Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: HELP!!!ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 318 2001

  1. #11
    Εγγραφή
    29-09-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να σας ξαναευχαριστησω για το ενδιαφερον ,
    εν τελη καταλαβα πως το κλειδι ειναι αχρηστο απο πλευρας ενεργοποίησεις του κινητηρα και πλεον θα το εχω μονο για ανοιξε κλεισε τις πορτες.
    Το μονο που με προβληματιζει ειναι πως 2-3 φορες ενω βγαζω το πλαστικο κλειδακι που πλεον βαζω μπροστα και παω να προσπαθησω με το χαλασμενο κενει ενα τσακ να δοσει μιζα και κατι το κοβει!? αυτο μονο μου δεινει ελπιδα οτι δεν τα εχει παιξει αντελως το κλειδι αφου κατι παει να δοσει... θα το γαργαλησω λιγο ακόμη μπας και το σωσω. Σε μια αλλη περιπτωση στο φορουμ , ειχε το ιδιο ακριβως προβλημα και μετα απο ενα μηνα το κλειδι απο μονο του εγεινε καλα!!!! τι να πω δε ξερω , μαλλον τα 180 δε τα γλιτωνω γιατι βλεπω το πλαστιο κλειδακι δε θ'αντεξει για πολυ .
    ΤΗΑΝΚS AGAIN

  2. #12
    Εγγραφή
    29-09-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φιλε gyiama , εχω μονο 2 κλειδια , αυτο που μου χαλασε και εκεινο το πλαστικο το γκρι με το μικρο κεφαλι με το οποιο βαζω μπροστα πλεον!?

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το πλαστικο ειναι για περιπτωση αναγκης και δεν κανει να το δουλευεις πολυ!!!απ την μεγαλη καταπονηση μπορει να σου σπασει μεσα στη μιζα καποια στιγμη!!! το κλειδι σου μπορει αυριο μεθαυριο να δουλεψει και να παρει μπρος το αυτοκινητο αλλα το ρισκαρεις?τι εννοω, πες οτι δοκιμαζεις και παιρνει μπρος 1-2-5-10 οποτε και κυκλοφορεις κανονικα και πας ενα ταξιδακι!ολα καλα και του την βαραει και δεν ξαναδουλευει!!!τι κανεις τοτε??? αν δεν θελεις να π-ληρωσεις 180ε μπορεις να παρεις το αλλο το κλειδι το απλο που δεν εχει πανω τα κεντρικο κλειδωμα με 60ε και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

  4. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    beliris (30-09-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές είναι οι μέθοδοι προγραμματισμού κλειδιών για τα Ε46.

    Μέθοδος 1


    1. Μέσα στο αυτοκίνητο με τις πόρτες κλειστές.

    2. Γυρίζουμε το κλειδί στην μίζα στην θέση 1 και μετά ξανά στην θέση 0 (κλειστός διακόπτης), μέσα σε 5 δευτερόλεπτα

    3. Βγάζουμε το κλειδί απο την μίζα, πατάμε και κρατάμε πατημένο το κουμπί που ξεκλειδώνει για 15 δευτερόλεπτα. Σε αυτό το διάστημα πατάμε το κουμπί που κλειδώνει 3 φορές μέσα σε διάστημα 5 δευτερολέπτων.

    4. Αφήνουμε και τα 2 κουμπιά

    5. Οι πόρτες θα κλειδώσουν και θα ξεκλεδώσουν ξανά, "δείχνοντας" ότι ο προγραμματισμός έγινε σωστά.

    Μέθοδος 2

    Για αυτή την μέθοδο χρειάζεστε ένα κλειδί που λειτουργεί και ένα που χρειάζεται προγραμματισμό


    1. Μπαίνουμε στο αμαξι και κλείνουμε όλες τις πόρτες

    2. Γυρίστε το κλειδί στην μίζα (δεν διευκρινίζει σε ποιά θέση. Προφανώς στην 1), και ξαναγυρίστε πάλι στην θέση 0. Η κινηση αυτή πρέπει να γίνει μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Για τα επόμενα 30 δευτερόλεπτα δεν πρέπει να γίνει καμμία κίνηση

    3. Βγάλτε το 1ο κλειδί

    4. Κρατήστε το κλειδί κοντά στον αριστερό σας ώμο

    5. Πατήστε και κρατήστε πατημένο το κουμπί που ξεκλειδώνει και πατήστε το κουμπί που κλειδώνει 3 φορές. Αφήστε το κουμπί που ξεκλειδώνει και οι πόρτες θα κλειδώσουν δείχνοντας ότι έγινε σωστά

    6. Γρήγορα επαναλάβετε τα βήματα 4 και 5 με το δεύτερο κλειδί.

    Εάν δεν έχει αποτέλεσμα αντιστρέψτε την σειρά των κλειδιών με τα οποία ξεκινάτε την διαδικασία


    Μέθοδος 3 Εναλλακτική εαν δεν έχετε χειριστήριο που λειτουργεί

    1. Γυρίστε το κλειδί στην θέση 1 και πίσω 5 φορές πολύ γρήγορα.

    2. Βγάλτε το κλειδί.

    3.Πατήστε και κρατήστε πατημένο το κουμπί που ξεκλειδώνει. Πατήστε το κουμπί που κλειδώνει 3 φορές. Αφήστε το κουμπί που ξεκλειδώνει.

    4. Εαν έχετε κι΄άλλο κλειδί κάντε το ίδιο πατώντας το μέσα σε 30 δευτερόλεπτα.

    5. Γυρίστε την μίζα για να τελειώσει η διαδικασία


    Τέλος λέει ότι η διαδικασία αυτή δεν έχει να κάνει με το immobiliser το οποίο το προγραμματίζει ειδικός
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σας ξαναευχαριστησω για το ενδιαφερον ,
    εν τελη καταλαβα πως το κλειδι ειναι αχρηστο απο πλευρας ενεργοποίησεις του κινητηρα και πλεον θα το εχω μονο για ανοιξε κλεισε τις πορτες.
    Το μονο που με προβληματιζει ειναι πως 2-3 φορες ενω βγαζω το πλαστικο κλειδακι που πλεον βαζω μπροστα και παω να προσπαθησω με το χαλασμενο κενει ενα τσακ να δοσει μιζα και κατι το κοβει!? αυτο μονο μου δεινει ελπιδα οτι δεν τα εχει παιξει αντελως το κλειδι αφου κατι παει να δοσει... θα το γαργαλησω λιγο ακόμη μπας και το σωσω. Σε μια αλλη περιπτωση στο φορουμ , ειχε το ιδιο ακριβως προβλημα και μετα απο ενα μηνα το κλειδι απο μονο του εγεινε καλα!!!! τι να πω δε ξερω , μαλλον τα 180 δε τα γλιτωνω γιατι βλεπω το πλαστιο κλειδακι δε θ'αντεξει για πολυ .
    ΤΗΑΝΚS AGAIN

    ανοιξε το κλειδι βγάλε το τσιπάκι και αφου πρώτα εχεις αγοράσει απο ένα μαγαζι με ηλεκτρονικα σπρέι καθαρισμου επαφών και πλακέτας χωρις λάδι μεσα ψεκασε το και αστο να στεγνωσει. μολις στεγνωσει φυσα το προσεκτικα με ενα φυσερο και ξανα κουμπωσε το. όταν κανεις την διαδικασια να εχεις βγάλει και τις μπαταρίες απο μέσα.κάνε αυτά που λέει ο κωστας απο πανω και δοκιμασε το. το σπρέι πρέπει να προσέξεις να μην έχει λάδι μεσα.

  6. #15
    Εγγραφή
    29-09-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και ερωτώ ,
    εαν παραγγειλω απο το ebay κλειδι , μου το προγραμματιζει η αντιπροσωπεια bmw με βαση το παλιο μου??? ή μηπως έρχετε ήδη το κλειδι προγραμματισμενο απο Γερμανιά ???

    Σιγουρα μπορω να αγοράσω κλειδι απο την bmw που η μονη δουλεια που κανει ειναι η εκκινηση του αυτοκινητου με 60 euro .... ε τοτε σωθηκαμε!!!

    Y.Γ. θα κανω και αυτο που λεει ο φιλος ο patrinos

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ερωτώ ,
    εαν παραγγειλω απο το ebay κλειδι , μου το προγραμματιζει η αντιπροσωπεια bmw με βαση το παλιο μου??? ή μηπως έρχετε ήδη το κλειδι προγραμματισμενο απο Γερμανιά ???
    Όχι δυστηχώς δεν στο προγραμματίζει (και ούτε καν μπορεί!)...
    Το κλειδί έρχεται απο τη Γερμανία κατευθείαν.



  8. #17
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ερωτώ ,
    εαν παραγγειλω απο το ebay κλειδι , μου το προγραμματιζει η αντιπροσωπεια bmw με βαση το παλιο μου??? ή μηπως έρχετε ήδη το κλειδι προγραμματισμενο απο Γερμανιά ???

    Σιγουρα μπορω να αγοράσω κλειδι απο την bmw που η μονη δουλεια που κανει ειναι η εκκινηση του αυτοκινητου με 60 euro .... ε τοτε σωθηκαμε!!!

    Y.Γ. θα κανω και αυτο που λεει ο φιλος ο patrinos
    H αντιπροσωπία δεν προγραμματίζει κανένα κλειδί!!!
    Μπορείς να αγοράσεις το απλό κλειδί,χωρίς τηλεχειριστήριο με 60 ευρώ!
    Υπ'οψιν δεν θα μπορεις να ξεκλειδώσεις το ντουλαπάκι του συνοδηγού και το πορτ-παγκάζ(με το συγκεκριμένο κλειδί) και δεν θα έχεις τηλεχειρισμό για πόρτες και συναγερμό!

  9. #18
    Εγγραφή
    15-01-10
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    345
    Thanked
    416
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε το εξής:
    Βάλε το χαλασμένο κλειδί στη μίζα και κράτα κολλητά επάνω του το πλαστικό (Η κεφαλή του πλαστικού να είναι δίπλα στην κεφαλή του κανονικού) γύρνα το κλειδί και δες αν παίρνει μπροστά. Λογικά θα πάρει και θα επιβεβαιώσει πως το τσιπάκι του κανονικού σου κλειδιού τα έπαιξε. Απλά με αυτόν τον τρόπο θα μπορείς να βάζεις μπροστά χωρίς να καταπονείς το πλαστικό κλειδί, αφού δε θα γυρίζει αυτό τη μίζα. Απλά θα διαβάζεται το τσιπάκι του...
    Να σημειώσω πως το τσιπάκι είναι κλειστό μέσα σε πλαστικό το οποίο δεν ανοίγει, οπότε η λύση με το καθαριστικό επαφών δεν προσφέρει τίποτα...

  10. #19
    Εγγραφή
    24-06-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    88
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ερωτώ ,
    εαν παραγγειλω απο το ebay κλειδι , μου το προγραμματιζει η αντιπροσωπεια bmw με βαση το παλιο μου??? ή μηπως έρχετε ήδη το κλειδι προγραμματισμενο απο Γερμανιά ???

    Σιγουρα μπορω να αγοράσω κλειδι απο την bmw που η μονη δουλεια που κανει ειναι η εκκινηση του αυτοκινητου με 60 euro .... ε τοτε σωθηκαμε!!!

    Y.Γ. θα κανω και αυτο που λεει ο φιλος ο patrinos
    Απ΄όσο ξέρω μιας και παθών δεν θα στο προγραματίσει η bmw γιατί το παραγγέλνει από γερμανία και εκεί γίνεται όλη η δουλειά. Απο κει και πέρα μπορείς να ρωτήσεις σε κλειδαρά και να στο βγάλει και με το ιμομπιλαιζερ να δουλευει κανονικότατα. Απλά εγώ έιμαι από θεσσαλονίκη και οι τιμές ήταν στα ύψη αλλά στην αθήνα που έβρισκα συνέχεια μου έκανα την δουλειά με ένα 50αρικο και στο κιλκίς βρήκα αλλά κατόπιν εορτής. Έχω άτομα που έχουν κάνει τέτοια μαιμού κλειδιά σε bmw και λειτουργούν άψογα

  11. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει να κανει ν το ειχες διπλα στο κινητο!απλα χαλασε το κλειδι!! αλλα δεν διευκρινιζεις εχει 1 κλειδι η 2?αν εχεις μονο 1 τοτε εχει χαλασει το τσιπακι του imobilizer αν εχεις 2 και δεν δουλευουν και τα 2 τοτε κατι τρεχει με τον εγκεφαλο του imobilizer!!και που πηρες ακοπο κλειδι δεν κανεις κατι εφοσων το προβλημα σου ειναι το τσιπακι παλι και να κοπει το καινουριο προβλημα θα εχεις!!! κανενας κλειδαρας δεν προγραμματιζει κλειδι bmw merc audi γιατι εχουν κυλιωμενο κωδικο οποτε και δεν αντιγραφονται!!!το κλειδι ερχεται ετοιμο για το αυτοκινητο σου προγραμματισμενο απ το εργοστασιο δεν το προγραμματιζει καμια αντιπροσωπεια!!ο μονος προγραμματισμος που κανουν ειναι να δουλεψει με το κεντρικο κλειδωμα κλπ κλπ και να περαστει στον εγκεφαλο του αυτοκινητου!!δεν γινεται να παρεις ενα αλλο κλειδι ηδη προγραμματισμενο και να το προγραμματισεις για το αυτοκινητο σου!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ερωτώ ,
    εαν παραγγειλω απο το ebay κλειδι , μου το προγραμματιζει η αντιπροσωπεια bmw με βαση το παλιο μου??? ή μηπως έρχετε ήδη το κλειδι προγραμματισμενο απο Γερμανιά ???

    Σιγουρα μπορω να αγοράσω κλειδι απο την bmw που η μονη δουλεια που κανει ειναι η εκκινηση του αυτοκινητου με 60 euro .... ε τοτε σωθηκαμε!!!

    Y.Γ. θα κανω και αυτο που λεει ο φιλος ο patrinos
    ρε τιταρα μαλλον τζαμπα τα γραφουμε εδω μεσα μου φαινεται δεν διαβαζεις ολες τις απαντησεις και επαναλαμβανουμε τα ιδια!!! το απλο το κλειδι τα ανοιγει ολα και ντουλαπακια κλπ κλπ και εχει και φακο!!!!!!! απλα το παραγγελνεις σαν κλειδι αντικαταστασης και οχι βοηθητικο!!!!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP