Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Μεταλλαγμενα προιοντα!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Μεταλλαγμενα προιοντα!

    Μολις μου στειλαν την παρακατω λιστα με τα μεταλλαγμενα προιοντα!

    Πολλους ισως τους ενδιαφερει ...

    σιγουρα οσους εχουμε παιδια μας καιει!!!
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. The Following 6 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (29-09-10), Gregory_///M (29-09-10), Monsta (29-09-10), Nick bmwlover (29-09-10), nikos1400 (29-09-10), S8N (29-09-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βασίλη επειδή είμαι λίγο "ψιλιασμένος" σε ΠΡΟΩΘΗΣΕΙΣ καταλόγων επικινδυνων προιόντων, ΙΩΝ, καταποντισμών, κλπ...

    Ανοιξα την σελίδα της GreenPeace ΕΛΛΑΔΑΣ
    και το μόνο που αναφέρει για τέτοια προιόντα είναι

    1. Ο Ετήσιος Οδηγός Μεταλλαγμένων προιόντων (PDF 12Mb)
    2. Ενα σχετικό Δελτίο Τύπου

    Ετσι για παράδειγμα, στα προβληματικά ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ (ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ λεει το Word) η Greenpeace ονομάζει ως ΚΟΚΚΙΝΑ (πολυ κακή προοδος) τους DIANIK, KARNIKA, ΖΛΑΤΗΣ, ΒΙΚΗ...

    Τετοια WORD που κυκλοφορούν από mail σε mail ΜΗΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ, μπορεί ο καθένας να συμπληρώσει/σβήσει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη asot : 29-09-10 στις 11:21 Αιτία: συμπλήρωση
    ...

  4. The Following 4 Users Say Thank You to asot For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (29-09-10), katsaraios (29-09-10), nikos1400 (29-09-10), Vasilis (29-09-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν παρχει σχεδον καμμια (δε λεω καμμια για να μην θεωρηθω υπερβολικος)βιομηχανιαπου να μην επεξεργαζεται με χημικα μεσα τα προιοντα της ετσι ωστε να αντεχουν περισσοτερο κλπ κλπ.μια βιομηχανια που μπορει να θεωρηθει καλη ειναι αυτη που προμηθευει με ψωμακια τα GOODYS.και αυτο το ξερω γιατι ο χημικος ειναι ο κολλητος μου.
    απο εκει και περα σιγουρα θα υπαρχουν σωστες βιομηχανιες,αλλα οπου υπαρχει κερδος=χρημα=οφελος δυσκολα συμβαδιζει και η ποιοτητα
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  6. The Following 2 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (29-09-10), nikos1400 (29-09-10)

  7. #4
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν παρχει σχεδον καμμια (δε λεω καμμια για να μην θεωρηθω υπερβολικος)βιομηχανιαπου να μην επεξεργαζεται με χημικα μεσα τα προιοντα της ετσι ωστε να αντεχουν περισσοτερο κλπ κλπ.μια βιομηχανια που μπορει να θεωρηθει καλη ειναι αυτη που προμηθευει με ψωμακια τα GOODYS.και αυτο το ξερω γιατι ο χημικος ειναι ο κολλητος μου.
    απο εκει και περα σιγουρα θα υπαρχουν σωστες βιομηχανιες,αλλα οπου υπαρχει κερδος=χρημα=οφελος δυσκολα συμβαδιζει και η ποιοτητα
    Δεν εχεις αδικο, αλλα ειναι παρα πολλα προιοντα τα οποια δεν χρειαζονται συντηρητικα για να μην χαλασουν.
    Απο την αλλη πρεπει να διαχωρισουμε τα ασφαλη προιοντα απο τα υγιεινα,
    το οτι ειναι ενα τροφιμο ασφαλες δεν παει να πει οτι ειναι και υγιεινο.
    Εγω προσωπικα προτιμω να φαω απο την ταβερνα του "Μητσου" πχ φρεσκο κοκκορα και ας μην εχει ISO HACCP η κουζινα του, παρα να φαω το κοτοπουλο μου μεγαλωσε σε μια εβδομαδα με ορμονες, και το εφτιαξε η Χ αλυσιδα ταχυφαγειων, και ας εχει και ISO

    Υ.Γ Δεν μιλαω για τα Goodys,αλλα γενικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joseph : 29-09-10 στις 18:01

  8. The Following 6 Users Say Thank You to joseph For This Useful Post:

    aristent (29-09-10), bmwcompactjohn (29-09-10), katsaraios (29-09-10), nikos1400 (01-01-11), PANOS-E60 (29-09-10), Vasilis (29-09-10)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP