Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: Εγκληματικοτητα

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Angry Εγκληματικοτητα

    Σημερα το πρωι περασα μια βολτα απο εναν "λαστιχα" εδω στην περιοχη μου, γιατι εχανε το λαστιχο απο την βαλβιδα αερα.Ο συγκεκριμενος ειχε μια πανεμορφη μαυρη cabrio BMW 320 e93 με 19αρες ζαντες Μ6, την οποια παρκαρε καμια φορα μπροστα απο το μαγαζι και την χαζευα.Αφου λοιπον αποκαταστησαμε την βλαβη μου λεει.
    -Μου την φαγανε την BMW το προηγουμενο σαββατοκυριακο.
    Μολις μου περασαν τα πρωτα συναισθηματα απο το σοκ και την οργη που ενιωσα ,σκεφτηκα να το γυρισω λιγο στην αποζημιωση απο την ασφαλεια(οχι οτι δεν το ηξερε) για να τον ανακουφισω και λιγο.Τον ρωτησα λοιπον πως εγινε,και παιρνω την εξης απαντηση που με αφησε κοκκαλο για 5 λεπτα και δεν ηξερα τι να του πω μετα..
    -Ηταν 3 το πρωι και μπηκαν 2 ατομα μεσα στο σπιτι την ωρα που κοιμομασταν μαζι με τα παιδια.Εριξαν μια αλουμινενια πορτα κατω μαζι με την κασα και ξυπνησα απο τον θορυβο.Ο ενας κραταγε ενα τσεκουρι και ο αλλος ενα οπλο που μου το κολλησε στο κεφαλι.Πηραν οτι ηθελαν μαζι και τα κλειδια της bmw.Παρολο που τους ειπα να μην πειραξουν κανενα και να παρουν οτι ηθελαν ,στο τελος μου τραβηξαν μια με το οπλο στο κεφαλι και σε λιγες μερες θα παω να βγαλω τα ραμματα.
    Ο ανθρωπος μου τα ελεγε με το κεφαλι σκυμμενο.Στην ιδια θεση ηταν και το δικο μου οταν εφυγα απο το μαγαζι αναλογιζομενος τι μπορει να τραβηξει ενας οικογενειαρχης που δουλεψε για να αποκτησει καποια πραγματα που τον ευχαριστουν.Αναλογιζομενο ως που θα φτασει το απυθμενο θρασος καποιων εγκληματιων να απειλουν την ζωη σου μπροστα στην οικογενεια σου και μεσα στο σπιτι σου.Να σε μειωνουν και να σε εξευτελιζουν σαν ανθρωπο και να βαζουν τα παιδια σου να δουν αυτην την ταινια μικρου μηκους, που δεν θελουν και που δεν θα ξεχασουν ποτε....
    Προσεχτε τα σπιτια σας,τις οικογενειες σας και την περιουσια που εχετε στο δρομο.Εχω ακουσει κατα καιρους να κλεβουν αυτοκινητα αλλα απο γνωστο να τραβηξει κατι τετοιο δεν μου ειχε ξανασυμβει.Και οταν ακους απο γνωστο μια τετοια ιστορια νιωθεις την μυρωδια του κακοποιου να σε διαπερναει, για αυτο και σοκαρεσε.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to HULK For This Useful Post:

    andreasm3 (11-10-10), bmwcompactjohn (11-10-10), nikos1400 (11-10-10), Panos 316T (11-10-10), Ptboul (11-10-10), Vasilis (11-10-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς τραγικό και το συγκεκριμένο φαινόμενο της εγκληματικότητας και καθόλου άγνωστο και στην επαρχεία. Μάλιστα σε χωριά και γειτονιές με πλούσια σπίτια οι "επιδρομές" είναι συχνές με αντίστοιχα αποτελέσματα απώλειας των αυτοκινήτων που βρίσκονται στις αυλές! Προχθές σε ένα χωριό μεταξύ Λάρισας-Τρικάλων μια ΜΒ Ε200 έκανε φτερά μετά από επιδρομή στο σπίτι του ιδιοκτήτη!
    Πάνε οι εποχές που οι πατεράδες και οι παππούδες μας άφηναν τις πόρτες ξεκλείδωτες!

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    αφωνος!

    Δεν ξερω τι να πω...κ τι να ευχηθω!

    Αφου εχει την υγεια του αυτος κ η οικογενεια ...να πα να μαμηθουν τα υπολοιπα!

    οταν ομως εξαντλεις το θεμα της υγειας...σε πονανε κ τα υπαρχοντα που εχασες αλλα κ η παραβιαση του χωρου σου!!!

    Μακρια απο ολους μας...

    Προσοχη πολυ παιδια...θα διανυσουμε πολυ δυσκολους καιρους!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  5. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (11-10-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτο το γεγονος το ανεφεραν στις ειδησεις λιγες μερες πριν!!!!! τρομερα σοκαριστικο........εσπασαν την πορτα με λοστο και μπηκαν μεσα, φορα παρτιδα.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 11-10-10 στις 11:12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οσο "εμεις" θα αποδυναμωνουμε υπηρεσιες προστασιας με πολλους και διαφορους τροπους,τοσο αυτοι θα αποθρασυνονται...
    Καναμε τα σπιτια μας φυλακες τι πρεπει να φτιαξουμε και panic room?

  8. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    nikos1400 (11-10-10)

  9. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο "εμεις" θα αποδυναμωνουμε υπηρεσιες προστασιας με πολλους και διαφορους τροπους,τοσο αυτοι θα αποθρασυνονται...
    Καναμε τα σπιτια μας φυλακες τι πρεπει να φτιαξουμε και panic room?
    Ετσι οπως καταντισαμε............δεν ειναι κακη ιδεα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  10. #7
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το καλυτερο ειναι να κανεις τον μ..λακα!!! γιατι και οπλο και να χεις να τους καθαρισεις θα σε κλεισουν και μεσα...αμα τους δειρεις θα σου κανουν μηνυση...οποτε ή αρχιζουμε να κλεβουμε και μεις ή κανουμε τους μ..λακες...
    τους μ..λακες εχουμε μαθει να τους κανουμε καλα αρα συνεχιζουμε....
    ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ!!! προσοχη σε ολους σας!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    m-power_01 (14-03-11), Z4 DCT (11-10-10)

  12. #8
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Exclamation ????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλυτερο ειναι να κανεις τον μ..λακα!!! γιατι και οπλο και να χεις να τους καθαρισεις θα σε κλεισουν και μεσα...αμα τους δειρεις θα σου κανουν μηνυση...οποτε ή αρχιζουμε να κλεβουμε και μεις ή κανουμε τους μ..λακες...
    τους μ..λακες εχουμε μαθει να τους κανουμε καλα αρα συνεχιζουμε....
    ΧΩΡΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΓΩ!!! προσοχη σε ολους σας!
    Οχι ρε ποιος το λεει αυτο???Δεν εχει παει ποτε κανεις μεσα σε αναλογη περιπτωση οταν υπερασπιζεται τη ζωη του η απειλειται.Σιγουρο αυτο μιας και με ενδιαφερει αμεσα και ελαβα τα μετρα μου εδω και 2 χρονια.
    insane in the ///Midbrain

  13. #9
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εμας μας ειπε η αστυνομια οτι αν σκοτωσουμε καποιον μεσα στο σπιτι να τον πεταξουμε απ το μπαλκονι......
    γιατι πρεπει να αποδειξεις οτι πηγε να σε σκοτωσει κλπ κλπ!!!

  14. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σωστο αυτο ή να τον βγαλεις απο την εξωπορτα για να μην χαλασουν και οι πλακες απο την πτωση ετσι θα φανει οτι απλα βρεθηκε νεκρος εξω απο το σπιτι σου χωρις εσυ να ξερεις τιποτα.

  15. The Following User Says Thank You to HULK For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (11-10-10)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP