά) , σωστά έχεις το dvd 3 πιθανότατα δεν το έχεις γράψει σωστά και στον σωστό τύπο dvd. από εκεί που το κατέβασες όπως λές πρόσεξε τον τρόπο εγγραφής και τον τύπο του dvd.
    από ότι ξέρω δεν υπάρχει καποιο update για το professionla navigation, τοποθετείς το dvd σβήνεις από διακόπτη περιμένεις 5 λέπτα και μετά θεωρητικά έχει κάνει την αναβάθμιση με την νέα έκδοση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMWNAOUSSA : 16-06-11 στις 16:51

  11. The Following User Says Thank You to BMWNAOUSSA For This Useful Post:

    PANOS-E60 (16-06-11)

  12. #50
    Εγγραφή
    14-06-11
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BMWNAOUSSA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να βλέπεις χάρτη σε μοντέλο 2005, πιθανότατα έχεις professional navigation system (στα bussines υπάρχει χάρτης σε μοντέλα 2007 και μετά) , σωστά έχεις το dvd 3 πιθανότατα δεν το έχεις γράψει σωστά και στον σωστό τύπο dvd. από εκεί που το κατέβασες όπως λές πρόσεξε τον τρόπο εγγραφής και τον τύπο του dvd.
    από ότι ξέρω δεν υπάρχει καποιο update για το professionla navigation, τοποθετείς το dvd σβήνεις από διακόπτη περιμένεις 5 λέπτα και μετά θεωρητικά έχει κάνει την αναβάθμιση με την νέα έκδοση.
    Φίλε και συνάδελφε ( απότι βλέπω και στο facebook) πρόσεξα τον τύπο του DVD είναι verbatim και DVD+R σύν του ότι το έγραψα στα 4Χ απλά δέν είχα οδηγίες ότι πρέπεί να σβήσω και να επανεκιννήσω μετά απο 5 λεπτά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες.
    Μήπως μπορείς να μου πείς και για την έκδοση high τι είναι ? ή δέν την υποστηρίζει το δικό μου μοντέλο.
    Ευχαριστώ και πάλι
    Ανδρέας

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP