Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: Καζανι που βραζει...!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Καζανι που βραζει...!

    Βλεπω , διαβαζω , ακουω.... οπως ολοι μας αλλωστε

    οτι ΔΕΝ παει αλλο...

    οτι ΔΕΝ αντεχουμε αυτην την κοροιδια εις βαρος μας...

    οτι θελουμε εστω εναν να μπει φυλακη...ή να δεσμευσουν την περιουσια του...

    οτι αν ΔΕΝ γινει το ανωτερω , θα ξεσηκωθουμε κ θα τα σπασουμε ΟΛΑ!!!

    Αληθεια ρε παιδια...

    μηπως ειμαστε ΟΛΟ ΛΟΓΙΑ?

    που?

    ποτε?

    για ποιον απο ολους τους παραπανω λογους θα ξεχειλισει το ποτηριον τουτο?


    Τι περιμενετε να γινει?

    Θα υπαρξει διαμαρτυρια (σοβαρη?) κ αν ναι τι ειδους θα ειναι?

    Ολοι -ασχετα απο την εργασια ή τις οφειλες μας (δανεια κτλ)- εχουμε πληγει απο αυτην την κατασταση...

    Ποιο περιμενετε οτι θα ναι το τελικο αποτελεσμα της ολης καταστασης?

    Προσωπικα...ΔΕΝ περιμενω να γινει τιποτα!

    Ειμαστε στο ματι του κυκλωνα κ περιμενουμε να καταλαγιασει το πραγμα!

    Το ασχημο ειναι οτι μολις ξεκινησε ο κυκλωνας...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (22-09-10), GEORGE316 (22-09-10), Nino (22-09-10), Ptboul (22-09-10), tamtamcafe (22-09-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φοβάμαι ότι έχεις δίκιο Βασίλη, αν κ πιστεύω ότι κάποια στιγμή όταν οι περισσότεροι βρεθούν-με στο δρόμο θα γίνει κάποιο μεγάλο μπραφ. Κάτσε να φτάσουμε Νοέμβριο κ μετά να αλλάξει κ η χρονιά κ έχουν πολλά να γίνουν.

    Για την ώρα παραδέχομαι τους ιδιοκτήτες φορτηγών οι οποίοι είναι οι μόνοι μέχρις στιγμής που έχουν κινηθεί πιο δυναμικά από όλους κ είναι οι πρώτοι που έκαναν τόσο μεγάλη διαμαρτυρία μπροστά από τη βουλή.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω πάλι πιστευω οτι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα !!!
    Είναι τόσο απλωμένη και χωμένη η σαπίλα τους που έχουν τον τρόπο
    να καταλαγιάζουν την οργή είτε με παραπληροφόρηση είτε με τα
    "μικροστελέχη" που καθοδηγούν τα συνδικάτα και τα σωματεία.
    Απο μόνοι μας δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και το γνωρίζουν πολύ
    καλά,θέλει οργάνωση για να πετύχει μια διαμαρτυρία,την οποία ο απλός
    κοσμάκης δεν έχει !!!!

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (22-09-10), katsaraios (22-09-10), Vasilis (22-09-10), ΦΑΝΗΣ (22-09-10)

  7. #4
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    βασιλη εχεις δικιο.εδω και περιπου δυο χρονια βομβαρδιζομαστε με προπαγανδιστικες τρομοκρατικες ειδησεις περι οικονομικης κρισης.
    αυτη η υποτιθεμενη οικονομικη κριση ηταν ενα πραγματικα πολυ απλο παραμυθι που στηθηκε απο μεγαλες εταιριες με σκοπο να κανουν μια επιχειρηση σκουπα χρηματων.να μαζεψουν πολλα χρηματα που δεν τους ανηκουν δηλαδη.να κλεψουν βρε αδερφε...
    ταυτοχρονα απεδειξαν με τον πιο πανηγυρικο τροπο το ποσο ζωα ειμαστε εμεις οι κατοικοι του πλανητη!!
    παραλληλα δε εμεις εδω στο ελλαδα,οι μαγκες και οι ελευθερου πνευματος και ιδεας ανθρωποι.οχι μονο πεσαμε μεσα σε μια παγιδα,αλλα ταυτοχρονα αντι να φωναζουμε βοηθεια αρχισαμε να βριζουμε τον διπλανο μας που δεν ειδε αυτη τη παγιδα!!
    ας ξεκινησουμε με το αυτονοητο...το ανυπαρκτο πολιτικο συστημα που μη γελιομαστε εμεις στηριζουμε γιατι απλα ειμαστε εγωιστες...
    κανενας μας δεν ενδιαφερεται αν τα προσωπα που εμενα και εσενα μας εκπροσωπουν και κατευθυνουν οχι μονο τα εθνικα μας θεματα αλλα και τη καθημερινη μας ζωη,ειναι ανικανοι και απατεωνες,αλλα μας ενδιαφερει αν διοριστουμε εμεις η ι γιος μας στο δημοσιο που εμεις οι ιδιοι βριζουμε καθε μερα ολη μερα.
    ειμαστε τοσο ζωα που οταν παμε στην εφορια με δυο τσαντες χαρτια και μας λεει η υπαλληλος πιστοποιητικο γεννησης????και τους απανταμε..συγνωμη διακοπη θελω να κανω....
    -α δε γινεται...
    τσατιζομαστε..ομως η κορη καποιου απο εμας τα λεει αυτα...δεν τα λεει ο θεος η ο αρχαγγελος μηχαηλ!!!
    οταν το πετρελαιο επεσε στα 70 δολ το βαρελι...η τιμη που εγω και εσυ πληρωνες τη βενζινη ηταν η ιδια με οταν κοστιζε 150 δολ το βαρελι..
    αλλα και εγω και εσυ πηγαιναμε βαζαμε βενζινη για να παμε με τη γκομενα βολτα να δειξουμε το μπεμπονι....η ακομα αναγκη για να παμε στη δουλεια μας!!και εγινε το αυτονοητο!!!
    εγω εβριζα τον βενζινα,ο βενζινας εβριζε τις εταιριες.οι εταιριες αδιαφορουσαν,εγω ξαναεβριζα τον βενζινα,ο βενζινας εβριζε τη κυβερνηση.η κυβερνηση αδιαφορουσε.και στο τελος εγω δε μιλαω στο βενζινα,η κυβερνηση χεζει σε χρυσες τουαλετες οι εταιρειες πινουν σε διαμαντενια ποτηρια και εγω μαλωσα με τη γκομενα μου που εχθες μου ηθελε να παμε βολτα και εγω δεν ειχα λεφτα για να τη κερασω μια πορτοκαλαδα!!!
    και το ωραιο ολου αυτου ειναι οτι εγω εξακολουθω και βριζω το βενζινα,μαχομαι εναντιον του και αμα λαζχει του βαζω και μια μολοτοφ στο βενζιναδικο!!!
    επιπροσθετως τωρα στις δημοτικες εκλογες...ακουσον ακουσον...θα παω να ψηφισω τον ζορο(πχ ετσι?)που ο ιδιος τρωει το φαγητο μου...απο το ιδιο το πιατο του σπιτιου μου.ερχεται με τσαμπουκα και παιρνει μεριδιο του μισθου μυο για δημοτικα τελη κλπ κλπ απο αυτα τα λεφτα τιποτα δεν παει οπως πρεπει να παει για να κτιστει κανενα θεατρο κανενα παρκο,κανενα παρκινγ βρε αδερφε!
    ολοι μας ειμαστε χρεωμενοι γιατι μας εκαναν ετσι...
    καποτε αν ειχες λεφτα αγοραζες αμαξι.αν δεν ειχες επερνες λεωφορειο..
    τωρα αν δεν εχεις λεφτα, πας και αγοραζεις ενα πορσε με 45.000 δοσεις...
    μολις ομως ερεθι το πρωτο σερβις...πηδας σαν το κατσικι!!!
    ασε που διαπιστωνεις οι τελικα....πινει το ρημαδι!!!αλλα ουτε κατα διανοια να το πουλησεις γιατι θα γινεις ξευτιλα στους υποτιθεμενους φιλους σου!!!
    παραλληλα δε βλεπεις που οταν πας στο σουπερ μαρκετ ψωνιζεις μονο τα ειδη του καρφουρ (πχ ) που ειναι φθηνα.ξεχασες τι θα πει επισκεψη σε ενα σπιτι και να μαγειρεψουμε οτι υπαρχει για να χλαπακιασουμε και πρεπει να παραγγειλουμε πιτσα χατ για να δουμε τη ταινια που αν δεν ειναι απο blue ray κατεβαζουμε και μουτρα επειδη ο μπινες ουτε ενα blue ray δεν εχει....
    τελικα νκο μου οχι...δε θα γινει τιποτα...
    απολυτως τιποτα.
    και εξεγερσεις να γινουν παντα θα υπαρχουν οι κουκουλοφοροι που θα σπανε βιτρινες,θα σκοτωνουν ανθρωπους στο ονομα της δημοκρατιας,τα ΜΜΕ θα καταδικαζουν τη πραξη και στο τελος δε θα γινονται πορειες για να μη γινονται επισοδεια......
    και βεβαια η καταληξη η γνωστη...η κυβερνηση θα μας κοροιδευει...και εμεις θα τους ψηφιζουμε για να ελπιζουμε σε κατι καλυτερο...
    παρολο που δεν ασχολουμαι πλεον ειδα τη συνεντευξη του σαμαρα πριν λιγες μερες...
    εδειχνε τα λεγομενα του γιωργακη πριν σχεδον ενα χρονο και ουτε...
    λεφτα υπαρχουν...δεν ειναι λυση το δντ...
    και εμεις αυριο θα βγαλουμε το γιωργακη,αντι να μαζευτουμε 2 εκατομυρια ανθρωποι εξω απο το σπιτι του και να του αδειασουμε το ψυγειο!!!(θα ελεγα να τον λιντσαρουμε αλλα....δημοκρατικος ειμαι...)
    αντι αυτου..παλι θα ληστεψουμε το ψιλικατζιδικο της κυρα κουλας,και αμα λαχει θα της τραβηξουμε και ενα βιασμο για να παρουμςε 40 ευρω και τρεις σοκολατες (υγειας...)
    αντι να παμε στο σπιτι του παγκαλου και να του παρουμε μεχρι και τη πισινα...
    τραγικη κουβεντα του γιωργακη οταν ελεγε πως με παγωμα μισθων που ελεγε ο κωστακης θα καταρευσει η ελλαδα...ειχε δικιο...αυτος οχι μονο δε παγω,μειωσε κι ολας και ακομα αντεχουμε....μπραβο μας!!!
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  8. The Following 8 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    330Ci (22-09-10), bmwcompactjohn (22-09-10), fanisk (22-09-10), Gregory_///M (22-09-10), individual (22-09-10), joseph (22-09-10), Ptboul (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  9. #5
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Βασίλη πολύ εύστοχες οι ρητορικές σου ερωτήσεις...Ήρθαν να δέσουν με τις ΤΡΑΓΙΚΕΣ αλήθειες που είπε ο Γιώργος!!!
    Θέλω να κοιτάξω μπροστά αλλά δυστυχώς δεν βλέπω τίποτα...Λέω μόνο να είμαστε καλά και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!!!
    Μακάρι να έρθει η μέρα που θα βγούμε όλοι στους δρόμους, όλοι όμως!!! Αν δεν το πιστέψουμε δεν θα γίνει ποτέ τίποτα!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Gregory_///M For This Useful Post:

    Ptboul (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  11. #6
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μεχρι τωρα τις καρπαζιες τις τρωμε εμεις.

    Η αντιδραση μας το Νοεμβρη.Την επιμαχη Κυριακη θα καταλαβουν οτι η δημοκρατικη διαθεση του λαου εξαντλειται.

  12. #7
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    γρηγορη,οσοι ανθρωποι ειναι κοντα μου μικροι,μεγαλοι λενε το ιδιο ακριβως πραγμα...καλα να ειμαστε και οτι ειναι να ερθει ας ερθει..τραγικο πραγμα για ενα εθνος που αποτιναξε απο πανω του 400 χρονια οθωμανικης σκλαβιας,πολεμους εμφυλιους κλπ κλπ...
    και δεν ειναι παλη των ταξεων αυτο..οχι..
    εδω εχουμε να κανουμε με λιγους πραγματικα ισχυρους και τους υπολοιπος υποχειρια τους.
    και αντε πχ εσυ βγαζεις και 10χιλιαρικα παραπανω το χρονο απο οσο βγαζω εγω...και?
    δηλαδη εσυ παει τελειωσες απο τα βασανα της ζωης και απολαμβανεις τα κεκτημενα σου??
    οχι!!και εσυ σκεφτεσαι τη τιμη της βενζινης και την ακριβεια και το ρευμα!!
    ισως λιγοτερο απο οσο εγω αλλα και εσυ το σκεφτεσαι!!
    αλλα ας μη παμε μακρια...
    μολις το 17 απελευθερωθηκε η θεσσαλονικη απο τους τους τουρκους και εμεις ουτε 100 χρονια μετα πινουμε μαζι τους και τους λεμε οι φιλοι μας..
    το 74(το 75 παρουσιαστηκε ο πατερας μου ειδικες δυναμεις αλλιως μπορει να μην υπηρχα και εγω...)εγινε το ντου στη κυπρο (και στειλαμε ελληνες καταδρομεις για σφαξιμο)και σημερα μιλαμε για κοινη αποδοχη και τα λοιπα...τι περιμενουμε λοιπον?
    ειναι δυνατον 500 γιδια να φανε 2 λυκους???
    οχι γιατι ειναι γιδια....
    παντα τα γιδια θα λενε μπε....και οι λυκοι θα τα τρωνε.
    οταν λοιπον παψουμε να ειμαστε γιδια τοτε θα δουμε και ποιοι μας κυβερνανε και πως μεγαλωνουμε τα παιδια μας και πως ζουμε εμεις οι ιδιοι....
    εδω πλεον δε μιλαμε για κοματα η για πολιτικη...μιλαμε για πλυση εγκεφαλου...για βιομηχανια υποταγης συνειδησεων....για δε ξερω και εγω τι..για ανθρωποκτονια.....οχι γενοκτονια..μας σκοτωνουν και στη κυριολεξια μεχρι τωρα ψυχικα και πνευματικα αλλα εδω και καιρο και σωματικα...με κουκουλοφορους που καινε τραπεζες φωναζοντας στους εργαζομενους να καειτε...ακουστε!!!!!να καειτε!!!!
    και ολοι οι υπολοιποι που ηταν στη πορεια εβλεπαν...και δεν τους επιασαν οι ιδιοι να τους σταυρωσουν που σκοτωσαν 3 ανθρωπους και ενα αγεννητο ....παρα καταδικασαν την ενεργεια....γρηγορη,νικο...τα πραγματα ειναι πολυ πιο ασχημα απο οσο μπορει να αντιληφθει ο κοινος μας νους....
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  13. The Following 4 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Gregory_///M (22-09-10), Ptboul (22-09-10), tamtamcafe (22-09-10), Vasilis (22-09-10)

  14. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γρηγορη,νικο...ταπραγματα ειναι πολυ πιο ασχημα απο οσο μπορει να αντιληφθει ο κοινος μας νους....
    Πραγματικά, είμαστε σε τραγικό σημείο με καλπάζουσα μορφή κ το χειρότερο, σαν υπνωτισμένοι παρακολουθούμε, σχολιάζουμε αλλά δεν αντιδρούμε.

    Δεν υπάρχουν λόγια.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    Vasilis (22-09-10)

  16. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ τα σκέφτομαι αραιά πλέον αυτά τα θέματα, γιατί έχω καταλήξει στο εξής.
    καλά να πάθουμε όλοι μας, γιατί όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης.
    καθένας με τον τρόπο του βέβαια, αλλά όλοι φταίμε.
    όταν το κόμα του χοντρού ανακοίνωσε την αύξηση των σημάτων, το τζόρτζιο
    με εκείνο το ωραίο βλέμα ευθύνης που έχει με τα χαμηλωμένα μάτια, κόντεψε
    να τον φάει τον χοντρό και το κόμα του.
    δηλώσεις του στυλ δεν μπορεί να την πληρώνει ο απλός λαός μπλα μπλα μπλα
    και έρχεται τώρα μετά απο πόσο καιρό στην εξουσία και έχει ριμάξει τους πάντες
    και τα πάντα. τι να πώ τώρα. καλά να πάθουν οι πασοκσήδες??? ή με τα σκάνδαλα
    της άλλης πλευράς και τα κλεψιμέικα που όσα έκλεβαν οι πρώτοι αυτοί ήθελαν να
    τα φάνε στο 1/3 του χρόνου. τι να πώ και εδώ. καλά να πάθουν οι νεοδημοκράτες???
    ή μήπως εγώ και πολοί άλλοι που είμαστε θεατές και πετάμε άκυρα και δεν συμετέχουμε,
    να πώ καλά να πάθουμε και εμείς???
    αφήστε παιδιά μη την ψάχνετε. είρθε η ώρα να κάτσουμε πάνω στα ίδια μας τα σκατά
    και πλέον είναι πολύ ξεραμένα και παραβρωμάνε.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  17. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    tamtamcafe (22-09-10)

  18. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    παλιο ηρακλειο
    Μηνύματα
    1.226
    Thanked
    1483
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι τωρα τις καρπαζιες τις τρωμε εμεις.

    Η αντιδραση μας το Νοεμβρη.Την επιμαχη Κυριακη θα καταλαβουν οτι η δημοκρατικη διαθεση του λαου εξαντλειται.
    φιλαρακι μονο στις βουλευτικες εκλογες θα δεις αν η υπομονη του λαου εξαντλειται
    και αν "ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ" τοτε θα το δεις, μεχρι τοτε το εργο το βλεπουμε ετσι εδω και χρονια
    απλα λεμε για να εχουμε να λεμε......
    δυστυχως, ριξτε κι αλλο μας αρεσει, αυτο τους λεμε καθε φορα.!!! ολα τα υπολοιπα ειναι απλα οδοντοκρεμες
    .
    ταδε εφη ΜΗΤΣΟΣ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tamtamcafe : 22-09-10 στις 17:35

    ΖΗΤΕΙΤΑΙ CHE ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP