Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 85

Θέμα: BMW μεταχειρισμενα με κατεβασμενα χιλιομετρα!

  1. #71
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    επειδη δεν ειμαι και πολυ εμπειρος σε αγορες αυτοκινητου,

    καποια στιγμη ενδιαφερθηκα για ενα αυτοκινητο βιτρινας.το ειδα στην εκθεση μιας αντιπροσωπειας και μαρεσε.η τιμη του ηταν ιδια με τα υπολοιπα στοκ καινουρια που υπηρχαν στα κεντρικα .οποτε ελεγα να παρω εκεινο και να μην περιμενω να ερθει αλλο απο κεντρικα αθηνας.

    α)το αυτοκινητο της βιτρινας δεν ειχε πινακιδες,φυσικα.ειναι δυνατον ενα αυτοκινητο καινουργιο βιτρινας να μην ειχε πινακιδες δλδ αδεια κυκλοφοριας και να ηταν ενα μεταχειρισμενο που βαφτιστηκε καινουριο?

    β) ειχε σε μια πορτα "τσιχλες" στα τελειωματα της πορτας.ειναι δυνατον να ειναι καινουριο και να εχει τετοια ατελεια στην βαφη?ειναι δυνατον να εγινε ενα τετοιο λαθος κατα το τελειωμα του βαψιματος στο εργοστασιο?(η αποψη του ντιλερ). Εχει παρατηρηθει να εχει παραλαβει καποιος καινουριο με παραγγελια και να εχει τετοια ατελεια?

    γ) ειχε μια μικρη ρωγμη εσωτερικα στο φαναρι,δυσκολα την διεκρινες.

    δ)αρκετες αραχνες στο χρωμα.(απο την αποκερωση και πλυσιματα λογω του μακροχρονιου στοκ,αποψη ντιλερ)

    ε) προσεξα οτι μεσα απο τη μασκα του σηματος φιανοταν στο ψυγειο μερικα τεραγωνακια να ειναι λιγο τσακισμενα.ειναι νορμαλ αυτο για καινουρια?

    στ αν θελουμε να ελεγξουμε ενα αυτοκινητο βιτρινας,καινουριο στοκ, αν ειναι οντως καινουριο και χωρις χιλιομετρα,μπορουμε με καποιον τροπο?

    σε ερωτηση σε αλλες αντιπροσωπειες για το στ μου ειπαν οτι αν ειναι στην βιτρινα ειναι καινουριο.εφοσον δεν εχει πινακιδες ,αρα δεν εχει αδεια κυκλοφοριας, αρα ειναι καινουριο και οτι αν δεν εχει προηγουμενη αδεια κυκλοφοριας θα φανει οταν βγει η αδεια κυκλοφοριας.

    αφου αν μπορειτε να μου απαντησετε σε ολα τα παραπανω,μπορειτε να μου πειτε αν μπορει καποιος να παρει ενα αυτοκινητο μεταχειρισμενο και να το βαφτισει καινουριο και να το πουλησει στην βιτρινα του και να φαινεται και στην αδεια κυκλοφοριας οτι εχει εκδοθει πρωτη φορα?

    ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmerm : 08-02-12 στις 15:27

  2. #72
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1)το οτι δεν εχει πινακιδες μεσα στην βιοτρινα αυτο δε το κανει και απαραιτητα καινουργιο, παντα βγαζουν τις πινακιδες στις εκθεσεις.
    Αλλα η ημερομηνια πρωτης αδειας θα τα δειξει ολα
    2) Ακομα και τα καινουργια κατα τις μεταφορες μπορει να υποστουν ζημιες και να επισκευαστουν μετα στην αντιπροσωπεια
    3) Εχει ακουστει ξανα κατι αναλογο ζητας αντικατασταση ή εκπτωση...
    4) Αυτοι που καθαριζουν τα αμαξια στις εκθεσεις τα βανδαλιζουν συνηθως με μονο σκετο ξεσκονοπανο, συνεπεια οι αραχνες απο τη σκονη που"γδερνει" το αμαξι
    5) αυτο ειναι παραξενο..
    6) πρωτο ειναι η αδεια κυκλοφοριας που θα δειξει αν το αμαξι εχει κυκλοφορησει, απο την αλλη ζητα τα χαρτια του αυτοκινητου να δεις τους κωδικους που εχει πανω και ποτε κατασκευαστηκε, μια προχειρη ιδεα παιρνεις κοιταζοντας τη ζωνη ασφαλειας που εχει ημερομηνια κατασκευης.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    BILL007 (08-02-12), Eleni (08-02-12)

  4. #73
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή


    επειδη στην Ελλαδα ειναι γνωστο οτι γινονται πολλα, προσοχη μεγαλη...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #74
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχως υπαρχει τροπος να αλλαξουν εντελως τα χλμ απο παντου και να μην τα βρισκει κανεις!!! κοντερ/εγκεφαλος/κλειδι/κεντρικη μοναδα ελεγχου/εγκεφαλος φωτων
    ΕΡΩΤΗΣΗ...Ξερεις αν κατα ολη αυτη την διαδικασια που γραφεις χρειαζεται να πιαστει με τα δαχτυλα η οθονη του χλμετριτη που ειναι μεσα στο ταμπλο; γιατι εχω κατι κατα νου.

  6. #75
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michalis 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΡΩΤΗΣΗ...Ξερεις αν κατα ολη αυτη την διαδικασια που γραφεις χρειαζεται να πιαστει με τα δαχτυλα η οθονη του χλμετριτη που ειναι μεσα στο ταμπλο; γιατι εχω κατι κατα νου.



    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  7. #76
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τον ρωτησα και αυτες ειναι οι απαντησεις του για ολα-

    1)η ιστορια εχει ως εξης.
    εγω ειχα ενδιαφερθει πριν 3 μηνες για ενα ολοιδιο σε εξοπλισμο αυτοκινητο απο τα καινουρια στοκ με την μεγαλη επτωση της μαμας και δεν ειχε.τον ρωτησα αν θα φερει για εκεινον για στοκ ολοιδιο στις παραγγελιες που εβαλε για το μελλον και ειπε οχι, ο,τι υπαρχει.
    παω λοιπον τυχαια ξανα μια μερα και βρισκω αυτο που ηθελα στην βιτρινα.καλα του λεω αφου ειπες οτι δεν εχεις και οτι δεν θα φερεις που το βρηκες αυτο?μου λεει,επειδη φυγαν αυτα που εμειναν,πηρα μερικα απο αλλον που τα ειχε στοκ για να εχω βιτρινα.
    μεσα σαυτα ηταν κιαυτο που μου αρεσε.


    2) και 3) αρα συμφωνεις μαζι του οτι ειναι κατι συνηθισμενο .
    επτωση δεν κανει γιατι υπαρχει ηδη μεγαλη εκπτωτικη προσφορα απο την μαμα συν την αποσυρση.αμα θες λεει παρε αλλο.

    4) ετσι καταλαβα και εγω, αλλα σε συνομιλια μου με ντιτειλερ μου ειπε οτι και απο την αποκερωση αλλα και απο την εκθεση ενος χρονου σε διαφορες καιρικες συνθηκες αν ηταν εξω μπορει να συμβει αυτο.

    5) επειδη δεν ειμαι και πολυ ειδικος και δεν μιλαω την καλα την τεχνικη γλωσσα,ελπιζω να σου δωσω να καταλαβεις με αυτο https://realoem.com/bmw/showparts.do...23&hg=17&fg=05 ,αυτα τα τετραγωνακια πανω απο τον αριθμο 1 στο ψυγειο ετσι οπως κοιταξα τυχαια μεσα απο την μασκα μερικα ηταν λιγο τσακισμενα.μπορει να συμβει αυτο κατα τα 15 περιπου χιλ. που εχει το καθε καινουριο αυτοκινητο κατα την μεταφορα του, η' κατα την μετακινηση του απο την γερμανια?

    6)ειναι παραγωγης μαρτιου 2011 και ειναι σε στοκ ενα χρονο.πρωτη φορα θα βγαλει αδεια κυκλοφοριας,δεν εχει ξαναβγαλει μου ειπε.μου εδωσε τους κωδικους και το επιβεβαιωσα στο RealOEM. ομως το που ηταν και τι εκανε 1 χρονο τωρα στον αλλο ντιλερ δεν ξερει.
    αυτο με την ζωνη πρεπει να ξαναπαω απο εκει.φανταζεσαι να με ρωταει τι κοιτας εκει στην ζωνη?

    αρα, ειναι καινουριο? αν εχετε αμφιβολιες μετα απο οσα αποδεικτικα σας παρεθεσα ,μπορειτε να μου πειτε αλλο τροπο να το καταλαβω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmerm : 08-02-12 στις 18:41

  8. #77
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το προβλημα σου ειναι οτι θα παρεις ενα αμαξι και παλι δεν θα πιστευεις οτι ειναι αμεταχειριστο,εγω αυτο καταλαβαινω..
    τα αμαξια στις εκθεσεις ειναι εκτεθιμενα σε τοσους υποψηφιους αγοραστες που μπαινοβγαινουν και δοκιμαζουν πατανε κουμπια πεταλ διακοπτες οποτε σιγουρα θα βρεις και αλλες φθορες.
    τα χιλιομετρα δε που ισως εχουν πολυ απλα θα στα εξηγησουν σαν τεστ ντραιβ ...
    μπορει να μην εχει πινακιδες και αδεια αλλα χιλιομετρα εχει οπως το 99% των εκθεματων οι πελατες πριν απο σενα πρεπει να το δουν εν κινησει να το αξιολογησουν ...
    παρα πολλα βαφονται και επισκευαζονται εντος των καθετων μοναδων που πωλουνται ,ισως μερικα με χαμηλοτερη τιμη σαν προσφορα...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  9. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Kostas_1 (08-02-12), Nino (08-02-12)

  10. #78
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενα φακουδακι τα βλεπεις πεντακαθαρα....ε;;;

  11. #79
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michalis 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενα φακουδακι τα βλεπεις πεντακαθαρα....ε;;;
    ναι ρε συ αλλα και παλι τι?
    κανεις φασαρια οτι βγαλανε καντραν θα μου πεις ,οκ
    μονο απο τυχη θα εχουν μεινη ακαθαριστα τα σημαδια

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. #80
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλα καταλαβες...μαυτα που ακουω τι να υποθεσω? εδω αλλοι περιμενουν 3-4 μηνες να τα φερουν με παραγγελια απο το εργοστασιο και εχουν τετοιες και αλλες ατελειες ,τσιχλες,βγαλμενα λαστιχα στα παρθυρα,γρατζουνιες κ.λ.π.
    οχι εβαλε κλειδι και γραφει 15 χιλ. αρα δεν ειναι τεστ ντραιβ.απλα δεν ξερω αν εχουν γυριστει.
    για τεστ ντραιβ εχουν αλλα ,δεν παιρνουν απο την εκθεση να το βγαλουν βολτα και χωρις πινακιδες.

  13. The Following User Says Thank You to bimmerm For This Useful Post:

    katsaraios (08-02-12)

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP