Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 169

Θέμα: τα σαραντάχρονα των "τροχών"

  1. #61

    Προεπιλογή Αναγκαστικά ξεκινώ με τα βασικά:

    Ύβρις: πράξη που προσβάλει την τιμή και την ειλικρίνεια.

    Γράφοντας λοιπόν για κάποιον:
    «ορμητικός και σχετικά θαρραλέος», «προέταξε αφοσίωση και εργατικότητα», «διακρίθηκε», «συχνά ευχάριστος». «Στο πολύ βάθος της ψυχής του κρύβεται κάτι ευαίσθητο» «συχνά γοητευτικός και ευχάριστος»
    προφανώς ο λόγος σου δεν στοιχειοθετεί υβρεολόγιο.

    Γράφοντας, επίσης:
    «Αυτό που δεν έμαθε ήταν να γράφει. Είναι άνθρωπος περιορισμένης παιδείας, και σχεδόν μηδενικής κουλτούρας», «κυκλοθυμικός στα όρια του σχιζοφρενούς», «είναι συμπαθητικός ηθοποιός», «Θα είχε καλές πιθανότητες να γίνει φυσιολογικός και ειλικρινά αγαπητός αν απόφευγε αυτή την μοιραία σχέση»
    Περιγράφω κάτι που θα έβλεπε ο Jose Feliciano, o Ray Charles o Steve Wonder και όλοι οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ. (όσοι έχουν θάρρος μαζί του,«τρελό» τον προσφωνούν. Είναι και χαριτωμένο)

    Σε ότι αφορά τις πωλήσεις:
    Να αναφερθεί το χαρακτηριστικό ότι εκατομμύρια διάβαζαν «ΠρaΒΔa». Ήταν καλά ενημερωμένοι; Χιλιάδες διάβαζαν «Ελεύθερο Κόσμο». Είχαν αντικειμενική ενημέρωση; Δισεκατομμύρια μύγες γευματίζουν καθημερινώς περιττώματα και παραμένουν ευτυχείς. Τι ακριβώς σημαίνει πωλήσεις; Ειδικά στις μέρες μας…

    Προσωπικά; Αγάπη; Μίσος; Εμπάθεια;
    Δεν ήμασταν, δεν ήμαστε απατημένα sweethearts! Δεν μιλάμε για συζυγικές απιστίες. Δεν μιλάμε καν για αυτοκίνηση, εκδόσεις, ενημέρωση. Εδώ κάνουμε λόγο για έλεγχο της αγοράς. Είναι κάτι χειρότερο από Business. Είναι Politics.

    Τα περί «ξακατινιάσματος» δεν τα σχολιάζω σε μια απόπειρα να θέσουμε στο διάλογο σε μια ποιοτική και πιο εύηχη τροχιά.

    Στη διάθεσή σας. ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pierre Joseph Proudhon : 23-10-10 στις 10:10

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Pierre Joseph Proudhon For This Useful Post:

    Kostas_1 (23-10-10), Stathis (23-10-10), trueno (08-11-12)

  3. #62
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν βγάζω νόημα από τα γραφόμενα του φίλου μας. Μάλλον οι απαντήσεις του αφορούν ένα περιορισμένο κοινό 3-4 ατόμων του forum που γνωρίζουν με λεπτομέρειες τα εκ των έσω του εν λόγω περιοδικού. Καλό λοιπόν θα ήταν Pierre Joseph Proudhon να μας εκθέσεις τις γνώσεις και απόψεις σου στο θέμα στακάτα και κατανοητά και όχι μιλώντας με χρησμούς...
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  4. The Following 3 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    joseph (23-10-10), Monsta (23-10-10), nikos1400 (23-10-10)

  5. #63
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή τα σαραντάχρονα των "τροχών"

    Βλέπεις λοιπόν Σταθη ότι δεν είμαι ο μόνος;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #64
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κύριε Pierre ποια είναι τα αληθινά σας στοιχεία ?
    Όνομα και επίθετο...


  7. #65
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στάθη και Pierre Joseph, προφανώς γνωρίζετε πράγματα και καταστάσεις απο το συγκεκριμένο έντυπο και για τον συγκεκριμένο συντάκτη-οδηγό αγώνων για τα οποία οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε ιδέα (προσωπικά σίγουρα).
    Δεν έχω λόγο να σας αμφισβητίσω και σας ευχαριστώ για την πρόθεσή σας να ενημερώσετε και να προβληματίσετε. Βέβαια καλό θα ήταν να μπορεί να υπάρχει και αντίλογος. Ίσως κάποιος να μπορόυσε να ενημερώσει τους Κ.Κ. και Σ.Χ. ώστε αν θέλουν, να πούν και την δική τους άποψη.
    στο συγκεκριμενο θεμα γινεται ενας απολογισμος για την πορεια ενος εντυπου απο τοτε που ξεκινησε (ή απο τοτε εως τοτε που το παρακαλουθησε ο καθενας μας), εως σημερα.
    αναποφευκατα γινεται και καποιος σχολιασμος των συντελεστων του.
    ο σχολιασμος αυτος εχει να κανει τις επαγγελματικες επιλογες, την εργασιακη συμπεριφορα και γενικα την πορεια και την δραστηριοτητα τους στο χωρο.
    δεν εγινε και ουτε θα γινει καποια κριτικη της ιδωτικης ζωής ή των προσωπικων θεματων γυρω απο τα προσωπα αυτα, αν και να ειστε σιγουροι η δημοσιοποιηση καποιων τετοιων καταστασεων θα ηταν ισως πολυ πιο ενδιαφερουσα και διασκεδαστικη για πολλους...

    μεσα λοιπον σε αυτο το σχολιασμο των επαγγεματικων πρακτικων και πεπραγμενων υπαρχουν ηδη αναμεσα μας ανθρωποι (και με τον καιρο θα ερουν και περισσοτεροι μιας και το μεσο μας ειναι ανοικτο σε ολους), που γνωρισαν απο μεσα, απο διπλα, απο απεναντι, απο κοντα τελος παντων το "μαγαζι" αυτο και εχουν να πουν ενδιαφερουσες ιστοριες και μαρτυριες.

    θα πρεπει να ξερετε οτι ο φανταστικος και ιδανικος κοσμος που πλαθει στο μυαλο του ο αγνος και πιστος αναγνωστης ή παρατηρητης στη συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων ειναι εντελως διαφορετικος οταν τον βλεπεις απο μεσα.

    υπαρχει λοιπον βιτρινα, υπαρχει παγκος, αλλα υπαρχει και φαμπρικα...

    διαφορετικη εινονα λοιπον αποκομιζεις για ενα "μαγαζι" οταν το εξεταζεις κοιτωντας τη βιτρινα, πουλωντας πισω απο τον παγκο, ή κανοντας μεροκαματο στο αθεατο τμημα του...

    αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο δεν θα πρπει να σας ξενιζει.

    οσον αφορα θειε την αποψη των κκ και σχ, τη διαβαζουμε δεκαετιες τωρα, ή καποιοι απο εμας τη νιωσαμε στο πετσι μας αλλοι με καλο τροπο και αλλοι με λιγοτερο καλο.
    δε νομιζω οτι εχουν να προσθεσουν κατι ακομα...
    χρονια ειχαν και εχουν αποκλειστικο δικο τους βημα και εκφραστηκαν ελευθερα. πιστευω οτι ειχαν να πουν το ειπαν.
    σε αυτο το μικρο χωρο, ολοι ξερουν πια ποιος ειναι ποιος, οι μασκες εχουν πεσει, οι μυθοι εχουν απομυθοποιηθει...
    ετσι το βλεπω εγω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύο πόστ έχεις στο φόρουμ. Και τα δύο ενα υβρεολόγιο για το δίδυμο των 4 τροχών. Και να ειναι αληθή αυτά που γράφεις, είναι τόσο εμπαθής ο τρόπος με τον οποίον παρουσιάζεις τα πράγματα, που χωρίς αντίλογο δεν εχουν καμία αξιοπιστία/χρησιμότητα.

    Για να ξεκατινιάζεσαι με αυτόν τον τρόπο, προφανώς έχεις πολλά προσωπικά μαζί τους. Αφού όμως δεν πληροφορείς με αυτά που γράφεις δεν εχει νόημα.
    θα σου υπενθυμισω αγαπητε φιλε οτι η γονιμη και εποικοδομητικη κριτικη γινεται επι αποψεων, ιδεων και επιχειρηματων.
    οταν η κριτικη γινεται προσωπικη επιθεση χωρις αιτιολογηση ή παραθεση επιχειρηματων και μαρτυριων, τοτε και μονον τοτε κατανταει ξεκατινιασμα...

    επισης οσον αφορα τον αντιλογο, αυτον ακριβως το ρολο ερχονται να παιξουν πιστευω εγω οι αποψεις του πιερ-ζοζεφ. το μονολογο μπορεις να τον αναζητησεις στα τευχη του εν λογω περιοδικου καθως και στη δραστηριοτητα-συμπεριφορα των συντελεστων του στο χωρο...

  8. #66
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύο πόστ έχεις στο φόρουμ. Και τα δύο ενα υβρεολόγιο για το δίδυμο των 4 τροχών. Και να ειναι αληθή αυτά που γράφεις, είναι τόσο εμπαθής ο τρόπος με τον οποίον παρουσιάζεις τα πράγματα, που χωρίς αντίλογο δεν εχουν καμία αξιοπιστία/χρησιμότητα.

    Για να ξεκατινιάζεσαι με αυτόν τον τρόπο, προφανώς έχεις πολλά προσωπικά μαζί τους. Αφού όμως δεν πληροφορείς με αυτά που γράφεις δεν εχει νόημα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν βγάζω νόημα από τα γραφόμενα του φίλου μας. Μάλλον οι απαντήσεις του αφορούν ένα περιορισμένο κοινό 3-4 ατόμων του forum που γνωρίζουν με λεπτομέρειες τα εκ των έσω του εν λόγω περιοδικού. Καλό λοιπόν θα ήταν Pierre Joseph Proudhon να μας εκθέσεις τις γνώσεις και απόψεις σου στο θέμα στακάτα και κατανοητά και όχι μιλώντας με χρησμούς...
    Δεν θα συμφωνήσω μαζί σας. Τα λόγια του pierre joseph βγάζουν νόημα αν έχει παρακολουθήσει κανείς την ιστορία των προσώπων στα οποία αναφέρεται και στο γράψιμο και στα επιχειρηματικα - διοικητικά τους αλλά και στους αγώνες. Επίσης θεωρώ το ύφος του κόσμιο. Το γράψιμό του πάντως δεν μου είναι άγνωστο, αν και ακόμα δεν το έχω ταυτίσει με συγκεκριμένο πρόσωπο.

    Με τον vanvic συμφωνώ απόλυτα ότι θα μπορούσε να υπάρξει και αντίλογος.

  9. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Kostas_1 (23-10-10)

  10. #67
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύριε Pierre ποια είναι τα αληθινά σας στοιχεία ?
    Όνομα και επίθετο...

    εξ οσων ειμαι σε θεση να γνωριζω τα στοιχεια που εκανε τον κοπο να μας παραθεσει ως τωρα ο φιλος μας ειναι 101% αληθινα και ακριβή.

    επισης το υλικο αυτο προσφερεται ως τροφη για σκεψη, προβληματισμο και αναζητηση... σαφεστατα οχι για αντιπαραθεση και τσακωμο.

    εγω ως τετοιο το αντιμετωπιζω, το οτι παρουσιαζεται εδω και οχι αλλου (οπως π.χ. σε ενα ανταγωνιστικο των 4τ εντυπο ή σαίτ), στα δικα μου ματια το απαλλασει εντελως απο σκοπιμοτητες, που ισως καποιος να σκεφτοταν οτι προσπαθει να εξυπηρετησει...

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    Kostas_1 (23-10-10), nikos1400 (23-10-10), PANOS-E60 (23-10-10)

  12. #68
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μπορούσε να υπάρξει και αντίλογος.
    αυτο ειναι ο αντιλογος πανο...
    η αποψη της αλλης πλευρας κατατιθεται χρονια...

  13. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    PANOS-E60 (23-10-10)

  14. #69
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς κάποιοι σοβαροί και χρήσιμοι άνθρωποι που έχουν διατελέσει "κοινωνικοί λειτουργοί" μέσα από την ενασχόλησή τους πάνω σε ένα αντικείμενο, ξεχνούν να αποχωρήσουν από τα πράγματα ακόμα κι όταν αυτά τους έχουν ξεπεράσει..

    Είναι ωραίο κι εύκολο να κλαίγεσαι εκ του ασφαλούς, μόνο που το κλάμα χωρίς ουσία και πραγματικό αγώνα ενάντια σε αυτά που κατηγορείς (ενώ όλοι ξέρουν πως έχεις τη δύναμη να το κάνεις και θα είχες τεράστια υποστήριξη και από τους αναγνώστες σου) ...αποδεικνύει πως γίνεται για οικονομικό όφελος και μόνον ..και πρέπει κάποια στιγμή να θεωρείς σίγουρη την απόρριψη...

    Διάβαζα κι εγώ 4Τ και αουτο εξπρες από τη δεκαετία του '80 και τα μάζευα, αλλά κάποια στιγμή πριν πολλά χρόνια, τα πέταξα στα σκουπίδια, έχω κρατήσει μόνο 7-8 τεύχη με τεστ από αυτοκίνητα που είχα και κάποια άλλα που ξεχώριζαν σύμφωνα με τα γούστα μου.

    Τώρα γιατί δεν ενεπλάκη με την πολιτική ο συγκεκριμένος, ενώ και καταξιωμένος ήταν και την άνεση (χωρίς εξαρτήσεις) είχε ...και αν βάδιζε σύμφωνα με τις απόψεις του θα μπορούσε να φέρει τα πάνω κάτω στην Ελληνική αυτοκίνηση????

    η πιο απλοϊκή απάντηση που θα μπορούσα να δώσω είναι πως στην ουσία έγραφε απλά για να γράφει και για κανένα άλλο λόγο, ώσπου έφτασε σε κατάσταση κορεσμού... με τα γνωστά επακόλουθα.. Υπεροψία? Τυφλό συμφέρον? Έλλειψη αξιόπιστων συμβούλων/συνεργατών? δεν ξέρω..

    Απόψεις μου, μπορεί και να είμαι εντελώς οφσαιντ ..έτσι τα είδα εγώ...

  15. The Following 4 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    Kostas_1 (23-10-10), PANOS-E60 (23-10-10), Stathis (23-10-10), trueno (08-11-12)

  16. #70
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειχε εμπλακει το 90.

    Κατι εφταιγε και εκει μαλλον και δεν το συνεχισε.

Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP