Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 49

Θέμα: ΕΙΧΑ ΑΓΙΟ!!!!!

  1. #31
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τέλος καλό όλα καλά...
    τουλάχιστο το χειροφρενάκι το γούσταρες καθόλου ή το τράβηξες με
    καμιά τρίτη και κρέμασε ολόκληρο?????????????????????????????????? ?
    Αυτοματο=λαλακεια χειροφρενο.....βαλε και οτι ειχα δαγκωσει απο την λαχταρα και τα δυο μου παπ@ρια και τα ειχα ματωσει........ουτε που το καταλαβα το χειροφρενο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  2. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Thomelef (25-09-10)

  3. #32

    Προεπιλογή

    Ο χριστος και η παναγια!!!! Αγιο ειχες φιλε! Με σκαλωσες τωρα...εγω οποτε περναω απο εκει και ειναι αδεια μπαινω με τα οσα...ωχ παναγια μου!

  4. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Z4 DCT (25-09-10)

  5. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χριστος και η παναγια!!!! Αγιο ειχες φιλε! Με σκαλωσες τωρα...εγω οποτε περναω απο εκει και ειναι αδεια μπαινω με τα οσα...ωχ παναγια μου!
    Αυτο σκεφτωμαι ολη μερα Σπυρο!!!!!!!!!...παντα παω με το 92αρι κατω για να το χαρω λιγο επειδη το βγαζω ελαχιστα εξω......πρωτη φορα στα τοσα χρονια δεν το εβγαλα γιατι ηταν ο καιρος χαλια....και δεν πηρα ουτε τον ασσο, γιατι και με τα δυο τρεχω πολυ σε αυτη την στροφη....... ουτε που θα τον εβλεπα......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m-power_01 : 25-09-10 στις 17:38 Αιτία: λαθος ονομα χιχιχι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιαννη..
    Αφου εισαι καλα και αγρατζουνιστος, ξεχνα το, τετοιοι μαλακες κυκλοφορουν αναμεσα μας καθημερινα, οπως εχουμε ξαναπει..καποιοι ειναι αναξιοι διπλωματος οδηγησης.

    Ενα βραδυ πριν καιρο στη Λ.Βουλιαγμενης, απο Αθηνα προς Γλυφαδα, ακριβως μετα τη δεξια στροφη για Δαφνη, εχει φαναρι και ΠΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ δρομος απλα δεν υπαρχει εκει περα. Ε μια γκομενα εστριψε αριστερα αντι δεξια και καταλαβαινεις ποσοι φρεναραν εκτος απο μενα, ειχαμε παγωσει ολοι.. και περιμεναμε με αλαρμ να κανει η ηλιθια αναστροφη προς τη σωστη κατευθυνση.

    Και χθες βραδυ στη Βουλιαγμενης παλι, στο υψος του Σκλαβενιτη (Βουλα), 2 μηχανες δεξια και μεσαια λωριδα, ενα Mercedes περνα απο την αριστερη, παει στη μεσαια (εντελως αδειος ο δρομος σε εκεινη τη φαση) και τσαρουχωνει το φρενο χωρις λογο, ο αναβατης στη μεσαια λωριδα πρεπει να χε τη Παναγια συνοδηγο δεν εξηγειται αλλιως. Και εκει που παγωνω και λεω παει τον εφαγε....κανει δεξια και περναει αναμεσα στη μηχανη της δεξιας λωριδας και το merc, για εκατοστα μιλαμε

  7. #35
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη, είχες 'guardian angel' looking over your shoulder. Χαίρομαι που είσαι καλά φίλε !!!

  8. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Z4 DCT (25-09-10)

  9. #36
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδερφούλη σε ματιάξανε....να είναι και το τελευταίο ρε φιλαράκι. Προσοχή πάντα και παντού.

  10. #37
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα ιδια μου ειπε και ο παπους μου ρε συ!
    Ανεβαινε λεει απο το σεφ και κοντεψε να τρακαρει με εναν ****** με iq που πηγαινε αναποδα.
    Και δεν ηταν μονο ο iq που πηγαινε αναποδα, πισω του ερχοντουσαν και καμμια 20αρια αλλα αμαξια.

    Που παμε ρε
    Που παμε.....

  11. The Following 6 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Monsta (25-09-10), Ptboul (27-09-10), scania124 (26-09-10), Stathis (25-09-10), Thomelef (26-09-10), Z4 DCT (26-09-10)

  12. #38
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    απ' οτι βλεπω το συμβαν αυτο ειναι συχνο φαινομενο στους ελληνικους δρομους...

    εμενα μου συνεβη πριν απο καμια 20 μερες, αλλα δεν το ανεφερα καν νομιζοντας οτι "αυτα δεν γινονται..."

    γυρνωντας λοιπον απο την πανελληνια της βεσπα (οπου ειχαμ περασει και απο το θανο), κυριακη μεσημερακι, περασαμε τα τελευταια διοδια πριν τη λαρισα (αλλη μαλακια αυτη 5 σταθμοι σε διαστημα 35 χιλιομετρων... ελεος).
    ο δρομος αδειος σχεδον, πολυ λιγα αυτοκινητα...

    πριν την πρωτη εξοδο μετα τα διοδια σε σημειο που ο δρομος κανει και μια ελαφρια αριστερη, σκεφτηκα αυθορμητα να μειωσω ταχυτητα μηπως ηταν κανενα ρανταρ πανω στη γεφυρα.
    ετσι εκοψα στα 120 και ξαφνικα βλεπω ασημι νισσαν κινγκ-καμπ να κινειται αντιθετα τερμα στην αριστερη λωριδα και να εχει βγαλει και φλας για μπει στην εξοδο!!!!

    εγω πηγαινα στη δεξια (παντα εκει παω οταν εχει χωρο) και ευτυχως περασα απο διπλα...

    προφανως ο βλαχος εχασε την εξοδο και εκανε αναστροφη... πηγαινοντας μαλιστα αριστερα! ουτε οπισθεν προσεκτικα με αλαρμ, ουτε δεξια ακρη στη βοηθητικη...
    χυμα τερμα αριστερα...

    δεν σταματησα, γιατι για να τον κυνηγησω και να καλεσω το 100 θα επρεπε κι εγω να κανω αναστροφη...

    ευτυχως ημουν με το σκοντα και δεν ετρεχα...
    αν ημουν με το Μ, ηταν και ο δρομος εντελως αδειος σε εκεινο το σημειο (δεν υπηρχε ουτε ενα αυτοκινητο) και ειχα φορτωσει καμια 200αρα, ετσι στο χαλαρο, ή και παραπανω, τι θα γινοτανε???

    παραναλωμα!

    διερωτώμαι ειλικρινα. τετοια ανθρωποειδη που δεν εχουν σεβασμο για κανεναν και για τιποτα, αξιζουν να υπαρχουν?

    το κεφαλι αυτου του "ανθρωπου" που εκρινε οτι ειναι προτιμοτερο να ρισκαρει ενα πολυνεκρο, απο το να κανει 10-20 χιλιομετρα παραπανω, εχει ενα ελαχιστο μυαλο μεσα αραγε? εστω και κατω του μεσου ορου. ή ειναι εντελως κενο? τι καλο μπορει να κανει στη ζωη του ενας ανθρωπος που πράττει κατ αυτον τον τροπο?

    μην απορειτε καθολου για τα γενικοτερα χαλια μας... κατι τυποι σαν αυτον (διοτι τελικα απ' οτι διαβαζω ειναι πολλοι) κυκλοφορουν κανονικα, ψηφιζουν και βγαζουν κυβερνησεις...

    απο τη βλακεια, δεν υπαρχει σωτηρια... και δυστυχως απ΄οτι βλεπουμε αντι μετα χρονια να ελαττώνεται, αυξανεται....

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    Nino (26-09-10), Ptboul (27-09-10)

  14. #39
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Διαβαζα αυτο το θρεντ το πρωι, σκεπτομενος οτι καιρο εχει να μου συμβει κατι αντιστοιχο, μιας και γενικα ειμαι μεγαλος γκαντεμοσπορος.

    Και αφου διαβασα, λοιπον, το θρεντ, ξεκιναω με το αυτοκινητο να παω σε ενα φιλο. Η βροχη καταρακτωδης, και ο δρομος γυαλι. Ανεβαινοντας τη Γουναρη (κεντρικος δρομος της Πατρας) ξαφνικα πεταγεται απο καθετο δρομο ενα μηχανακι, χωρις να δει αν ερχεται κανεις, αλλα και χωρις να πατησει καν φρενο.

    Εγω τον αντιληφθηκα οταν ηταν ενα με δυο μετρα αριστερα μου (με πορεια συγκρουσης, και σιγουρα 60χλμ/ωρα δικα μου και 40χλμ/ωρα δικα του). Φρεναρισμα πανικου χωρις ABS και σχετικα παλια λαστιχα και σε συνδυασμο με μια τελεια φτιαγμενη και κεντραρισμενη λακουβα, εγω βρισκομαι να γλυστραω με τα τεσσερα και να κοιταω το πεζοδρομιο στο πλαϊ. Εν τελει, το μηχανακι (ΔΕΝ εκοψε καθολου ταχυτητα) και περασε απο τον προφυλακτηρα μου οριακα για 50 ποντους, και εγω τελικα εφερα ενα ωραιοτατο τετακε, καταληγοντας στο αντιθετο ρευμα (ευτυχως ηταν ωρα μεσημεριανης σιεστας και δεν ερχοταν κανενας).

    Απολογισμος? Ενας νεκρος εκτυπωτης, που απο το πισω καθισμα, εσκασε στο παρμπριζ (δεν φορουσε ζωνη)...

  15. #40
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ' οτι βλεπω το συμβαν αυτο ειναι συχνο φαινομενο στους ελληνικους δρομους...

    εμενα μου συνεβη πριν απο καμια 20 μερες, αλλα δεν το ανεφερα καν νομιζοντας οτι "αυτα δεν γινονται..."

    γυρνωντας λοιπον απο την πανελληνια της βεσπα (οπου ειχαμ(αυτο για το "βλαχος") περασει και απο το θανο), κυριακη μεσημερακι, περασαμε τα τελευταια διοδια πριν τη λαρισα (αλλη μαλακια αυτη 5 σταθμοι σε διαστημα 35 χιλιομετρων(δεν ειναι ακριβη η ζωη μονο στην Αθηνα ειναι και στη Λαρισα)... ελεος).
    ο δρομος αδειος σχεδον, πολυ λιγα αυτοκινητα...

    πριν την πρωτη εξοδο μετα τα διοδια σε σημειο που ο δρομος κανει και μια ελαφρια αριστερη, σκεφτηκα αυθορμητα να μειωσω ταχυτητα μηπως ηταν κανενα ρανταρ πανω στη γεφυρα.
    ετσι εκοψα στα 120(απο ποσα?....) και ξαφνικα βλεπω ασημι νισσαν κινγκ-καμπ(εχω 4 θειους με ιδιο αυτοκινητο) να κινειται αντιθετα τερμα στην αριστερη λωριδα και να εχει βγαλει και φλας για μπει στην εξοδο!!!!

    εγω πηγαινα στη δεξια (παντα εκει παω οταν εχει χωρο)(με ποσα χιλ.πας παντα στη δεξια....) και ευτυχως περασα απο διπλα...(ας εκανες κι αλλιως...)

    προφανως ο βλαχος (ο θειος μου...)εχασε την εξοδο και εκανε αναστροφη... πηγαινοντας μαλιστα αριστερα! ουτε οπισθεν προσεκτικα με αλαρμ, ουτε δεξια ακρη στη βοηθητικη...
    χυμα τερμα αριστερα...(.λογο φρονηματων...)

    δεν σταματησα, γιατι για να τον κυνηγησω και να καλεσω το 100 θα επρεπε κι εγω να κανω αναστροφη...(μα μπορουσες να καλεσεις το 100 και χωρις να κανεις αναστροφη!!!!)

    ευτυχως ημουν με το σκοντα και δεν ετρεχα...(τα ειπα πιο πανω...)
    αν ημουν με το Μ, ηταν και ο δρομος εντελως αδειος σε εκεινο το σημειο (δεν υπηρχε ουτε ενα αυτοκινητο) και ειχα φορτωσει καμια 200αρα, ετσι στο χαλαρο, ή και παραπανω(για πες για πες...εχουμε πειραξει κοφτες τελικης???...), τι θα γινοτανε???

    παραναλωμα!(..............)

    διερωτώμαι ειλικρινα. τετοια ανθρωποειδη(σε αυτο θα συμφωνησω!!!ειδικα ο ενας μπαρμπας μου ειναι σαν τριφυλλη ντουλαπα,δυο μετρα υψος και παλιος μποντυμπιλντερ!!!) που δεν εχουν σεβασμο για κανεναν και για τιποτα, αξιζουν να υπαρχουν?

    το κεφαλι αυτου του "ανθρωπου" που εκρινε οτι ειναι προτιμοτερο να ρισκαρει ενα πολυνεκρο, απο το να κανει 10-20 χιλιομετρα παραπανω, εχει ενα ελαχιστο μυαλο μεσα αραγε? εστω και κατω του μεσου ορου. ή ειναι εντελως κενο?(εχω στειλει e-mail και στους 4 για το συμβαν και ο ενας(δυστυχως ο τριφυλλος...)μου απαντησε θετικα οτι αυτος ηταν εκει και ζηταει την "κεφαλη σου επι πινακι"επειδη γραφεις αυτα τα ανεκδιηγητα και ζηταει και την διευθυνση σου να σε βρει για να σε τιμωρησει ,επειδη,λεει,στο δικο του το χωριο κανει αυτος κουμαντο!!!εσεις να κανετε στο δικο σας χωριο!!!) οτι θελετε τι καλο μπορει να κανει στη ζωη του ενας ανθρωπος που πράττει κατ αυτον τον τροπο?

    μην απορειτε καθολου για τα γενικοτερα χαλια μας... κατι τυποι σαν αυτον (διοτι τελικα απ' οτι διαβαζω ειναι πολλοι) κυκλοφορουν κανονικα, ψηφιζουν και βγαζουν κυβερνησεις...( εδω σε βρισκω σωστο...ΠΑΣΟΚος ειναι...)

    απο τη βλακεια, δεν υπαρχει σωτηρια... και δυστυχως απ΄οτι βλεπουμε αντι μετα χρονια να ελαττώνεται, αυξανεται....
    Σορυ ρε Σταθη ειπα να χαλαρωσουμε λιγο!!!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    z3 2.2 (27-09-10), Z4 DCT (26-09-10)

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP