Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Θα μας τρελανει ο συναγερμος?

  1. #1
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή Θα μας τρελανει ο συναγερμος?

    Λοιπον παιδες...ανοιγω το θεμα επειτα απο παρότρυνση του φιλου μου του Bill (bmw330vasilis) απλα και συντομα να τα πω για να μην κουρασω!Ειμαι με συναγερμο απο την αντιπροσωπεια καταλαβατε ποιον λεω αυτον με τον led το κοκκινο που βαζουν στο παρμπριζ επανω...ξαφνικα χτυπουσε λογω πεταλουδας στο αμαξι μεσα αλλα.....δεν μου αναβαν περιφερειακα τα αλαρμ του αυτοκινητου! Ειναι φυσιολογικο αυτο?? Να μην αναβουν τα αλαρμ περιφερειακα ????Επεισης ακουγεται πολυ χαμηλα δεν ειναι οπως σε αλλα αυτοκινητα.

    Υ.Γ γνωριζω οτι πρεπει να τον αλλαξω απλα ρωταω για το παραπανω συμπτωμα
    Υ.Γ Νο2 Ρωτησα για can bus στο κλειδι φυτευμενο της clifford μου ειπανε 260ε , εσεις τι λετε απο τις τοποθετησεις? Σαν δυναμη σειρηνας και γενικα ο λογος τιμης/αποδοση???

    Υ.Γ Νο3 ..Για να μην κρυβομαι με ερωτηματα 2 μαγαζια εχω υπ'οψιν για Θεσσαλονικη το ενα caraudio Nikou ....και το αλλο ειναι ο Βαγγελης που εχει το XM στην Αλατινη κοντα πιστευω και οι 2 ειναι κορυφη και καλα χερια


    Aπο τις καινουργιες κυκλοφοριες (οχι δεν μιλαω για cd single) και για τους γκατζετακιδες μηλο-αγαπησιαριδες φαντικους οπαδους παμε σε Viper...

    https://www.directed.gr/directed/ind...k=view&id=1354

    εγκατεστημενο απο ελληνικο χερι ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zoikarios : 08-10-10 στις 00:17
    Η γυναίκα δεν βλέπει ποτέ αυτά που κάνετε γι' αυτήν. Βλέπει μόνο αυτά που δεν κάνετε.

  2. The Following User Says Thank You to zoikarios For This Useful Post:

    Vasilis (08-10-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στον δικό μου εργοστασιακό συναγερμό,(πάνω στον καθρέφτη) όταν χτυπάει :
    1) Ανάβουν τα αλάρμ.
    2) Κάνει ένα διακριτικό ήχο Bip - Bip λόγω προφανώς της γερμανικής νομοθεσίας για την ηχορύπανση.
    Δεν πρόκειται να τον αλλάξω γιατί θεωρώ οτι ενας άλλος συναγερμός δεν θα μου προσφέρει κατι περισσότερο απο το να ενοχλει όσους τον ακούνε.
    Ιδιαίτερα όταν είμαι μακριά απο το αυτοκίνητο. Αλλώστε μου έχουν ανοίξει στο παρελθόν αμάξι και ο συναγερμός δεν τους εμπόδισε !!!!

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το οτι δεν ακουγεται οφειλεται στο σημειο που ειναι τοποθετημενη η σειρινα δυστυχως λογο μονωσης στο χωρο της μηχανης πνιγεται ο συναγερμος!!!τον εχεις δει οταν χτυπαει αλλη φορα να αναβοσβηνουν τα αλαρμ?ειναι ο εργοστασικαος της bmw η απλα τοποθετημενος στην bmw?αν ειναι ο εργοστασιακος εχει ρυθμιση στον προγραμματισμο για να εχει ενδειξη οταν χτυπαει κλπ!!!!

    ο Βαγγελης ΧΜ ειναι φιλος και πολυ καλος στη δουλεια του αλλα εγω θα σου προτεινα την Ηχοκινηση στην Σταυρουπολη!!δουλευει καλους συναγερμους και κανει πολυ καλη δουλεια!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 08-10-10 στις 09:12

  5. #4
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    και σε μένα ο εργοστασιακός, έχει χαμηλή ένταση σε σχέση με το elser που χω στο πεζώ, αλλά στην αντιπροσωπεία μου είπαν πως τόση είναι μόνο η ένταση του.
    Μάλλον για τους λόγους που ανέφεραν οι συμφορουμίτες παραπάνω.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  6. #5
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε μια ερευνα αγορας που εκανα εδω στην περιοχη ειδα οτι λιγο πολυ ολοι το ιδιο προτεινουν το εχουν τοποθετηση απειρες φορες στο ιδιο αμαξι και ειναι plug ' 'n' play .Μαλλον θα παω σε clifford στο κλειδι +κραδασιμο ογκομετρικο εξωτερικα + ευαισθησια 2 ζωνων στα 350ε και ημαστε ΟΚ
    Η γυναίκα δεν βλέπει ποτέ αυτά που κάνετε γι' αυτήν. Βλέπει μόνο αυτά που δεν κάνετε.

  7. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Z4///M αν καποιο θεμα δε σου αρεσει δεν υπαρχει λογος να το διαβαζεις,εχεις αυτη την επιλογη και δεν υπαρχει λογος τετοιων χαρακτηρισμων που καθε αλλο παρα χρησιμοι ειναι και βεβαια δε βοηθουν για τη διατηρηση του καλου κλιματος.
    Το οτι δε σε ενδιαφερει δε σημαινει πως δε θα το βρισκει ενδιαφερον και καποιο αλλο μελος.
    Αν παλι κατι δε σου αρεσει υπαρχει η επιλογη πανω δεξια της αποσυνδεσης.
    Ελπιζω να καταλαβαινεις.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  8. The Following 3 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (08-10-10), Vasilis (08-10-10), zoikarios (09-10-10)

  9. #7
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μετα απο μερες....παιδια....λοιποξ φορεθηκε ο συναγερμος της Clifford 330x1 στο κλειδι επανω με το ογκομετρικο 508D .Λειτουργει πραγματικα καλα , δεν χτυπαει και δεν ζαλιζει τους γειτονες οταν καποιος περναει με το παραμικρο απιστευτα δυνατη σειρηνα. Αλλα ρε παιδες....ειδα κατι αλλο.Βασικα και εγω στο μαγαζι που ημουνα στην τοποθετηση παρατηρησα τα παντα εκτος απο αυτο...ποιο δηλαδη...

    Οταν πλησιαζω στο αμαξι χτυπαει 3φορες προειδοποιητικα και αναβουν τα αλαρμ για 2 φορες αυτο το εκανε χτες στο αμαξι. Σημερα που πηγα να το δω επιασε το ογκομετρο αλλα τα αλαρμ δεν αναψαν. Αυτο ειναι ρε παιδια το συστημα το can bus συμφωνω αλλα τι παιζει ??
    Η γυναίκα δεν βλέπει ποτέ αυτά που κάνετε γι' αυτήν. Βλέπει μόνο αυτά που δεν κάνετε.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP