Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 85

Θέμα: BMW μεταχειρισμενα με κατεβασμενα χιλιομετρα!

  1. #21
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κοιταω αγγελιες για μτχ Μ3 και το 90% ειναι κατω απο 90.000χλμ.χωρις να παω να τα δω απο κοντα παρατηρω απο φωτο σε τι κατασταση ειναι το τιμονι και το καθισμα.χαλι μαυρο.και το λεω επειδη το δικο μου ε46 ειχε σχεδον τα ιδια χλμ οταν το πηρα και ηταν σε πολλη καλυτερη κατασταση(τα δερματα) .το αποκορυφωμα ηταν οταν ψαχναμε με ενα φιλο αουντι ς3.ο μαντρας υποστηριζε 50.000χλμ.ανοιγουμε το βιβλιο σερβις οντως ειχε 2 σερβις εως τα 50.000χλμοταν το ρωτησαμε να μας πει τι ειχε αλλαξει μας εβγαλε μια αποδειξη(ο μαπας) απο εξουσιοδοτημενο αουντι σερβις με κοστος ανταλλακτικων και εργασιων.αλλα ηταν ΠΡΙΝ γυρισει το κοντερ και εγραφε 101.000χλμ

  2. #22
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οταν ενα ιδιωτης που εχει ενα αμαξι το οποιο ειναι λουλουδι και το ζηταει π.χ 15 χιλιαρικα . . .

    Και οταν ενας μαντρας που εχει και αυτος ενα σχετικο αγριολουλοδο το ζηταει 13

    χιλιαρικα με 30 η 40 χιλιαδες χιλιομετρα κατω ειναι φυσικοτατο ο αγοραστης που δεν

    ξερει 5 πραγματα οπως ο φιλος μας πιο επανω να την πατησει σαν αγραμματος . . .

    Σας αναφερω αυτο το παρδειγμα γιατι τυχαινει να εχω το αμαξι μου σε γνωστο site με

    μεταχειρισμενα με παιρνουν διαφορα ατομα και η πρωτη κουβεντα ειναι (βρηκα ολοιδιο με

    3χιλιαρικα πιο κατω)το ολοιδιο σημαινει το σκαφος τα αλλα...........................

    Η καλυτερη αγορα για μεταχειρισμενο αυτοκινητο για εμενα ειναι ΜΟΝΟ απο ιδιωτη . . .

    Εκτος και αν ο μαντρας σε οτι λεει εχει βαρυτητα . . .

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοιτα Χρηστο μη τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι.
    Υπαρχουν και μαντραδες με παρα πολυ καλη φημη στον χωρο και πολυ καθαρα αυτοκινητα!
    Ανθρωποι πραγματικα επαγγελματιες με ηθος και ειλικρινεια
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  4. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Christos 330 (15-10-10)

  5. #24
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα Χρηστο μη τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι.
    Υπαρχουν και μαντραδες με παρα πολυ καλη φημη στον χωρο και πολυ καθαρα αυτοκινητα!
    Ανθρωποι πραγματικα επαγγελματιες με ηθος και ειλικρινεια
    Εκτος και αν ο μαντρας σε οτι λεει εχει βαρυτητα . . .

    Αυτο εννοουσα Δημητρη . . .

  6. The Following User Says Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    z3 2.2 (15-10-10)

  7. #25
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα να οι ιδιοι μαντραδες να συνεχιζουν να πουλανε ματρακαδες για καλα αυτοκινητα
    Σε κάθε γωνιά είχε ανοίξει και από μια μάντρα ρε Δημήτρη, τι περιμένεις από τα λαμόγια ???

    Γνωστός έμπορος για παράδειγμα (και με καινούρια) διαφημίζει ότι ΔΕΝ θα σας πουλήσει 'αυτό' το αυτοκίνητο διότι πολύ απλά ΔΕΝ θα το αγόραζε. Εν τω μεταξύ δείχνει ένα σχέδιο από μία ......φυσαρμόνικα.

    Yeah right ! Πριν αρκετό καιρό φίλος έψαχνε για αμάξι και είχαμε πάει να δούμε εκεί κάτι που τον ενδιέφερε. Το αμάξι ήτανε ΟΛΟ βαμμένο και ο πωληταράς να επιμένει μπροστά μου για 1/2 ώρα ότι είναι ΑΒΑΦΟ !!! Τρεξίματα, άχνες παντού, γραμμές από τα τριψίματα του στόκου, αστάρια που είχαν 'ρουφήξει'. Το αυτοκίνητο σώβρακο και εκείνος το χαβά του.

  8. #26
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα προσπαθοντας να κανω και λιγο το δικηγορο του διαβολου, θα πω οτι δεν γινεται να θες αυτοκινητο 5ετιας, να θες να το παρεις στο 1/3 της αρχικης του αξιας και να μην εχει καν ενα βαμμενο κομματι. Δηλαδη ψαχνουμε καποιον που να χει παρει ενα αυτοκινητο και να το συντηρει αψογα μεσα σε γκαραζ και να το βγαζει βολτα μονο κυριακες περιμενοντας να το παρουμε εμεις? Σε αυτη την περιπτωση, συγνωμη κιολας, αλλα ψαχνουμε για κοροιδο. Εγω στη θεση ενος τετοιου ανθρωπου θα την βαραγα την τιμη οσο δεν παει. Γιατι να χασει αξια ενα τετοιο αυτοκινητο?

    Για μενα το να εχει κατι βαμμενο δεν ειναι μεμπτο.
    Το ασχημο ειναι η κοροιδια. Ασχημο ειναι να σου λενε οτι εχει εργοστασιακη βαφη και να μην εχει...
    Ασχημο ειναι να σου λενε οτι εχει 50.000 χλμ και να χει 150.000.
    Και πανω απ ολα ασχημο ειναι να το παιρνεις για ατρακαριστο και να χει γινει φυσαρμονικα..

    Ασχημο ειναι το ψεμα με λιγα λογια, κατι που οι μαντραδες εχουν κανει καραμελα.
    Πρεπει ο καθε υποψηφιος αγοραστης να ειναι σε θεση να δει και να εκτιμησει. Μονος του. Θα ρωτησει, θα ψαχτει και μετα απο λιγο καιρο θα τα βλεπει ολα. Αν εχει και κανενα γνωστο- συγγενη φανοποιο ας παει να δει πως γινονται ορισμενα πραγματα να ξερει που κοιταει.
    Τωρα το να αρχισουμε να τους ξεσκεπαζουμε... Δε νομιζω οτι θα χει τελειωμο!
    Δε θελετε να αναφερουμε καμια καθαρη μαντρα? Στα δακτυλα θα μετριουνται...

  9. The Following 3 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    beliris (16-10-10), kplc16 (15-10-10), z3 2.2 (15-10-10)

  10. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    υπάρχουν πράγματα μέσα και έξω απ' το αυτοκίνητο που δίνουν εικόνα της χρήσης του αυτοκινήτου που έχει μεγάλη σχέση με τα χιλιόμετρα αλλά όχι πάντα, όπως το τιμόνι (αν είναι γνήσιο κι όχι ντυμένο) το κάθισμα του οδηγού, ο λεβιές, ο τεμπέλης, η μοκέτα κάτω απ΄τα πατάκι του οδηγού, τα πεντάλ, οι διακόπτες του τιμονιού και των παραθύρων, η κατάσταση της κάτω πλευράς και τα πλαστικά καλύμματα, η εξάτμιση, τα φανάρια, το καπώ, το παρπριζ, το βάθος στο χρώμα του, οι ζάντες του (αν είναι οι γνήσιες) οι χειρολαβές, κλπ,

    όλα αυτά δείχνουν χρήση ...προσωπικά θα προτιμούσα να έχει καλή χρήση και περισσότερα χλμ, παρά λιγότερα χλμ και περισσότερες φθορές. Στην πρώτη περίπτωση το αυτοκίνητο έχει λίγα ή λίγο περισσότερα αλλά ευχάριστα χλμ, ενώ στη δεύτερη περίπτωση συνήθως έχει κάνει δύσκολα, καθημερινής χρήσης χλμ που μπορεί να είναι και πιο λίγα αλλά του φαίνονται...

    φυσικά δεν εξετάζω χτυπήματα, αρμούς, σβησίματα κλπ που όπως είπε κι ο Κώστας ...όποιος ξέρει και θέλει ..τα αναγνωρίζει εύκολα..

  11. The Following 3 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    beliris (16-10-10), BILL007 (15-10-10), E60_Arkadia (15-10-10)

  12. #28
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Υπαρχουν πολλα λαμογια μαντραδες δυστυχως.Οταν εψαχνα για Ε60 το τι ειδαν τα ματια μου και ακουσαν τα αυτια μου δεν λεγεται! Πολλες π@π@ρολογιες απο τους μαντραδες.Γι αυτο εψαξα και βρηκα αυτοκινητο πολυ καλο απο ιδιωτη.Το αποκορυφωμα της π@π@ρολογιας ηταν απο εναν dealer κιολας της bmw,που προκειμενου να μου πουλησει 520 4κυλ,μου ειπε πως το 2.2 που ψαχνω ηταν το χειροτερο μοτερ που εχει μπει σε Ε60!!! Παντως το καλο αυτοκινητο φαινεται

  13. #29
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τι αυτοκινητο μιλαμε?Παντως για να ειχε τοσο μεγαλο κοστος επισκευης πρεπει να ηταν ακριβο και το αυτοκινητο!
    Γιάννη, μιλάμε για S3 8P 225 με τιμή αγοράς το 2003 40.500 ευρώ. Όποιος περνά από εκείνη την ΕΚΟ στην Πειραιώς, πριν την στροφή του praktiker στο ρεύμα προς Πειραιά, ας ρωτήσει τον βενζινά.

  14. #30
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν πολλα λαμογια μαντραδες δυστυχως.Οταν εψαχνα για Ε60 το τι ειδαν τα ματια μου και ακουσαν τα αυτια μου δεν λεγεται! Πολλες π@π@ρολογιες απο τους μαντραδες.Γι αυτο εψαξα και βρηκα αυτοκινητο πολυ καλο απο ιδιωτη.Το αποκορυφωμα της π@π@ρολογιας ηταν απο εναν dealer κιολας της bmw,που προκειμενου να μου πουλησει 520 4κυλ,μου ειπε πως το 2.2 που ψαχνω ηταν το χειροτερο μοτερ που εχει μπει σε Ε60!!! Παντως το καλο αυτοκινητο φαινεται
    Πράγματι, έτσι είναι. Κι εγώ δεν το περίμενα ποτέ από εξουσιοδοτημένο dealer, αλλά έπεσα σε περίπτωση να προσπαθεί να μου πουλήσει ασημοπράσινη Ε60 2.2 ως ατρακάριστη τη στιγμή που την είχα δει μια εβδομάδα πριν στο φανοποιείο του με χτύπημα στις δυο αριστερές πόρτες-μαρσπιέ-κολώνα.

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP