Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Καζανι που βραζει...!

  1. #11
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω γιατι νομιζω πως αν ηταν Η Ν.Δ τωρα θα παιζαμε ξυλο ; ; ;

    Μηπως αυτο το αμερικανακι τελικα τα κανει οπως θελει ; ; ;

  2. #12
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γιατι νομιζω πως αν ηταν Η Ν.Δ τωρα θα παιζαμε ξυλο ; ; ;

    Μηπως αυτο το αμερικανακι τελικα τα κανει οπως θελει ; ; ;
    Σωστος ο Χρηστος !!!

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. #13
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γιατι νομιζω πως αν ηταν Η Ν.Δ τωρα θα παιζαμε ξυλο ; ; ;

    Μηπως αυτο το αμερικανακι τελικα τα κανει οπως θελει ; ; ;
    Αν ηταν η ΝΔ, τωρα θα καιγοταν η Ελλαδα.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    joseph (22-09-10), paganis (22-09-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κάτσε να φτάσουμε Νοέμβριο κ μετά να αλλάξει κ η χρονιά κ έχουν πολλά να γίνουν.
    Αυτά λέγαμε και το καλοκαίρι Πάνο για το Σεπτέμβριο. Ότι δε θα κυκλοφορεί τίποτα, ότι θα ναι χειρότερα τα πράγματα, ότι θα πέφτει ξύλο στους δρόμους μπλα μπλα μπλα...

  6. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ηταν η ΝΔ, τωρα θα καιγοταν η Ελλαδα.......
    Kι εγώ εν μέρει συμφωνώ με αυτό.

    Γιατί συμβαίνει όμως? Μήπως γιατί η προπαγάνδα του φερέφωνου-Τύπου, έχει θολώσει τη λογική και το νου του μέσου πολίτη?

    Μήπως γιατί υπάρχουν ακόμα κάποιοι ελαφροϊσκιωτοι που θεωρούν πως το ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική κυβέρνηση και δε βλέπουν πως πρόκειται για την πιο αντιλαϊκή κυβέρνηση που έχει περάσει ΠΟΤΕ από αυτή τη χώρα?

    Μήπως εν τέλει τα δύο μεγάλα κόμματα με τις πλάτες των ισχυρών της δύσης (που στο τέλος θα είναι η μεγάλοι κερδισμένοι), τα είχαν όλα συνεννοημένα προ πολλού, δηλαδή αρχικά κάποια λαμόγια που είχαν το θράσος να λέγονται σοσιαλιστές, να κάνουν ένα μεγάλο φαγοπότι διασπαθίζοντας το κρατικό χρήμα και απενοχοποιώντας την κομπίνα και τη λαμογιά (όλοι θυμούνται το περίφημο δωράκι για το οποίο έκανε λόγο ο Ανδρέας) , να τους διαδεχθεί μετά από 20 χρόνια (με τη σύντομη και επίσης άθλια 3ετία Μητσοτάκη) μια ανίκανη δεξιά κυβέρνηση που κυβέρνησε 6-7 χρόνια και τα έκανε επίσης σκ@τά (αφού βέβαια έχει τσεπώσει και μερικά δισεκατομμυριάκια για τον κόπο της) και μετά να έρθει μια νέα σοσιαλιστική (στα χαρτιά) κυβέρνηση με φιλολαϊκές προεκλογικές υποσχέσεις, να κερδίσει αέρα τις εκλογές λέγοντας πρωτοφανή ψέμματα και μετά να πάρει τα πιο σκληρά μέτρα και αντιλαϊκά μέτρα εις βάρος του λαού, με την καραμέλα ότι ήταν μονόδρομος?

    Θα μου πείτε, γιατί όλη αυτή η πλεκτάνη?
    Μα για τον απλούστατο λόγο, ότι όλοι αυτοί οι κύριοι που μας κυβερνούσαν και οι παρατρεχάμενοί τους (επιχειρηματίες, δημοσιογράφοι κλπ) "κονόμησαν" αδρά, τρώγοντας τα χρήματα του ελληνικού λαού.
    Παράλληλα, οι εκ δυσμάς κατάφεραν να δημιουργήσουν ένα νέο οικονομικό προτεκτοράτο, που το δανείζουν με πανωτόκια, του παίρνουν για ένα κομμάτι ψωμί τον κρατικό του πλούτο (λιμάνια, ναυπηγεία, ορυκτό πλούτο και στο μέλλον πιθανόν και εκτάσεις γης, νησιά κλπ), του πουλούν όπλα που δε χρειάζεται (βλέπε υποβρύχια που γέρνουν, γαλλικές φρεγάτες κλπ) και πάνω απ'όλα, ασκούν τα φιλελεύθερα πειράματά τους που στο μέλλον πρόκειται να εφαρμοστούν και σε πάμπολλες ακόμα γωνιές του πλανήτη.

    Εγώ κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα και θεωρώ πως η λύση είναι μια και μοναδική.
    Συνεχής αγώνας, με οποιοδήποτε τρόπο και μέσο, ώστε να πέσει η τωρινή κυβέρνηση όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να αναλάβει μια ηγεσία, που να σέβεται πραγματικά τους δημοκρατικούς θεσμούς (και όχι να τους χαλιναγωγεί με νόμους και ψηφίσματα όπως τη βολεύει), να τιμωρήσει τους υπαίτιους του σημερινού χάους με συνοπτικές δημεύσεις περιουσιακών στοιχείων και φυλακίσεις, να διώξει άρδην όσα ξένα συμφέροντα εμπλέκονται στο υπάρχον φαύλο καθεστώς (δηλαδή τα περισσότερα) και να δημιουργήσει ένα κοινωνικό κράτος με πρωταρχικό γνώμονα τον πολίτη και τις ανάγκες του.

    Ποιος θα το κάνει αυτό δεν ξέρω. Τα δύο μεγάλα κόμματα όμως, έδειξαν επανειλημμένα πως όχι μόνο δε μπορούν, αλλά ότι είναι και ενάντια στα συμφέροντα των ίδιων και αυτών που υπηρετούν κάτι τέτοιο.
    Οπότε, είναι αυτά που πρέπει πρώτα απ'όλα να βγουν από το παιχνίδι.
    Αυτό θα ήταν μια καλή και υποσχόμενη αρχή.

    Αν κάτι τέτοιο όμως δε συμβεί ούτε τα επόμενα χρόνια, τότε όχι μόνο μιλούμε για έναν νοητικά ανάπηρο λαό που αδυνατεί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων, αλλά και για ακόμα πιο χαοτικές και επικίνδυνες καταστάσεις που πρόκειται να έρθουν, για τις οποίες όμως θα είμαστε κατά κύριο λόγο υπεύθυνοι εμείς οι ίδιοι και οι ανόητες επιλογές μας.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    tamtamcafe (22-09-10)

  8. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι εγώ εν μέρει συμφωνώ με αυτό.

    Γιατί συμβαίνει όμως? Μήπως γιατί η προπαγάνδα του φερέφωνου-Τύπου, έχει θολώσει τη λογική και το νου του μέσου πολίτη?

    Μήπως γιατί υπάρχουν ακόμα κάποιοι ελαφροϊσκιωτοι που θεωρούν πως το ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική κυβέρνηση και δε βλέπουν πως πρόκειται για την πιο αντιλαϊκή κυβέρνηση που έχει περάσει ΠΟΤΕ από αυτή τη χώρα?
    Απαντησες μονος Αρη!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  9. #17
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    378
    Thanked
    359
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιατί ανέκαθεν είχαν τον "συνδικαλισμό" με το μέρος τους. Και δεν είναι τυχαίο οτι όλοι αυτοί οι εργατοπατέρες χρησιμοποιούσαν τον συνδικαλισμό ως σκαλοπάτι για την πολιτική (βλέπε Κανελλόπουλος, Πρωτοπαπας κλπ κλπ κλπ). Οι χειρότεροι πουλημένοι απο όλους...

  10. The Following User Says Thank You to 330Ci For This Useful Post:

    joseph (22-09-10)

  11. #18
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα είδος διαμαρτυρίας είναι η αποχή από τις εκλογές,αυτοί μόνο αυτό τους νοιάζει πόσους ψήφους θα πάρουν,και ποιανού καρέκλα θα φάνε τα λαμόγια.....Βρε ούστ!!!!!!!
    ''One love three letters'' .....BMW

  12. #19
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Λέω μόνο να είμαστε καλά και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!!!
    Καλώς παρεξηγήθηκα, αν παρεξηγήθηκα από αυτό!
    Φυσικά και δεν εννοώ πως θέλω να καθίσω άπραγος! Μα, περιμένω να ξεκινήσει κάτι, εφόσον δεν μπορώ να ξεκινήσω κάτι εγώ από μόνος μου, και να σηκωθούμε όλοι από τις καρέκλες μας και να ενωθούμε σαν γροθιά!
    Ελάτε μια βόλτα από την πόλη του καφέ την Λάρισα να δείτε πόσοι καθημερινά νοιάζονται για την κρίση και την πορεία της χώρας μας, όταν περιμένεις στα καφέ μέχρι τις 23.00 στην ουρά, όρθιος να σου βρει "η γκόμενα του μαγαζιού" δύο καρεκλάκια που δεν χωράει ολόκληρος ο κώλος σου και στο τέλος να πληρώσεις και τον Φρέντο 4,50 ευρώ!!!

    Την ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ που γέννησε η Αρχαία Ελλάδα την σκοτώσανε οι τελευταίες ακροδεξιές-μασωνικές-αντιλαϊκές κυβερνήσεις του Πασοκ και της Ν.Δ.
    Λυπάμαι και στενοχωριέμαι γιατί δεν είμαι απαισιόδοξος χαρακτήρας αλλά με έκαναν σίγουρο πως αν αλλάξει κάτι πλέον, θα αλλάξει προς το χειρότερο!
    Ούτε Τρομοκρατία δεν έχουμε...και αυτή ελεγχόμενη είναι, γιατί αν υπήρχε θα τους είχε καθαρίσει και θα είχε ξεβρωμίσει ο τόπος.
    Μακάρι να βρεθεί ένας σαν τον "Παπαδόπουλο" να τους πιάσει και να τους αφανίσει. Πολύ καλύτερα θα είμασταν αν υπήρχε ένας αρχηγός που θα έτρωγε και αυτός, παρά 300 άθλιοι και 50 επιχειρηματίες!!
    Κρίμα πως καταντήσαμε, γιατί μερίδιο ευθύνης έχουμε και μάλιστα μεγάλο!

  13. #20
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως εν τέλει τα δύο μεγάλα κόμματα με τις πλάτες των ισχυρών της δύσης
    Τα ειπες ολα μ'αυτο αδερφε

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP