Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 58

Θέμα: Επανεμφανιση Ferrari GTO?

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.120
    Thanked
    12697
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορείτε να τη παραγγείλετε αν δεν είστε προηγουμένος πελάτης Ferrari, οπότε μη κάνετε όνειρα.

    Πελάτης μου με 599GTB την έχει παραγγείλει και θα τη παραλάβει από Ελβετία. Σύντομα θα την έχω στο μαγαζί για τα καθιερωμένα....
    Αν μπορείς (και επιτρέπει κι ο πελάτης σου) κάλεσέ με να κλάψω λίγο απο συγκίνηση (ΝΑΙ με κάποια τέτοια "έργα" συγκινούμε σαν άντρας-παιδί κι εγώ)

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι ρε γμτ. Και είχα βάλει τα λεφτά σε σακούλα και ξεκίναγα να κατέβω στο λιμάνι να περάσω απέναντι. Ευτυχώς που με πρόλαβες. Δεν θα μου την δίνανε ε ;;
    Βέβαια δεν είχα και όλο το ποσό κα σκόπευα να τους προτείνω να κρατήσουν και ανταλλαγή το Ε36 μου
    Ανέκδοτο:
    Κάποιος έβαλε σε μιά σακούλα τις οικονομίες μιας ζώης (μετρητά) και πήγε να αγοράσει την Φεράρι των ονείρων του.
    Ομως ο υπάλληλος αφόυ μέτρησε 3 φορές τα χρήματα τον πληροφόρησε ότι έλειπαν 100 ευρώ και οτι δυστυχώς το αφεντικό έλειπε και αυτός δεν μπορούσε να του κάνει έκπτωση.
    Τι να κάνει ο Πελάτης παει στον περιπτερα απέναντι και του λέει:
    "Σε παρακαλώ ρε φίλε μου δανείζεις 100 ευρώ γιατι θέλω να πάρω μιά Φεράρι;"
    Και ο περιπτερας απαντά:
    "Αμέ πάρε 200 αν είναι, να φέρεις και σε μένα μία"

  4. #24
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για μενα η ωραιοτερη Ferrari αυτη τη στιγμη.....Δεν ηξερα για τη GTO αλλα απο αυτα που διαβασα ειναι εξωπραγματικηVanVic και για μενα dream car

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Αμέ πάρε 200 αν είναι, να φέρεις και σε μένα μία"



  6. #26
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολυ ομορφη...και σιγουρα πολυ εξεζητημενη...Απλα εξακολουθω να θεωρω πως μακραν η ομορφοτερη στιγμη του πινινφαρινα ειναι η 355...Απο ολες τις Φερραρι,δεν γνωριζω ακριβως το λογο αλλα αυτη παντα με τρελαινε και με τρελαινει σχεδιαστικα...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  7. The Following User Says Thank You to skandalis447 For This Useful Post:

    BILL007 (10-04-10)

  8. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.120
    Thanked
    12697
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ομορφη...και σιγουρα πολυ εξεζητημενη...Απλα εξακολουθω να θεωρω πως μακραν η ομορφοτερη στιγμη του πινινφαρινα ειναι η 355...Απο ολες τις Φερραρι,δεν γνωριζω ακριβως το λογο αλλα αυτη παντα με τρελαινε και με τρελαινει σχεδιαστικα...
    355 εεε ;
    Ωραία κι αυτή, ενας γνωστός μου μάλιστα μού΄χε πεί ότι ήταν πολύ ωραία κι απ΄το πλάι όταν την «εξαέρωνε» με ένα Ζ3Μ...
    Αχαχαχαχαχα


    Υ.Γ.: Για τις παλίες καλές εκείνες μέρες με το estoril...

  9. The Following User Says Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    skandalis447 (10-04-10)

  10. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ομορφη...και σιγουρα πολυ εξεζητημενη...Απλα εξακολουθω να θεωρω πως μακραν η ομορφοτερη στιγμη του πινινφαρινα ειναι η 355...Απο ολες τις Φερραρι,δεν γνωριζω ακριβως το λογο αλλα αυτη παντα με τρελαινε και με τρελαινει σχεδιαστικα...
    AΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ!!!!ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Σ!!!!! 355GTS και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!



  11. #29
    Εγγραφή
    07-04-10
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    16
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το 430 πάντως είχε καλύτερο στήσιμο , ειδικά πάνω απο τα 250...Το 599 ήταν λίγο ασαφές..Κούκλα και εξεζητημένη,αλλά δεν βύζαινε τον δρόμο όπως η 430..Πάντα αισθανόσουν την μακριά μούρη όπως και στην Ζ8..Σαν να έσπρωχνες κάτι..Ενώ η 430 απλά θεική..Τι 997Τ , τι το οτιδήποτε..Κανένα πάντως δεν πρόκειται να γίνει 430 όσο κι αν προσπαθεί..Μακράν η καλύτερη!!

    Πάντως και η 458 θεωρείται συνεχιστής της 430 και μάλιστα καλύτερη..Οσο για 355..Απλά πανέμορφη και μαζεμένη..

    Για 612 Scaglieti..ούτε λόγος.. Η Μ5 Ε60 κλάσεις ανώτερη..Κλάσεις..!!
    Μια BMW θα είναι πάντα BMW ακόμα και χωρίς το σήμα στο καπό!....Το καταλαβαίνεις απο την αίσθηση της,απο το τιμόνι της,απο τον ήχο της... Κανένα άλλο αυτοκίνητο δεν τα παρέχει αυτά στον υπερθετικό βαθμό!

  12. #30
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 430 πάντως είχε καλύτερο στήσιμο , ειδικά πάνω απο τα 250...Το 599 ήταν λίγο ασαφές..Κούκλα και εξεζητημένη,αλλά δεν βύζαινε τον δρόμο όπως η 430..Πάντα αισθανόσουν την μακριά μούρη όπως και στην Ζ8..Σαν να έσπρωχνες κάτι..Ενώ η 430 απλά θεική..Τι 997Τ , τι το οτιδήποτε..Κανένα πάντως δεν πρόκειται να γίνει 430 όσο κι αν προσπαθεί..Μακράν η καλύτερη!!

    Πάντως και η 458 θεωρείται συνεχιστής της 430 και μάλιστα καλύτερη..Οσο για 355..Απλά πανέμορφη και μαζεμένη..

    Για 612 Scaglieti..ούτε λόγος.. Η Μ5 Ε60 κλάσεις ανώτερη..Κλάσεις..!!
    Κατσε κατσε κατσε γιατι τα μπλεξαμε λιγο...κανεις το λαθος και συγκρινεις τα φερραρι με αλλα αυτοκινητα...Μην ασχολεισαι με 997ΤΤ η με Μ5...ειναι αλλης κατηγοριας...το να φτασεις στο σημειο να συγκρινεις 612 με Μ5... απλα γιατι ειναι διαφορετικα...Τορα αν θες να μιλησουμε για πορσε τουρμπο...εδω ειμαι...αλλα σκοπιμως το απεφυγα σεβομενος την ιστορια GTO και δεν μιλησα για Πορσε...οποτε κανε συγκρισεις σε ιδια κατηγορια...
    Η 430 φυσικα παταει καλυτερα...Το ενα ειναι μικρο race ferrari V8 και το αλλο μεγαλο GT V12...Αλλη κατηγορια αμαξιων,αλλοι πελατες...
    ...Α και επισης δεν εχω δει ποτε κανενα 997ΤΤ να προσπαθει να γινει 430...Αν ομως θελησει...δεν εχει παρα να αφησει λιγο το γκαζι...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stathis : 11-04-10 στις 14:49 Αιτία: ...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP