Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 90

Θέμα: Τηλεκατευθυνόμενα !!!

  1. #71
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΜΠΡΑΒΟ Samaro δωσε μας και αλλα βιντεακια ειναι οβερα!

    Φοβερες εκδηλωσεις αυτες ......και γενικα το χομπι ! Συνδυαζει την παιδικοτητα και πολυ καλες γνωσεις μηχανολογιας αεροδυναμικης μια και ολα ειναι στην λεπτομερια.
    Ετσι οπως γιναμε στην Ελλαδα ομως το χομπι αυτο ειναι απαγορευτικο!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    Samaro (20-01-14)

  3. #72
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή





    Εδω τρελαίνομαι...!!! Έτσι και βρω κανένα να μου "γυαλίσει" δεν θα το σκεφτώ 2η φορά...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    ntinos (22-01-14), steliosm46 (07-03-14), Vassilis ///M (21-01-14)

  5. #73
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    393
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενα απο τα 6 δικα μου --->

  6. The Following 3 Users Say Thank You to ΜΙΧΑΛΗΣ For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (21-01-14), Leonidas_E39 (22-01-14), Vassilis ///M (21-01-14)

  7. #74
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι θα λεγατε να κανουμε οι κατοχοι τηλεκατευθυνομενων αυτοκινητων μια συναντηση σε καποια αλανα να το διασκεδασουμε ?
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  8. #75
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειχα και εγω αυτο το βιτσιο,,, μπαρδον, χομπι ηθελα να πω καπου αναμεσα τελους των '80s αρχες '90s

    To τελευταιο καμαρι μου ηταν ενα turbo burns της kyosho (το οποιο, με τα συγχωρησεως, γ@μουσε & εδερνε)



    ^^ Φωτο απο το νετ

    Κινητηρα (τον οποιο πληρωσα αν θυμαμαι καλα 165.οοο δραχμες - ΕΛΕΟΣ ) ηταν ο 0.21 με την μπλε ψυχτρα για οσους ξερουν/θυμουνται κυριως της max OS



    ^^ Φωτο απο το νετ

    To χομπι σταματησε μολις "βαρεθηκα" να πληρωνω 5χιλιαρα (αυτο τα θυμαμαι καλα) για καθε σετ μπροστινα ψαλιδια που εσπαγα στανταρ μετα απο καθε "βολτα"....

    Τωρα, για τα λαστιχα που τα ετρωγε σαν κουλουρια (επισης 5χιλιαρο το ζευγαρι), τι να πω....


    Ωραιο χομπι / ενασχοληση...

    Ειμαι πολυ ανενημερωτος πλεον,,,, μηπως να ξαναξεκινησω (εχω και απλετο χωρο κοντα στο σπιτι πλεον...)

  9. The Following 2 Users Say Thank You to ntinos For This Useful Post:

    deepBLUE (22-01-14), Dermatis (22-01-14)

  10. #76
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    393
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα λεγατε να κανουμε οι κατοχοι τηλεκατευθυνομενων αυτοκινητων μια συναντηση σε καποια αλανα να το διασκεδασουμε ?

    Εγω ειμαι μεσα Βαγγελη!Θα του αλλαξω ενα δισκοπλατο διοτι το κουρεψα με τις σουζες και ειμαι ετοιμος!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to ΜΙΧΑΛΗΣ For This Useful Post:

    deepBLUE (22-01-14), Dermatis (22-01-14)

  12. #77
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΜΙΧΑΛΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι μεσα Βαγγελη!Θα του αλλαξω ενα δισκοπλατο διοτι το κουρεψα με τις σουζες και ειμαι ετοιμος!
    Aν αναφερεσαι στο savage .......εχω προταση!
    Οταν ειχα το Mta4 της ΤΤ ειχα δοκιμασει ,μετα απο πολλα σετ καμπανας και πειραματισμων, ενα σετακι καμπανας με παπουτσακια τα οποια ηταν εν μερη καρμπον και η καμπανα αεριζομενη ,εξ αμερικης. Δεν θυμαμαι μαρκα αλλα αμα ψαξεις θα τα βρεις! Ηταν οτι καλυτερο ,σουζαρα με την οπισθεν στο κιβωτιο, με την πρωτη και αμα χαλαρωνα την δευτερα σουζαρα και με αυτην ,το εβαζα σε νερα σε χωματα και εκτος του οτι δεν παρατηρουσα διαφορα στην συμπλεξη τα ειχα κρατησει και κανα χρονο με αρκετες βολτες! Το μονο οτι το σετ ειχε σφιχτα ελατηρια για τα παπουτσακια και γινοταν συμπλεξη με λιγο παραπανω γκαζακι !
    Αν θυμαμαι καλα καν 20 αρικο εκανε το σετ και 8 ευρω τα παπουτσακια!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dermatis : 22-01-14 στις 18:28
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  13. #78
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    O.S είναι η εταιρία Ντίνο, βγάζει ακόμα αυτό το μοντέλο max γνωστό και ως osmax. Πριν ακόμα ασχοληθείς-ούμε η o.s έβγαζε κινητήρες για αεροπλάνα και συνεχίζει.

    https://www.osengines.com/

    https://www.osengines.com/history.html

    Τετράχρονους, δίχρονους, rotary και βάλε. Πλέον μπορείς να έχεις ένα με 200 ευρώ αλλά αν είσαι μερακλής και γουστάρεις τα σκας τα γιούρια. Η kyosho πλέον βγάζει δικούς της κινητήρες και μια εταιρία αξιόπιστη είναι η thundertiger.

  14. #79
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    393
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν αναφερεσαι στο savage .......εχω προταση!
    Οταν ειχα το Mta4 της ΤΤ ειχα δοκιμασει ,μετα απο πολλα σετ καμπανας και πειραματισμων, ενα σετακι καμπανας με παπουτσακια τα οποια ηταν εν μερη καρμπον και η καμπανα αεριζομενη ,εξ αμερικης. Δεν θυμαμαι μαρκα αλλα αμα ψαξεις θα τα βρεις! Ηταν οτι καλυτερο ,σουζαρα με την οπισθεν στο κιβωτιο, με την πρωτη και αμα χαλαρωνα την δευτερα σουζαρα και με αυτην ,το εβαζα σε νερα σε χωματα και εκτος του οτι δεν παρατηρουσα διαφορα στην συμπλεξη τα ειχα κρατησει και κανα χρονο με αρκετες βολτες! Το μονο οτι το σετ ειχε σφιχτα ελατηρια για τα παπουτσακια και γινοταν συμπλεξη με λιγο παραπανω γκαζακι !
    Αν θυμαμαι καλα καν 20 αρικο εκανε το σετ και 8 ευρω τα παπουτσακια!

    στο θηριο αυτο αναφερομαι και η αληθεια ειναι οτι ειναι το 3ο σετ που εβγαλα off αλλα εγινε μετα απο μεγαλο αλμα οποτε δεν ειμαι και σιγουρος οτι οντως ηταν αυτο!απλα εσκασε κατω με γκαζι τερμα και αυτο ηταν!το καθαρισα και βαρεθηκα να το ξαναλυσω!Θα το ψαξω παντως αυτο που λες μηπως το παραγγειλω!

  15. The Following User Says Thank You to ΜΙΧΑΛΗΣ For This Useful Post:

    Dermatis (22-01-14)

  16. #80
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και καπου εδω μετα απο 5 μηνες ακινησια μεσα στο κρυο ηρθε η ωρα να κανω ενα σερβις στο pure ten ωστε να του ξαναπιουμε το ζουμι με το κολητο!
    Ομως απο θεμα μοτερ εφαγα 2πλο Χ !
    Πρωτα στα λυσίματα ητανε η εξάτμιση οπου η φλαντζα της βασης ηταν λιωμένη αλλα λεω μικρο το κακο αν δε βρω μεσα στο σ/κ θα βαλω κανα χοντρο χαρτονακι για να το τρεξουμε και απο βδομαδα περνουμε καινουρια φλαντζα.

    Αλλααααααα τα πραγματα προς τα μεσα ηταν χειροτερα!
    Ανοιξα μοτερ (TT pro18bx) ......συμπιεση κυλινδροπιστονου σαν καινουριο αλλα οχι και το σώμα του κινητήρα! Βρήκα ρωγμη

    Αυτη πρεπει να εγινε η στην τελευταία βολτα ή λογω του οτι το είχα εκτεθειμενο στο κρυο και την υγρασία ......Anyway
    Το εκλεισα και το δουλεψα......Γενικα μονο εμπειρος θα το παρει χαμπαρι και μονο αν ζεσταθει πολυ! Αλλα οκ εχω backup και τον επικο gx12 της kyosho


    edit: Αμα εχει κανεις κανα ανταλλακτικο απο kyosho pure ten alpha gp
    ριχτε ενα πμ γιατι εχουν καταργηθει τα ατιμα!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  17. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    Samaro (07-03-14)

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP