Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: αλλαγη ζαντων με μικροτερες!!

  1. #1
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή αλλαγη ζαντων με μικροτερες!!

    θα ηθελα μικροτερες ζαντες στο z3 μου διοτι ειναι 18ιντσες και φαρδιες με λαστιχο 255..το δεδομενο ειναι οτι το μοτερ ειναι μικρο (140 αλογα) και μονο μοστρα ειναι τετοια διασταση..σιγουρα η τελικη μου ειναι μικροτερη και η καταναλωση μεγαλυτερη?αν ειναι καλυτερα με 17ιντσες και στενοτερη (για 225 να βαλω ) λεω να προχωρησω σε μια ανταλλαγη η μια αλλη λυση.εσεις τι λετε?εχω και τα φαρδια φτερα πισω και θα μου κακοφανει με μικροτερη ζαντα-λαστιχο.. για το story εχω την z4 3.0 ζαντα

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μια εικονα = χιλιες λεξεις...

    βαλε καμμια φωτο να το δουμε.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  3. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εδω και καιρο ,εχω και εγω αυτο το διλημμα για το δικο μου ζ3, οντως με 18αρα δεν τραβαει το πραμα εκτος και τελειωσω το προτζεκτ με τον κομπρεσσορα! ετσι λοιπον ,κατεληξα να αγορασω μια τετραδα 17αρες απο το ζ3μ...με την διαφορα ομως οτι λογω οφσετ...οι πισω μου βγαινουν αρκετα εξω και θελει τα φαρδυα φτερα!! επειδη λοιπον...θα μπω ξανα σε αρκετους μπελαδες...για να μπουν και με δεδομενο οτι εχεις ηδη τα σωστα φτερα, δες αν σε ενδιαφερει η παρακατω αγγελια! www.car.gr/parts/view/861204/

  4. #4
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και καιρο ,εχω και εγω αυτο το διλημμα για το δικο μου ζ3, οντως με 18αρα δεν τραβαει το πραμα εκτος και τελειωσω το προτζεκτ με τον κομπρεσσορα! ετσι λοιπον ,κατεληξα να αγορασω μια τετραδα 17αρες απο το ζ3μ...με την διαφορα ομως οτι λογω οφσετ...οι πισω μου βγαινουν αρκετα εξω και θελει τα φαρδυα φτερα!! επειδη λοιπον...θα μπω ξανα σε αρκετους μπελαδες...για να μπουν και με δεδομενο οτι εχεις ηδη τα σωστα φτερα, δες αν σε ενδιαφερει η παρακατω αγγελια! www.car.gr/parts/view/861204/
    https://www.car.gr/parts/view/940463/ εχω αυτη τη ζαντα και δεν εχω δυνατοτητα να παρω αλλες.και εγω τη βλεπω την αγγελια αυτη!!θελω να κανω την ανταλλαγη αλλα πρεπει να εκρασετε αποψη για τη σκεψη μου ωστε να ειμαι σιγουρος για το αν κανω καλα!

  5. #5
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εσυ ξερεις αν θες αλλες.
    (κατ'αρχην, ειναι χαμηλωμενο?)

    Θελεις το αμαξι πιο ανετο?
    Θελεις πιο καλες επιδοσεις?

    Αυτα θεωρητικα το πετυχαινεις με μικροτερες ζαντες-αρα πιο πολυ λαστιχο.
    Επιδοσεις επισης θεωρητικα καλυτερες, ειδικα τελικη (αν εχεις και 255 λαστιχο...). Αλλα ποσο συχνα κινεισαι με 140+ ??

    θα πουνε κι'αλλοι τη γνωμη τους, λιγο υπομονη.




    προσωπικα δε μ'αρεσουν οι ζαντες σου. ειδικα στο Ζ3.
    εγω θα'θελα κατι με μεγαλυτερο χειλος. γιατι οχι, και σε 17αρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 26-09-10 στις 20:56
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  6. #6
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή


    Uploaded with ImageShack.us
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 26-09-10 στις 21:07 Αιτία: dead link
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  7. #7
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν το κανεις για λογους καταναλωσης δεν νωμιζω πως αξιζει το κοπο μιας κ η διαφορα θα ειναι πολυ μικρη.Αν το κανεις για να κερδισεις λιγο γκαζακι παραπανω τοτε εχει καποιο νοημα ,αλλα να σου πω εμπρος στα καλη τι ο πονος...συμπερασμα δικο μου λοιπον,μην χαλας την ομορφια σου...!

  8. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.car.gr/parts/view/940463/ εχω αυτη τη ζαντα και δεν εχω δυνατοτητα να παρω αλλες.και εγω τη βλεπω την αγγελια αυτη!!θελω να κανω την ανταλλαγη αλλα πρεπει να εκρασετε αποψη για τη σκεψη μου ωστε να ειμαι σιγουρος για το αν κανω καλα!
    προσωπικα...η ζαντα που εχεις δεν μου αρεσει και ειδικα σε ζ3..δεν ταιριαζει! για ανταλλαγη λοιπον δεν θα με ενδιεφερε...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP