Σελίδα 37 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 27353637
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 361 έως 369 από 369

Θέμα: Τι σειρα ησασταν στον στρατο.....???????

  1. #361
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν πας μακρια ισως κάνεις και φιλίες που θα τις κρατήσεις για μια ζωή.
    Αν πας δίπλα στο σπιτι σου παρακάλα να εχεις μεγαλο βύσμα.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (15-05-14), Ptboul (15-05-14)

  3. #362
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θεωρώ το βύσμα και το μέσο το χειρότερο δώρο που μπορούν να κάνουν οι "δικοί" στο παιδί τούς!

    Σχολείο είναι ο στρατός σε όποιο σώμα και σε όποια θέση.

    Ο στρατός μου έμαθε τι θα πεί ευθύνη και υπευθηνότητα.

    +1 Κοnstantinos
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bazil Van Sinner : 15-05-14 στις 14:15

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    nikos1400 (15-05-14), trueno (17-05-14)

  5. #363
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πας μακρια ισως κάνεις και φιλίες που θα τις κρατήσεις για μια ζωή.
    Αν πας δίπλα στο σπιτι σου παρακάλα να εχεις μεγαλο βύσμα.


    Με τα παιδιά που ήμουν Σαμοθράκη μιλάω τουλάχιστον δυο-τρείς φορές το μήνα και έχουμε βρεθεί αρκετές φορές παρόλο που είμαστε όλοι από διαφορετικές πόλεις.Με τα παιδιά που ήμουν όταν ήρθα Αθήνα,παρ'όλο που είμαστε όλοι Αθηναίοι δεν έχουμε βρεθεί καθόλου και ούτε μου κάνει αίσθηση να βρεθώ.

    Όταν είσαι Αθήνα βγαίνεις μια στο τόσο και πας σπίτι σου.Όταν είσαι μακριά από το σπίτι σου, οι άλλοι φαντάροι(αυτοί με τους οποίους έχεις "δέσει" τουλάχιστον) είναι πραγματικά η οικογένειά σου για όσο είσαι μακριά.Με αυτούς τρώς,κοιμάσαι,βγαίνεις,μιλ ς,μετράτε μαζί τις μέρες για μετάθεση ή απόλυση,κλαίγεσαι για τις σκοπιές.Βοηθάτε ο ένας τον άλλον κυριολεκτικά.Κοντά στο σπίτι σου δεν σου βγαίνουν με τίποτα αυτά τα συναισθήματα μιας και κάθε τόσο είσαι με τους "έξω" φίλους σου και την οικογένειά σου.

    Ευχαριστώ το Στρατό που με βοήθησε να γνωρίσω τουλάχιστον 10 άτομα που θα ήταν πραγματικά κρίμα να μην τους ήξερα.

    Ευχαριστώ το Στρατό που με βοήθησε να γνωρίσω και κάποια άτομα που πραγματικά με έκαναν να καταλάβω τι σημαίνουν οι λέξεις π@πάρας και μαλ@κας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI
    Ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σα να οδηγας ενα TORNADO - EUROFIGHTER Καταδιωκτικο - Πολεμικο

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Lambros46 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (15-05-14), chrisgiapz3 (15-05-14), nikos valvetronic (15-05-14), nikos1400 (22-05-14), Vasilis M3 (15-05-14)

  7. #364
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι θα πεθάνω...απλά αν δεν έχεις μέσο αεροπορία δεν μπαίνεις..
    Μη σκας ετσι κι αλλιως δεν χανεις και τιποτα. Πηγαινε οπου σε στειλουν να μαθεις 5 πραγματα παραπανω. Αμα εχεις ορεξη και αντεχεις πηγαινε ΕΔ να μαθεις αλλα 15 χρησιμα πραγματα. Την αγγαρεια και το σκοπετο δεν το γλυτωνεις πουθενα ετσι κι αλλιως. Το μονο μειονεκτημα του ΕΣ ειναι τα τρελα εξοδα που εχει μια θητεια. Κατα τ'αλλα ζωαρα θα περασεις. Θα χεσεις στη πιο σιχαμενη τουαλετα που ειδες ποτε, θα κανεις μπανιο σε μια ιδια σιχαμενη ντουζιερα, θα γνωρισεις ενα σωρο κοσμο και θα μαθεις να ξεχωριζεις τον ****** απο χιλιομετρα. Και οταν απολυθεις θα δεις οτι με τα σιχαμενα..δεν κολλησες τιποτα. Θα εκτιμησεις ακομη και το ντοπιο μπαζο, που οταν φας 27 μεσα 3 εξω θα βλεπεις την ιδια γκομενα με 4 νουμερα μεγαλυτερο βυζι Θα μαθεις απταιστα κρητικα και αγρινιωτικα Θα γνωρισεις καλα παιδια και καλα στελεχη. Οταν εχεις δικιο να επιμενεις, το "μαλιστα" με τα σαλια δεν λυνει το προβλημα. Οσο λιγοτερο θα ακουγεται το ονομα σου τοσο καλυτερα, ο λοχαγος μας ελεγε η ποινη ειναι κουνελα Αμα φας τις πρωτες θα φας ενα σωρο. Αμα δεν λες πολλα και δεν εισαι γλυφτης θα σου γλυτωσουν αρκετες. Και εκει μεσα θα καταλαβεις τι σημαινει αξιοπρεπεια. 2 μετρα παλικαρια να κλαιγονται σαν πουτανιτσες για 2 μερες κρατηση.

  8. The Following 5 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (15-05-14), chrisgiapz3 (15-05-14), nikos1400 (22-05-14), Ptboul (15-05-14), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (15-05-14)

  9. #365
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ το βύσμα και το μέσο το χειρότερο δώρο που μπορούν να κάνουν οι "δικοί" στο παιδί τούς!

    Σχολείο είναι ο στρατός σε όποιο σώμα και σε όποια θέση.

    Ο στρατός μου έμαθε τι θα πεί ευθύνη και υπευθηνότητα.

    +1 Κοnstantinos
    Μπα καθολου.

    Αλλα για να μην ειμαι ισοπεδωτικος, μπορει σε καποιες περιπτωσεις να ισχυει.

  10. #366
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ειχαμε εναν μαγειρα, φορτηγατζη στο επαγγελμα. Το καλοκαιρι ειχαμε 40-45 βαθμους στη Μοιρα, καθε μερα εβγαζα φωτο το ρολοι με τη θερμοκρασια της μερας για να δω ποσο ακομα θα αντεξω. Ολοι τρωγαν στη σαλα, εγω ο μαγειρας και κατι αλλοι τρωγαμε μεσα στο ψυγειο. Καρεκλες απο τη σαλα, για τραπεζι κατι τελαρα και αααααααααραγμα στον καταψυκτη.
    Παγωμενο νερο δεν ειχαμε ποτε. Καθε μηνα αλλαζε χερια το ΚΨΜ (αλλος λοχος) και οταν το ειχε δικος μου με βολευε με νερα στη καταψυξη των παγωτων. Αν το ειχε κανας ******ς μυγιαγγιχτος που ελεγε "δεν το βαζω γιατι θα ζητανε ολοι" εδενα με σπαγκο το μπουκαλι και το αφηνα στο ποταμι.

    Ενα βραδυ εχουμε σκοπια με περιπολαρχη εναν βλακα ΕΠΟΠ. Μας βαζει σε σειρα για να μας ψαξει για κινητα και τσιγαρα, τυχερος ημουν που μπηκα 4ος. Οσο εψαχνε τον 1ο εδινα κινητο τσιγαρα αναπτηρα στο περιπολοπουλο του

    Αλλες νυχτες απλωνα το χιτωνιο στο σκοινι επειδη η σκοπια ηταν 5 μετρα μακρια και τα εκρυβα εκει. Ή στο φοριαμο και εστελνα καποιον να τα φερει.
    Η "βορεια πυλη" ηταν το καλυτερο μας. 5 μετρα απο το λοχο μας. Η κεντρικη στην αλλη ακρη ηταν ζορι.. αντε να τα κρυψεις, ασε που φαινοσουν απο παντου. Χειροτερη σκοπια ηταν καπου στον Αυγουστο, τρελη εμπλοκη με πολυ λιγα ατομα. Αλλοι σε αδεια αλλοι σε υπηρεσια. Βγαζαμε 1 ή κανενα ατομο για γυμναστικη το πρωι αφου οσοι ειχαμε μεινει ειμασταν σε υπηρεσιες. Ειχα φυλαξει κοντα 20 ωρες με διπλοσκοπιες, αλλαζα τον εαυτο μου. Βελαξα εκεινη τη μερα.

    Τα αλεξισφαιρα μας βρωμαγαν. 4 αλεξισφαιρα για 16 ατομα σκοπιες τη μερα. ΜΠΟΧΑ λεμε. Οταν ξεραμε οτι τα περιπολα ειναι ενταξει δεν τα βαζαμε καν. Το 1ο νουμερο ηταν παντα οπλιτες, το 2 και το 3 ειχαν 1 στελεχος και 1 οπλιτη. Οταν ειχαμε περιεργους επρεπε να τα φοραμε. Τα μεσημερια τα βουταγαμε στο ποταμι για να τα φορεσουμε, το νερο καλυπτε και ξεπλενε λιγο τη μποχα. Μια φορα με καλο περιπολο ετυχε να εχουμε βγαλει τις πλακες αλλα να φοραμε τα γιλεκα. Λιγο πριν φτασουν τις ξαναφοραμε για να ειμαστε τυπικοι. Ο ΕΠΟΠ εβγαλε ενα σουγια για χαβαλε να καρφωσει τον αλλο σκοπο (αυτος που ποτιζαμε) αφου ηξερε οτι θα χτυπησει στη πλακα. Α ρε ****** Σωτο να μην ειχες τη πλακα εκεινη τη μερα..

  11. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (15-05-14)

  12. #367
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα καθολου.

    Αλλα για να μην ειμαι ισοπεδωτικος, μπορει σε καποιες περιπτωσεις να ισχυει.

    Για το βύσμα μιλάς?

    Αν ναι επιμένω πώς είναι το χειρότερο δώρο.


    μπαη δε γουέη θυμήθηκα έναν mpousti ακόμη,μάγειρας πιο παλιός απο μένα,
    Εδεσαιός,Μανωλίδης με φαλάκρα μπροστινή.Κανα δυό βδομάδες πρίν φύγει μετάθεση μας έδινε το κλειδί απο τα μαγειρία να βάζουμε εκεί τα κινήτα μας
    για να μήν μας τα φάνε......το πρωί που έφυγε μετάθεση το kwloπαιδο πείρε και κινήτα μας μαζί του.Παω στα γραφεία,βρίσκω που πάει μετάθεση και παίρνω τηλ σε μιά σειρα μου που έιχε φύγεί πρίν απο αυτόν.

    Φτάνει ο μπαγλαμάς εκεί,με ποιόν να πιάσει μοχαμπέτι?Με έναν απο την παλία του μοίρα....τον δικό μου....κάθονται μαζί που λέτε και μας κάνει αναπ ό δικός μας.έλα ρε έδω μαζί είμαστε-τι κινητο έχει?-το δικό σου,τί να κάνω?
    -ζητα το να κάνει μια αναπάντητη ,ρίξτο στο πάτωμα και δώστου μία με την αρβύλα να γίνει κομμάτια...οπερ και εγένετο

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (15-05-14), freddys (23-05-14), Ptboul (16-05-14)

  14. #368
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μου είπε ένας οικογενειακός φίλος (πρώην ΛΟΚατζής,όλοι οι φίλοι του στο fb του στρατού κτλ) μου είπε να πάω Ειδικές Δυνάμεις

    Συνομιλία

    -Άντε ρε Βασιλάκη πήγαινε ΕΔ έχω φίλο μου στρατιγό εκεί και μπορείς να μπεις αν το θέλεις και εσύ.

    -Τι λες ρε Σπύρο μια σταλιά άνθρωπος είμαι που να πάω θα σκορπίσω...

    -Και ο Κολοκοτρώνης και όλοι οι ήρωες μικρόσωμοι ήταν αλλά είχαν ψυχή!

    -Χαχαχαχαχ

    Σκέφτομαι ότι στις ΕΔ απο 60 κιλά που είμαι τώρα πόσα λέτε να γυρίσω...αν γυρίσω..χαχαχ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι ο ήχος του S54 δε συγκρίνεται με τίποτα!

  15. #369
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πότε φεύγεις?

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

Σελίδα 37 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 27353637

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP