Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 114

Θέμα: Go Kart

  1. #11
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλοκαίρι που μας έρχεται (όταν μάθω και το νέο μέρος διαμονής μου) θα με βοηθήσεις για αγορά ενός? τρέιλερ κτλπ? τι τιμές έχουν? (επίσης κοτσαδόρος? δεν έχω)
    Και βέβαια θα σε βοηθήσω.

    Υπάρχουν αρκετά καρτ προς πώληση, οπότε σίγουρα θα βρούμε κάτι καλό. Όταν είσαι έτοιμος μου λες.

    Περί τρέιλερ, εξαρτάται τι θες. Ένα κλειστό που είχα φτιάξει μου είχε πάει 800 ευρώ, το πούλησα 600 γιατί μου το μεταφέρει η ομάδα. Για ένα απλό, ανοιχτό τρέιλερ πάνω από 400 ευρώ δε θα χρειαστείς. Κι εκεί θα μου πεις γιατί ξέρω μηχανικούς που κατασκευάζουν τρέιλερ πολύ φθηνότερα από αυτά που πουλάνε στην αγορά όσοι έχουν μπαγαζιέρες κλπ.

    Τον κοτσαδόρο με CAN-BUS τον είχα βάλει 350 ευρώ στο δικό μου. Επειδή δε ξέρω τι αμάξι έχεις, πρέπει να ρωτήσεις.
    Nikos

  2. #12
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μια ερώτηση...

    Υπάρχει δυνατότητα να νοικιάζεις κάποιο αγωνιστικού επιπέδου καρτ μόνο και μόνο για προπονήσεις τα ΣΚ;
    Χωρίς να θες δηλαδή να τρέχεις αγώνες και χωρίς να θες να μπλέκεσαι με αγορά, μεταφορές, σερβις κτλπ.

    Υπάρχει ενδεικτικό κόστος ανά ημέρα για κάτι τέτοιο;

  3. #13
    Εγγραφή
    26-08-12
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    198
    Thanked
    143
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα κανονισουμε καμια συναντηση για καρτ στον αγιο στεφανο η καπου κοντα? Να θυμηθουμε τα παλια παιδικα μας χρονια?
    H ζωη ειναι μικρη......
    Driftare περισσοτερο!!!

  4. #14

    Προεπιλογή

    Στον ασπρόπυργο στην speedpark υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μπές στην σελίδα τους να δεις

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (02-09-12)

  6. #15
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Και Παλλήνη γίνεται.

    Αν έρθετε στα μέρη μου, ίσως πάρω κι εγώ μέρος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση...

    Υπάρχει δυνατότητα να νοικιάζεις κάποιο αγωνιστικού επιπέδου καρτ μόνο και μόνο για προπονήσεις τα ΣΚ;
    Χωρίς να θες δηλαδή να τρέχεις αγώνες και χωρίς να θες να μπλέκεσαι με αγορά, μεταφορές, σερβις κτλπ.

    Υπάρχει ενδεικτικό κόστος ανά ημέρα για κάτι τέτοιο;
    Και βέβαια υπάρχει η δυνατότητα.

    Το κόστος είναι περίπου 200 ευρώ τη μέρα, all inclusive. Βενζίνες, πίστα, λάδια, ενοίκιο και υποστήριξη μηχανικού.

    Ο οδηγός απλά έρχεται, βάζει τη φόρμα του και τρέχει.
    Nikos

  7. #16

    Προεπιλογή

    Νίκο σορρυ αλλά για την ενοικίαση μιλούσα. Πιστεύω πως αυτό που αναφέρεις είναι υπερβολικό!
    Δηλαδή έναν αρχάριο η περίπτωση που περιγράφεις δεν έχει να του προσφέρει τίποτα. Στο 10λεπτο θα πιάνει τα πλευρά του, και τα χεράκια του δεν θα τα νιώθει.
    Οπότε ας μην πετάξει 200 ευρώ. Ας νοικιάσει απλά ένα διχρονο

  8. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (02-09-12)

  9. #17
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έναν αρχάριο η περίπτωση που περιγράφεις δεν έχει να του προσφέρει τίποτα. Στο 10λεπτο θα πιάνει τα πλευρά του, και τα χεράκια του δεν θα τα νιώθει.
    Οπότε ας μην πετάξει 200 ευρώ. Ας νοικιάσει απλά ένα διχρονο
    Ναι δεν διαφωνώ...

    Έχω οδηγήσει μια φορά ένα αγωνιστικό rotax με 28-30 άλογα και μου φάνηκε χαβαλές, παρόλο που είμαι απροπόνητος.

    Αν έχεις δηλαδή μια εμπειρία και είσαι αθλητικός τύπος ώστε να αντέξεις τις σωματικές καταπονήσεις, δεν έχεις πρόβλημα με κάποιο αγωνιστικό, εφόσον το σεβαστείς.

  10. #18
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο σορρυ αλλά για την ενοικίαση μιλούσα. Πιστεύω πως αυτό που αναφέρεις είναι υπερβολικό!
    Δηλαδή έναν αρχάριο η περίπτωση που περιγράφεις δεν έχει να του προσφέρει τίποτα. Στο 10λεπτο θα πιάνει τα πλευρά του, και τα χεράκια του δεν θα τα νιώθει.
    Οπότε ας μην πετάξει 200 ευρώ. Ας νοικιάσει απλά ένα διχρονο
    Το ποσό περιλαμβάνει ενοικίαση καινούριου, αγωνιστικού καρτ σε πίστα και απευθύνεται σε κάποιον που θέλει να έχει μια συνολική εμπειρία με την υποστήριξη της ομάδας κλπ. Μιλάμε για μια ολόκληρη ημέρα, μπαίνεις όσες φορές θες.

    Επίσης δίχρονο=αγωνιστικό καρτ. Το ίδιο πράγμα είναι.

    Η πίστα της Παλλήνης έχει ένα rotax νοικιάρικο με 15 ευρώ το 7λεπτο αλλά επειδή το οδήγησα, το καρτ είναι 15ετίας και είναι χάλι μαύρο.

    Η ομάδα μας θα ετοιμάσει ένα νοικιάρικο αγωνιστικό καρτ, με πιο φρέσκο μοτέρ με κόστος ένα 20άρι περίπου το σκέλος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν διαφωνώ...

    Έχω οδηγήσει μια φορά ένα αγωνιστικό rotax με 28-30 άλογα και μου φάνηκε χαβαλές, παρόλο που είμαι απροπόνητος.

    Αν έχεις δηλαδή μια εμπειρία και είσαι αθλητικός τύπος ώστε να αντέξεις τις σωματικές καταπονήσεις, δεν έχεις πρόβλημα με κάποιο αγωνιστικό, εφόσον το σεβαστείς.
    Χαβαλές?

    Όταν λες οδήγησες, πόσο γύρισες σε σχέση με τους υπόλοιπους?

    Όταν αρχίζεις και πιέζεις, εκεί τα πράγματα ζορίζουν.

    Όσο αθλητικός τύπος κι αν είσαι, αν είσαι απροπόνητος στο καρτ θα σου φανεί σκούρο όταν πας να πιέσεις.
    Nikos

  11. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    ΝΙΚΟ σε ποια ομάδα είσαι;
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  12. #20
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΙΚΟ σε ποια ομάδα είσαι;
    CRG.

    (4 Asteroids Racing Kart Team).
    Nikos

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP