Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 85

Θέμα: BMW μεταχειρισμενα με κατεβασμενα χιλιομετρα!

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    15-10-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    5
    Thanked
    25
    Rides
    0

    Προεπιλογή BMW μεταχειρισμενα με κατεβασμενα χιλιομετρα!

    Μια μεγαλη καλημερα προς ολους τους bmwfans μια που εδω και λιγο καιρο ειμαι και εγω μελος σαν ιδιοκτητης.

    Γραφω για να μοιραστω την εμπειρια μου μετα απο πολυ ψαξιμο για αγορα μεταχειρισμενης BMW. Η ανακαλυψη που εκανα ειναι οτι ειναι πολυ ευκολο και πολυ συχνο να βρεθει αυτοκινητο με κατεβασμενα χιλιομετρα. Υπαρχουν ηδη πολλα στην Αθηνα μερικα απο τα οποια ανακαλυψα εγκαιρα και την γλυτωσα. Θα ξερετε βεβαια οτι τα χιλιομετρα κρατουνται και μεσα στο κλειδι. Αυτο βεβαια αφου εχει πειραχτει το κοντερ μεταβιβαζεται και στο κλειδι οποτε και αυτο δινει τα ψευδη στοιχεια. Επισης οι διαφορες εξουσιοδοτημενες αντιπροσωπειες δεν ειναι on-line οποτε αν δεν βρεθει η συγκεκριμενη που το αυτοκινητο εκανε σερβις δεν μπορει να δωσει στοιχεια για το παρελθον του αυτοκινητου. Σε συνδεση ειναι μονο το δικτυο της ιδιας αντιπροσωπειας και μπορει να βρεθει ακρη.
    Επισης βρηκα αυτοκινητα απο κατασχεσεις οπως και εταιρικα με τα ιδια κουσουρια. Βρηκα τρακαρισμενο που ειχε επισκευαστει στον κοντινο αντιπροσωπο και γι' αυτο στον ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ελεγχο αγορας υποβιβαζε το τρακαρισμα και το ανεφερε σαν αλλαγη προφυλακτηρα και βαψιμο φτερου.
    Επισης βρηκα αυτοκινητα με αδειο βιβλιο σερβις ή βιβλιο σερβις που ειχε αφαιρεθει η σελιδα με τα στοιχεια του αυτοκινητου.

    Φυσικα μπορω να σας αναφερω συγκεκριμενους εμπορους στους οποιους βρηκα ''πειραγμενα'' αυτοκινητα με αποδειξεις και θα το κανω αν μου ζητηθει. Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Γραφω συμβουλευτικα μετα απο την δικη μου περιπετεια. Και σαν συμπερασμα: μην εμπιστευεστε κανεναν, ουτε καν τις εξουσιοδοτημενες και κυριλε αντιπροσωπειες για τον ελεγχο αλλα ψαξτε βαθυτερα τα χαρτια του αυτοκινητου ακομα και αν χρειαστει να γυρισετε με αντιγραφο της αδειας ολα τα εξουσιοδοτημενα συνεργεια μεχρι να βρειτε το αρχειο του αυτοκινητου.

    Δεχομαι αποριες και ερωτησεις μια που κατεληξα να γινω λιγο περισσοτερο εμπειρος στα μεταχειρισμενα και ευτυχως το ψαξιμο μου ειχε ευτυχη καταληξη μια που βρηκα αυτοκινητο απο ιδιωτη με τπολυ καλη χρηση και αφου το ελεγξα στο εξουσιοδοτημενο συνεργειο που το παρακολουθουσε και ειχε καταγραφες στο πληρες βιβλιο σερβις.

  2. The Following 25 Users Say Thank You to BMW_pilot For This Useful Post:

    accnt (23-05-13), aristent (15-10-10), bakalos (08-02-12), BILL007 (15-10-10), Bitz (08-02-12), bmwcompactjohn (16-10-10), Dimitra Gk (08-02-12), gant (15-10-10), georgepap (28-10-10), jimdros (23-10-13), KalpasM3 (15-10-10), katsaraios (15-10-10), kodi (08-02-12), Logistakos (15-10-10), maintenance (15-10-10), mikdam15373 (08-09-11), NickE60 (15-10-10), nikos1400 (15-10-10), Panos 316T (15-10-10), Ptboul (15-10-10), Snoo (16-10-10), steliosm46 (09-02-12), Vasilis (15-10-10), Vassilis ///M (08-02-12), ΦΑΝΗΣ (15-10-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP