Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: Καζανι που βραζει...!

  1. #21
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σε μια χωρα, που τολμουν ακομα να κυκλοφορουν στον δρομο...ατομα που εχουν το θρασσος...να αναφερουν πως ''μαζι τα φαγαμε'' , ατομα που ονομαζουν δωροδοκιες ως χορηγιες...εκατομμυρια να πηγαινοερχονται στα ταμεια των κομματων,,,και κανεις να μην εχει εστω κυνηγηθει..ειτε απο τον νομο...ειτε απο τον αγανακτισμενο λαο...δυσκολα θα περιμενα πλεον την παραμικρη κινηση! ολοι πλεον ...ζουνε στο ρυθμο που μας επεβαλλαν ''ο σωσων εαυτο σωθειτω''! επιπλεον με την ανεχτικοτητα που εδειχνε για χρονια το κρατος ..σε καθε μορφη παρανομιας..(και ο καθενας μας εχει πραξει μικροπαρανομιες)....μας εχουν καταστησει συννενοχους στο εγκλημα...και με λερωμενη συνειδηση...

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΦΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα είδος διαμαρτυρίας είναι η αποχή από τις εκλογές,αυτοί μόνο αυτό τους νοιάζει πόσους ψήφους θα πάρουν,και ποιανού καρέκλα θα φάνε τα λαμόγια.....Βρε ούστ!!!!!!!
    Να κάνω μια ερώτηση πάνω σε αυτό? Τι είναι προτιμότερο? Η αποχή ή το άκυρο/λευκό?? Έχω ακούσει πως το άκυρο/λευκό καταμετράται υπέρ του 1ου σε ψήφους κόμματος, ενώ η αποχή δεν έχει τέτοιο θέμα.. Ισχύει κάτι τέτοιο?? ή συμβαίνει το αντίθετο? Ξέρει κανείς να μας κατατοπίσει?? ..Για να μην κάνουμε κανα λάθος και τους ενισχύσουμε κι από πάνω..

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση πάνω σε αυτό? Τι είναι προτιμότερο? Η αποχή ή το άκυρο/λευκό?? Έχω ακούσει πως το άκυρο/λευκό καταμετράται υπέρ του 1ου σε ψήφους κόμματος, ενώ η αποχή δεν έχει τέτοιο θέμα.. Ισχύει κάτι τέτοιο?? ή συμβαίνει το αντίθετο? Ξέρει κανείς να μας κατατοπίσει?? ..Για να μην κάνουμε κανα λάθος και τους ενισχύσουμε κι από πάνω..
    Tο λευκό καταμετράται υπέρ του πρώτου κόμματος, όχι το άκυρο.

    Αλλά από που κι ως που η αποχή είναι λύση? Το ποσοστό των κομμάτων βγαίνει με βάση όσους ψήφισαν, όχι με βάση γενικά το σύνολο του ελληνικού λαού!
    Συνεπώς και 100 άτομα να ψηφίσουν, αν οι 50 ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και οι άλλοι 50 ΝΔ, είναι το ίδιο με το να ψήφιζαν 3εκατομμύρια ΠΑΣΟΚ και άλλα τόσα ΝΔ.
    ΚΑΜΙΑ διαφορά!
    Λέτε λοιπόν να τους νοιάζει πόσοι θα ψηφίσουν, ή πόσοι από αυτούς που θα ψηφίσουν θα τους στηρίξουν? Προσωπικά είμαι σίγουρος για το δεύτερο.

    Για κανένα λόγο αποχή, εκτός και αν θέλουμε να βγάλουμε μόνοι τα μάτια μας και να γκρινιάζουμε για μια ζωή για την καταρραμένη μας τη μοίρα.
    Οι μόνοι που είναι καλό να απέχουν είναι οι ψηφοφόροι των δύο μεγάλων.
    Όλοι οι υπόλοιποι όμως οφείλουν να είναι παρόντες.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  4. #24
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο λευκό καταμετράται υπέρ του πρώτου κόμματος, όχι το άκυρο.

    Αλλά από που κι ως που η αποχή είναι λύση? Το ποσοστό των κομμάτων βγαίνει με βάση όσους ψήφισαν, όχι με βάση γενικά το σύνολο του ελληνικού λαού!
    Συνεπώς και 100 άτομα να ψηφίσουν, αν οι 50 ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και οι άλλοι 50 ΝΔ, είναι το ίδιο με το να ψήφιζαν 3εκατομμύρια ΠΑΣΟΚ και άλλα τόσα ΝΔ.
    ΚΑΜΙΑ διαφορά!
    Λέτε λοιπόν να τους νοιάζει πόσοι θα ψηφίσουν, ή πόσοι από αυτούς που θα ψηφίσουν θα τους στηρίξουν? Προσωπικά είμαι σίγουρος για το δεύτερο.

    Για κανένα λόγο αποχή, εκτός και αν θέλουμε να βγάλουμε μόνοι τα μάτια μας και να γκρινιάζουμε για μια ζωή για την καταρραμένη μας τη μοίρα.
    Οι μόνοι που είναι καλό να απέχουν είναι οι ψηφοφόροι των δύο μεγάλων.
    Όλοι οι υπόλοιποι όμως οφείλουν να είναι παρόντες.
    να συμπληρωσω κι εγω : ψηφιζουμε οτιδηποτε εκτος απο νδ και πασοκ.Αυτο ειναι το μεγαλυτερο κτυπημα για αυτα τα δυο κομματα και οχι η αποχη.

    Επειδη ομως σε αλλο thread ακουστηκε η αποψη να μη ψηφιζουμε κοματα τα οποια επιδοτουνται ενισχυονται οικονομικα απο το κρατος, τοτε προτιμιστε κομματα τα οποια δε συμετεχουν στη ελληνικη βουλη η κομματα με μικρο ποσοστο.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν υποδεικνυω σε καποιον τι θα ψηφισει.Κανουμε παντα μια φιλικη συζητηση και λεω οτι για οποιον θελει να εναντιωθει στη κατατασταση των τελευταιων 30 χρονων η λυση δεν ειναι αποχη η ακυρο η λευκο.

    Σεβομαι τους ανθρωπους που αποφασισαν να στιριξουν νδ πασοκ απλα δε θα στιριξω κανενα απο τα δυο κοματα.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to kplc16 For This Useful Post:

    330Ci (04-10-10), Samaro (23-09-10), Thomelef (23-09-10)

  6. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση πάνω σε αυτό? Τι είναι προτιμότερο? Η αποχή ή το άκυρο/λευκό?? Έχω ακούσει πως το άκυρο/λευκό καταμετράται υπέρ του 1ου σε ψήφους κόμματος, ενώ η αποχή δεν έχει τέτοιο θέμα.. Ισχύει κάτι τέτοιο?? ή συμβαίνει το αντίθετο? Ξέρει κανείς να μας κατατοπίσει?? ..Για να μην κάνουμε κανα λάθος και τους ενισχύσουμε κι από πάνω..
    Αποχή ;;; Για δείτε αυτό. Εχει ενδιαφέρον. .

  7. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να συμπληρωσω κι εγω : ψηφιζουμε οτιδηποτε εκτος απο νδ και πασοκ.Αυτο ειναι το μεγαλυτερο κτυπημα για αυτα τα δυο κομματα και οχι η αποχη.
    .........................................
    Σεβομαι τους ανθρωπους που αποφασισαν να στιριξουν νδ πασοκ απλα δε θα στιριξω κανενα απο τα δυο κοματα.
    + 100000000

  8. #27
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    να μην ψηφισουμε νδ και πασοκ ε?
    και?παλι νδ η πασοκ θα βγει κυβερνηση.
    ο λογος?οχι μονο η τσομπανεια νοοτροπια μας αλλα και οι εκλογικοι νομοι που εχουν ψηφιστει και εχουν καταστησει το πολιτευμα μας τυραννικη προεδρευομενη απολυτη δυαρχια.και βαση συνταγματος τωρα εγω ειμαι ενας αναρχας εχθρος του πολιτευματος....
    ειναι σαν να προσπαθεις να καθαρισεις τη κοπρο του αυγεα με σκουπα..εδω χρειαζεται ενας ηρακλης να εκτρεψει τα νερα ενος ολοκληρου ποταμου.δηλαδη χρειαζεται ριζικη αλλαγη.πως ονομαζεται αυτη?καποιοι την ειχαν ονομασει χουντα.καποιοι αλλοι την ειχαν ονομασει βασιλεια.καποιοι αλλοι παλι στο ονομα μις δημοκρατιας αυτοεξοριστηκαν στο παρισι και στην αμερικα....
    ενω καποιοι αλλοι που πιστεψαν οτι μια νεα ιδεα ,ο κομ*****σμος που πιστευε στην ισοτητα των ανθρωπων βασανιστηκαν μεχρι τρελλας στα ξερονησια.ολα αυτα αντιπροσωπευουν εντελως διαφορετικες πολιτικες κατευθυνσεις που ομως εχουν ενα κοινο παρονομαστη.κυβερναν λιγοι και εξαπατουν τρωνε κλεβουν ρημαζουν και υποφερουν ολοι οι υπολοιποι.ποια δημακρατια???
    εμενα εσενα ,το νικο το γρηγορη μας ρωτησαν για το αν θελουμε να μπουμε στο δντ?
    μας ρωτησαν για τη συνθετη ονομασια των σκοπιων?μας ρωτησαν για το τι πρεπει να γινουν αυτα τα ρημαδια τα πετρελαια τα χρυσαφια και τα ουρανια συννεφα πυο εχουμε στη κατοχη μας?αρα δε μιλαμε για δημοκρατια μιλαμε για μοναρχια.δικτακτορια θα ελεγα εγω καλυτερα.αρα ποια η διαφορα μας με τον κακο παπαδοπουλο?να σας πω...τοτε μπορουσες να κοιμηθεις με ανοιχτη πορτα γιατι η αστυνομια φυλουσε τη πολη.εχθες ρωτησα εναν αστυνομικο για το τι συνεβαινε και ακουσα τον γιαννη μπεζο οταν επαιζε στους απαραδεκτους(ο νοων νοητω)και οχι οτι εχω κατι με αυτη τη μεριδα ανθρωπω,αλλα αντε να τον φωναξεις αυτον να σου βγαλει το κλεφτη μεσα απο το σπιτι.ασε που μπορει να σπασει κανα νυχι...
    καθαρση χρειαζεται.και καθαρση απο εμας οχι απο αυτους.οχι απο τους εργατοπατερες που κοιμουνται μεχρι τις 10 και μετα πανε στο συνδικατο που τους περιμενουν οι ανεργοι και τους λενε ρε συ καμμια δουλεια...τα παιδια μου πεινανε...για να δωσουν τη πολιτικη απαντησ πλεον ασε το τηλεφωνο σου και θα δω.
    τα πραγματα ειναι απλα.ποιος ομως θα μπει μπροστα?ποιος θα αντισταθει στη μανια της εξουσιας?ποιος θα μεινει ακεραιος στις σειρηνεις του χρηματος και της δυναμης??
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  9. The Following 2 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Dioskouroi (23-09-10), gkaras (23-09-10)

  10. #28
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και συνεχιζω το μονολογο...
    ποιοι ειναι αυτοι που θα μπορεσουν να κρατηθουν ?μηπως οι νεολαιοι?
    αυτα τα κακομοιρα αβουλα πλασματα που απο τα γεννοφασκια τους τρεχουν πανικοβλητα για να προλαβουν φροντηστηρια,ωσεια,αγγλικα γαλλικα,γερμανικα,υπολογισ τες και το κορυφαιο ολων και ενα αθλημα για να γυμναζονται κι ολας και ξαφνικα γινονται 25,εχουν τελειωσει ενα πανεπιστημιο χωρις να ξερουν ουσιαστικα τιποτα για το αντικειμενο τους,εχοντας δυο δωματια πτυχια που μονο πληρωθηκαν και καθονται,αλλα ο καφες στα τρεντυ σημεια ειαι αναγκαιος και ας δουλευει ο μπαμπας οικοδομη,αλλα τα 5 ευρω για το φρεντο θα τα δωσει οπως και να εχει.που το μυαλο του εχει γινει σουπα απο το φεισμπουκ και απο το οξυζενε για να μοιαξει στη τζουλια που ειναι θεα και φοραει εκεινες τις θεικες μποτες.(στη ταινια φορουσε μποτες?δε θυμαμαι!!!α!!γοβες φορουσε!!)που το σαββατο θα παει στα υποτιθεμενα μπουζουκια(εγω τοσα χρονια στο επαγγελμα ξερω οτι τα μπουζουκια ειναι μπες μες στο καμπριολε,κοματια εχω γινει,μια αγαπη δεν τελειωνει,ο αετος παεθαινει στον αερα,σαν τον αετο ειχα φτερα) και οχι μεχρι τις 4 να ακουω καλλιτεχνη ςθα πει...
    αν ηθελα τετοια θα πηγαινα σε συναυλια με 20 ευρω εισοδο και 4 μπουκαλια μπυρα απο το σπιτι και οχι με 200 ευρω το μπουκαλι το ουισκι.
    θελω με τουτα ολα να πω οτι εχει δηλητηριαστει ολη η υποσταση μας...εχουμε ξεχασει οτι ειμαστε ανθρωποι.και εχουμε γινει ζωα.κτηνη...
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  11. The Following 2 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    gkaras (23-09-10), Ptboul (23-09-10)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP