Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 24

Θέμα: Σέρβις Ε46

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μια χαρά ειναι Σπύρο και τα 160!!!.
    Αλλωστε πάντα κάποιος μας προσπερνά. Καί ;;;;;
    Οδηγώ το αυτοκίνητό μου επειδή μου αρέσει, όχι γιατί είναι το πιό γρήγορο.
    Δεν ξεχνάω τι χαρές μου δώρισε ο Σκαραβαίος μου με τα 55 αλογάκια του τα σωτήρια έτη 1978 -1984 !!!!.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    halkida116mpack (19-09-10), m-power_01 (18-09-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ακομα και αν το προσπερασει ενα 36αρι... ποτε δεν θα καλυψει τη διαφορα σε τεχνολογια ανεσεις οδηγικη συμπεριφορα που ειναι της ταξεως των δεκα ετων...
    Με τα μισα λεφτα παιρνεις σαξοραλο και εισαι "πυραυλος" αλλα μεχρι εκει... αν αυτο ειναι το ζητουμενο!
    και με τα ιδια λεφτα παιρνεις καινουργιο (αλλη μαρκα) με χιλια δυο mutimedia καλουδια μεσα...και?
    Τις προτεραιοτητες ο καθενας τις ιεραρχει μονος του,μη ξεχναμε ομως οτι καθε αυτοκινητο σχεδιαστικα και παραγωγικα απευθυνεται και καπου...αμαξια ομως σαν τα 46αρια να ειναι και του σαλονιου και του λιμανιου δεν βρισκεις ευκολα!!!

  4. The Following 5 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    beliris (18-09-10), gant (18-09-10), halkida116mpack (19-09-10), m-power_01 (18-09-10), Samaro (18-09-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μου άρεσε πολύ αυτο που έγραψες ρε Γιάννη !!
    [....αμαξια ομως σαν τα 46αρια να ειναι και του σαλονιου και του λιμανιου δεν βρισκεις ευκολα!!! ]
    Με ανέβασες ψυχολογικά , πως να το κάνουμε .. Και δεν εχω και λεφτά να το αλλάξω !!!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    beliris (18-09-10), m-power_01 (18-09-10), Nino (19-09-10)

  7. #14
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Την αλήθεια την είπε ο m-power 01!
    Αυτοκίνητο που πιάνει εύκολα τα 200χλμ, με τέλη κυκλοφορίας 185 ευρώ (Μ43 1,9)δεν βρίσκεις εύκολα! Έχει προσωπικότητα το Ε46!!!

  8. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλια ισως... δεν αξιζε! πλεον αν μπορεις να εχεις 160+ ατμοσφαιρικα αλογα σε ενα 1.6 μπλοκ με 200 ευρω σημα????
    Για ποιον κινητήρα μιλάς Σπύρο? Και με τι βελτιώσεις?

    Φαντάζομαι όχι για τον Μ43 της 316, γιατί τα 160 άλογα (απ'τα 105 αν θυμάμαι καλά που έβγαζε) είναι αδύνατο να έρθουν. Και μάλιστα με valvetronic που δε σηκώνει κομπρέσσορες και τα συναφή.

    Με τη σειρά μου κι εγώ πιστεύω πως αν ένα αυτοκίνητο όπως η Ε46 316 αγοράζεται ευσυνείδητα, δηλαδή για ποιότητα, ευχάριστα ταξίδια, άψογη οδική συμπεριφορά κλπ, είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά, κυρίως τόσο που έχουν πέσει οι τιμές στα μτχ.
    Τώρα αν κάποιος ψάχνεται για επιδόσεις, πολύ απλά κοιτάει αλλού.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιον κινητήρα μιλάς Σπύρο? Και με τι βελτιώσεις?

    Φαντάζομαι όχι για τον Μ43 της 316, γιατί τα 160 άλογα (απ'τα 105 αν θυμάμαι καλά που έβγαζε) είναι αδύνατο να έρθουν. Και μάλιστα με valvetronic που δε σηκώνει κομπρέσσορες και τα συναφή.

    Με τη σειρά μου κι εγώ πιστεύω πως αν ένα αυτοκίνητο όπως η Ε46 316 αγοράζεται ευσυνείδητα, δηλαδή για ποιότητα, ευχάριστα ταξίδια, άψογη οδική συμπεριφορά κλπ, είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά, κυρίως τόσο που έχουν πέσει οι τιμές στα μτχ.
    Τώρα αν κάποιος ψάχνεται για επιδόσεις, πολύ απλά κοιτάει αλλού.
    φυσικα και μιλαω για το μ43 ...ναι 105 εβγαζε. Αλλα το βαλβετρονικ λαμπει δια της απουσιας του αγαπητε μου

  10. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (18-09-10), halkida116mpack (19-09-10), PANOS-E60 (18-09-10)

  11. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και μιλαω για το μ43 ...ναι 105 εβγαζε. Αλλα το βαλβετρονικ λαμπει δια της απουσιας του αγαπητε μου
    Αυτό μου διέφευγε! Τότε όρεξη και χρήμα να υπάρχει και τα άλογα έρχονται...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  12. #18
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περι βελτιωσης του 316, εγω θα πω οτι τα δυο τετρακυλινδρα valvetronic(1,6 & 2.0) ειναι εμφανισιακα ολοιδια, κατι που συνεπαγεται οτι θα μπορουσε καποιος να κανει τη σκαντζα χωρις πολλα πολλα, αν δει οτι δεν καλυπτεται απο τις δυνατοτητες του 316.
    Αν κρινει καποιος οτι απλως λειπει λιγο νευρο κυκλοφορουν ενα σωρο προγραμματα στην αγορα. Αν καποιος θελει πυραυλο δεν θα καλυφθει. Αλλα δεν θα καλυφθει οτι και αν παρει. Η ιπποδυναμη ειναι μικροβιο, ανεβαινεις συνηθιζεις, μετα θες κ αλλο. Και σταματημο δεν εχει. Δεν υπαρχει λογικη. Και το να λες οτι εγω με τοσα αλογα αρκουμαι, κοροιδευεις τον εαυτο σου. Θα φτασεις εκει, θα μεινεις λιγο, μετα θα ανεβασεις τον πυχη. Δεν πρεπει να μπεις στο τρυπακι. Οι ιπποδυναμεις συνεχως ανεβαινουν. Οι αυτοκινητοβιομηχανιες την προοθουν την πιο πανω λογικη για ευνοητους λογους. Την τελευταια δεκατια εχουμε ανεβασει την ιπποδυναμη του μεσου αυτοκινητου βολτας(οικογενειακου) κατα 100 ιππους. Εν παση περιπτωση, πριν μερικα χρονια τα 6κυλινδρα ηταν εφικτος στοχος. Και για 8000 κυβικα να συζητουσαμε, μονο τις φορολογιες δεν θα εξεταζαμε. Τωρα, δεν ειναι μονο αν το αντεχεις τη δεδομενη χρονικη στιγμη, ειναι οτι δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει αυριο...
    316 νομιζω.. Αν το μετανιωσεις στο μελλον και θες παραπανω δυναμη υπαρχουν λυσεις.
    Τωρα περι αξιοπιστιας, εγω δεν θα μιλησω και δεν θα κρινω. Νιπτω τας χειρας μου.
    Δες το προσεκτικα, και εξετασε και ολες τις δυνατες εναλλακτικες επιλογες, προσεκτικα και αμεροληπτα.

  13. #19
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και μιλαω για το μ43 ...ναι 105 εβγαζε. Αλλα το βαλβετρονικ λαμπει δια της απουσιας του αγαπητε μου
    Και τι κόστος θα χει αυτή η βελτίωση κατά ποσό αξιόπιστη είναι?
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  14. #20
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και για το σέρβις που ρωτά ο φίλος, για το δικό μου 16αρι, πλήρωσα σε γνωστή αντιπροσωπεία της ανατ.Θεσσαλονίκης 400ε για inspection2, με συνολικά χλμ 60000.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP