Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 79 από 79

Θέμα: Electric bike/scooter

  1. #71
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xρηστακο ακου να δεις ποσο απλα ειναι τα πραγματα!
    Θα παρεις ενα ηλεκτρικο ποδηλατο-μηχανακι-πατινι...
    Στην αρχη θα λες "Πωπω και μαμω"
    Μετα θα σου πεφτουν τα σφραγισματα απο τις λακουβες γιατι ολα αυτα απο αναρτησεις ειναι.....για παρκε και μονο
    Μετα θα λες "Καλο ρε π..... αλλα να πηγαινε και λιγο πιο ανετα στην ανηφορα...και να μπορουσα να βαλω και το γκομενακι μου πανω..."
    Στο τελος θα χτικιασεις με τη μακακια που πηγες και πηρες και θα ψαχνεις για ενα σοβαρο μηχανακι να κανεις τη δουλεια σου!
    Μαζεψε λοιπον τα λεφτα που χρειαζονται και βγαλε ενα διπλωμα με κανα 350αρι και ετοιμασου να παρεις κανα παπακι η οτι αλλο σε βγαζει το μπατζετ.
    Αν σκεφτεις να μπεις στο χωρο του δικυκλου θα πρεπει να μπεις με υπευθυνοτητα και σοβαρα οπλα απενατυ στους κανιβαλους τις ασφαλτου και οχι με μακακιες τετοιου τυπου που η ενεργητικη ασφαλεια ειναι παντελως αγνωστη λεξη...

    Συγχωρεστε το απολυτο στυλ μου αλλα αυτο ειχα προχειρο !!!!! χαχαχαχα


    Υ.Γ. Οτι χρειαστεις για "μηχανακια"...εδω ειμαστε ολοι οι δικυκλιστες!
    Πολυ σωστα τα λες Δημητρη καπως ετσι θα γινει !!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  2. The Following 3 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (13-10-10), paganis (31-10-10), Vasilis (12-10-10)

  3. #72
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Κανα νεο για το τρελογκαζο?
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  4. #73
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανα νεο για το τρελογκαζο?
    Ναι, αληθεια.
    Aceman, κανενα νεο, κανενα τεστ-ραϊντ ??

    Παντως αυτο που σου λεει ο Δημητρης ισχυει. Εμεις οι ανθρωποι, δυσκολα συμβιβαζομαστε.
    Μετα απο λιγο, θα καταλαβεις αυτο που λεει για τις αναρτησεις. Σκεψου τα παπακια και σκουτερακια γνωστων εταιριων που μεχρι προσφατα ειχαν μετριοτατες αναρτησεις, φαντασου τωρα το no-name, φτηνοτερο ακομα ηλεκτρο-σκουτερ τι θα'χει. Και μετα απο λιγο επισης, θα χρειαζεται να πεταχτεις για δουλεια καπου, ετσι στα γρηγορα. Θα καβαλας το Ε-σκουτ, και θα περιμενεις...θα περιμενεις....

    Παντως, πολλοι ειμαστε ανοιχτοι στην ιδεα αυτη, περιμενουμε καποια εγκυρη γνωμη ομως γνωστου, μια δοκιμη διαρκειας.

    Αλλα και οταν ανεβεις παραπανω απο το επιπεδο παπιου/100αριου, δυσκολα γυρνας πισω...ακομα και για μεσα στην Αθηνα.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #74
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To δίπλωμα για το δίκυκλο πλέον είναι 520 ¤. Ενιαία τιμή για ότι βγάλεις. Ρώτησα πριν λίγες μέρες.
    Εκτός για 50άρι που το βγάζεις στην Τροχαία και θέλει μόνο ένα φθηνό παράβολο.

  6. The Following User Says Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    Vasilis (31-10-10)

  7. #75
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σημερα αποφασισμενος, φουσκωσα το πορτοφολι μου αρκετα και πηρα το δρομο σιγα σιγα προς την εταιρια για να δω και να αγορασω.

    Επειδη μολις γυρισα, παω να ξεκουραστω και θα επανελθω με πληροφοριες για ολους.

    Stay tuned!



  8. #76
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα αποφασισμενος, φουσκωσα το πορτοφολι μου αρκετα και πηρα το δρομο σιγα σιγα προς την εταιρια για να δω και να αγορασω.

    Επειδη μολις γυρισα, παω να ξεκουραστω και θα επανελθω με πληροφοριες για ολους.

    Stay tuned!
    αντε με το καλο...περιμενουμε με αγωνια νεα!

  9. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    Χρίστος (29-11-10)

  10. #77
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    λεγε ρε...

    ασε την ξεκουραση...

    οταν πεθανουμε θα κοιμομαστε....χεχεχεχεχε


    καλοριζικοοοοοοοο!!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  11. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Χρίστος (29-11-10)

  12. #78
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    λοιπον.
    Μιας και ημουν μερες στο σπιτι κλεισμενος λογω μιας μικρης ιωσης ειπα σημερα να παω ενα ταξιδακι για να δω τι παιζει με τα εν λογω εργαλεια, να παρω τον αερα μου και γιατι οχι και ενα απο αυτα!!

    Φτανοντας ειχε ολα τα μπριζατα στη σειρα με τις ζελατινες τους. Μπηκα μεσα, επιασα τη κουβεντα με το πωλητη και μετα απο το κλασικο μπλα μπλα του για να με προσεγγισει τον αρχισα στις ερωτησεις.
    Πολυ εξυπηρετικος και με γνωσεις του αντικειμενου, με βοηθησε σε ολα.
    Μετα λοιπον τις αποριες μου και εφοσον καταλαβε οτι αν με πεισει θα ψωνισω του λεω απλα "τι εχεις για να κανω βολτα?"
    Μου εξηγησε οτι δε μπορει να μου δωσει απο τα καινουρια που ειχε αλλα ειχε ενα "του μαγαζιου" που μου πε να δοκιμασω με αυτο.
    Εκει λοιπον ειχε 2 μηχανακια.Ενα μικρο το οποιο απο οτι καταλαβα ή ηταν απο επιστροφη ή το πιο πιθανο ηρθε με σπασμενα κατι πλαστικακια που ειδα και δε μπορουσε να το πουλησει ετσι και ενα θηριο(αυτο με τα 3000W) που ηταν πελατη και ειχε καποιο προβλημα με τα φωτα και τα φλας.
    Πηρα λοιπον το μικρο και εκανα μια βολτα εκει γυρω.
    Πολυ μικρο (σα μικρο σκουτερακι) αλλα με πολυ σπιρταδα στο γκαζι του.
    Μολις ξεκιναγες σε χρονο dt ειχε πιασει τελικη.Αυτη ομως ηταν σχετικα μικρη και απο οτι καταλαβα σε κινηση στο δρομο ισως και λιγο εκνευριστικη.Μπορει να ηταν σπιρτο αλλα η φλογα του δεν ηταν αρκετη δυστυχως.
    Ακομα να τονισω κατι που ειχε πει ο δημητρης(ζ32.2) και εχει να κανει με τα αμορτισερ.
    Ειχε δικιο.Πιστευω οτι κρατωντας το χερι σταθερο σε ενα μετριο δρομο μπορεις ανετα να κανεις εναν τρομερο φραπε!

    Μετα λοιπον απο τη βολτα και χωρις πολυ πολυ συζητηση ο πωλητης καταλαβε οτι δεν με ικανοποιησε σε βαθμο που ηθελα.
    Το θεμα ειναι οτι οσο ημουν εξω ηρθε το παλικαρι να παρει το μεγαλο που ειχε αφησει για τα φωτα που ειπα πριν.
    Ο κυριος με ειχε καταλαβει οτι το ζαχαρωνα και με δικια του ευθυνη ειπε στο πελατη να μου το δωσει για μια βολτα.
    Αρχικα το φοβηθηκα λιγο γιατι ηταν αρκετα μεγαλο για τα γουστα μου αλλα και τις ικανοτητες μου ως αναβατης μηχανης.Οπως και να χει το πηρα.
    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.Το θηριο ειχε την ιδια σπιρταδα με το μικρο στο γκαζι μονο που εδω μιλαμε για τουλαχιστον διπλασια τελικη.Πολυ γρηγοροτερο λοιπον, με πολυ καλυτερο φρενο, πολυ καλυτερα αμορτισερ και γενικα αλλη αισθηση.
    Μ αρεσε κ σιγουρα αμα η τιμη του δεν ηταν 3πλασια απο του μικρου θα το ειχα παρει χωρις δευτερη σκεψη.Οπως και να το κανουμε τα 3000+ για ενα τετοιο οχημα κατ εμε ειναι παααρα πολλα.

    sum up:
    τα συγκεκριμενα απο ελλαδα δε συμφαιρουν οικονομικα.
    το μικρο ειναι πολυ καλο ισως για καποια κοπελα με τα μισα κιλα μου σε ενα νησακι-χωριο
    το μεγαλο ειναι τρομερο και εμφανως ανωτερο στα παντα, με καλυπτει πανω απο 150% αλλα δε προκειται να κατσω να δωσω τοσα για μηχανη.
    δε προκειται να εβγαινα και να μη ψωνιζα(οποτε καλοδεχουμενα τα καλοριζικα αν και οχι ηλεκτροκινητα).πηρα οτι καλυτερο υπηρχε στα κυβικα που ηθελα και τελιωσα το ψαξιμο.




  13. #79
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το περιμενα οτι δε θα γινοταν η δουλεια... κριμα..


    σε 2 χρονια εικαζω πως θα ειναι καλυτερα τα πραγματα και τα οφελη του μεγαλου θα τα εχει και το μικρο με μια ενδιαμεση τιμη...


    απο αυτονομια και εγκριση για εκδοση πινακιδων σου ειπε τιποτα??? διοτι πες καποιος παιρνει το μεγαλο θα ειναι κριμα να εχει σκασει 3000ευρω και να ειναι παρανομος στους δρομους...


    ΥΓ παπακι πηρες ετσι???

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP