Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 169

Θέμα: τα σαραντάχρονα των "τροχών"

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ουσία τώρα. Σε εποχές που δεν υπήρχε σοβαρός ειδικός τύπος, έμαθα πολλά για αυτό που λέγεται αυτοκίνητο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω σταματησει να αγοραζω τους 4Τ εδω και πολυ καιρο.
    Καποτε ηταν το αγαπημενο μου περιοδικό.

    Παντως για να πω την αληθεια, φαίνονταν το πράγμα απο πιο παλια.
    Η "προσφυγή στην αυθεντία", ο αλαζονικός σχολιασμός, κλπ κλπ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να είναι πλέον το συγκεκριμένο περιοδικό (σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι), δεν παύει να είναι το μέσο που ως έφηβος, μέσα απο τις σελίδες του "ταξίδευα" και ονειρευόμουν...

    Τέσπα για μένα το συγκεκριμένο έντυπο σημαίνει πολλά και σέβομαι την ιστορία του.
    Απόψεις που με εκφράζουν στο 100%. Σαν αναγνώστης - έφηβος, πρωτοταξίδεψα κ μυήθηκα (και καλά..) στον κόσμο των 4 άρων αλλά κ των 2Τ με το αντίστοιχο περιοδικό (αλήθεια τι απέγινε?)

    Μετά με κέρδισε το νεόφερτο ΑΜS ( το νέο Golf 3 & Opel Astra ήταν το πρώτο τεύχος τους Γενάρη του ΄92 αν θυμάμαι καλά)

    Προτιμώ να κρατήσω την ρομαντική εικόνα τους λοιπόν
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Στάθη, ο ποιητής μας μπέρδεψε λίγο. Και βγαζει και αρκετή χολή και πολύ κόμπλεξ.

    Εγώ προσωπικά με τον Καββαθά συμπάσχω. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να έχω πάνω από το κεφάλι μου διευθύνοντα σύμβουλο αυτον που βρέθηκε στο διάβα του, ο οποίος αφού χρεωκόπησε τον Πετζετάκι και τα Αλλαντικά Θράκης εαν θυμάμαι καλά βρέθηκε στο lifestyle.

    Ούτε να εχω να κάνω με εναν ιδιοκτήτη-αφεντικό ο οποίος πάει το παιδί του σε πάρτυ συμμαθητή και δεν εχει τη στοιχιώδη ευγένεια να εμφανιστεί στο κατώφλι του σπιτιού και να πει μια καλησπέρα ουτε στο πηγαινε ουτε στο ελα παρα περιμένει μεσα στο αμαξι.

    Γι'αυτο συμπάσχω με τον Καββαθά, ίσως γιατί δεν έχω υπάρξει υπάλληλος του, όπως πιθανόν να εχει υπάρξει ο αρθρογράφος.

    Τους τροχούς τους παίρνεις από σεβασμό στην αποστολή του περιοδικού να ξεστραβώσει τόσο κόσμο στην Ελλάδα, ε GANT;

    Εγω εδω και οριακά πάνω από 20 χρόνια αγοράζω 13-14 περιοδικά αυτοκινήτου το μήνα. Τα μπινελίκια όμως του Καββαθά οταν πεθάνει κάποτε θα μου λείψουν!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gnx : 08-10-10 στις 16:04

  3. The Following 6 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    gant (08-10-10), manos///3 (08-10-10), Nikos (08-10-10), Stathis (15-04-13), Vasilis (08-10-10), z3 2.2 (08-10-10)

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    923
    Thanked
    1122
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν θέλω να πώ πολλά, αλλά στεναχωριέμαι.....

    Το ότι το περιοδικό που με μεγάλωσε, το αγοράζω τώρα απο συνήθεια... και αν καταφέρω να ανοίξω το ζελοφάν, κοιτάω να προσπεράσω τα γραφόμενα του άλλοτε δάσκαλου ΚΚ... λέει πολλά !!!!!!!

    Τυχαίο ;;; Δεν νομίζω !!!
    Mini Kart !!!

    .

    Χτίζοντας το μέλλον...

  5. The Following User Says Thank You to merlin For This Useful Post:

    aristent (08-10-10)

  6. #14
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Oταν εχει παρει ο κωλ@ς σου φωτια, ψαχνεις νερο να την σβησεις, δεν κοιτας αν ειναι καθαρο η βρωμικο... απλα ψαχνεις νερο..

    Οπως και να εχει παντως, ειναι το περιοδικο που παιρνω τα τελευταια 20+ χρονια.

    Ο Κ.Κ πιστευω οτι πληρωσε και καποιες εμμονες που ειχε τοσα χρονια, παντως γενικοτερα συμφωνω με πολλα απο τα γραφομενα του.


    Υ.Γ Ασχετο.. πριν την δεκαετια του 90 ενα απο τα πρωτα περιοδικα που ειχα παρει ηταν το pit, το θυμαται κανενας?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stathis : 08-10-10 στις 18:03 Αιτία: ....

  7. #15
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπορεί να έχει αλλάξει στα 40 χρόνια του, αλλά έχει περιέλθει στην ουσία πλέον, σε εκδοτικό οίκο του οποίου κύριο προιόν είνα τα έντυπα lifestyle.
    Συνεπώς πέφτοντας στο λούκι αυτό, επόμενο ήταν να αλλοτροιωθεί ο αρχικός χαρακτήρας του, η ύλη του, ο αρχικός προσανατολισμός του ιδρυτή του.
    Ο οποίος αν και πολύπειρος, κατάφερε να πέσει στην λούμπα και σχεδόν να καταστραφεί οικονομικά. Πιστεύω δε, αντίθετα με όσα λέει, ο κύριος υπαίτιος είναι ο εαυτός του.
    Προσωπικά όμως, κάνοντας μια συνολική αναδρομή σην σραντάχρονη πορεία του, την βρίσκω θετικότατη και δεν μπορώ να την αγνοήσω.
    Δεν μπορώ να μη δώ τις αξιόλογες παρουσιάσεις νέων μοντέλων, τα τεχνικά άρθρα για αναρτήσεις, κινητήρες, μετάδοσης κίνησης, άρθρα για τον πραγματικό οδηγό, παρουσιάσεις αγώνων και αγωνιζομένων, την κατά καιρούς αρθρογραφία στις σελίδες του, συγγραφέων, καθηγητών, επιστημόνων για θέματα συνολικότερου ενδιαφέροντος.

    Ισως να παίζει ρόλο και η ηλικία μου, αλλά εκτός από 1-2 περιοδικά αυτοκινήτου που τα βρίσκω ενδιαφέροντα και με σωστή ύλη, τα υπόλοιπα που αναφέρονται σε τουρμπίνες, μπιέλες, εξατμίσεις, 0-100, 0-400, 600, 1000 άλογα και λοιπές καγκουροκατασκευές μετατροπών μου αφήνουν παντελώς αδιάφορο.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    Stathis (15-04-13), z3 2.2 (08-10-10)

  9. #16
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λεμε πολλα για τα γραφομενα και τις ιδεες του Κ.Κ και το ποσο καυστικος ειναι κατα καιρους κλπ κλπ.....αυτο που πρεπει ολοι να καταλαβουμε ειναι οτι ο ειδικος τυπος δεν ειναι σε θεση να επηρεασει πραγματα και καταστασεις, τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα.
    Τα περιοδικα αυτα ειναι κατι σα τα φορουμς.....γραφε οτι θες, φωναζε οσο θελεις, βριζε οσο θες...κανενος ανευθυνουπευθυνου το αυτι δε προκειται να ιδρωσει...εσυ τα λες , εσυ τ'ακους....γι αυτο και τοσα χρονια ολα οσα ελεγε ο Κ.Κ εμειναν μονο στις σελιδες του περιοδικου του.
    Απλα εμεις που συμφωνουμε με τα λεγομενα αυτων των ανθρωπων εχουμε την ταση να επιρεαζομαστε χωρις ομως να συνειδητοποιουμε οτι ολα αυτα τελικα μενουν μεταξυ μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos : 08-10-10 στις 16:20

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Nikos For This Useful Post:

    katsaraios (08-10-10), Thomelef (23-10-10)

  11. #17
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεμε πολλα για τα γραφομενα και τις ιδεες του Κ.Κ και το ποσο καυστικος ειναι κατα καιρους κλπ κλπ.....αυτο που πρεπει ολοι να καταλαβουμε ειναι οτι ο ειδικος τυπος δεν ειναι σε θεση να επηρεασει πραγματα και καταστασεις, τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα.
    Τα περιοδικα αυτα ειναι κατι σα τα φορουμς.....γραφε οτι θες, φωναζε οσο θελεις, βριζε οσο θες...κανενος ανευθυνουπευθυνου το αυτι δε προκειται να ιδρωσει...εσυ τα λες , εσυ τ'ακους....γι αυτο και τοσα χρονια ολα οσα ελεγε ο Κ.Κ εμειναν μονο στις σελιδες του περιοδικου του.
    Απλα εμεις που συμφωνουμε με τα λεγομενα αυτων των ανθρωπων εχουμε την ταση να επιρεαζομαστε χωρις ομως να συνειδητοποιουμε οτι ολα αυτα τελικα μενουν μεταξυ μας.
    Ακριβώς αυτό που αναφέρεις Νικόλα είναι το μεγάλο και συνεχές παράπονο του Καββαθά.
    Η απάντηση που άκουγε όταν έβαζε κάτω κάποια πρωτοποριακή ιδέα : "Κωστάκη άστα αυτά, δεν γίνονται εδώ, ασχολήσου με τα αυτοκινητάκια σου".
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  12. #18
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λίγο το βάρος του επετειακού τεύχους(τούβλο),λίγο η πρεσβυωπία,πολλές διαφημίσεις!!!Άνοιξα το σελοφάν και μετά το ξέχασα,δεν μου κάνει κέφι να το ανοίξω!!!
    Ο ΚΚ Τσε Γκεβάρα δίπλα σε διαφήμιση V-power!!!

  13. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να είναι πλέον το συγκεκριμένο περιοδικό (σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι), δεν παύει να είναι το μέσο που ως έφηβος, μέσα απο τις σελίδες του "ταξίδευα" και ονειρευόμουν...
    Ήμουν μικρός τότε και όλα έδειχναν "μεγάλα" και "άπιαστα".
    Τότε τα 120 άλογα μιας Veloce φάνταζαν "τρελά γκάζια" και τώρα λέμε ότι και τα τριπλάσια δεν είναι αρκετά.

    Τέσπα για μένα το συγκεκριμένο έντυπο σημαίνει πολλά και σέβομαι την ιστορία του.
    Ας τα εκατοστήσει !
    βαγγελη δεν εχω καμια προθεση να κατηγορησω τη σεβαστη εταιρια που εκδιδει τους 4Τ.
    αλλωστε υπηρξα κι εγω μελος της για μια 10ετια.
    και κακο δεν μου εκαναν οι ανθρωποι, αντιθετως εμαθα πολλα.
    ουτε βεβαια μου χαρισαν, οτι λιγα πετυχα ηταν προϊον σχεδον αποκλειστικα δικης μου εργασιας με ελαχιστη ως μηδενικη βοηθεια.
    αλλα ουτε αυτο ειναι κακο. μαλλον καλο ειναι.

    οι περισσοτεροι απο εμας ως εφηβοι και ως παιδια ακομα, ξεκινησαμε την ενασχοληση μας με το αυτοκινητο μεσω των σελιδων των 4Τ και του Auto-εξπρες.
    απο τοτε ομως κυλησε πολυ νερο στο αυλακι...

    οπως λεει και ο κωστας λογοι πρακτικοι και επιβιωσης επιβαλουν την αλλαγη.
    πολλες φορες μαλιστα η αλλαγη δεν ειναι μονο απαραιτητη, αλλα και επιθυμητη.

    το κακο ειναι να προσπαθεις να πεισεις τους αλλους οτι δεν αλλαξες, οτι εμεινες ο ιδιος, οταν ειναι οχι μονο εμφανες αλλα αντικειμενικα παραδεκτο οτι αυτο δεν συμβαινει...

    η αλαζονικη, η υπερφίαλη συμπεριφορα, η αποκοπη απο την πραγματικοτητα ειναι ενας σιγουρος τροπος ωστε να παρθουν λαθος αποφασεις και να αποτυχει μια προσπαθεια καταληγοντας στο στρατοπεδοτου "εχθρου"...
    ο οποιος απο εχθρος μετονομαζεται σε σωτηρας...

    ετσι αγαπητε μου βαγγελη το περιοδικο της εφηβιας μας δεν εχει καμια απολυτως σχεση με το σημερινο.

    πως θα μπορουσε αλλωστε...
    οι συνθηκες αλλαζουν, τα οικονομικα μεγεθη μεταβαλονται, η αγορα δεν μενει η ιδια.
    το κυριοτερο ομως αλλαζουν οι ιδιοι οι ανθρωποι.
    δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω αν τα λογια του πρωτου εντιτοριαλ ηταν αληθινα και απλα στην πορεια το "καστρο" ακολουθησε τα σημεια των καιρων.
    ή αν ηταν απο την αρχη καλπικα και υποκριτικα, μιας και η συνεχεια ηταν εντελως αλλιωτικη...

    για παραδειγμα κανεις δεν υποχρεωσε το Δημοσιογραφο (με Δ κεφαλαιο και οχι επιχειρηματια) οπως ο ιδιος πομποδως αυτοπροδιοριζοταν και αυτοπροσδιοριζεται, να συναψει μεγκα-ντηλς με διαφορα "μουτρα" την εποχη του ελληνικου "ελντοραντο".
    κανεις δεν τον υποχρεωσε να μπει στο χρηματιστηριο και να αντλησει χρηματα απο το μικρο-επενδυτικο κοινο.
    κανεις δεν τον υποχρεωσε να γινει "ομιλος" (λεξη της μοδας) εταιριων.
    κανεις δεν τον υποχρεωσε να μπει σε λημερια που δεν ηξερε.
    κανεις δεν τον υποχρεωσε να ξεκινησει μια φρενηρη κουρσα επεκτασης.
    κανεις δεν τον υποχρεωσε να κανει το μαγαζι του ετσι, που δεν ηξερε τι γινοταν μεσα.

    οπως ο ιδιος αναφερει η εταιρια ηταν υγιεστατη, με πολυ καλο ονομα (αυτο το επιβεβαιωνω και προσωπικα), με ελαχιστα δανεια.

    αληθεια τι μεσολαβησε για να φτασει να συστεγαζεται με "τη σαρα και τη μαρα", τους "μυρωδατους & σκαφατους της μυκονου" (οπως τους αποκαλουσε ο ιδιος καποτε και,) οπως σημειωνει πιο πανω και ο νικολας?

    το μονο που μπορω να σκεφτω, ειναι μεθη της επιτυχιας, αδυναμια αντικειμενικης κατανοησης της πραγματικοτητας, ανθρωπινη ματαιοδοξια...

    το αποτελεσμα ορατο πλεον....

    στο θεμα της πρωτοποριας, ουτε εδω θα συμφωνησω 100%, διοτι πριν τους 4Τ προηγηθηκαν αλλα καλα εντυπα.
    αλλα και μετα υπαρξαν αλλοι ανθρωποι στην ελλαδα που καταφεραν περισσοτερα πραγματα και σε πιο συντομο χρονικο διαστημα απ΄οτι ο καββαθας.
    απλως ο τελευταιος ειχε (και εχει) το ταλεντο να προβαλει πολυ καλυτερα και να μεγενθυνει τα πραγματικα (που δεν αμισβητουνται παντως) επιτευγματα και πρωτοβουλιες.

    για παραδειγμα θα αναφερω τη "χαροκαμενη" μανα που καταφερε και γεμισε την εθνικη αθηνων-πατρων με προειδοποιητικες πινακιδες.
    μερικες φορες η δυναμη και η επιμονη ενος ανθρωπου υπερβαινει τα συνηθισμενα.

    ετσι το θεμα δεν ειναι να καθησουμε σε ενα τραπεζι και να σκεφτουμε ή να πουμε μερικες ιδεες...
    "ιδεες εχω ενα σωρο, γεματο το συρταρι" συνήθιζε να αναφερει ο ιδιος ο "δασκαλος", "ποιος θα τις υπολοποιησει δεν μου ειπατε", συνεχιζε...

    πραγμα απολυτα σωστο, μιας και οτι προλαβε να κανει πριν καθησει στην αναπαυτικη καρεκλα του επιχειρηματια και ξεχασει κατ' ουσιαν το δημοσιογραφο (παρα τους περι του αντιθετου κατηγορηματικους ισχυρισμους), ηταν πολυ συχνα ωραιο, ποιοτικο, ευρηματικο, καινοτομο, ειχε αυτο το κατι στο οποιο στηριχθηκε και χτιστηκε ο μετεπειτα "ομιλος"...

    ετσι σαν δημοσιογραφος ο καββαθας φυσικα και μπορει να χαρακτηρισθει ως "φαινομενο" για τα ελληνικα -και οχι μονο- δεδομενα για πολους και διαφορους λογους, αλλα σαν επιχειρηματιας η πραξη εδειξε οτι παρα το οτι ξεκινησε καλα, στο τελος απετυχε παταγωδως...
    πραγμα που δεν το υποστηριζω εγω, αλλα φαινεται πολυ καθαρα απο την πορεια και καταληξη των ΤΕ.

    ετσι εν κατακλειδι μολις ειδα το περιοδικο στο περιπτερο η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα.
    αυτη η φωτογραφιση του εξωφυλλου ως "τσε της αυτοκινησης" μου φαινεται ως μια λυπηρη προσπαθεια που συγκροτηματος αυτου που ανηκει πλεον το περιοδικο, να εκμεταλευτει να "πουλησει" οσο προλαβαινει ακομα το "παλαι ποτε" δυνατο χαρτι.

    περα απο το γεγονος οτι "τσε" απο του οποιου τα χερια περασαν ανωνυμες εταιριες, ακινητα δισεκατομυριων, παχνιδια χρηματιστηριου, μεγκα-ντηλς με τραπεζες κλπ, στη δικη μου συνειδηση δε νοειται, η ιστορια αυτη μου προκαλει θλιψη.

    μου μοιαζει καπως σαν την ιστορια με τον μάικλ τζακσον ή παλιοτερα με τον ελβις, που οι "συμμορίες" του παρασκηνιου ηθελαν σωνει και καλα να τους ανεβασουν στη σκηνη "μισοπεθαμενους" για την τελευταια "κονομα"...

    και οι 500 σελιδες διαφημιση που λεει ο σταματης ειναι μια ακομα επιβεβαιωση της εντυπωσης μου.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    katsaraios (08-10-10), Kostas_1 (08-10-10), Nikos (08-10-10)

  15. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στάθη, ο ποιητής μας μπέρδεψε λίγο. Και βγαζει και αρκετή χολή και πολύ κόμπλεξ.
    δεν συμφωνω μαζι σου... δεν ειναι τετοιος ανθρωπος...
    τεκμηριωνει τα γραφομενα τα οποια ειναι αλλωστε η δικη του ενυπογραφη οπτικη γωνια...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά με τον Καββαθά συμπάσχω. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να έχω πάνω από το κεφάλι μου διευθύνοντα σύμβουλο αυτον που βρέθηκε στο διάβα του, ο οποίος αφού χρεωκόπησε τον Πετζετάκι και τα Αλλαντικά Θράκης εαν θυμάμαι καλά βρέθηκε στο lifestyle.

    Ούτε να εχω να κάνω με εναν ιδιοκτήτη-αφεντικό ο οποίος πάει το παιδί του σε πάρτυ συμμαθητή και δεν εχει τη στοιχιώδη ευγένεια να εμφανιστεί στο κατώφλι του σπιτιού και να πει μια καλησπέρα ουτε στο πηγαινε ουτε στο ελα παρα περιμένει μεσα στο αμαξι.
    σε αυτο συμφωνω, ομως υπαρχουν αρκετα "ναι μεν αλλα"...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι'αυτο συμπάσχω με τον Καββαθά, ίσως γιατί δεν έχω υπάρξει υπάλληλος του, όπως πιθανόν να εχει υπάρξει ο αρθρογράφος.
    οχι δεν εχει υπαρξει υπαλληλος του...
    ειχαν αλλη σχεση...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά κ των 2Τ με το αντίστοιχο περιοδικό (αλήθεια τι απέγινε?)
    το "φουνταρησε" αλλο ενα "ιερο τερας" του χωρου (δεν το λεω ειρωνικα)...
    ο διονυσης χοϊδας.
    δεν ξερω τι ακριβως μεσολαβησε καθως δεν ειχα καμια επαφη, αν κρινω ομως απο τη γενικοτερη αδιαφορια της εταιριας γι αυτο το εντυπο στη δικη μου εποχη, εικαζω οτι δεν θα ηταν θεμα του διονυση. πιθανοτατα τον αδειασαν και αυτον...
    καπου πριν δεκα χρονια ανεστειλε τη λειτουργια του, αργοτερα προσπαθησε να ξαναβγει απο την ομαδα του 0-300 (το οποιο ειχε εν τω μεταξυ προσαρτηθει στον "ομιλο") και απο τοτε παραπαίει...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merlin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχαίο ;;; Δεν νομίζω !!!
    καθολου...!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ Ασχετο.. πριν την δεκαετια του 90 ενα απο τα πρωτα περιοδικα που ειχα παρει ηταν το pit, το θυμαται κανενας?
    ναι το εβγαζε ο φιλος πετρος καστορινης.
    ειχα γραψει και σ΄αυτο...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα υπόλοιπα που αναφέρονται σε τουρμπίνες, μπιέλες, εξατμίσεις, 0-100, 0-400, 600, 1000 άλογα και λοιπές καγκουροκατασκευές μετατροπών μου αφήνουν παντελώς αδιάφορο.
    καποια απο αυτα τα περιοδικα ειναι χειροτερα και απο το τηλε(δ)ραμα...
    κανονικο trash...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ τα λες , εσυ τ'ακους....
    οπως το λες ακριβως... ακριβως ομως!
    και η δυναμη που πιστευει καποιος οτι του δινουν τα μεσα αυτα ειναι εντελως πλασματικη...
    γι αυτο ειπα οτι δεν εκτιμησε σωστα την πραγματικοτητα...

    αυτο ειναι και το χειροτερο απ' ολα, να ξερεις οτι η ζωη σου ολη, η προσπαθεια σου, το μεγαλυετρο μερος απο ολα αυτα, ηταν στην ουσια φωνη προς "ώτα μη ακουόντων"...
    τι σπατάλη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beliris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΚΚ Τσε Γκεβάρα δίπλα σε διαφήμιση V-power!!!
    δεν μπορουσες να το πεις καλυτερα...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    joseph (08-10-10), Ptboul (11-10-10)

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP