Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 169

Θέμα: τα σαραντάχρονα των "τροχών"

  1. #111
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έντυπο περιοδικό πλησιάζει στο τέλος του! Είναι ασύμφορο πλέον να δημιουργηθεί-εκτυπωθεί-διανεμηθεί. Υπάρχει πλέον το net ,με πολύ μικρότερο κόστος και με πολύ μεγαλύτερο κοινό.
    Μόνο κάποια βιβλία και συγγράμματα θα εξακολουθούν να τυπώνονται ακόμα και αυτά προς ευχαρίστηση των βιβλιοφαγων,με το ανάλογο κόστος βέβαια.
    αληθές.. αλλά πάντα μου άρεσε ο έντυπος τύπος.. υπάρχει άλλη ''επαφή''..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  2. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    joseph (08-11-12), Nikos (08-11-12)

  3. #112
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να σημειώσω πως η Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Πατρών έχει πλήρες αρχείο των 4Τ.


  4. #113
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθές.. αλλά πάντα μου άρεσε ο έντυπος τύπος.. υπάρχει άλλη ''επαφή''..
    Ποσο δικιο εχεις.....αλλα αυτο αφορα αναγνωστες που εμαθαν μ'ενα βιβλιο η περιοδικο στο χερι....για τη νεα γενια του ipad και των tablets ο φυσιολογικος τροπος αναγνωσης ειναι και θα ειναι ηλεκτρονικα.
    Αυτοι βεβαια δε θα καταλαβουν ποτε τι σημαινει ιδιοκτησια, μυρωδια καινουργιου περιοδικου, αφη και ακομα περισσοτερο προσπαθεια να το διατηρησεις για ενα εντελως ανεξηγητο λογο στην καλυτερη δυνατη κατασταση (τεραστιο σπασιμο το τσαλακωμα του εξωφυλλου) ακομα και αν δε το ξεφυλλησεις για τα επομενα 15 χρονια που μπορει να καθεται στη βιβλιοθηκη σου η σε ενα χαρτοκιβωτιο στην αποθηκη.
    It's the nice to own.

  5. The Following 10 Users Say Thank You to Nikos For This Useful Post:

    alexk (08-11-12), aristent (08-11-12), chief (09-11-12), EVERGET (08-11-12), gant (08-11-12), Nino (09-11-12), pilot (08-11-12), Ptboul (09-11-12), Thomelef (08-11-12), trueno (08-11-12)

  6. #114
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ απόλυτα.
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  7. #115
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    και εγώ, άσχετα αν πέταξα τόνους απο περιοδικά.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #116
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς ο Ελληνικός αυτοκινητικός τύπος έχει ψοφήσει. Επειδή και γω, όσο και να ψάχνομαι διαδικτυακά, τη βρίσκω με τα έντυπα, έχω αναγκαστεί και τα τελευταία έξι χρόνια καλύπτομαι από τη συνδρομή μου στο Αγγλικό Evo και το BMWCar. Kαι στα ενδιάμεσα χτυπάω κανένα Drive που διατηρεί κάποιο καλό επίπεδο συγκριτικά με τα υπόλοιπα περιοδικά. Πολύ θα ήθελα να στηρίζω τα Ελληνικά έντυπα ώστε να μην χάνουν αναγνώστες (και συνεπώς να μην χάνουν οι εργαζόμενοι σε αυτά τις δουλειές τους) αλλά για τα περισσότερα θεωρώ το τίμημα που ζητάνε κλοπή σε σχέση με την ύλη που προσφέρουν....
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  9. The Following 3 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    doctore (08-11-12), nik200 (09-11-12), pilot (09-11-12)

  10. #117
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το παλιο Drive(εποχες Πατελου) το λατρευα!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  11. #118
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παλιο Drive(εποχες Πατελου - Τσιγκρή) το λατρευα!

  12. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    pilot (09-11-12)

  13. #119
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικά μου άρεσαν το Evo και το Drive παλιότερα. Πλέον έχω να αγοράσω περιοδικό αυτοκινήτου πάνω από 2 χρόνια. Στο internet βρίσκεις τα πάντα. Νέα, άρθρα, παρουσιάσεις, video, κλπ.
    Σύμφωνοι, άλλη η χάρη του περιοδικού, αλλά όταν στα περισσότερα πλέον οι μισές και βάλε σελίδες είναι διαφημίσεις, ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.
    Εκτός αν έχει κάποιο αφιέρωμα σε αυτοκίνητο που να μου αρέσει πάρα πολύ και θέλω να το έχω για το αρχείο μου.

  14. #120
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    εγω παλι εχω συνδυασει τους 4 τροχους..που τους επαιρνα απο πολυ μικρος...(πρωτο τευχος 7 χρονων!!)..με το "περιορισμενο"...και με μια αλλη ελλαδα του παραποτε...

    θυμαμαι τα συγκριτικα που μολις το αμαξι ξεπερνουσε τα 2λτ...ητανε πυραυλος..το πως τα ιταλικα ειχαν ψυχη και ολα τα υπολοιπα ηταν ξενερωτα...την γλωσσα του ζουραρη που ακομα και σημερα σε πολλα σημεια αδυνατω να ακολουθησω ή να καταλαβω ακριβως το νοημα του!!!(ενας απο τους λογους που επαιρνα και το περιοδικο)...τον νεοσυστατο τοτε θεμο αναστασιαδη που ηταν πολυ φρεσκος σε σχεση με αλλους (καργακος, καββαθας)...τα επικα αρθρα του setright (οσοι δεν τα εχουν διαβασει, δεν εχουν αυτοκινητηστηκη κουλτουρα θεωρω)..

    ομως ενα με χαλαγε παντα...η μεγαλη ελλειψη τεχνογνωσιας οσαναφορα τα μηχανολογικα..κενο που καλυψε και με το παραπανω το power..(οχι φυσικα ομως οτι γιναμε και "μαστορια"..οπως μας πουλανε...μαλλον για μαθητευομενους μαγους μας κοβω και κακους για την ακριβεια)...αλλα και οι πολυ περιορισμενοι συντακτες οδηγικα που αναθεμα και αν μπορουσαν να πανε τα γρηγορα αμαξια...με αποτελεσμα να προκαταβαλουν το κοινο..ευτυχως αυτο το κενο διορθωνοταν οταν ερχοταν καποιος επαγγελματιας (στην ελλαδα????) οδηγος αγωνων....και ελεγε μια γνωμη....

    με θλιβει το γεγονος οτι ενα περιοδικο με καλη πρωτη υλη (και εννοω ανθρωπινο δυναμικο)..δεν εξελιχτηκε ποτε..με αποτελεσμα ενα drive που ειναι πολυ πιο προχω να ρθει και να παρει τα πρωτεια.....χωρις ομως να θεωρω και το drive σοβαρο περιοδικο..τουλαχιστον τοσο σοβαρο οσο οι τροχοι....παλια μυαλα βλεπετε....και η ελλαδα δεν χρειαζεται τετοια γενικα...ισως στα 50 μου..να το ξαναπαρω...μεχρι τοτε ομως...θα διαβαζω evo αγγλικο...ακομπλεξαριστο..σ α ορια του μπλαζε...που ομως θα βαζει 5 αστερια σε ενα καλο πισωκινητο..και 3 αστερια στο τουρμπατο κομπακτ μπρικι της seat πχ...

  15. The Following 6 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (09-11-12), bill_m3 (09-11-12), EVERGET (09-11-12), Ptboul (09-11-12), S8N (10-05-13), Stunt Mike (11-01-13)

Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP