Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 24

Θέμα: Σέρβις Ε46

  1. #1
    Εγγραφή
    17-09-10
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Σέρβις Ε46

    Παιδιά καλησπέρα!
    ήθελα να ρωτήσω για το service της e46 1.6 πως πάει και
    σε τι τιμές είναι γιατί σκέφτομαι να αγοράσω μια τώρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bill_m3 : 17-09-10 στις 11:15

  2. #2
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μην το πάρεις δε πάει σαλιο με το m43 μοτέρ ούτε το 1.9 εαν σε ενδιαφέρει αυτό.Τώρα στ θέμα ανάλογα πιο σέρβις θα κάνεις μεγάλο μικρό με τα χλμ θα σ το δείχνει στ κοντερ κ το που θα το πηγαίνεις εαν στ αντίπρώσοπια θα πληρώνεις ακριβά τώρα σε έναν μάστορα απ'έξω κ με αντάλακτικα μαϊμού θα είναι πιο καλές τιμές άλλα μην φανταστείς ότι θα χει μεγάλη διάφορα δε είναι σταρλετ.Πχ γω στ 36αρι μου κάτω απο 200 δε πλήρωσα πότε κάτι θα βρεθεί.
    P.S Α μην νομίζεις ότι θα πάρεις ένα
    όχημα που θα σκιζει απο αξιοπιστία κάνε μια αναζήτηση εδώ στ φόρουμ θα δεις τι βλάβες βάζει συνήθως το 46αρι
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω παντως εχω Ε46 Ν40 1,6 και δε μου εχει βγαλει τιποτα μετα απο 176.000 χιλιομετρα...Μονο δυο πολλαπλασιαστες,εναν στις 7.000 και εναν στις 153.000 χιλιομετρα...Κατα τα αλλα σκυλι...Ουτε και τα σερβις ειναι ιδιαιτερα ακριβα...Εσυ για ποιο 46αρι ενδιαφερεσαι φιλε?Facelift ή τα προ-Facelift ?

  4. #4

    Προεπιλογή

    Όλα γίνονται , και φτηνοι μάστορες υπάρχουν και καλοί και κακοί και ότι θες.
    Σχόλια του τύπου δεν παει μια κλπ δεν νομίζω ότι χωράνε από ανθρώπους της γενιάς μας που έκαναν τα οικογενιακα τους ταξίδια με 75 άλογα ! Έχουμε ξεφύγει λίγο !
    Επίσης το θέμα της αξιοπιστίας είναι σχετικό , μπορεί να ακούσεις για αυτοκίνητα λίγων χλμ να βγάζουν ζημιές ... Βέβαια σημασία έχει τι συντήρηση γίνεται στο αμάξι και τι χρήση ! Όπως επίσης και ποια είναι τα πραγματικά του χλμ ... Εδώ στην Ελλάδα έχουμε μια συνήθεια να τα βαφτιζουμε όλα 80.000 χλμ .
    Με το καλό να αποκτήσεις το αυτοκίνητο που θες

  5. The Following 6 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    ///M Arios (18-09-10), deepBLUE (17-09-10), halkida116mpack (19-09-10), Moufas E46 (17-09-10), NickE60 (18-09-10), sierra (17-09-10)

  6. #5
    Εγγραφή
    17-09-10
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω παιδια 2005 ειναι το μοντελο με 92000.
    σε τι τιμες ειναι ομως τα σερβις?το μικρο το μεγαλο?και αν αξιζει το αμαξι?
    δεν ειμαι πολυ τοθ να εχει αλογα και τετοια απλως θελω να ειναι αξιοπιστο
    ευχαριστω και παλι παιδια!

  7. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το 46αρι....
    για μενα απο τις επιτυχημενες σειρες που κρατησανε και λιγο απο τον σπορ και "αλητικο" χαρακτηρα... που οταν το κοιτας ειναι σαν το αγαλμα του Ερμη... εχει διαφορες προσωπικοτητες.
    Εχει αγριαδα , εχει κυρος, εχει ομορφια,σοβαροτητα αλλα και "αλητεια"...
    Στο θεμα μας τωρα..
    Αν το αμαξι ειναι καλοσυντηρημενο και φυσικα η τιμη ειναι καλη τοτε αξιζει και με το παραπανω η αγορα του,διοτι θα σου προσφερει διαφορες συγκινησεις.
    Τωρα σχολια του τυπου δεν παει μια δεν ειναι αναληθη απλα ειναι αποτελεσμα και συμπερασμα ανθρωπων που εκαναν λαθος επιλογη,διοτι φανταστηκαν οτι θα εχουν καποιο πυραυλο!!!
    ΟΙ επιδοσεις του για την κατηγορια του και για τη φιλοσοφια της παραγωγης του ειναι αξιοπρεπεις.
    Απο εκει και μετα υπαρχουν τροποι βελτιωσης...

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    beliris (18-09-10), NickE60 (18-09-10), Ptboul (20-09-10)

  9. #7
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εμένα παντός δε θα μάρεσε να με προσπερνάν μοντέλα περασμένεις (e36) κ προπερασμένης (e30) γενιάς τώρα εαν δεν τον ενδιαφέρουν οι επιδόσεις εννοείται να προχωρήσει στ αγορά του e46.αλλά η γνώμη είναι εαν μπορεί να κοιτάξει κάτι σε 6κύλινδρο.
    Τώρα ότι τα bmw ειδικά τα τελ μοντέλα βγάζουν λίγο πολλές βλάβες είναι γεγονός δεν είναι τόσο αξιόπιστα όπως παλιά
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  10. #8
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν αξίζει να βελτιώσεις ατμοσφαιρικα ένα τέτοιο μοτέρ όπως ο m43 ειδικά ένα βαλβετρονικ
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  11. #9

    Προεπιλογή

    Φιλε ΖιΑΒΑ δεν σου κανω προσωπικη επιθεση...μην θεωρησεις κατι τετοιο! Απλα μου δινεις αφορμη να πω καποια πραγματα που θελω.
    Αλλα δεν ειναι τα παντα στην ζωη το ποιος ειναι πιο γρηγορος! Και ενα αμαξι που 200αριζει με μια σχετικη ανεση δεν μπορεις να πεις οτι δεν παει!
    Επισης δεν ειναι το παν ενα εξακυλινδρο... θυμασαι που εχει φτασει το σημα? η βενζινη? Κοιτα να δεις ποσοι θα καταθεσουν πινακιδες...και ποσοι θα σφαζονται τον νοεμβρη να τα πουλησουν. Σαφως και τα 6κυλινδρα ειναι ανωτερα...αλλα τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ....ς !
    Τελος οταν θελουμε να παρουμε μτχ αμαξι και διαθετουμε ενα ποσο ,πρεπει να κοιταμε να παρουμε το οσο δυνατον καλυτερο (και εννοω σε καλυτερη κατασταση). Δεν μπορουμε να θελουμε με 10.000 και μουν...ρα και παρθενα...δεν γινεται!!!!

  12. The Following 6 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    halkida116mpack (19-09-10), kplc16 (18-09-10), Nino (18-09-10), PANOS-E60 (18-09-10), Ptboul (20-09-10), Samaro (18-09-10)

  13. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αξίζει να βελτιώσεις ατμοσφαιρικα ένα τέτοιο μοτέρ όπως ο m43 ειδικά ένα βαλβετρονικ
    παλια ισως... δεν αξιζε! πλεον αν μπορεις να εχεις 160+ ατμοσφαιρικα αλογα σε ενα 1.6 μπλοκ με 200 ευρω σημα????

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP